לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4471144,711 עוקבים אודות עסקים

פורום מתכונים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מתכונים

x
הודעה מהנהלת הפורום
** בלוגרים יקרים - אין להעלות הודעה שמכילה קישור לפוסט-מתכון שלכם ללא המתכון המלא. תודה **
המשך >>

לצפיה ב-'תחרות סודות השפים'
תחרות סודות השפים
29/10/2014 | 14:38
133
603
לצפיה ב-''
26/10/2014 | 12:58
128
116
לצפיה ב-'תחרות סודות השפים מתחילה'
תחרות סודות השפים מתחילה
<< ההודעה הנוכחית
21/10/2014 | 17:42
125
6646
המטבח הוא המקום האהוב עליך בבית?
החברות במשרד תמיד מבקשות ממך טיפים לבישול?
את יכולה להכין ארוחת ערב לכולם תוך 30 דקות? 
אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו ואת גולשי האתר בטיפים המקוריים שלכם לחיים קלים במטבח.

אז מה צריך לעשות?
מעכשיו ובמשך 10 הימים הבאים אתם מוזמנים לשתף אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח.  
כתבו תגובה לתחרות בה תתארו את הטיפ שלכם - אתם מוזמנים להעלות גם תמונות וקטעי וידאו בהם אתם מדגימים את הטיפ לחיים קלים.
הוסיפו להודעה בסופה את הכיתוב
"סודות השפים של קנור"

בסיום התחרות נכריז על 3 הגולשים המקוריים ביותר שיזכו בפרסים מתנת קנור :
  מקום ראשון- שוברים על סך 1000 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"
  מקום שני- שוברים על סך 500 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"
מקום שלישי- שוברים על סך 300 ₪ לרשת החנויות "לגעת באוכל"

רוצים לקבל רעיונות מגניבים ושימושיים שיעשו לכם חיים יותר קלים במטבח?
רוצים ללמוד איך לקשט עוגה בקלות, איך לשדרג את המים שאתם שותים ואיך להכין מתכונים טעימים במהירות? 
במתחם סודות השפים של קנור תוכלו לגלות טיפים מבריקים ומתכונים שווים במיוחד.
אז היכנסו לאתר תתחילו לגלות סודות ו...שיהיה בתאבון!

* הפעילות בכפוף לתקנון
מתכונים >>
לצפיה ב-'הסוד שלי הוא '
הסוד שלי הוא
22/10/2014 | 09:14
684
מוזיקה טובה!!!
בדיוק ביום שישי אירחתי את כל המשפחה
12 ילדים
ו18 מבוגרים
קמתי בבוקר שטפתי פנים והדלקתי את האפלקציה( אוזן למי שמחפש אפלקציה מגניבה של שירים)
חיברתי את הטלפון לרמקול נייד
מצרפת קישור למי שלא מכיר  ( http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=19466)
והבלאגן התחיל!!! לצלילי תיסלם, הפרויקט של רייכל וגם משה פרץ הרמתי ארוחה
סלטים מבושלים (מטבוחה, חצילים מטוגנים, חצילים בטחינה וחצילים במיונז, כרוב עם סומסום וסויה, גזר, סלק, בורגול, סלט ירקות, קולורבי, פלפלים בכל הצבעים וחומוס ביתי עם פטריות)
מנה ראשונה (בורקס בשר+בורקס תפוחי אדמה לילדים עם רוטב פטריות דג חריף דג בתנור, מוח חריף, ואצבעות שניצל ביתיות)
מנה עיקרית (בשר ראש מבושל בפירות יבשים, אורז צהוב ואורז ירוק עוף בקארי תפוחי אדמה בגריל בנוסף היתה תבנית אנטיפסטי מפנקת)
לקינוח היו עוגיות אלפחורס פיצוחים ופירות 

מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לבישול'
הטיפ שלי לבישול
22/10/2014 | 09:54
615
כשאני צריכה לבשל. ראשית אני נכנסנת למטבח בגישה חיובית , של הצלחה ואהבה. תמיד מכינה את הדברים הטעימים לבני משפחתי וחבריי באהבה.
דואגת שכל המצרכים יהיו מוכנים לשימוש (בעלי הסו-שף). וכל הזמן בנקיון וסדר ואז ההכנה קלה יותר כי כשמסודר בעין מסודר גם בראש
מתכונים >>
לצפיה ב-'נפלאות המקפיא'
נפלאות המקפיא
22/10/2014 | 15:17
1
495
ניתן להקפיא כמעט כל דבר: מפרחי כרובית שטופים, מופרדים ומנוקים, דרך בצל קצוץ, ועד לקטניות מונבטות. מקפיאים במנות קטנות, וכשבאים הביתה, מפשירים וזורקים לסיר, מוסיפים 2-3 תפוחי אדמה חתוכים, והופ, יש מרק בריא ומצוין.

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'סדר עדיפות'
סדר עדיפות
27/10/2014 | 11:43
199
כשאני מתחילה לחשוב מה אני מבשלת כדי לארח, אני מתחילה קודם כל בפחמימות שזה אורז, פסטה תפוחי אדמה,
שזה לוקח ממש מעט זמן וכבר נראה שהעמדתי 3 סירים בבת אחת
המון דברים אני מבשלת בסיר לחץ מה שמזרז את הבישול.
משתמשת הרבה בפירה מוכן ועושה מזה קציצה בציפוי פירה, חוסך ים זמן.
קוצצת מראש המון בצל לכל סוגי התבשילים,
את הפטרוזיליה, כוסברה, שמיר, הכל במעבד מזון ומקפיאה וכך יש לי תמיד מוכן וקצוץ.
ואז הבישול הופך לחוויה.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי'
הטיפים שלי
22/10/2014 | 15:45
3
780
בשר טחון
כאשר אני קונה בשר טחון אני מכניס את הבשר לשקיות ניילון  ומשטיח את הבשר דק כמה שאפשר.כאשר צריך להפשיר מרטיב את השיש ומניח את דף הבשר על השיש הבשר מפשיר תוך דקות.
צ'פס
אני משתמש במנדולינה וחותך את תפוח האדמה למקלות מכניס לשקית ניילון ומקפיא כאשר צריך להכין מחמם שמן ומכניס את מקלות תפוחי האדמה כאשר הם קפואים מתקבל ציפס קריספי בחוץ ורך בפנים
פיצה
תמיד יש לי במקרר כמות של גבינת טל העמק מגורדת. כאשר מגיעים אורחים אני מכין בצק שמרים תוך שימוש במים חמימים אשר מזרזים את תהליך ההתפחה לאחר כ20 דקות פורס את הבצק על התבנית מורח רוטב עגבניות מוסיף גבינה זיתים אורגנו ולתנור החם ל10 דקות.
מנדולינה
במנדולינה היא יד ימין שלי במטבח.
אני פורס איתה לטבעות בצל. תפוחי אדמה.גזר .כרוב דק דק .גזר לגפרורים.
שבירת זיתים לכבישה
אני משתמש במסחטת הדרים שופך חופן זיתים לקערת במסחטה ולוחץ כאילו זה תפוז הזיתים מתפקעים ותוך חצי שעה שברתי 5 קילו.
מרק שעועית סמיך
מבשל את כל מרכיבי המרק .במרק יש שעועית לבנה טכמו כן ששעועית אדומה בתוך שקית בד לקראת סוף הבישול מוציא את השעועית האדומה ומרסק בבלנדר ומחזיר לסיר המרק כדי להסמיך אותו ומוסיף המון לטעם.
כאשר אני מכין ומטגן פרוסות חציל אני מניח את הפרוסות וממליח . שוטף הייטב ומכניס למייבש חסה מסובב מספר שניות ואז למחבת ואין רעשים ואין התזות.
כאשר אני מכין עוף ממולא אני מכניס את  האצבעות בין העור  לבשר ומפריד ככל האפשר .ואז ממלא את העוף במילוי וכמו כן בין העור לבין בשר העוף. במקרה של מילוי אורז השילוב מאד משביח את טעם האורז .והעוף נראה כמו הודו.
כאשר אני מפעיל את התנור במצב ניקוי (פירוליטי) אני מפרק ממחבת נירוסטה את הידית ומכניס לתנור המחבת יוצא נקי כמו חדש.
כאשר תחתית הסיר נשרפת ונראה שלא ניתן לניקוי אני משתמש בסכין גירוד של טייחים ופשוט מקלף את השכבה השרופה ולאחר מכן מנקה במשחת אסטונישץ הסכין טובה מאד לגרד שמן שרוף מכיריים קרמיות.

