תחרות סודות השפים מתחילה

osnatgen

New member
הכי טוב פלסטיק

אני קניתי לבן שלי ערכת מיקרו עם כלי בישול מפלסטיק, וכשאני חותכת משהו במטבח עם סכין אמיתית הוא מחקה אותי עם הסכין שלו. אותו דבר עם המיקרוגל.
למעט עיסוק באפייה שאז הוא מתפרע עם הבצק והקמח אני לא נותנת להתקרב לכלים חדים או לכיריים ולתנור

kavinyu

New member
ממש לא פרסומת לאוכל

יש מצב שהם משווקים למסעדות, כי נדמה לי שהם המפעל היחיד שמייצר דים סאם בארץ
בכל מקרה אני גיליתי עליהם מפלייר שהושאר אצלי בדואר ומאז התמכרתי

בעיקר תבשילי קדרה או מה שמכונה באנגלית STEW

שלום
כמו גולש (לא מרק!) למשל.
חרימה זה על הגבול. לטעמי יותר טעים טרי.
הנושא עלה גם בדו שיח בין השפים רושפלד וחיים כהן בתוכנית שלהם על ה-...הכי טוב בערוץ 2.

תחרות סודות השפים מתחילה

המטבח הוא המקום האהוב עליך בבית?
החברות במשרד תמיד מבקשות ממך טיפים לבישול?
את יכולה להכין ארוחת ערב לכולם תוך 30 דקות?
אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו ואת גולשי האתר בטיפים המקוריים שלכם לחיים קלים במטבח.

אז מה צריך לעשות?
מעכשיו ובמשך 10 הימים הבאים אתם מוזמנים לשתף אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח.
כתבו תגובה לתחרות בה תתארו את הטיפ שלכם - אתם מוזמנים להעלות גם תמונות וקטעי וידאו בהם אתם מדגימים את הטיפ לחיים קלים.
הוסיפו להודעה בסופה את הכיתוב
"סודות השפים של קנור"

בסיום התחרות נכריז על 3 הגולשים המקוריים ביותר שיזכו בפרסים מתנת קנור :
מקום ראשון- שוברים על סך 1000 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"
מקום שני- שוברים על סך 500 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"
מקום שלישי- שוברים על סך 300 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"

רוצים לקבל רעיונות מגניבים ושימושיים שיעשו לכם חיים יותר קלים במטבח?
רוצים ללמוד איך לקשט עוגה בקלות, איך לשדרג את המים שאתם שותים ואיך להכין מתכונים טעימים במהירות?
במתחם סודות השפים של קנור תוכלו לגלות טיפים מבריקים ומתכונים שווים במיוחד.
אז היכנסו לאתר תתחילו לגלות סודות ו...שיהיה בתאבון!

* הפעילות בכפוף לתקנון

הסוד שלי הוא

מוזיקה טובה!!!
בדיוק ביום שישי אירחתי את כל המשפחה
12 ילדים
ו18 מבוגרים
קמתי בבוקר שטפתי פנים והדלקתי את האפלקציה( אוזן למי שמחפש אפלקציה מגניבה של שירים)
חיברתי את הטלפון לרמקול נייד
מצרפת קישור למי שלא מכיר ( http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=19466)
והבלאגן התחיל!!! לצלילי תיסלם, הפרויקט של רייכל וגם משה פרץ הרמתי ארוחה

סלטים מבושלים (מטבוחה, חצילים מטוגנים, חצילים בטחינה וחצילים במיונז, כרוב עם סומסום וסויה, גזר, סלק, בורגול, סלט ירקות, קולורבי, פלפלים בכל הצבעים וחומוס ביתי עם פטריות)
מנה ראשונה (בורקס בשר+בורקס תפוחי אדמה לילדים עם רוטב פטריות דג חריף דג בתנור, מוח חריף, ואצבעות שניצל ביתיות)
מנה עיקרית (בשר ראש מבושל בפירות יבשים, אורז צהוב ואורז ירוק עוף בקארי תפוחי אדמה בגריל בנוסף היתה תבנית אנטיפסטי מפנקת)
לקינוח היו עוגיות אלפחורס פיצוחים ופירות

iriss33

New member
הטיפ שלי לבישול

כשאני צריכה לבשל. ראשית אני נכנסנת למטבח בגישה חיובית , של הצלחה ואהבה. תמיד מכינה את הדברים הטעימים לבני משפחתי וחבריי באהבה.
דואגת שכל המצרכים יהיו מוכנים לשימוש (בעלי הסו-שף). וכל הזמן בנקיון וסדר ואז ההכנה קלה יותר כי כשמסודר בעין מסודר גם בראש

noamm

New member
נפלאות המקפיא

ניתן להקפיא כמעט כל דבר: מפרחי כרובית שטופים, מופרדים ומנוקים, דרך בצל קצוץ, ועד לקטניות מונבטות. מקפיאים במנות קטנות, וכשבאים הביתה, מפשירים וזורקים לסיר, מוסיפים 2-3 תפוחי אדמה חתוכים, והופ, יש מרק בריא ומצוין.
&nbsp
"סודות השפים של קנור"

