מחפשת מתכון מוצלח לבצק פיצה:)

מחפשת מתכון מוצלח לבצק פיצה:)

היי לכולם
כל המתכונים שאני מנסה לא יוצאים לטעמי... הבצק יוצא קשיח ולא ממש תופח. (אני משתמשת בשמרים יבשים )
אשמח למתכון שיוצא בצק אוורירי שתופח טוב...
אגב אני תמיד אופה על אבן שמוט. יכול להיות שזאת הבעיה?

shlang

New member
ארשום לך בערב כולל מתכון לרוטב

אבן שמוט זה מעולה לפיצה

תודה רבה!

חיהק

New member
פיצה

בצק למגש בגודל של תבנית תנור רגילה
&nbsp
3 כוסות קמח
20 גר' שמרים טריים
2 כפות שמן
1 כוס מים פושרים
קורט מלח
&nbsp
ללוש את הבצק להמתין להתפחה ולרדד לתבנית - רוטב וגבינות מעל - לבחירה אישית
&nbsp
להכנת בצק מהיר לפיצה מהירה על הרגע ללא שמרים -
1 חבילה קטנה של קמח אוסם
1 גביע יוגורט, אשל, שמנת, או כל מה שיש בבית
1 ביצה
&nbsp
ללוש להניח בתבנית - כאן הגודל הוא תבנית בינונית
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

yair_bar

New member
מנהל
בצק של פיצה דורש בעיקר טכניקה נכונה. המתכון פשוט מאד

1 קילו קמח
675 מ"ל מים חמימים
1 כף שמרים יבשים
1 כף מלח

רוני1955

Active member
פיצה

החוכמה בפיצה היא האפיה שלה. פיצה צריכה חום גבוה לזמן קצר. עם כל הכבוד לאבן שמוט, הטמפרטורה המכסימלית שהיא יכולה לתת לפיצה זו הטמפרטורה שהיא מקבלת מהתנור. ותנור ביתי לא מגיע לטמפרטורה שפיצה צריכה. אני אופה בדרך כלל 4 פיצות בכל פעם, כי זה מה שיוצא לי מ 1 ק"ג קמח. אני מכניס פיצה לאפיה, מכין בינתיים את השניה, מוציא את הפיצה מהאפיה, ומכניס את הכאה בתור. אני אופה כל פיצה כ 4 דקות, והן יוצאות כמו בפיצריה (יש כאלה שאומרים שהפיצות שלי אפילו טובות יותר). קניתי בזמנו טאבון חשמלי מדלית אל כרמל, ועלה לי 150 ש"ח. יש לו גופי חימום למעלה ולמטה. סידרתי לו מנשא למגשי האפיה של הפיצה, וידית הוצאה של המגש החם.
מצורף המתכון שלי לפיצות.

שאלת המשך

הבנתי, אני חושבת שכאן הבעיה שלי. אני אופה אותה זמן ממשוך יחסית בחום בינוני (180)
יש לי תנור ביתי רגיל שמתפקד באופן סביר ביותר.
באיזה טמ' כדאי לאפות? והאם המצב כזה הפיצה לא תצא "שרופה" בעליון ולא מספיק אפויה במרכז? אנחנו אוהבים בצק בעובי רגיל- כוונה לא דקה כמו פיצה עגבנייה אבל לא עבה כמו האט נניח

רוני1955

Active member
המשך

אפיית פיצה צריכה להיות בין 350 ל 400 מעלות צלסיוס וכ 4 דקות.
בתנור בייתי אין את הטמפרטורות האלה. אפיה בחום נמוך מייבשת את הרוטב ואת הגבינה, וגם לא מיטיבה עם הבצק. בנוסף, כשמכניסיפ פיצה קרה לתנור, היא מורידה לו את הטמפרטורה קצת. בגלל הבעיה הזו, משתמשים באבן שמוט. האנרגיה שצבורה בה מתגברת על הבעיה של נפילת החום. האבן גם נותנת קריספיות לבצק. אם עושים יותר מפיצה אחת רצוף, האבן מאבדת את המשמעות שלה כי אין לה זמן לצבור מחדש את האנרגיה מהתנור.
חיפשתי בגוגל תמונה שתראה על מה מדובר, ומצאתי את התמונה שאני צילמתי פעם. מה שרואים בתמונה זה את המטבח שלי עם הטאבון החשמלי שלי.
https://www.google.co.il/search?q=ט...0#imgdii=XKTMYsUBd2UjoM:&imgrc=fwZaGaer8XxyyM:

חיהק

New member
המשך פיצה

בהמשך לתשובתי המופיעה למעלה מנסיון התנור שלי
&nbsp
מחממת את התנור ל- 220 ואופה את הפיצה בשלב התחתון שלו וכך הבצק יוצא קריספי והגבינה לא נשרפת בערך כ- 10 דק' יוצא מעולה .
&nbsp
כל תנור והאפיה שלו - צריך לנסות .