מתכונים >>
לצפיה ב-'פוקסי, נראה לי שאתה מציץ לי למטבח'
פוקסי, נראה לי שאתה מציץ לי למטבח
23/10/2014 | 21:34
267
הפטנט של הבשר הטחון רשום על שמי בטאבו עוד מתקופת הטורקים

אגב לגבי בצק לפיצה אני מקדים אותך בשלב,
אני מכין בצק ואחרי ההתפחה ראשונה מחלק לכדורים ומקפיא כך שלהכין פיצה טרייה זה רק זמן החימום של התנור.
מתכונים >>
לצפיה ב-'לגמרי מאמצת את הצ'יפס הקפוא חייבת לנסות!'
לגמרי מאמצת את הצ'יפס הקפוא חייבת לנסות!
23/10/2014 | 21:50
210

והבשר טחון גמני עובדת בשיטה הזו - מהיר ונוח :)
מתכונים >>
לצפיה ב-'פוקסי האם ניסית להכין גם צי'פס בתנור עם תפוחי אדמה מהמקפיא?'
פוקסי האם ניסית להכין גם צי'פס בתנור עם תפוחי אדמה מהמקפיא?
24/10/2014 | 23:49
87
לצפיה ב-'������הטיפ שלח במטבח'
������הטיפ שלח במטבח
22/10/2014 | 18:15
1
367
קודם כל חשוב לי במטבח סדר. דואגת שהכיור ריק, הפח ריק,  השיש ריק, שמה שקית ופורסת אותה על השיש, שכל הזבל יהיה על השקית ולא יתלכלך כל השיש. לילה לפני משרה קטניות שיהיה לי קל לבשל למחרת, וכל מה שניתן להקל לילה לפני מכינה לי ומפשירה מהמקפיא, ארחתי בחג בסוכות 30 איש הכל הכנתי לבד, ולא בקשתי עזרה, גם הקינוחים מכינה מראש ומקפיאה.. בתאבון אחרי החגים כבר כאן,, ������
מתכונים >>
לצפיה ב-'אני מכסה את שלחן המטבח במפת נילון חד פעמית,'
אני מכסה את שלחן המטבח במפת נילון חד פעמית,
27/10/2014 | 18:41
100
איזה כיף אחרי כל הבלאגן, פשוט לקלף את המפה ולפח.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי :)'
הטיפים שלי :)
22/10/2014 | 20:44
379
איך לחתוך הרבה עגבניות שרי בבת אחת?
להניח כ10-15 עגבניות בצלחת ומעליהן צלחת הפוכה - נוצר מרווח בין שתי הצלחות , להעביר סכין בין הצלחות ולחתוך את העגבניות

אוהבים לבשל עם יין אבל לא לשתות אותו?
אחרי שהשתמתם ביין לבישול  שיפכו את היין לתוך תבנית לקוביות קרח וכל פעם שתצטרכו תוציאו את הכמות הנדרשת לבישול שלכם.

כשאתם מרתיחים משהו בסיר שמעלה קצף - הניחו על הסיר (כשאין מכסה) כף מעץ וזה יעצור את הקצף.

כשאתם רוצים להפריד כמות גדולה של ביצים
אחרי ששברת את הביצה לתוך קערה דרך קלה היא לקחת בקבוק פלסטיק קטן ללחוץ עליו ואז לשים את הפייה על החלמון ולשחרר את הבקבוק ע"י כך החלמון נשאב פנימה ואז לוחצים ומשחררים אותו בקערה המתאימה :)

שיהיה בהצלחה לכולנו!!

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'מקבלים גם אורחים?'
מקבלים גם אורחים?
22/10/2014 | 22:28
292
הטיפ שלי הוא לא להכנס ראש בראש עם סדר היום "כי הילדים אוכלים רק אוכל טרי ובייתי" ולא להתעקש להכנס לבשל אחרי יום עמוס מעבודה\סידורים אחרים.
לא מערציה גדולה של תיבוליות ורטבים מוכנים אבל לא להתבייש להשתמש בשימורים\קפואים כקיצורי דרך גם אם אנחנו נהנים לחשוב על עצמנו כבשלני על וביום טוב מכינים אפילו בצק עלים בעצמינו.. 
מתכונים >>
לצפיה ב-'הנה טיפ מהפייסבוק'
הנה טיפ מהפייסבוק
23/10/2014 | 04:25
362
עדיין אין לי , אבל בהזדמנות. 
ומאוחר יותר (הלילה כבר מאוחר, ביום אחר):
אנסה לכתוב את המתכון שלי (שלנו, של שותף שלי ח' ושלי), לפיצה ביתית. ככל הנראה בלי תמונות ווידיאו. 

מתכונים >>
לצפיה ב-'הסוד שלי הוא '
הסוד שלי הוא
23/10/2014 | 09:38
10
379

מוזיקה טובה!!!
בדיוק ביום שישי אירחתי את כל המשפחה
12 ילדים
ו18 מבוגרים
קמתי בבוקר שטפתי פנים והדלקתי את האפלקציה( אוזן למי שמחפש אפלקציה מגניבה של שירים)
חיברתי את הטלפון לרמקול נייד
מצרפת קישור למי שלא מכיר  ( http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=19466)
והבלאגן התחיל!!! לצלילי תיסלם, הפרויקט של רייכל וגם משה פרץ הרמתי ארוחה
סלטים מבושלים (מטבוחה, חצילים מטוגנים, חצילים בטחינה וחצילים במיונז, כרוב עם סומסום וסויה, גזר, סלק, בורגול, סלט ירקות, קולורבי, פלפלים בכל הצבעים וחומוס ביתי עם פטריות)
מנה ראשונה (בורקס בשר+בורקס תפוחי אדמה לילדים עם רוטב פטריות דג חריף דג בתנור, מוח חריף, ואצבעות שניצל ביתיות)
מנה עיקרית (בשר ראש מבושל בפירות יבשים, אורז צהוב ואורז ירוק עוף בקארי תפוחי אדמה בגריל בנוסף היתה תבנית אנטיפסטי מפנקת)
לקינוח היו עוגיות אלפחורס פיצוחים ופירות 

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הסוד שלי ניקיון ניקיון ..כול צלחת שמלכלכת מיד מנקה'
הסוד שלי ניקיון ניקיון ..כול צלחת שמלכלכת מיד מנקה
23/10/2014 | 12:36
9
257
לא משאירה שום לכלוך לאחר כך....מיץ לימון סוחטת שמה בנייליון מיוחד ששמים בו קוביות קרח..וכך יש לי תמיד מוכן ...פטרוזיליה כוסברה נענע ...שוטפת קוצצת בתבנית מיוחדת של קוביות מקפיאה......
היות ואני אישה עובדת ביום שישי מטגנת הרבה שנצלים..קציצות ומקפיאה כך יש אוכל לכמעט כול השבוע שמתחשק......
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ הנקיון הכי חשוב'
טיפ הנקיון הכי חשוב
23/10/2014 | 13:30
7
274
היגיינה במטבח, לדעתי הכי חשוב, וטיפ משלי: אני קונה בבית מרקחת כמה בקבוקי אלכהול ומעבירה על קרשי חיתוך לפני כל שימוש, גם משטח רידוד בצקים עובר אצלי חיטוי עם אלכהול, בנוסף, אני לא משתמשת במטליות לניקוי השיש במטבח אלא במגבון קטן שאיתו אני גורפת את המים שהצטברו על משטח השיש - ישר לכיור.
פעם בכמה זמן אני מנקה את כל הכוסות באקונומיקה  (מעט מאד אקונומיקה בכל כוס ולמלא במים, אחרי כמה דקות לשטוף את הכוסות בסבון כלים, יוצא מבריק ונקי.
אני גם עוברת עם מטלית (כל פעם חדשה) טבולה באלכהול על כל ידיות דלתות הבית, המטבח וכו', יוצא נקי ומחוטא.
ואסיים בטיפ שלי לבישול: את פרוסות החצילים (למשל אם אני מבשלת מוסקה) אני מברישה כל פרוסה במעט בשמן זית, מניחה על ניר אפיה בתבנית, ואופה בתנור עד שמזהיב. וכל זה במקום לטגן.
מתכונים >>
לצפיה ב-'נחמד רומי..אני מטגנת 2 חצילים במעט מאד שמן'
נחמד רומי..אני מטגנת 2 חצילים במעט מאד שמן
23/10/2014 | 14:08
3
278
אני פשוט שמה שמן מחממת אותו הייטב ..שמה את פרוסות החצילים מטגנת הופכת שזה מוכן לא מוציאה מהמחבט שמה בצד שמה חצילים חדשים ואת המוכנים שמה מעל ,מעליו שמה חציל שלא טוגן ולוחצת את השמן לחציל שצריך עוד  וכך מעבירה מאחד לשני..במינימום שמן
מתכונים >>
לצפיה ב-'אנסה את הטיפ הגאוני של העברת שמן מפרוסה מטוגנת'
אנסה את הטיפ הגאוני של העברת שמן מפרוסה מטוגנת
23/10/2014 | 16:21
2
171
לפרוסה לא מטוגנת, האם זה עובד? ועל אותו שמן? 
אנסה, ואם זה יעבוד, זה ממש גאוני ואאמץ את השיטה.  תודה.
מתכונים >>
לצפיה ב-'בודאי שזה עובד רק כך אני מטגנת חצילים '
בודאי שזה עובד רק כך אני מטגנת חצילים
24/10/2014 | 10:22
1
127
רק מה צריך סבלנות ובעדינות שהחצילים לא ייקרעו..פשוט חציל שהוא כבר מטוגן משניי הצדדים לשים מתחתיו חציל שלא טוגן ומעליו עוד פרוסה לא מטוגנת וללחוץ בעדינות כול השמן יורד לפרוסה שלא טוגנה...תנסי עם מעט וכך תלמדי.........
מתכונים >>
לצפיה ב-''
25/10/2014 | 15:01
10
לצפיה ב-'גם אני מבריש את החצילים בשמן אבל מטגן, לא אופה'
גם אני מבריש את החצילים בשמן אבל מטגן, לא אופה
23/10/2014 | 21:26
148
כמות השמן זהה כמו באפיה אבל מתקבל אפקט הטיגון והפקת הטעם שקשה לקבל באפייה.