פוקסי99

New member
הטיפים שלי

בשר טחון
כאשר אני קונה בשר טחון אני מכניס את הבשר לשקיות ניילון ומשטיח את הבשר דק כמה שאפשר.כאשר צריך להפשיר מרטיב את השיש ומניח את דף הבשר על השיש הבשר מפשיר תוך דקות.
צ'פס
אני משתמש במנדולינה וחותך את תפוח האדמה למקלות מכניס לשקית ניילון ומקפיא כאשר צריך להכין מחמם שמן ומכניס את מקלות תפוחי האדמה כאשר הם קפואים מתקבל ציפס קריספי בחוץ ורך בפנים
פיצה
תמיד יש לי במקרר כמות של גבינת טל העמק מגורדת. כאשר מגיעים אורחים אני מכין בצק שמרים תוך שימוש במים חמימים אשר מזרזים את תהליך ההתפחה לאחר כ20 דקות פורס את הבצק על התבנית מורח רוטב עגבניות מוסיף גבינה זיתים אורגנו ולתנור החם ל10 דקות.
מנדולינה
במנדולינה היא יד ימין שלי במטבח.
אני פורס איתה לטבעות בצל. תפוחי אדמה.גזר .כרוב דק דק .גזר לגפרורים.
שבירת זיתים לכבישה
אני משתמש במסחטת הדרים שופך חופן זיתים לקערת במסחטה ולוחץ כאילו זה תפוז הזיתים מתפקעים ותוך חצי שעה שברתי 5 קילו.
מרק שעועית סמיך
מבשל את כל מרכיבי המרק .במרק יש שעועית לבנה טכמו כן ששעועית אדומה בתוך שקית בד לקראת סוף הבישול מוציא את השעועית האדומה ומרסק בבלנדר ומחזיר לסיר המרק כדי להסמיך אותו ומוסיף המון לטעם.
כאשר אני מכין ומטגן פרוסות חציל אני מניח את הפרוסות וממליח . שוטף הייטב ומכניס למייבש חסה מסובב מספר שניות ואז למחבת ואין רעשים ואין התזות.
כאשר אני מכין עוף ממולא אני מכניס את האצבעות בין העור לבשר ומפריד ככל האפשר .ואז ממלא את העוף במילוי וכמו כן בין העור לבין בשר העוף. במקרה של מילוי אורז השילוב מאד משביח את טעם האורז .והעוף נראה כמו הודו.
כאשר אני מפעיל את התנור במצב ניקוי (פירוליטי) אני מפרק ממחבת נירוסטה את הידית ומכניס לתנור המחבת יוצא נקי כמו חדש.
כאשר תחתית הסיר נשרפת ונראה שלא ניתן לניקוי אני משתמש בסכין גירוד של טייחים ופשוט מקלף את השכבה השרופה ולאחר מכן מנקה במשחת אסטונישץ הסכין טובה מאד לגרד שמן שרוף מכיריים קרמיות.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
פוקסי, נראה לי שאתה מציץ לי למטבח

הפטנט של הבשר הטחון רשום על שמי בטאבו עוד מתקופת הטורקים

&nbsp
אגב לגבי בצק לפיצה אני מקדים אותך בשלב,
אני מכין בצק ואחרי ההתפחה ראשונה מחלק לכדורים ומקפיא כך שלהכין פיצה טרייה זה רק זמן החימום של התנור.

krispina

New member
לגמרי מאמצת את הצ'יפס הקפוא חייבת לנסות!

&nbsp
והבשר טחון גמני עובדת בשיטה הזו - מהיר ונוח :)

90DD

New member
������הטיפ שלח במטבח

קודם כל חשוב לי במטבח סדר. דואגת שהכיור ריק, הפח ריק, השיש ריק, שמה שקית ופורסת אותה על השיש, שכל הזבל יהיה על השקית ולא יתלכלך כל השיש. לילה לפני משרה קטניות שיהיה לי קל לבשל למחרת, וכל מה שניתן להקל לילה לפני מכינה לי ומפשירה מהמקפיא, ארחתי בחג בסוכות 30 איש הכל הכנתי לבד, ולא בקשתי עזרה, גם הקינוחים מכינה מראש ומקפיאה.. בתאבון אחרי החגים כבר כאן,, ������

שש שבע

New member
אני מכסה את שלחן המטבח במפת נילון חד פעמית,

איזה כיף אחרי כל הבלאגן, פשוט לקלף את המפה ולפח.

krispina

New member
הטיפים שלי :)

