שאלות מאתגרות למומחי/ות החומוס...

graizer

New member
שאלות מאתגרות למומחי/ות החומוס...

יש לי 2 שאלות שמסקרנות אותי כבר שנים, ואני מחפש ממש תשובות רצוי בעלות סימוכין, נראה מי עונה לאתגר…:)
א. החומוסים בצבע חום כהה שלפעמים מוצאים בחבילת חומוס יבש, מה הסיפור שלהם? אני בורר בדרך כלל אבל לא יודע למה. מקולקלים? לא בשלים? סתם בצבע אחר?
ב. יש מתכונים בהם משרים את החומוסים עם סודה לשתייה, יש בהם משרים עם מלח גס, ויש שפשוט משרים בלי כלום במיים. מי יכול להצביע על ההבדל בין 3 השיטות, או על התיאוריות שמלוות אותן, לפחות? ניסיתי הכל ומעולם לא שמתי לב להבדל, סקרן בכל זאת, או אולי פשוט לא שמתי לב...
ממש אשמח לתשובה! אבל ממש
תודה!

רוני1955

Active member
תשובות חלקיות.

אני לא בורר את החומוס. גרגרים שנראים לי (כשאני שופך את החומוס לקערה) לא תקינים, אני מוציא. לא מעבר לזה.
אני משרה במים בלבד, ובזמן הבישול מוסיף אבקת אפיה לזרוז הבישול.

פוקסי99

New member
חומוס

כאשר אני רוכש גרגירי חומוס אני רוכש את הקטנים ביותר להכנת ממרח. כן יש בינהם גרגירים חומים .לדעתי הם באו מסוג של גרגירי חומוס חומים אשר מקובלים אצל יוצאי אתיופיה .הכנתי בזמנו ממרח חומוס מגרגירי חומס חומים יצא טעים מאד לדעתי אפילו טעים יותר מהרגיל אבל לילדים הפריע הצבע הדומה לשוקולד.
אנימבשל חומוס ללא כל תוספת אחרי השריה של 12 שעות .התוספת היחידה היא בצל שלם אשר נזרק בגמר הבישול. אני לא ממתין עד שגרגירי החומס רכים מאד אלה טוחן כאשר הם מעט נוקשים .כאשר הגרגר רך מאד זאת אומרת שכל תאי הגרגר נפרצו והטעם עבר למים

אני ינסה לענות לך

חג שמח.
נראה שבשקיות יש חומוס בצבע חום.
הם לעולןם לא יתבשלו.
אני עושה כך.
קודם קונה גרגרי חומוס בתפזורת.
עם תשרה את החומוס למשך ליליה שלם נפלא
למחורת תקח את החמוס בסיר ותביא אותו לרתיחה (ללא כל תוספת)
ןלאחר שרתח תשאיר את הסיר על להבהה נמוכה כמה שיותר זמן התוצאה טובה יותר , עד שתקבל מין דיסת חומוס ואז תעבד אותו לממרח ,אז תוסיף מה שתרצה בעיקרון מוסיפים מלח ,לימון ושמן זית
לאחר שהכתבה ממרח כדאי לשים בקוסת איסחון ומעל להוסיף שמן שיכסה את כל ממרח.
לסיום החומים הם נעט זר בחומוס .
זה לא אומר עם החומוס חדש או ישן ,החומים יופיעו בכל מקרה .
לבריאות

אבי בן 1231

Well-known member
בהקשר לחומוס חום, אין לי תשובה

לא ראיתי אף פעם, או שלא שמתי לב

בהקשר להשרייה, גם אני לא שמתי לב להבדל.
ו ........... ד.א כאשר אני מכין חומוס בבית, ואני מכין תמיד, אני קונה, לשם שינוי, חומוס מבושל מוכן, מהסיבה שאף פעם איני מצליח להגיע לדרגת בישול כמו המבושלים הקנויים.
עם הקנויים אני מגיע למרקם מעולה של החומוס.

avico2591

New member
ניתן להגיע לרכות,סיר לחץ טוב שעה- אחרי השרייה של יומיים

יוצא מעולה

אבי בן 1231

Well-known member
השרייה ארוכה מידי גורמת לריח לא נעים של החומוס

לכן אני מעדיף לקנות מבושל.

פוקסי99

New member
במקרה חירום

כאשר לא השריתי את גרגירי החומוס .ויש לי אורחים אני מכניס את גרגירי החומוס לסיר לחץ מוסיף בצל אחד ואת כמות המלח מבשל כ3/4 שעה ומקבלים חומס מתאים לטחינה .כדי לזרז את התהליך שופך את החומוס עם הנוזלים למגש אלומינים גדול על שיש ומרטיב את התחתית תוך מספר דוקות גרגירי החומוס בחום המתאים להמשך התהליך. בקשר לטחינה: כל אחד מוסיף טחינה לפי הטעם המועדף מי שאוהב יותר את טעם החומוס מוסיף פחות טחינה מי שאוהב יותר טעם של טחינה מוסיף יותר

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
שימוש בסודה לשתיה בעת בישול חומוס

אני נוהג להוסיף מעט סודה למי ההשרייה וגם למי הבישול.
&nbsp
לא יכול לציין בכמה משפיעה התוספת למי ההשרייה אבל התוספת למי הבישול מפחיתה את זמן הבישול ב50% או אף יותר.
&nbsp
לגבי הגרגרים החומים, גם אני נתקל בהם לעיתים ומאחר ומדובר בכמות זניחה אני מסלק אותם.

yair_bar

New member
מנהל
מישהו יודע להסביר פעם אחת ולתמיד מה ההבדל בין השימוש בסודה

לשתייה לבין אבקת אפייה בהשריה ובבישול של גרגירי חומוס?

פוקסי99

New member
לדעתי

אבקת אפיה מבוססת על סודה לשתיה ומרכיבים נוספים הפועלים על הבצק חלקם בטמפרטורת החדר וחלקם בזמן האפיה .ומשחררים גזים (CO2ׂ) הגורם לתפיחה.
על החומס משפיעה למעש הרק אבקת הסודה ולכן אין הבדל בשימוש בין אבקת האפיה לאבקת סודה לשתיה

avico2591

New member
אתה רוצה תשרה 12 שעות, אבל תעשה בסיר לחץ

יצא לך שעה-שעה ורבע גג.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני משרה בין לילה ליממה

מבשל בסיר לחץ בתוספת מעט סודה.
&nbsp
זמן בישול מדוייק 19.5 דקות.

לצערי אצלי זה לוקח לפחות

21.4 דקות
אולי יש לך טיפ שאלמד איך לזרז את התהליך ?
ורק עוד שאלה כמה אבנית וכמה כלור יש להוסיף למים ? או שאתה מסתפק במה שמגיע ממקורות ?

תודה מראש ....

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
צריך באמת להוסיף אבנית כי איכות המים כאן מצויינת

אלא אם כן אתה סוכן של תמי 4, מי עדן או ח'ארטה אחרת.

למה יש לך שאלות כאלו פרובוקטיביות כאן??? אני רואה אותך

בפורומים אחרים ושם אתה לא מעיז להתנהג ככה. מעניין למה...????

נהורית1

New member
השרייה ללא תוספות גורמת להנבטה

ההנבטה גורמת לריכוז גבוהה מאד של כל המנירלים שיש בקטניות, וזו הדרך הטובה ביותר לבשל את זה כשכל המרכיבים התזונתיים הגיעו לסף המקסימום.
ככה בכל אופן הסבירה כלתי.

למעלה