אם פרוסות החציל אמורות לעבור בישול נוסף כגון לגלילות חצילים או לבישול ברוטב עגבניות אני מבצע את הטיגון על מחבת פסים בחום גבוה ובמהירות, החציל משחים מבחוץ ועדיין לא מספיק רך מבפנים אבל בשלב הבא הוא מגיע למידת העשייה הרצויה ולא מסתמרטט.
מתכונים >>
לצפיה ב-'רומי 9121 הטיפים שלך'
רומי 9121 הטיפים שלך
24/10/2014 | 20:50
1
133
ממש טובים, שאלה אלכהול על משטח
שבא במגע עם אוכל לא מסוכן?
מתכונים >>
לצפיה ב-'האלכהול לא בא במגע עם האוכל,'
האלכהול לא בא במגע עם האוכל,
25/10/2014 | 15:00
90
ראשית הוא מתנדף ולאחר החיטוי עם האלכהול אפשר להעביר את קרש החיתוך תחת ברז עם מים . אין ריח ואין טעם ואין מגע עם האלכהול רק חיטוי. אותו דבר עם משטח עבודה כמו לישת בצק שאותו אני מבצעת על השיש במטבח, מחטאת את המשטח עם אלכהול, מנגבת לאחר מכן עם מגבת נייר ספוגה במים (מתמי 4) ומנגבת את המשטח, אין ריח אין מגע עם אוכל ותחשבי שהרבה מאכלים מבשלים עם יין שמכילים אלכהול? בכלל אלכהול הוא חומר מחטא וקרה לי שבשריטה או שפשוף קל חטאתי עם אפטר שייב של בעלי שגם מכיל אלכהול . כמובן  שאפטר שייב לא אשים במשטחי בישול, כי אז יהיה ריחני אבל אלכהול רגיל תמיד נמצא אצלי במטבח.
מתכונים >>
לצפיה ב-'כמוני כמוך, כשאני מבשל, ואני אוהב לבשל '
כמוני כמוך, כשאני מבשל, ואני אוהב לבשל
03/11/2014 | 16:12
20
המטבח, שולחן העבודה והכיור תמיד נקיים, איני "זורק" כלים משומשים לכיור, שוטף ומניח לייבוש.
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ קפוא '
טיפ קפוא
23/10/2014 | 15:21
3
348
הטיפ שלי מתחיל בגלל לימון.. אנחנו משתמשים בבית בהמון לימונים, בסלט, בבישול או סתם בשביל לימונדה, אז תמיד יש עונה שיש בה פחות לימונים, או לימונים ירוקים שאין בהם מספיק מיץ.. אז כשיש לימונים טובים ועסיסיים בשוק, אנחנו קונים כמה קילוגרמים טובים ומתחילים לסחוט במסחטה חשמלית, את המיץ אנחנו מוזגים לתבניות סיליקון להקפאת קוביות קרח ומקפיאים, כשהמיץ קפוא בקוביה אנחנו מוציאים את הקוביות לשקית נילון וככה יש לנו כל הזמן מיץ לימון בשלוף..הטיפ כ"כ טוב שהתחלנו גם להקפיא מיץ תפוזים לעוגה.. אנחנו מוזגים מיץ תפוזים - סחוט טרי כמובן לכוסות פלסטיק חד פעמיות וכשרוצים להכין עוגת תפוזים יש מיץ בשלוף... מומלץ...
מתכונים >>
לצפיה ב-'נחמד כתבתי גם על זה ...על הלימון'
נחמד כתבתי גם על זה ...על הלימון
24/10/2014 | 10:25
79
לצפיה ב-'מה את עושה עם הקליפות ? אפשר להשתמש בהם '
מה את עושה עם הקליפות ? אפשר להשתמש בהם
27/10/2014 | 15:37
1
107
ניתן להשתמש בקיפה של הלימון , יש בה המון ויטמין סי טבעי
אז אחרי השימוש במיץ של הלימון מקפיאה את הקליפה
ואז קליפה של לימון במים חמים יופי של משקה , זה לא חמוץ ונהדר להתקררות
וזורקת לתוך כלי זכוכית  קליה של לימון מוסיפה מים זה נעשה קצ מריר עפם הזמן
אבל זה השמן שנמצא בקליפה וזה הוטאמין סי המקורי
לפעמים רסקתי את הקליפות ושמתי עליהם מים והיה לי רכיז ללא סוכר שופע וטמינים לשתיה
וזה טוב לנקות בו את השרותים , זה חומר ניקוי טבעי שלא מזיק לסביבה
מתכונים >>
לצפיה ב-'תודה!!!'
תודה!!!
27/10/2014 | 15:47
47
רעיון מצויין אנסה זאת
מתכונים >>
לצפיה ב-'בייבי שף....'
בייבי שף....
23/10/2014 | 22:29
3
319
פעילות מקסימה ולא יקרה עם ילדים - בישול!!!
ילדים מאד אוהבים לעבוד עם הידיים ולהכין דברים יצירתיים, והם במיוחד אוהבים בצק שהעיסוק בו מערב את כל החושים.
השינוי שהחומר עובר תוך כדי עיבודו מרתק אותם. למשל: הקצפת חלבונים היא עניין מרגש במיוחד - רגע אחד מדובר בחומר לבן, נוזלי ומשעמם, ולאחר כמה דקות הקצפה הוא הופך לקצץ מבריק וטעים.
גם קישוט של המאכלים היא עבודה בפני עצמה, וכדאי לתת לילדים דרור לעשות ככל העולה על רוחם. אצלי בבית הבייבי נותן לדימיון להתפרע, ואנחנו יוצרים דמויות מוכרות מזיתים, ירקות, גבינה וביצה.
אפשר להתחיל בכל גיל - גם ילד בן שנה וחצי יכול ללוש את הבצק ולשטחו בתבנית, למרוח רוטב פיצה ולזרות גבינה מעל, או אפילו לערבב מספר חומרי גלם ליצירת סלט, ואף לתבל בעצמו במלח ופלפל.
פעילות כזו מהווה הזדמנות ללמד את הילדים כללי בטיחות במטבח ובכלל - שימוש בסכינים, בתנור חם, בכיריים וכדומה. וזוהי גם הזדמנות ללמד את הזעטוטים על כללי היגיינה במטבח - עבודה בסביבה נקייה ומסודרת, הקפדה על שטיפת ידיים, וניקיון לאחר מעשה (איןמה לעשות, גדלתי בבית עם אא פולני וסופר מסודרררררר)
ותאמינו לי, אחרי כל המאמץ במטבח, הילד בטוח יאכל את מה שהוא הכין (טוב לכל ה"אכלנים" למיניהם)
מידי פעם אני מרשה לעצמי להשתעשע ומכינה לבעלי צלחות מקושטות, זה מרענן, מעודד את הדימיון והופך את האוכל לטעים הרבה יותר. נסו בעצמכם :)
מתכונים >>
לצפיה ב-'באיזה גיל מומלץ להתחיל ללמד חיתוך בסכין ובישול\אפיה\מיקרו? '
באיזה גיל מומלץ להתחיל ללמד חיתוך בסכין ובישול\אפיה\מיקרו?
23/10/2014 | 23:38
2
47
לצפיה ב-'הכי טוב פלסטיק'
הכי טוב פלסטיק
24/10/2014 | 10:23
117
אני קניתי לבן שלי ערכת מיקרו עם כלי בישול מפלסטיק, וכשאני חותכת משהו במטבח עם סכין אמיתית הוא מחקה אותי עם הסכין שלו. אותו דבר עם המיקרוגל.
למעט עיסוק באפייה שאז הוא מתפרע עם הבצק והקמח אני לא נותנת להתקרב לכלים חדים או לכיריים ולתנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'אצל השותפה שלי זה התחיל בגיל 29'
אצל השותפה שלי זה התחיל בגיל 29
26/10/2014 | 11:13
38
לצפיה ב-'שמן זית.'
שמן זית.
23/10/2014 | 22:32
307
כשאני מכין תפוחי אדמה בתנור, אני משתמש בשמן זית. אני מרסס את השמן. יש מקרים נוספים שאני מרסס שמן זית. למעשה, זה מתאים גם לשמן רגיל. נוח מאד לריסוס של שימון קל כשצריך.

מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ משולש '
טיפ משולש
23/10/2014 | 22:57
2
407
הטיפ שלי מורכב מ-3 טיפים שהופכים את חיי במטבח לנפלאים:
1. ענבים קפואים - אני מאד אוהבת לשתות יין לבן צונן, גם בימות החורף וגם בקיץ. הבעיה שקצב השתייה שלי אינו מסחרר והיין שלי מתחמם לאיטו. בעבר הייתי שמה קוביית קרח כשהיין היה מתחמם קלות, אבל אז היין נמהל במים מהקרח הנמס והיין מאבד את טעמו. לפיכך, מצאתי פתרון מעולה: אני מקפיאה ענבים!!! ענבים ירוקים או שחורים, מהסוג הגדול וללא חרצנים. וכך, אני זורקת איזה שניים שלושה ענבים לכוס היין, היין מצטנן ושומר על טעמו ולבסוף אני עוד מרוויחה חטיף של כמה ענבים משכרים במיוחד.
2. אצלי במשפחה מאד אוהבים "על האש". אנחנו עושים לפחות פעמיים בחודש מנגל בהרכב משפחתי ו/או עם חברים. לאורך השנים נאלצתי לפתח שיטות שמייעלות את עשיית האוכל על הגריל. אבל שיטה אחת מוכיחה עצמה שוב ושוב. אנחנו מאד אוהבים לשים דגים בשלמותם על הגריל, הבעיה שהעור נדבק לגריל ומשימת הניקוי הופכת לסיוט. לכן, אני מניחה פרוסות לימון על הגריל (לא דקות מידי) ומניחה את הדג כלאחר כבוד על הלימונים. בדרך הזו הדג לא נדבק לגריל ובד בבד מקבל את הטעם הנפלא של הלימון שמשתדך נהדר עם טעם הדג.
לימים, אימצתי את הטריק הזה גם על מחבת הפסים הביתית, כשאני מכינה דגים בבית.
3. אחרי טיול במזרק הרחוק התאהבתי בדים סאם. לצערי, בארץ אין נכון לכתיבת שורות אלו מסעדה שמכינה דים סאם טעים דיו. לכן, תארו לעצמכם איזו התרגשות נרשמה בקרב בני המשפחה כשגיליתי את "דים סאם לב אליך". אני מזמינה מהם כ-100 יחידות של דים סאם קפוא במילויים שונים ומסוגי בצק שונים (יש מבחר מאד גדול), ומאפסנת במקפיא. כשמתחשק לנו ארוחת דים סאם מפנקת, אני מרתיחה מים שהמלחתי קלות בסיר רחב שוליים, מעל אני מניחה מתקן במבוק לאידוי שעליו מונחים עלי כרוב (כדי שהדים סאם לא יידבק וגם כי זה יוצא טעיםםם) וג'ולייאנים של גזר (אפשר גם כל ירק אחר שאתם אוהבים מאודה), ומפזרת בכיף 15 חתיכות דים סאם. לאחר 12 דקות בדיוק יש לי ארוחת מלכים, בריאה ומאאאאאדדדד טעימה :)
מתכונים >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה אם זו פרסומת או לא אבל'
אני לא בטוחה אם זו פרסומת או לא אבל
23/10/2014 | 23:43
1
246
אלה לא החבר'ה שמייצרים להמון מקומות שמוכרים אוכל כזה?
כמו שאוסם עושים רטבים למסעדות בורגר?

מתכונים >>
לצפיה ב-'ממש לא פרסומת לאוכל'
ממש לא פרסומת לאוכל
24/10/2014 | 10:28
179
יש מצב שהם משווקים למסעדות, כי נדמה לי שהם המפעל היחיד שמייצר דים סאם בארץ
בכל מקרה אני גיליתי עליהם מפלייר שהושאר אצלי בדואר ומאז התמכרתי
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי'
הטיפים שלי
24/10/2014 | 02:58
197
באמת גם שמן זית כתוספת לפיצה. וגם באמת ניקיון שאחרי במטבח. 
המתכון שלנו לפיצה: קונים לאפה בשוק התקווה. שמים לאפה, ושמים עליה בדרך כלל רוטב לפיצה שקונים בסופר. סוג של רסק\ממרח עגבניות, על זה שמים חתיכות עגולות של גבינת מוצרלה, שגם קונים בתקווה ב 15 ש"ח לחבילה של כ8 חתיכות (או יותר). ואחרי זה חותכים פטריות, חבילה שנקנת בסופר במחיר של כ10 או 11 ש"ח. חותכים פטריות, ומתבלים בשמן זית, ושמים על הפיצה. ואחר כך תבלינים, לאחרונה יש תבלין מיוחד לפיצה, וגם קצת מלח, ולאחרונה גם פלפל שחור, ואורגנו, ומכניסים לתנור שחומם מראש, בטמפרטורה של בין 120 130 עד 180 מעלות, בערך 10 דקות או יותר. ומוציאים, ויש לנו פיצה עגולה וגדולה, פיצה ביתית, לארוחת לילה, אחרי חצות, מול הופעה ביו טיוב, או של דיויד בואי, או של פרל ג'אם, או מישהו אחר. 
בתיאבון ! 
  =] 

מתכונים >>
לצפיה ב-'בישול מרק '
בישול מרק
24/10/2014 | 12:17
3
227
כאשר אני מבשל מרק בשר אני בתחילה שם בסיר את הבשר והתבלינים ומבשל כ3/4 בישול ולאחר מכן מוסיף את הירקות כך הירקות נשארים מוצקים .
מתכונים >>
לצפיה ב-'הכנת חומוס'
הכנת חומוס
24/10/2014 | 12:20
2
173
בניגוד למקובל אני מבשל את גרגירי החומוס עד שהם נמחצים בין האצבעות תוך הפעלת צעט לחץ.
כאשר גרגר החומוס רך מאד זה סימן שכל התאים אשר מהם בנוי הגרגר התפגעו וכל חומרי הטעם היתנגזו לנוזל הבישול. ולכן כאשר הגרגר מעט קשה הטעם נשמר .
מתכונים >>
לצפיה ב-'הכנת פיתות '
הכנת פיתות
24/10/2014 | 12:46
1
313
אחרי לשית הבצק וההתפחה הראשונית יוצר כדורים ומרדד עם מערוך לגודל הפיתה הרצוי ומניח על השיש להתפחה שניה
מכניס תבנית לתנור בחלק העליון ומפעיל את התנור על החום הגבוה ביותר לאחר שהתבנית התחממה הייטב אני מניח על התבנית את הבצק המרודד כאשר החלק אשר היה כלפי מעלה בזמן ההתפחה יהיה עכשיו למטה על התבנית ומדוע? מכוון שבזמן ההתפחה הבצק בחלק אשר בה במגע עם האוויר מעט היתיבש וכך כאשר אני מניח הוא לא ידבק וישתחרר בקלות כאשר הפיתה בתנור מקבלת גוון צהוב ומתנפחת הופך  עד אשר גם הצד השני מזהיב מניח מגבת שם את הפיתות על המגבת ומכסה עם עוד מגבת השיטה טובה גם לאפיית פיתה עיראקית אך צריך לרדד את הבצק דק יותר כמעט למצב שקוף..
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיגון חצילים'
טיגון חצילים
24/10/2014 | 12:56
478
אני חותך את החציל לחצי ולאחר מכן חותך פרוסות לאורך החציל .מכוון שנמיות הנוזלים בחציל מסודרות לאורך החצל כך אני חותך פחות נימיות אשר הם סופגות את השמן. לאחר הטיגון אני מניח 3 שכבות של נייר מטבח ומניח עליהן את החצילים המטוגנים. וכאשר יש לי עוד מנה של יצילים במחבת אני מעביר את החצילים לצלחת עם עוד 3 שכבות של נייר סופג אבל הפעם עם הצד ההפוך לנייר מאשר בפעם הקודמת וכך השמן נספג הייטב
וחשוב .לא להכניס חצילים לפני שהשמן חם.
מתכונים >>
לצפיה ב-'סתם עוד פרסומת'
סתם עוד פרסומת
24/10/2014 | 13:47
4
110
לצפיה ב-'פרסומת למה?'
פרסומת למה?
24/10/2014 | 14:51
3
71
לצפיה ב-'קנור.'
קנור.
24/10/2014 | 16:34
86
לצפיה ב-'באמת לא הבנת?'
באמת לא הבנת?
25/10/2014 | 01:31
1
65
לצפיה ב-'כל כך קל להיות לא חכם!!!(מתכוון לעצמי)'
כל כך קל להיות לא חכם!!!(מתכוון לעצמי)
25/10/2014 | 10:39
185
ואני בגלל המוצה הפולני חשבתי שאני מפרסם דבר מה במה שכתבתי.מה לעשות על גנים לא ניתן להתגבר
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי'
הטיפים שלי
25/10/2014 | 07:59
180
תמיד יש לי בהישג יד  בצק מלאווח ממנו אני מכינה מאפים מלוחים ומתוקים. הבצק בא בגודל מתאים ולא מצריך הפשרה וחיתוך כמו גליל גדול של בצק עלים....

