אסאדו על האש

avico2591

New member
אסאדו על האש

איך זה לעשות שפונדרה במנגל בלי הגבהה אבל מנגל עם רשת עבה,
הייתם עושים או מעדיפים נתחים עסיסיים אחרים ולא רק בגלל שאין הגבהה לרשת מה דעתכם?
אני עושה אסאדו בד"כ, במחבת אבל בא לי לעשות על האש, שפונדרה משובחת.

yair_bar

New member
מנהל
אתה יכול לשים גחלים בצד אחד של המנגל

לצרוב טוב את הנתח מכל הצדדים ואז להעביר את הנתח לצד בלי הגחלים ולכסות את כל המנגל.

avico2591

New member
רעיון נחמד,

בסוף קניתי מנגל 250
רשת 6 מ"מ, כבדה- מניח קילו וחצי +-
והמנגל עצמו מרגיש ברזל מצופה- צבוע שחור
- לטעמי רשת 10-12 מ "מ,
https://www.nuni.co.il/product/מנגל-ארגנטינאי/

הוצאה שהיתה מכפילה לי את המחיר, ולא מכיר אנשים שיש להם מנגל כזה בבית.
הוא 70X30

אבי בן 1231

Well-known member
השיטה שלי בכדי שבשר לא יתיבש על האש היא בדרך כלל זו,

לצלוחית אני יוצק שמן, חוצה בצל, נועץ בו מזלג ארוך, טובל מפעם לפעם בשמן ומרטיב את הבשר, לקראת סוף הצליה אני מוסיף תבלינים לטעמי וממשיך להרטיב את הבשר, כמובן משני הצדדים.
לעולם איני משאיר בשר על האש ללא מסג' צמוד

צריך לשים לב ששמן לא ינזל לתוך המנגל בכדי שלא תעלה להבה.
בצורה זו הבשר ניצלה אך אינו מתיבש.

avico2591

New member
הבשר האחרון טבלתי

• בשומן אווז מומס
  • - היה מעולה
  • קניתי מנגל חדש 6 מ"מ, צריך לחנוך אותו בקרוב - הרשת שוקלת 1.5 קילו לערך

אבי בן 1231

Well-known member
אין ספק ששומן אווז עדיף על שמן.

איני מומחה בנושא מנגלים, ראיתי את המנגל שקנית.
יש משמעות לאיכות של הצליה? או שרק המנגל מחזיק הרבה יותר זמן מעמד מאשר כל הזבל של המנגלים הדקיקים שטובים לשימוש חד פעמי.

avico2591

New member
הצריבה יותר מהירה אמורה להיות

וגם אם החום נשמר אז מכת חום טובה עדיפה חום טוב לא מרוכז ולא חזק מספיק שבו הבשר - הרי החום הוא חום יבש , מה שנקרא - בלי שמן - לכן צריבה טובה נותנת חריכה נאה- והשאר לא תשרוף, וכמובן יש אסכולה שאולי יגיד צריך מכת חום חזקה ואז חום יחסית נמוך, אבל בכל מנגל אתה לא יכול לקבוע טמפרטורה לא ב-20 ולא ב-2000 שקל
הרשת עבה אז היא לא מתעותת שזה טוב, וגם רצועות בשר דקות - שצריכות דרגת צלייה נמוכה - זה יהיה מוכן 1-2 מכל צד כי הרשת עצמה גם כבדה אז החום נשמר.

אני גם במחבת שלי יש לי קבועה 28 ס"מ - לא רוצה לעשות פרסומת סמויה, אבל מחבת בסגנון הזאת גם 2000 שנה תראה כמו חדשה ולא מתעותת מלימטר אבל היא 3 קילו - קח בחשבון , כשרוצים ארוחה רצינית אז המנגל - אבל ליום יום ותבשילים "מהירים" עושה בזה.

"אין ספק"????

מן הסתם, כול תושבי ארגנטינה, מולדת האסאדו, מבשלים מורחים ומטגנים בשומן אווזים...
אסאדו אינו מצריך לא טבילה, לא מרינדה ולא מריחה. כל הסוד הוא במשך הבישול (לפחות 3 שעות), חוזק האש (רמץ לוחש) והמרחק מן האש (50 ס"מ לפחות). הבשר אינו אמור להישרף או להתייבש. הוא ניזון מן השומנים של עצמו.

רוני1955

Active member
הדרך הכי טובה לצלייה על האש.

סו וויד.
מכינים את הבשר ומתבלים עם מה שרוצים, מכנסים לסו וויד לחום וזמן לפי טבלאות להכנה, ואחרי זה צולים לחצי דקה עד דקה (תלוי בגודל הנתח) מכל צד. הסו וויד גורם לנתח להיות ברמת ההכנה הרצויה לכל עובי החתך שלו, אין איבוד נוזלים והוא נשאר עסיסי, ללא כל תלות בעובי הנתח. הצליה הקצרה נותנת לו את המרקם החיצוני הרצוי יחד עם טעמי העשן.

superman1234

New member
, אבל לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות ANOVA למשל?

תגיד, יש לך אולי מתכון להכנת טחינה משומשום גולמי ב ANOVA ?

אבי בן 1231

Well-known member
כן, ידידי היקר, אכן התרמומיקס שהוא המכשיר הטוב ביותר בעולם

אינו מתאים לדלפונים, מהסיבה שהוא יקר מאוד.
ואכן שניים!!! התרמומיקס הוא המכשיר הביתי היחיד בעולם, עד כמה שידוע לי עד כה, שמסוגל להכין טחינה גולמית מזרעוני שומשום.
וכמו שתוכל, ידידי היקר, לראות במתכון המצורף, זמן ההכנה של הטחינה בתרמומיקס הוא 20 דק' בדיוק.
היתרון של הטחינה שהוכנה בעזרת התרמומיקס הוא שהטחינה הזו היא נטולת מיקרובים תעשייתים.
לאחר הכנת הטחינה הגולמית בתרמומיקס מכשיר התרמומיקס גם מנקה את עצמו.
פרט חשוב, בדגם החדש של
התרמומיקס יש גם צג ובו מופיעים עשרות מתכונים מוצלחים ביותר שאותם הכינו ובדקו שפים מעולים.
מה שצריך זה להכניס את המוצרים ולהפעיל את התרמומיקס, רצוי בכדי לא להשתעמם בזמן פעולת התרמומיקס, להכין מראש קפה (אפשר גם תה) ולהפעיל את הטלויזיה על תוכנית אהובה.
המשך ערב נעים ביותר ידידי היקר!!!

אבי בן 1231

Well-known member
תגיד, ברצינות, ידידי היקר, יש לך אינטרס כלכלי בתרמומיקס

זו לא פעם ראשונה שאתה דואג לפרסם פה!!!

superman1234

New member
אפשר אולי לראות את תהליך הכנת הטחינה בתמונות ?

שלב אחרי שלב ?

אבי בן 1231

Well-known member
כן, מבטיח חגיגית להכין טחינה גולמית ולצלם שלב אחר שלב.

קבל את הבטחתי זו כהתחייבות!!!
פשוט סירטון להכין זה זמן רב, 20 דקות, זמן ההכנה.

אבי בן 1231

Well-known member
במחשבה שניה, אם תרצה, אתה מוזמן לבוא לביתי ולראות זאת בצורה

חיה וגם אכין חומוס שזמן הכנתו הוא 60 /שניות.

למעלה