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
א. צודק, לפיצה דרוש חום גבוה

ב. למרות א' גם בתנור ביתי בטמפ' הכי גבוהה (250 מ"צ בד"כ) ועם סיוע של אבן שמוט או קרמית מתקבלות פיצות מעולות.
&nbsp
לאחרונה התחלתי לאפות את הפיצה בשני שלבים, שלב ראשון כ3 דקות את התחתית בלבד ובשלב השני הוספה של הרוטב והטופינג.
&nbsp
השיטה הזו מניבה פיצות עם תחתית קריספית וגם מאפשרת להקפיא את הפיצה לפני האפייה כאשר האפייה הראשונית מייצבת את כל הגשעפט.

פוקסי99

New member
כך אני מכין

4 כוסות קמח
כף שמרים יבשים
כף סוכר
כפית מלח
כוס ו3/4 מים חמימים.המים החמים ביותר שניתן לטבול אצבע
שופך את הקמח השמרים והסוכר למיקסר מפעיל על יבש למספר שניות מוסיף בערך כוס וחצי מים ומתחיל ללוש תוך הוספת המלח לפי הבצק שמתקבל בתחילת הלישה מוסיף מים או קמח לקבלת בצק גמיש. מוציא את הבצק ולש אותו בין הידיים עד קבלת כדור עגול ויפה מחזיר לקערת המיקסר ומכסה בנילון נצמד.
כאשר הבצק תפח מחלק לשניים מניח נייר אפיה מורח בשמן זית פורס בשני הידיים תוך משיכה לצדדים עד קבלת הגודל הרצוי .מורחים את הרוטב והרכיבים הנוספים.
ועכשיו לתנור אשר חומם מראש ל250 מעלות למסילה הנמוכה ביותר .עד קבלת גוון חום בקצות בצק הפיצה .להרים את המגש למסילה הגבוהה ביותר למשך דקה ולהוציא.
כאשר רוצים שהפיצה לא תהיה גבוהה לפני מריחת הרוטב לחורר את הבצק בעזרת מזלג

Gaus

New member
אתן את ה2 סנט שלי

בגדול המתכון שלי דומה לשל יאיר
אמנם אני שם פי 2 שמרים יבשים לקילו (זה היחס המקובל), ו2 כפות שטוחות סוכר לקילו.
אמנם להתפחה איטית (במקרר) אני שם את כמו יאיר.
הבצק של יאיר 67.5% מים (ואם מוסיפים שמן אז קצת יותר) הוא בצק די רך שמניב תוצאות מצוינות.
לבצק:
1 קילו קמח
675 מ"ל מים חמימים
1 כף שמרים יבשים
2 כפות סוכר
1 כף מלח
כ2 כפות שמן למריחה לההתפחה
אני מכין כך:
מנפה את הקמח, שם בקערת המקסר את הקמח השמרים והסוכר, מתחיל בבחישה איטית תוך הוספת המים. נותן למקסר לבחוש במהירות בינונית (בד"כ מס' 3-4 במקסר) כ10 דק. בשלב הזה מוסיף מלח, ויש כאלה ששמים 2 כפות שמן זית. אני מעדיף למרוח בשמן זית להתפחה כך לא מתייבש. לש עוד כ2 ד'.
בקערה שם קצת קמח למטה, ומעביר את הכדור המכודרר להתפחה (כמו שרשמתי מורח שמן זית מעל)
אחרי שהכפיל את נפחו, מפנצ'ר, מקילו אני עושה כ7 פיצות. מכדרר 7 כדורים, נותן להם לתפוח ואז מכין פיצות.
בשביל פיצה טובה כדאי לפתוח ביד ללא מערוך, כך היא שומרת על החללי אוויר כלואים בתוכה.
את התנור מחממיים למקסימום האפשרי כדאי לפחות חצי שעה מראש (וכפי שרשמו כדאי אבן שמוט, אם אין אפשר תבנית ברזל כבדה הפוכה, אם אין כל תבנית אחרת הפוכה, הרעיון שהפיצה תונח על מצע חם ולא תכנס עם תבנית קרה, כדי שתקבל שוק חום שתורם לקרסיפיות), האפיה של הפיצה עצמה ללא טורבו. (אפשר להפעיל טורבו עד לפיצה, זה עוזר להגיע לטמפ' גבוהה, אבל חשוב שאפיית הפיצה תהה ללא הטורבו).
&nbsp
אצלי בתנור (סאוטר פשוט בן מאה), מוצהר שהחום המירבי הוא 250, החום הוא בהחלט מספק- אמנם אני מדליק אותו כשעה לפני שאני מתחיל לאפות, ולרוב לאחר כ6 דק הפיצה מוכנה.
אני מכין אחת לאחר השניה, לעיתים נותן הפסקה של כמה דקות בין אחת לשניה לאפשר לתנור לאגור חום.
&nbsp
בהצלחה. וכן, הפיצות הבייתיות טובות בהרבה מאלה שמוכרים.

תודה רבה!

אנסה בדיוק כך- חידשת לי עם לחמם תנור שעה.
אני מחממת תנור עד שאני מרגישה שהוא "חם" מה שכנראה לא מספיק...

למעלה