טיפ נוסף- גרבר- פשוט גֶרבֶר של תינוקות ...מאז שהבן שלי הפך לטבעוני, והיות ואין לי רצון להכין מנות כפולות, אני נמנעת מלהוסיף ביצים למאכלים..כשאני מכינה  למשל בצק לעוגה בחושה, ובמקום ביצה אני משתמשת  בקופסא של גרבר תפוחי עץ..., לצפויים ולמילויים אני משתמשת הרבה בגרבר פירות אפרסקים או משמש... נוח לשימוש- טעים בטירופ- ובלי חומרים משמרים (לא לא מפרסמת, אין לי לצערי מניות בחברה הזו)
מתכונים >>
לצפיה ב-'cooking hacks'
cooking hacks
26/10/2014 | 07:27
163
1.חימום פיצה במיקרו שנשארה מאתמול -מכירים שמחממים פיצה שנשארה מאתמול במיקרו והיא נהיית ספוגית ואומללה?...לא עוד..הטריק? מכניסים ביחד עם הפיצה למיקרו כוס מזכוכית עם מעט מים בתוכה (לא על הפיצה..לידה..) ומחממים-המים מונעים מהשארת אדים על בצק הפיצה ובכך היא לא הופכת לספוגית

2.עיבוד בצק פריך-אני מניחה שמי שמכין משתמש במעבד מזון חשמלי כלשהוא -הטיפ- לוקחים כמחצית מכמות החומרים היבשים של הבצק ומעבדים בפולסים במעבד המזון יחד עם החמאה (הכמויות שיש במתכון) לכדי פירורים, לאחר מכן מאחדים את המסות היבשות יחדיו מעט עד לעיסת בצק פריך ובצורה זו כאילו עיבדנו את כל החומרים היבשים עם הרטובים במעבד המזון מבלי לעשות כן במציאות (הטיפ טוב מ-2 סיבות : א.חוסך זמן עבודה עם מעבד המזון כאשר קיימת מסה גדולה ליצירת הבצק, ב. בצק פריך "לא אוהב" שמתעסקים איתו יותר מדי ולכן כמה שמעט עבודה עימו ייטב לו! בצורה זו, עבדנו עימו פחות מן הרגיל וכך מתקבל מרקם פריך יותר)

3."עבודה נקייה" -בתור מישהי ששונאת לכבס ולנקות ,הדרך היחידה שלמדתי לחסוך בזמן על הניקיונות הוא לעבוד עם שקיות ניילון (כאלה של הסופר שמכניסים אליהם מצרכים) והיא משמשת כשקית אשפה , כמו גם לעבוד עם סמרטוט ולנקות כמה שאפשר.כדי למנוע שפיכה של חומרים על הרצפה,משתדלת לעשות עבודת הכנת "סו שפית" - את כל המרכיבים שש לקצוץ אני עושה ראשית ושמה בקעריות נפרדות כך שאין הרבה לכלוך על השייש לנקות לאחר מכן וכמובן הכי חשוב , סינר! ומגבת בהישג יד לצורכי שטיפת ידיים. 
עוד טיפ מעט מגוחך ,להכנת שניצלים ביתיים, כפפות לטקס..(מונע שאריות של קמח וביצים ופירורי לחם מתחת לאצבעות ועל הידיים ומאפשר לעבוד מבלי לשטוף ידיים כל שנייה)

4.כולנו מכירים את השמן המגעיל השרוף הזה שיש בתום הבישול -כדי להפטר ממנו בקלות -שומרת פחיות שימורים ריקות (שוטפת לאחר השימוש) בצורה זו כאשר מסיימים עם בישול שמן לוקחים את אחת הפחיות הישנות ומוזגים את השמן לתוכן (לאחר התקררות השמן! ) ואז נפטרים בקלות ממנו לפח (מבלי לשפוך אותו לצנרת ולהסתכן בזיהום הצנרת בגריז שנתקע בצינורות ולא יורד וגורם לסתימות לאחר מכן, כמו כן,במקום שתהיה את ה"נזילה" המוכרת משימוש של שפיכת שמן לשקיות וטפטופן עד לפח...נפתר כי משתמשים בפחית.)
טיפ נוסף בענין השמן במחבת,ניקיון טוב של שמן , (לאחר ששפכנו את שאריות השמן) שופכים מים רותחים (מרתיחה לצורך כך קומקום) והרבה סבון כלים לתוך המחבת ונותנים לה לנוח לבערך חצי שעה עד שאפקט הדטרגנט נכנס לפעולה וקל לנקות את המחבת.

5.טיפ לניקיון הקומקום! -מי כמוני יותר שונא את הריח שמסירי אבנית לקומקום משאירים ואת המחיר היקר שלהם (משתמשים פעמיים ונגמר הבקבוק בערך) -מלח לימון -מרתיחים קומקום מלא עד הסוף (עד למקסימום קיבולת הקומקום) ולאחר הרתיחה מכניסים שתי כפות מלאות ("בהריון") של מלח לימון ומשרים לחצי שעה -45 דקות. לאחר ההשריה מסתכלים ורואים שכל האבנית נעלמה ,שופכים את המים ומרתיחים עוד פעם אחת מים בלי כלום כדי להעלים שאריות טעם וריח.במידה והאבנית לא הוסרה לגמרי,יש לחזור שנית על הפעולה.כדי לשמור על הקומקום נקי מאבנית יש לבצע את הפרוצדורה אחת לשבוע (במידה ואתם צרכנים כבדים של המכשיר החשמלי הנ"ל) או אחת לשבועיים במידה ואין לכם הרבה שימוש במכשיר זה

6.שום - מכירים את זה שמשתמשים בכותש שום ואז נשאר בו מלא ג'יפה שלא יורדת בחורים של הכותש? , פתרון לאחר השימוש, השריית המכשיר במים חמימים לכמה דקות ובעזרת קיסם החורים מתנקים כמו קסם (עדיף מייד לאחר שימוש המכשיר כדי שהשום לא יידבק) -פתרון קל יותר ואפקטיבי יותר,לקנות כותש שום שמגיע עם חלק מפלסטיק מובנה או בצד שנכנס לכל החורים (נראה כמו מלא דוקרנים קטנים) שפותחים את החורים להקלת הניקיון.

7.שימוש חוזר בשאריות, לא פעם ולא פעמיים קורה שהפסטה שנשארה מלפני 4-5 ימים לא נאכלה במיוחד ,חבל לזרוק אחרי 4 ימים, שיטה-מיחזור השאריות ע"י יצירת "פשטידת אטריות" בתנור בתוספת של מעט אטריות נוספות חדשות להשלמת המנה במידה וצריך.
נשאר פירה? -מישהו רוצה פשטידת פירה/פשטידת רועים 
בכל אופן היות ואני באה מבית דל תקציב ורווי יצירתיות ,תמיד מצאנו מה לעשות עם שאריות אפילו של שבוע כי אוכל היה יקר היינו צריכים לאלתר וזה פתרון בכלל לא רע!

8.אחד הטיפים-בבישול של ביצים קשות - לזרוק גפרור לסיר (שיצצוף על המים) הזרחן המשתחרר מראש הגפרור עוזר לתרכובות הכימיות המשתחררות מהביצים (תתפלאו בביצים יש הרבה מאוד חורים קטנים שמהם משתחרר האויר-מבנה שנועד לעזור לגוזלים לצאת מהביצה החוצה) 

9.עוד טיפ-ביצה קשה מושלמת -ללא השכבה "הירוקה" המוכרת שנמצאת מסביב לביצה (היא תוצאה של תרכובת גופרית שמתרחשת בבישול) מכניסים את הביצים למים קרים,מביאים אותם לרתיחה ומייד בתום הרתיחה סוגרים את המים ואת המכסה של הסיר ונותנים לו לנוח 13 דקות ולאחר מכן מוציאים את הביצים.החום מהסיר יבשל את הביצים לשלמות ויצור אף חלמון קשה אך נימוח וללא השכבה הירוקה המוכרת לנו על הביצה.

