האם מישהו יכול להמליץ על תוכנת מתכונים חינמית?

האם מישהו יכול להמליץ על תוכנת מתכונים חינמית?

אנחנו מעוניינים להעלות לבסיס נתונים במחשב את כל המתכונים שהתאספו במהלך השנים, ומחפשים תוכנה שמיועדת לזה במחשב הביתי.

תודה מראש

yair_bar

New member
מנהל
ממליץ דווקא לפתוח אתר/בלוג

יש היום פלטפורמות שונות ברשת המאפשרות להקים בחינם.
&nbsp
כך אתם תיהנו מאחסון המתכונים וחיפוש במהירות, וגם תרוויחו את האפשרות לשתף ולשמח אחרים במתכונים שלכם.
&nbsp
תוכלו לעשות זאת במסגרת משפחתית ולהוסיף לכל מתכון תמונות ובני המשפחה יכתבו למה הם אוהבים את המתכון או שדרוג שלהם או צורת הגשה אהובה וכו'
&nbsp
לאורך זמן זה נוח ונגיש מקובץ במחשב

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
רק שבלוג זה לא תוכנה

בלוג יכול להכיל מתכונים כמו כל פוסט אחר בכל נושא שהוא וכן נגישות מכל מקום כמו בכל שירות ענן.
&nbsp
תוכנת מתכונים מתאפיינת בד"כ ביכולת למיין ו/או להגיע למתכונים על פי מספר קריטריונים שונים כגון חומר גלם עיקרי, מאפיין קלורי, מתכון חלבי, בשרי וכו'.
בחלק מהתוכנות ישנה אפשרות לציין מספר מנות נדרש ולקבל את רשימת הכמויות בהתאם.
&nbsp
בעבר השתמשתי בתוכנה החינמית "מטעמים" אבל מצאתי לבסוף שהכי נוח לי לשמור את המתכונים שלי בקבצי טקסט פשוטים ע"ג הדיסק הקשיח עם גיבוי ענן.

שרון 337

New member
"טעמים" ריכזו את כול המתכונים בספר שמוצג למכירה בחנויות,

ומאז התוכנה כבר לא פעילה.

yair_bar

New member
מנהל
בבלוג יש מנוע חיפוש

היום כשאתה רוצה למצוא משהו באינטרנט אתה נכנס לפורטל והולך משם לרשימת קטגוריות ומחפש את מה שאתה רוצה או נכנס לגוגל ומקיש את מה שאתה רוצה?
&nbsp
אני כבר לא מדבר על העובדה שבמתכון אתה יכול לעשות tag וגם את המתכונים לסדר לפי קטגוריות שיעזרו לך אם סתם בא לך מנה ראשונה או מאכלים עם עוף. לא רק שתוכל למצוא במהירות את המתכון שאתה מחפש - תוכל אפילו להיעזר בקטגוריות כדי לקבל רעיונות מה לבשל באותו יום.
&nbsp
החסרון היחיד הוא הסיכוי שאתר שבו בחרת להקים את האתר/בלוג ייסגר יום אחד.
&nbsp
בתוכנה יש חסרון שהיא לא תמיד מעודכנת ולא עובדת טוב עם כל מערכת הפעלה או מסד הנתונים מתיישן ומפסיקה התמיכה בו וגם אפשרות שתחליף מחשב ולא יהיה לך גיבוי או תעבור מחלונות למק ולא תוכל להמשיך לעבוד וכו'.
&nbsp
בבלוג תוכל גם לשלב תמונות וסרטים וכו'

רוני1955

Active member
אני העליתי ב DRIVE של גוגל.

ואז אפשר להגיע לזה מכל מקום ומכל מכשיר.

בהחלט אפשרי, אבל אם זה אפשרי לביצוע בבסיסי נתונים זה הרבה

יותר קל ונוח.
&nbsp
בתור מבין קטן מאד במחשבים ובתוכנות אני משוכנע שזה דבר קל לתכנות וכמעט משוכנע שיש כזה דבר מוכן. היום כל תכונות איסוף הנתונים מבוססות על בסיסי נתונים
&nbsp
תודה

ga26

Member
השאלה איפה המתכונים שאתם רוצים להעלות קיימים היום

אם הם בפתקים, מחברות, קלסרים כמו אצלי אז אין הבדל בין קובץ וורד לאקסל לבלוג או כל אופציה אחרת מבחינת אופן הזנת הנתונים (זה כנראה יהיה ידני בכל מקרה). מבחינת יכולות חיפוש, עיצוב וכדומה כמובן שיש.
אם אתם מתכוונים למתכונים שנמצאים ברשת במקום כלשהו או באיזה כלי אחר אז הפיתרון אולי צריך להיות שונה.

yair_bar

New member
מנהל
לא מספיק לעדכן בסיס נתונים

אתה צריך אחר כך לבנות ממשק שיידע להתממשק למסד הנתונים. פעם אחת להכניס מידע, פעם אחת לקרוא מידע, פעם אחת לעדכן מידע וכו'.
&nbsp
אתה צריך לבנות אחר כך מנגנון שיחפש במסד הנתונים ויידע לתת משקולות לכל שדה ולפיו להחזיר תוצאות חיפוש לפי רלוונטיות. כמובן שלמצב כזה אין פתרון פשוט ומהיר כמו שגיאות כתיב, כתיב מלא/חסר, יחיד/רבים, חיזוי הקלדה, תיקון הקלדה כשמהקלדת בשפה אחרת וכו'.
&nbsp
כל הדברים האלה ניתנים היום בחינם ע"י גוגל (לדוגמא).

yair_bar

New member
מנהל
האמת שסביר שאתה צודק

ניסית לחפש בגוגל קצת?
&nbsp
אשמח לעזור לך לחפש הערב או בסוף שבוע.
&nbsp
סבירות גבוהה יותר שתמצא באנגלית - אם אין לך בעיה בשפת הממשק

יש באנגלית, הורדתי אחת מהם וניסיתי לגייר אותה ונכשלתי, ואח"כ

כשניסיתי להסיר אותה קצת הסתבכתי
&nbsp
אני מאד אעריך אם תוכל למצוא אחת שעובדת בעברית והכי טוב זה משהו שעובד היטב בסביבת WINDOWS (משהו כמו ACCESS)

בוקר טוב.

שלום לך.
מאז שגליתי את הפורום במקור אני מפורום אספנות.
פשוט שאני מוצא מתכון שמענין אותי אני מעביר אותו לוורד ואז אני מדפיס ויש לי קלסר עם כל מה שאספתי.

תרצה לדעת עוד אשמח לעזור .
מאיר כרמיאל

מאיר, יש לנו כמה זקיות וקופסאות מלאות בדפים. זה לא מסודר, זה

נוח. בימינו אלה חייב להיות פתרון ממוחשב

למעלה