גלידה ללא מכונה וחלב מרוכז פחות מתוק?

גלידה ללא מכונה וחלב מרוכז פחות מתוק?

היי,
הכנתי גלידה ביתית ללא מכונה במתכון שמצאתי באינטרנט. בגדול, מאד פשוט: מקציפים שני מיכלים שמנת מתוקה, מוסיפים קופסה אחת של חלב מרוכז, טעמים רצויים, מקציפים שוב, ומקפיאים.
השומן והסוכר שומרים על מרקם טוב ללא קרח.

עד כאן טוב ויפה, וגם יצא לא רע.

אבל -- יצא נורא - אבל *נורא* מתוק.

אני תוהה אם יש משהו לשנות לפעמים הבאות.

חשבתי לשנות את היחסים - יותר שמנת, פחות חלב מרוכז, אבל גם השמנת די מתוקה, לא בטוח שיעזור.

חשבתי גם להכין חלב מרוכז בעצמי, אבל כל המתכונים שמצאתי מדברים על 400-500 גרם סוכר ל1 ליטר חלב, אז עודף המתיקות הזה ישאר.

אם יש רעיונות, אשמח לשמוע.

תודה!

זה לא בדיוק "גלידה" אבל מקפא בהחלט טעים

קופסא שלמה של חלב ממותק זו בהחלט כמות עצומה של סוכר. האם לא מוכרים בארץ חלב מרוכז נטול סוכר? באירופה זה נמכר בכל סופרמרקט. את כמות הסוכר שאת חפצה בה את מוסיפה לאחר מכן לטעמך.

לא ראיתי בשום מקום

וזה כולל את האינטרנט...
מקריאה, כנראה שלא זמין בארץ.
&nbsp
אני יכול לנסות להכין לבד עם כמות סוכר מצומצמת. השאלה היא אם זה אפשרי באמצעים ביתיים.

בדוק שוב היטב

אני בטוח שבמעדניות המתמחות ב"תוצרת חוץ" ניתן למצוא. בהכנה ביתית מדובר בתהליך ארוך ומייגע של צמצום החלב תוך ערבוב מתמיד. לחלב יהייה גם טעם של שרוף מעט שהוא אגב טעם מבוקש בכל מיני הכנות (PLATO DI LETCE למשל למי שמכיר).
בביקורך הבא בח"ול או אם יש מישו בסביבתך שנוסע לחו"ל, כדאי לקנות כמה שפופרות. נשמר לאורך זמן

נוRית

New member
תשחק עם התוספות

אם מוסיפים טעמים "חמוצים" זה ממתן את המתיקות - פירות חמצמצים כמו שזיף/נקטרינה/פטל או בכלל פירות יער/פסיפלורה...
ניסיתי פעם להוסיף נס קפה (המסתי כפית נס קפה בגרגרים במעט מים רותחים והוספתי לבלילת הגלידה) - יצא מעולה.
לא ניסיתי, אבל להוסיף כמות לשמנת או להפחית מהחלב נשמע רעיון מצוין.

אגב - אני לא מקציפה פעם נוספת.

חנהפ

Active member
שמנת מתוקה - לא באמת מתוקה...

כמו שכתוב השומן והסוכר יוצרים את המרקם הלא קרחי של הגלידה, אפשר לשחק קצת עם הרכיבים, אפשר להוסיף עוד שמנת מתוקה ובכך למהול את הסוכר שבחלב המרוכז.
אפשר להכין לבד חלב מארוכז ולנסות להוריד את כמויות הסוכר.
אפשר גם להכין מתכון אחר ולהקפיד להקציף את הגלידה במהלך ההקפאה

אני מכינה - עם פחות חלב מרוכז פשוט.

אגב, החלב המרוכז חשוב בעיקר בגלידות עם פרי - כי טעם הפרי הטבעי לא מספיק חזק ומאוד מרגישים את טעם השמנת. כשאני מכינה עם נוטלה, ריבת חלב וכו' - אין צורך בחלב ממותק בכלל. הממרחים חזקים ומתוקם מספיק.

כדי שלא יתקבל גוש קרח

ומאחר ואתה לא משתמת במכונה אז עליך להכניס המון סוכר כנראה שאם תוריד את אחוז הסוכר בצורה ניכרת יצא לך שלגון.
ממליץ לך בחם לרכוש מכונה גלידה משובכה

למעלה