פסטה ברוטב שום-שמיר-בזיליקום מעלף

lseugy

New member
פסטה ברוטב שום-שמיר-בזיליקום מעלף

שלום לכולם. הרבה זמן לא כתבתי כאן. ממש לא יפה.

הנה מתכון קל לפסטה ברוטב באמת טעים והכי פשוט שיכול להיות. מעולה למתחילים שרוצים לעשות רושם על החבר'ה (ואתם יודעים שאני לא ספץ משהו במטבח). אבל אתחיל מהסוף: אחת הבנות טעמה ואמרה (שניה לפני שהתעופפה לעבודה): "הפסטה נחמדה". אצלי זה בערך כמו לקבל פרס בתחרות בישול. כשחזרה מהעבודה – טרפה.

זה התחיל מכך שרציתי להכין פסטה, אבל נמאס לי פסטה ברוטב עגבניות, לא רציתי ברוטב פטריות וגם לא ברוטב חלבי. בטח לא רציתי פסטה נקיה. כיון שאני שומר כשרות – מספר האפשרויות קצת מוגבל. הלכתי על פסטה ברוטב הזה – יצא מעלף.

כמות לשני סועדים:
כרבע או טיפה יותר חבילת פסטה קצרה (קרניים, תלתלים, שבלולים, קונכיות, צינורות, קשתות, פרפרים וכד').
כרבע כוס שמן זית, או קצת פחות.
שום כתוש (אני משתמש בכזה מתוצרת עצמית, ראו בבלוג - בפוסט על אוסף טיפים למטבח). קוביות – עד 2. מצנצנת – כפית די גדושה.
שתי כפות שמיר (ללא הגבעולים) קצוץ דק דק דק.
כמעט חצי כפית שטוחה טימין או רוזמרין (קנוי, יבש מקופסת תבלינים, נראה כמו קוצים קטנים).
שתי קוביות בזיליקום כתוש/קצוץ קפוא.
מלח.
פלפל שחור טחון.
כף אבקת מרק בצל.
קומקום מים רותחים (שקצת הצטננו). המים האלה ישמשו לשטיפת הפסטה. הפעם – לא מים קרים.

מרתיחים מים לבישול הפסטה עם קצת מלח גס (עוד מוסיפים בהמשך את אבקת המרק, שהיא מלוחה, אז להיזהר עם המלח).
מביאים לרתיחה, מוסיפים את אבקת המרק, מביאים שוב לרתיחה, מנמיכים את הלהבה ומבשלים כ-3 דקות.
מוסיפים את הפסטה, מערבבים ומביאים שוב לרתיחה.
מנמיכים את הלהבה למינימום ומבשלים עד דרגת אל-דנטה +. כלומר, הפסטה לא צריכה להיות רכה מאד אבל גם לא חצי מבושלת. משהו באמצע, כמעט מוכנה אבל מספיק רכה למאכל. הדרך לדעת – טועמים מדי פעם.
מסננים ושוטפים את הפסטה עם המים הרותחים שהכנו. השטיפה צריכה להוציא את העמילן כדי שהפסטה לא תהיה דביקה, אבל לא עם מים קרים כי עכשיו יבוא תור השמן.

מחממים את השמן במחבת שגודלה יספיק להכיל את כל הפסטה ולא יגלוש בעת ערבוב.
כשהשמן חם מאד (אבל לא רותח) מכניסים את הטימין או הרוזמרין, בערך דקה או פחות, רק כדי לפתוח טעמים וריחות (להזהר שלא ישרפו), מוסיפים את השום, השמיר, הבזיליקום, המלח, הפלפל השחור ושאר התבלינים (אם הוספנו). עוד כדקה כדי שכל הדברים הקפואים ימסו והתבלינים יתנו ריח וטעם (בוחשים כל הזמן שלא ישרפו).
מוסיפים את הפסטה (המסוננת) למחבת ומערבבים כל הזמן. כשכל התבלינים והשמן עוטפים את הפסטה והיא קצת (אבל ממש קצת) מתחילה להיטגן – סיימנו.

מ ע ל ף.

וכולכם מוזמנים.
לבלוג: [URL]http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/abapolanya[/URL]

lseugy

New member
תשובה

1. מוסיף טעם לפסטה.
2. ממילא שופכים את המים אחרי הבישול.
3. לא חייב.
4. את ה-"עזאזל" יכולת לחסוך מאיתנו. גם בלי זה הפוסט שלך מובן.

רוני1955

Active member
תהיות ותשובות

מוסיף טעם לפסטה - נכון. אבל יש דרכים פחות מזיקות להוסיף טעם.
ממילא שופכים את המים - נכון. אבל אבקת המרק כבר הספיקה להיספג בפסטה. אחרת, היא גם לא היתה מוסיפה טעם.
לא חייב - נכון. אז למה להוסיף?
לעזאזל - כי ככה אני כותב. כמו שאני גם כותב עם 3 סימני שאלה.
הערה - זה לא נגדך, אלא נגד השימוש הנפוץ כל כך במוצרים שכולם יודעים שהם "לא בריאים" בלשון המעטה.

נטעליג

New member
גם אבא שלי אוהב אבקת מרק בפסטה. לא שיש לי משהו נגד, אבל

ניסית פעם להכין פסטה בסגנון מג'דרה? הטעם של בצל מטוגן עדין יותר מטעם האבקה, אבל עדיין נותן טעם וצבע, תמיד אפשר להוסיף מלח,פלפל,קצת רוטב סויה אם אוהבים לצבע יותר "שזוף".

יצרת לבד את אבקת המרק שלך...

בכלל, יש להיזהר מהגדרות "בריא" "לא בריא" לגבי אוכל.
אנשים לא משתמשים באבקת מרק כדי לקבל טעם של מרק אלא בעיקר בגלל הכמות המשמעותית של מלח ומונסודיום גלוטומט שהיא מכילה. מלח ומונסודיום הם משפרי/מרימי טעם מובהקים ואפילו טעימים. מונסודיום גלוטומט נושא על גבו מוניטין עתיק של מעין רעלן מזיק. מחקרים מתקדמים יותר מורים שאין זה כך ויש פלח קטן מאוד באוכלוסיה שיש לו תגובות אלרגיות (בעיקר כאבי ראש) לשימוש במרכיב זה.
מלח, פלפל ורוטב סויה (=גלוטומט) הם עיקרי המרכיבים של אבקת מרק, שלה מוסיפים שמן שמדביק את הקוביות.
אני אישית לא משתמש באבקת מרק אבל כמו מילארדי אסייתים "חולים" כן משמש במונסודיום שמוסיף רבות לטעמם של אי אילו תבשילים

למעלה