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי - קילוף ירקות'
הטיפ שלי - קילוף ירקות
26/10/2014 | 09:58
149
1. מקלפים את כל הירקות יום קודם: תפו"א, גזר, בטטה, בצל, שום וכדומה, משרים בקערה עם מים במקרר (שלא ישחירו ויאבדו את המרקם הנוקשה) ולמחרת ניגשים ישר לעבודה.
2. לגבי בצל - אפשר לקצוץ יום קודם את כל מה שצריך לשים בקופסא עם קצת שמן, לשמור במקרר ולמחרת להתחיל ישר לטגן (ככה גם גומרים עם כל ה"דמעות" בפעם אחת).

בהצלחה!
"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפים למארחים בבית'
טיפים למארחים בבית
26/10/2014 | 14:56
128

כדי שיהיה לי יותר קל וקצר. אני תמיד מכינה מראש אם אני יודעת שאני רוצה להכין מפרום בהמשך השבוע או אפילו שבוע לאחר מכן, גם קציצות. מכינה תערובת של הבשר ממש מוכן כבר ושמה בשקיות בהקפאה. כותבת על השקית כמובן מה היא מכילה. לבד מזאת .פטרוזיליה וכוזברה. וכל מיני עלים אני שוטפת מראש, מייבשת ,חותכת וגם מניחה בשקיות מיוחדות להקפאה. 
תמיד אני דואגת שיהיו לי חומרי היסוד בבית לכל מקרה שיפתיעו אורחים. ג'לי, שוקולד מריר, אגוזי מלך, שום כתוש קפוא בקוביות, קמח, ביצים טריות, קופסאות שימורים של רסק וטונה וזיתים. ירקות טריים מדי פעם לרענן. ואז תמיד אפשר להכין פוקצ'ות, פנקיקיים טובים בתנאי שיש את המחבת המתאימה כמובן, סלט מרענן, עוגה בחושה, או ג'לי לקינוח עם פירות. 

מתכונים >>
לצפיה ב-'קרטון ביצים ו - קובה'
קרטון ביצים ו - קובה
27/10/2014 | 09:20
144
טיפ נוסף מוצלח במיוחד, אני משתמשת בו אחת לחודש כשאני מכינה קובה, אמא שלי לימדה אותי להכין קובות נפלאות, מסולת עם מילית של בשר. כשאני מכינה אותן בדר"כ אני מכינה כמות כדי שתמיד יהיה במקפיא  וכשבא בשוט מוצאים מפשירים וזורקים לסיר עם מרק (שמשתנה מפעם לפעם: סלק, במיה, חמוץ מתוק.. לשיקול הסועדים.. אז ככה.. לוקחים קרטון ביצים מרפדים אותו בנילון נצמד רפוי, מגלגלים את הקובות, וכל קובה מניחים בשקע אחד בקרטן הביצים, מכניסים להקפאה, כשהקובות קופאות, מעבירים מקרטון הביצים לקופסא ו - שוב למקפיא, ככה יש לנו קובות זמינות... הנילון צריך להיוד רפוי ולא צמוד!!  בתאבון...
מתכונים >>
לצפיה ב-'נו, אז ננסה גם להיות מקוריים :'
נו, אז ננסה גם להיות מקוריים :
27/10/2014 | 12:03
2
123
וכמה טיפים שלי :

1. להפרדת ביציים - הכי קל לשבור ביצה לתוך היד - החלבון נוזל יופי והחלמון נשאר ביד.
נשבר החלמון? לא נורא, השתמשו בקליפת הביצה בכדי להוציא אותו.

2. מכינים מיץ תפוזים סחוטרי? גררו את קליפת התפוז והקפיאו אותה ( עובד גם עם לימונים), משדרג כל בצק שמרים או עוגת גבינה אפויה.

מתכונים >>
לצפיה ב-'רעיון מעניין את מוסיפה גרדת תפוז או לימון לבצק שמרים?'
רעיון מעניין את מוסיפה גרדת תפוז או לימון לבצק שמרים?
30/10/2014 | 14:37
1
22
לצפיה ב-'כן, בערך כפית לקילו קמח.'
כן, בערך כפית לקילו קמח.
30/10/2014 | 20:17
67
אבל זה רק לבצק לעוגות - נועד למנוע מהעוגות האלו טעם "חולה" ( אין לי דרך אחרת להגדיר אותו )
מתכונים >>
לצפיה ב-'אינני יודע אם זה טיפ או משהו רציני יותר,אבל...אתם תחליטו'
אינני יודע אם זה טיפ או משהו רציני יותר,אבל...אתם תחליטו
27/10/2014 | 12:44
233
אני אתחיל..
אמא שלי היתה אמא טובה,וכשהביטה בי באותם בקרים והבינה שכאבי הבטן שלי הם בגלל איזה מבחן,אמרה לי יהוד'לה תישאר בבית היום.
ומכאן בעצם התחיל הכל,ממנה למדתי לבשל ולטגן ולאפות ובעצם כל מה ששייך למטבח.
קרפלעך,הקרפלעך שלה היו הכי טובים שידעתי אי פעם ממרומי גילי שכבר טעמו וידעו מסעדות רבות.
המתכון של אמא שלי;
בשר עוף שבושל במרק,מפורק ומנוקה מעצמות[זה המילוי המנצח]
חיתוכו עם סכין חדה לחתיכות קטנות,הוסיפו בצל מטוגן,קצוץ כמובן,טפטפו מעט פלפל שחור ואולי מעט מעט מלח[בכל זאת לחץ דם]זהו..ערבבו הכל בידיים עד לתערובת עיסתית כזאת
בצק;קמח..מים..ביצה...זהו לושו עד שהבצק יהיה צמיגי ונוח לעבודה מבלי שיידבק.
רדדו כל פעם על השייש וסמנו בסכין מרובעים כאלה..הניחו גבשושיות של העיסה לפני אותו מרובע וצרו מעויין כזה תוך שבקצוות האצבעות אתם לוחצים היטב שיישאר סגורים בבישול.
סיר מים על האש..רתיחה על אש קטנה..והניחו פנימה כל פעם כמה אחדים,הם יצופו מיד ואת אלה שלא תעזרו להם לצוף.דקות מעטות והוציאו אותם למסננת ומכאן לקדרה.
המהדרין יטגנו כמות בצל נכבדב במחבת גדולה והקפיצו אותם תוך כדי טיגון קל,יהיו כאלה שיניחו אותם במרק העוף,ארבעה חמישה בצלחת.
אני אהבתי אותם מטוגנים בבצל..
ולזכרה של אמא תהא כתבה זו!
מתכונים >>
לצפיה ב-'סודות המכסים'
סודות המכסים
27/10/2014 | 13:39
6
239
לא תמיד יש מקום לכל המכסים של הסירים ..כי המטבח מוגבל במגירות ומדפים ולכן יש פטנט קליל לסידור הסירים. ניתן לקנות את המסילות הנל בכל חנות של עשה זאת בעצמך. חוסך עצבים וזמן. סודות השפים של קנור.
מתכונים >>
לצפיה ב-'סחטן על כלי האמייל'
סחטן על כלי האמייל
27/10/2014 | 13:49
2
142
יש תמונות גם של הסירים עצמם?
מתכונים >>
לצפיה ב-'מקווה שבערימה זה נחשב'
מקווה שבערימה זה נחשב
27/10/2014 | 22:39
1
138
בבקשה..
מתכונים >>
לצפיה ב-'בהחלט נחשב'
בהחלט נחשב
27/10/2014 | 23:06
80
יופי של סירים 
מתכונים >>
לצפיה ב-'לייק. השאלה אם זה עובד על מכסים קצת פחות שטוחים. '
לייק. השאלה אם זה עובד על מכסים קצת פחות שטוחים.
27/10/2014 | 13:51
1
49
לצפיה ב-'מאמינה שכן. '
מאמינה שכן.
27/10/2014 | 22:41
58
כל עוד נסגר לא על המחיצה בין המדפים אז לא בעיה.
מתכונים >>
לצפיה ב-'לייק!!! ממש אהבתי!!!'
לייק!!! ממש אהבתי!!!
28/10/2014 | 08:36
20
לצפיה ב-'טיפ למי ששונא/ת לקלף בצל'
טיפ למי ששונא/ת לקלף בצל
27/10/2014 | 13:49
159
פשוט לא מקלפים.
מה עושים?
קוטמים את שני קצוות הצל.
חותכים את הבצל לחצי- עם הקליפה.
בכל חצי, תופסים את השכבה העליונה של הבצל  ומורידים אותה.
שוטפים וקוצצים. :)
זה תקף כמובן רק למקרים שרוצים לקצוץ את הבצל.

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי הוא'
הטיפ שלי הוא
27/10/2014 | 14:12
114

לקנות כמה שיותר מוצרים של חברת קנור לטעמים טובים  ומוצלחים יותר בבישול.