איך לחתוך הרבה עגבניות שרי בבת אחת?
להניח כ10-15 עגבניות בצלחת ומעליהן צלחת הפוכה - נוצר מרווח בין שתי הצלחות , להעביר סכין בין הצלחות ולחתוך את העגבניות
&nbsp
אוהבים לבשל עם יין אבל לא לשתות אותו?
אחרי שהשתמתם ביין לבישול שיפכו את היין לתוך תבנית לקוביות קרח וכל פעם שתצטרכו תוציאו את הכמות הנדרשת לבישול שלכם.
&nbsp
כשאתם מרתיחים משהו בסיר שמעלה קצף - הניחו על הסיר (כשאין מכסה) כף מעץ וזה יעצור את הקצף.
&nbsp
כשאתם רוצים להפריד כמות גדולה של ביצים
אחרי ששברת את הביצה לתוך קערה דרך קלה היא לקחת בקבוק פלסטיק קטן ללחוץ עליו ואז לשים את הפייה על החלמון ולשחרר את הבקבוק ע"י כך החלמון נשאב פנימה ואז לוחצים ומשחררים אותו בקערה המתאימה :)
&nbsp
שיהיה בהצלחה לכולנו!!
&nbsp
"סודות השפים של קנור"

הסוד שלי הוא

מוזיקה טובה!!!
בדיוק ביום שישי אירחתי את כל המשפחה
12 ילדים
ו18 מבוגרים
קמתי בבוקר שטפתי פנים והדלקתי את האפלקציה( אוזן למי שמחפש אפלקציה מגניבה של שירים)
חיברתי את הטלפון לרמקול נייד
מצרפת קישור למי שלא מכיר ( http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=19466)
והבלאגן התחיל!!! לצלילי תיסלם, הפרויקט של רייכל וגם משה פרץ הרמתי ארוחה
סלטים מבושלים (מטבוחה, חצילים מטוגנים, חצילים בטחינה וחצילים במיונז, כרוב עם סומסום וסויה, גזר, סלק, בורגול, סלט ירקות, קולורבי, פלפלים בכל הצבעים וחומוס ביתי עם פטריות)
מנה ראשונה (בורקס בשר+בורקס תפוחי אדמה לילדים עם רוטב פטריות דג חריף דג בתנור, מוח חריף, ואצבעות שניצל ביתיות)
מנה עיקרית (בשר ראש מבושל בפירות יבשים, אורז צהוב ואורז ירוק עוף בקארי תפוחי אדמה בגריל בנוסף היתה תבנית אנטיפסטי מפנקת)
לקינוח היו עוגיות אלפחורס פיצוחים ופירות

סודות השפים של קנור

הסוד שלי ניקיון ניקיון ..כול צלחת שמלכלכת מיד מנקה

לא משאירה שום לכלוך לאחר כך....מיץ לימון סוחטת שמה בנייליון מיוחד ששמים בו קוביות קרח..וכך יש לי תמיד מוכן ...פטרוזיליה כוסברה נענע ...שוטפת קוצצת בתבנית מיוחדת של קוביות מקפיאה......
היות ואני אישה עובדת ביום שישי מטגנת הרבה שנצלים..קציצות ומקפיאה כך יש אוכל לכמעט כול השבוע שמתחשק......

רומי 9121

New member
טיפ הנקיון הכי חשוב
היגיינה במטבח, לדעתי הכי חשוב, וטיפ משלי: אני קונה בבית מרקחת כמה בקבוקי אלכהול ומעבירה על קרשי חיתוך לפני כל שימוש, גם משטח רידוד בצקים עובר אצלי חיטוי עם אלכהול, בנוסף, אני לא משתמשת במטליות לניקוי השיש במטבח אלא במגבון קטן שאיתו אני גורפת את המים שהצטברו על משטח השיש - ישר לכיור.
פעם בכמה זמן אני מנקה את כל הכוסות באקונומיקה (מעט מאד אקונומיקה בכל כוס ולמלא במים, אחרי כמה דקות לשטוף את הכוסות בסבון כלים, יוצא מבריק ונקי.
אני גם עוברת עם מטלית (כל פעם חדשה) טבולה באלכהול על כל ידיות דלתות הבית, המטבח וכו', יוצא נקי ומחוטא.
ואסיים בטיפ שלי לבישול: את פרוסות החצילים (למשל אם אני מבשלת מוסקה) אני מברישה כל פרוסה במעט בשמן זית, מניחה על ניר אפיה בתבנית, ואופה בתנור עד שמזהיב. וכל זה במקום לטגן.

נחמד רומי..אני מטגנת 2 חצילים במעט מאד שמן

אני פשוט שמה שמן מחממת אותו הייטב ..שמה את פרוסות החצילים מטגנת הופכת שזה מוכן לא מוציאה מהמחבט שמה בצד שמה חצילים חדשים ואת המוכנים שמה מעל ,מעליו שמה חציל שלא טוגן ולוחצת את השמן לחציל שצריך עוד וכך מעבירה מאחד לשני..במינימום שמן

למעלה