שאלה כללית

• פותח הנושא al19
  • פורסם בתאריך

al19

New member
שאלה כללית

קודם כל אני שואל את זה פה כי זה איכשהוא קשור לאוכל, ואני יודע שזה לא קשור למתכונים, אבל אני מרגיש עם הזמן
ששאלתי ועניתי פה לאנשים שזה סוג של קהילה, ואפשר לשאול פתוח שאלות מהסוג הזה.
אם זה לא קשור אני מתנצל מראש.

אז אני טס בחודש הבא, והדבר שהכי רוצים הדודים משום מה, זה פירות יבשים
אין להם שם או שיש וזה ממש יקר...

אז קודם כל מאיפה אני קונה פירות יבשים (בעיקר אגוזים, תמרים יבשים וכאלה)
והרי זה במשקל זה לא אטום... אז אם אני אשים את זה במזוודה אתם חושבים שיהיה בסדר ? לא יגידו לי על זה כלום ?

יש לכם עצות או משהו ?

פירות יבשים קונים בחנות תבלינים/אגוזים וכו'

שם אפשר גם לאטום את זה וחלק אפשר לקנות באריזה סגורה.
&nbsp
השאלה הגדולה היא לאן אתה טס. יש מדינות שבשום אופן לא מאפשרות להכניס מזון.
יש מקומות שאין בעיה.
כדאי לברר מראש.

al19

New member
המון תודה על התשובה !

אני טס לפיליפינים זה ישראלים שעברו לשם ומתגעגעים לפירות היבשים של הארץ !
אממ איפה בתל אביב אפשר לבקש ממישהו שיארוז לי ?

גם צריך לקחת נראה לי מקדם ביטחון נגיד לקנות בעד 60 שקל או משהו כזה שגם אם יזרקו לי את זה בשדה שזה לא יהיה נורא...

ornme1

New member
יש במרכולים אריזות סגורות של פירות יבשים.

ועדיף לקנות את אלו ללא הגלעינים (שזיפים, משמשים)
אנא ציין להיכן אתה נוסע, ייתכן שיאסרו עליך להכניס את זה לאותה ארץ ואז תאלץ להשליך לפח בשדה התעופה.
האם יש מצב שהדודים שלך מעוניינים בפירות יבשים תוצרת הארץ, וזה מה שחשוב להם? כדאי שתדע מראש ותקפיד לקנות עבורם, יש כאן הרבה יבוא (פולין, ארה"ב, תורכיה).

al19

New member
איזה כיף ! המון תודה !

אני טס לפיליפינים זה ישראלים שעברו לשם ומתגעגעים לפירות היבשים של הארץ !
אריזות סגורות... אממ... אני צריך תמרים אגוזי מלך, גרעינים, הרגיל ...
חשבתי ללכת לעדן טבע מרכת בתל אביב משער ששם יש הכל וגם איכותי כזה...

ornme1

New member
יש בכל סופרסל רגיל מבחר ענק, באריזות אטומות ובאיכות מעולה.

אצלינו בבית אלו מוצרים נצרכים מאוד, כך, שמניסיון, אין כל סיבה ללכת ולשלם יותר.

al19

New member
תודה. רבה !

באמת המון המון תודה !!!
יש חברה מועדפת או כל דבר מהסופר יעבוד ?

שלום לך.זה מזכיר לי

בשנת 1980 נסעתי לטיול בארה'ב ברית
הייתי בכמה מדינות בארה'ב .
באחת העירים שבקרתי היה זה סאן דיגו , כאיש חיל הים בחרתי לבקר באיזור הנמל ששם אחד מבסיסי חיל הים ואחד היפים שראיתי זה היה בסי וולד בעברית עולם המים.,הסיור היה ארוך כמעט חצי יום.
העיקר נראה לי שהחגורה שלי נקרעה ובטיול באחד הרחובות נכנסתי לחנות ובקשתי חגורה בעלת איכות הטובה ביותר והנה המוכר לקח אותי לאיזור החגורות והראה לי כל מיני חגורת , והנה שוב בקשתי חגורה איכותית ואז שלף חגורה ואמר לי שהיא החגורה הטובה ביותר ולקחתי לבדוק אותה ומה אני מגלה שהחגורה לא פחות ולא יותר תוצרת ישראל,זה היה לי הפתעה ושאלתי למחיר שלה (לא זוכר כמה עלתה) אבל בהחלא המחיר גובה לתרמילאי כמוני.
אמרתי לאותו המוכר שזה יכולתי לקנות המולדתי כלומר ישראל למרות שהמולדת שלי במזרח הרחוק .
העיקר לקחתי חגורה אחרת זולה יותר.
מה שאני רוצה להגיד לך תעשה סקר בארץ ואחר כך תחליט לקנות בחול,כמובן מה הידע לך בח'ול למשל טורקיה שם זה זול כמה שאני יודע.
מאיר

al19

New member
איזה סיפור יפה

מהמם !! שהחגורות שלנו כאלה איכות
גם הפירות היבשים שלנו מצויינים.. אבל זה ישראלים שמתגעגעים לפירות של הארץ גם אם הם היו יותר איכותיים פירות יבשים מטורקיה, הם היו רוצים את הרגילים שקונים מכל מקום פה...
חשבתי ללכת לעדן טבע מרקט אבל באמת הרעיון שהכל יהיה סגור, כי אם פתוח זה כמעט 100 אחוז לא נותנים לי להכנס עם זה

למעלה