"סודות השפים של קנור"

מתכונים >>
לצפיה ב-'לחיים קלים במטבח...'
לחיים קלים במטבח...
27/10/2014 | 14:14
110
אנחנו משתמשים בכלים חד פעמיים.
כמובן שבחיי היום יום ולא באירוח.
אין מילים לתאר את האושר ואת הקלות שבתחזוק המטבח....
יש היום יופי של כלים חד פעמיים, מאוד איכותיים ויפים - לא כאלה של ימי הולדת של בני 5.
מומלץ בחום. מקל גם על חיי הזוגיות

וכמובן: סודות השפים של קנור!!!
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ - קטלוג וארגון שמות ותאריכים'
טיפ - קטלוג וארגון שמות ותאריכים
27/10/2014 | 14:33
101
*על כל קופסאות התבלינים שלי אני כותבת למעלה מה יש בכל אחת, כך שאני אוציא אותם מהמגירה, אני לא אצטרך להוציא אחת אחת, אלא רק אקרא מה 
יש לי במגירה ומיד אוציא. 
*בפריזר, אני כותבת תאריכים הקפאה ומה שמתי בקופסאות כדי שזה לא ישאר שם זמן רב מידי ויתקלקל
*את כל המתכונים שלי במחשב אני מארגנת לפי סוגים "מרקים" "סלטים" "בשר" "קינוחים"

ככה תמיד יש לי סדר מול העיניים בכל מה שאני עושה והמטבח תמיד מוכן ומאורגן לכל בישול חדש..
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפים למטבח'
טיפים למטבח
27/10/2014 | 14:34
4
523
שלום

1. סכין שף טובה. אני אישית מעדיף סכין שף ארוכה (10" או 25 ס"מ) להב יפנית עם קיפוליים של המותג SHUN מסידרת הפרמייר.
2. תעשו לעצמכם טובה ואל תתעצלו. תכינו את כל החיתוכים וחומרי הגלם מראש. מה שנקרא: "מזון פלאס".
3. לשתות קצת יין (קר) בזמן הבישול.
4. איכות התבשיל תלויה באיכות חומרי הגלם. ככל שחומרי הגלם משובחים (במיוחד בשר ודגים) כך התבשיל.
5. יש תבשילים שעדיף לאכול מהם מיד כשהם מוכנים. ויש כאילו שעדיף לחמם למחר ולאכול - אז הם יותר טעימים.
6. עוף שלם בתנור - תמיד לקשור. לא הוא יברח. רק יצא יותר עסיסי והבשר לא יתיבש.
7. תנסו לא להשתמש במים לתבשיל אלה תכינו לכם ציר. זה עוד סיר על האש, עוד קצת חומרי גלם ועוד הרבה טעמים.

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הסתבכתי עם טיפ מספר 5'
הסתבכתי עם טיפ מספר 5
27/10/2014 | 19:48
1
75
או במילים אחרות מה בדיוק הטיפ ?
מתכונים >>
לצפיה ב-'מה לא ברור'
מה לא ברור
27/10/2014 | 20:57
63
שלום
תבשילים שעדיף להכניס לקירור ולחמם מחדש - לא להגיש ולהכין להגשה באותו יום,
ותבשילים שעדיף לאכול טרי - להגיש מיד.
ולא להיפך!
מתכונים >>
לצפיה ב-'מה התבשילים שעדיף לחמם?'
מה התבשילים שעדיף לחמם?
29/10/2014 | 01:12
1
18
לצפיה ב-'בעיקר תבשילי קדרה או מה שמכונה באנגלית STEW'
בעיקר תבשילי קדרה או מה שמכונה באנגלית STEW
29/10/2014 | 07:50
59
שלום
כמו גולש (לא מרק!) למשל.
חרימה זה על הגבול. לטעמי יותר טעים טרי.
הנושא עלה גם בדו שיח בין השפים רושפלד וחיים כהן בתוכנית שלהם על ה-...הכי טוב בערוץ 2.

מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפים מבשלנית מאוד לא מדופלמת.'
טיפים מבשלנית מאוד לא מדופלמת.
27/10/2014 | 14:41
112
1. ציר בקר (זה שקונים)
נותן מענה לצרכים מידיים (מלבד הברורים):
עם תוספת של מים חמים ולפי הטעם גם א.מרק פטריות יש רוטב נחמד לפסטה או לכל דבר
מבשלת בזה את הנודלס לילדים ושומרת את המרק בשבילי.
2. ניקוי קערת סלט או כל כלי שהכיל שמן
אין כמו הידיים. במקום שהסקוצ' יתמלא בשמן- שופכים קצת סבון לכלי ומפעילים את הידיים, עוברים על הכל. שוטפים את התחליב שנוצר וחוזרים שוב....עכשיו נסו למצוא טיפת שמן על הכלי הסורר הזה!!
3. ארוחת ילדים מהירה:
בסיר עם מים רותחים- א. מרק או ציר- מה שתרצו, נקניקיות ונודלס.
כשזה מתבשל חותכת כמה ירקות טריים ותוך רגע על הצלחת: נקניקיות, נודלס, ירקות, ומרק.

הטיפים בחסות זו שלא יודעת לבשל וצריכה "לבשל" רק כשהבעל לא זמין (ברקורד שלי אפילו שרפתי מים....) , אבל רוצה לקנות לו מתנה למטבח- שימשיך לפנק אותנו.

רוזי.

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לחיים קלים במטבח'
הטיפ שלי לחיים קלים במטבח
27/10/2014 | 14:43
106
אני מאוד אוהבת לבשל אבל קצת פחות אוהבת לנקות את הכלים לאחר מכן.
אני תמיד דואגת לשטוף כל כלי וכלי מיד לאחר שסיימתי להשתמש בו, תוך כדי הבישול והאפייה כך שבסוף עבודת הבישול/אפייה כשהתבשיל שלי על האש או בתנור, הכלים כולם עומדים שטופים במייבש הכלים.
אם יש לכם מדיח כלים זה אפילו עוד יותר פשוט - לא לדחות לאחרי הבישול את מה שאפשר לעשות ממש עכשיו.
סיימת לחתוך? סיימתם למזוג? את הכלים מיד למדיח ובזמן שהאוכל מתבשל/נאפה אפשר להפעיל את המדיח.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הנה-'
הנה-
27/10/2014 | 14:55
176
כשרוצים לחמם שתי קעריות (מרק למשל) במיקרוגל ואין מקום.....
מניחים את הקערית השנייה על כוס ואז נוצר מקום......

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לחיים קלים במטבח הוא.........................'
הטיפ שלי לחיים קלים במטבח הוא.........................
27/10/2014 | 14:58
134

רכישת מעבד מזון מסוג תרמומיקס, שלדעתי. הוא הטוב ביותר בעולם.
הערה חשובה: אין לי שום עניין עיסקי עם תרמומיקס, אני בסך הכל לקוח מרוצה מאוד של המכשיר הנ"ל.
כללי: פרט לקניות בשוק, לעיסת המזון והשלכת שאריות לפח המכשיר הזה מבצע כמעט הכל.
פעולות שהמכשיר מסוגל לבצע,
בתקווה שלא אשכח משהו:
שוקל, קוצץ, טוחן, מקציף, מערבל, לש בצק, מבשל בטמפרטורות עפ"י כיוונון שקיים, בטמפרטורות שבין 37 ל 100ºC, מבשל בטמפרטורה גבוהה, מאפשר בישול על אדים, מטגן (פרט לטיגון בשמן עמוק), ניתן לכיוונון לזמן פעולה נדרש, מפסיק את פעולתו באופן אוטומטי ומשמיע צליל נעים בסוף הפעולה.
יתרון נוסף של המכשיר, המכשיר בא עם מאות מתכונים מדויקים שונים שעם הקפדה על ביצוע מדוייק של הוראות המתכון אחוזי ההצלחה אינם יורדים מ 100% הצלחה.
בין המוצרים שניתן להכין באמצעות התרמומיקס, טחינה גולמית טהורה על טהרת גרעיני שומשום קלויים ושמן סויה, מוצר שעד כמה שידוע לי לא ניתן להכין בבית עם שום מכשיר ביתי.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ המנצח..'
הטיפ המנצח..
27/10/2014 | 14:58
115
 קלפו את הירקות לפני הבישול על שקית ואז ישר לפח והשיש נשאר מבריק
 הכניסו את השום למים כך יותר קל לקלף אותו
 טגנו כמות גדולה של בצל , הבישול יהיה קל נוח ומהיר יותר
 שטפו אחר כל שימוש כלי ואז המטבח מבריק ונקי תמיד ללא כלים
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי :)'
הטיפ שלי :)
27/10/2014 | 15:01
87
הבן זוג שלי מתרשם כל פעם מחדש מהאוכל שאני מכינה,  הוא לא מבין איך בכל פעם אותה המנה יוצאת טעימה יותר מהפעם הקודמת, 
הטיפ שלי הוא- אף פעם  לא להכין את המנה בדיוק באותה צורת הכנה- להשמיט ולהוסיף מרכיבים מהמתכון, להחליף אותם או סתם לשחק עם כמויות... 

ככה ה"מנה האהובה"- תמיד אהובה ויותר! 
"סודות השפים של קנור" 

מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי נראה לכאורה פשוט, אבל מקל מאד על חיי כבשלנית '
הטיפ שלי נראה לכאורה פשוט, אבל מקל מאד על חיי כבשלנית
27/10/2014 | 15:06
130
אני מאד אוהבת לבשל. מרגישה שלכל תבשיל אני מכניסה קצת מעצמי. לשמחתי, משפחתי ומכריי מאד אוהבים את הבישולים שלי כך שכולנו נהנים

הסוד לבישול מוצלח, לדעתי, הוא התיבול. זה לא משנה מה מכינים או איך. משנה איך מתבלים!
התיבול שאני הכי אוהבת, הוא - לימון! הוא אכן מוסיף המון. אמנם הוא לא מתאים לכל תבשיל, אבל לאלו שכן - הוא משתלב נהדר ומקפיץ את הטעם בכמה וכמה רמות. והיום, כשאני בחודשיו הראשונים של הריון - הלימון יושב לי על החיך אפילו טוב מאי פעם
אבל מה הבעיה? הבעיה היא החרצנים שבלימון. לא משנה איך נסחוט, תמיד זה פרוייקט קטן לסחוט את הלימון ולקבל מיץ נטול גרעינים, ועדיין להנות מחלקיקי הלימון הקטנטנים שנלווים אל המיץ. הפיתרון המופלא (!) שמצאתי, די לאחרונה, הוא פשוט מאין כמוהו - אני קונה רק לימון ליים!
יש לו טעם טיפה יותר מיוחד מלימון רגיל, הוא עשיר מאד במיץ, הקליפה דקה וקל מאד לסחוט אותו. אבל הכי חשוב - אין בו שום חרצן. אני סוחטת אותו ככה, כפי שהוא היישר אל תוך הסיר, כשבדרך כל חלקיקי הלימון הקטנים, כל שקיות המיץ הזעירות - נשפכות גם הן פנימה. תענוג!

מתכונים >>
לצפיה ב-'סוד ההצלחה'
סוד ההצלחה
27/10/2014 | 15:38
92
לפני שנתיים,  ביצה היתה סיפור מההפטרה, מאז שהבנתי שאוכל זה כיף החלטתי לקנות סכינים,  הוצאתי 400 ש"ח על סכינים וקרש חיתוך והתחלתי ללמוד לבד מספרים,  היום אני יודע המון מתכונים מוצלחים,  אז הטיפ הוא לקנות ציוד טוב,  כי תמיד ההנאה במטבח היא חלק בלתי נפרד מהטעם.
מתכונים >>
לצפיה ב-'השימוש בירקות ובפירות קפואים '
השימוש בירקות ובפירות קפואים
27/10/2014 | 16:04
96
מאחר ואני אוכלת בעיקר ירקות קפואים יקרים מאד
אני קונה ירקות שוטפת קולפת חותכת ומאחסנת במקפיא
ואז זמן הבישול שלהם קצר מאד
את הירק כו כוזברה מאדה עם מעט שמן ושום וזה נכנס לתבשילים מהמקפיא ומעדן אותם
כך את גבעולי הכרפס שוטפת וחותכת לחתיכות קטנות ומהמקפיא הישר למרק
ושומרת את הכרפס עלים בנפרד מגבעולים ובנפרד מהשורש
אותו דבר לגבי הכרשה= פרסה  חותכת אותם כך שמהמקפיא הישר לסיר המרק

אותו דבר שומרת על גרגרי רימון במקפיא  וזה מצויין שיש תינוק משלשל זה עוצר את זה מייד
אותו הדבר עושה למשמש בעונה קונה שוטפת מגלענת ושומרת במקפיא לעונה בה אין משמש
ומאחר לא אוכלת דברים מתוקים  מקפיאה פירות כמו מנגו
במקום גלידות  לעונה שאין בה את הפירות הללו בלי תוספת של סוכר שמוסיפים להם ביבוש

וכאשר אם בא לי משהו בשרי וזה קורה רק פעם בשבוע
את הבשר הטחון מביאה טרי מתבלת ומכינה קציצות ומקפיאה
ולמרק שמה את הקציצות הן מתבשלות במרק וזה מעדן את הטעם של מרק לא צריך מרק עוף
או אופה אותם בטוסט אק יש לי קציצות זמינות בלי עבודה של להשיר
מהמקפיא הישר לתנור או לסיר עם רוטב עגבניות חם
וגם עגבניות מקפיאה , עגבניות מבושלות מחלקת לפלחים ומקפיאה והם משמשים לדגי לבישול
בקיצור המקפיא המלא מבטיח לי אוכל זמין כל השנה
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לחיים קלים'
הטיפ שלי לחיים קלים
27/10/2014 | 16:11
92
אני מבשלת, הוא עושה כלים
"סודות השפים של קנור"

מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפים לחיים קלים במטבח'
טיפים לחיים קלים במטבח
27/10/2014 | 17:37
83

סדר ובלגן לא מסתדרים ביחד אצלי במטבחי !
סוד ההצלחה רשימה מה צריך לעשות ? מה צריך לקנות? 
כנסו לקישור יש מבחר גדול לטייפים ממטבחי /לינדוש
מתכונים >>
27/10/2014 | 17:39
1
93
לבשל בכיף ולתת לגבר לעשות את הכלים
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי לחיים קלים במטבח'
הטיפים שלי לחיים קלים במטבח
27/10/2014 | 18:39
80
אני תמיד אבל תמיד מכינה את הדברים מראש,מכינה לעצמי את הסדר של ההכנה של הדברים,אם יש משהו שצריך להכין יום קודם או כמה שעות מראש
לקחת את המתכון מאתר טוב שגם יש בו מענה לכל שאלה או מעוד אנשים שעשו והכינו את המתכון
לבדוק שיש בבית את כל המרכיבים.
לקנות מרכיבים איכותיים.טריים! לא להתפשר
כוסות מדידה,כפיות מדידה,משקל! אין כמו להכין מתכון עם כמה שיותר דיוק בכמויות.זה עולה לא מעט כסף אבל זה שווה בהחלט
אפשר בצורה הזו גם לצמצם כמויות של מתכון.נגיד אם יש כמות ליותר משני אנשים ורוצים פחות
ולגבי הקצפה של חלבונים - אני לא עושה את זה אף פעם במהירות גבוה על ההתחלה.תמיד מראים בתכניות טלוויזיה איך שהם ישר מזרזים את העניינים
אבל אני אומרת - כשמדובר בהקצפה - לכו על מהירות בינונית ורק אחרי שאתם רואים התחלה של קצף לבן אפשר להגביר מהירות
והכי חשוב - אני תמיד נצמדת למתכונים שמצליחים לי.אין לי בעיה לנסות אחרים אבל מעדיפה תמיד את אלה שאני יודעת שקל לי להכין אותם.
מתכונים >>
לצפיה ב-'רוצים לחתוך פסים דקים של גזר לסלט בקלות?'
רוצים לחתוך פסים דקים של גזר לסלט בקלות?
27/10/2014 | 18:32
1
845
קלפו את הגזר כולו ובעזרת סכין חיתכו חריצים עמוקים לאורך הגזר. לאחר מכן עברו על החריצים עם הקולפן וייצאו לכם פסים דקיקים של גזר שמשתלבים נהדר בסלט! 

רוצים לקלוף שיני שום בקלות?
שימו את שיני השום בסיר ריק, כסו במכסה ונערו היטב. שיני השום יתקלפו מעצמן!

צריכים להוסיף קורנפלור\אבקת מרק או כל דבר אחר שעשוי להפוך לגושים בתבשיל שאתם מכינים? הוציאו מעט מן התבשיל לקערית והוסיפו לשם תחילה את אבקת המרק\הקורנפלור. ערבבו היטב כך שהאבקה נמסה ללא גושים בקערית והחזירו הכל לתבשיל. לא יהיו לכם גושים :) 
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ נוסף:'
טיפ נוסף:
28/10/2014 | 18:37
56
רוצים לשמן תבנית בקלות?
צקו מעט שמן קנולה (או כל שמן אחר שתבחרו) לתבנית ובעזרת חתיכה של נייר סופג, פזרו את השמן בכל פינות התבנית.
מתכונים >>
לצפיה ב-' בהשראת "תפוז" - טיפ תפוזי לאפייה'
בהשראת "תפוז" - טיפ תפוזי לאפייה
27/10/2014 | 20:14
90
עכשיו עונת התפוזים ואני שאוהבת את טעם התפוז משמרת אותו לכל השנה ולכל מצב ומקרה לאפייה.
מגרדים את קליפת התפוז (לא הלבן!חשוב!!!) שמים בצנצנת עם כמות שווה של סוכר. מערבבים ויש לנו תערובת תיבול תפוזית מריחה ומשגעת לכל מצב ומקרה.
טוב לעוגות,עוגיות,פנקייק,עוף חמוץ מתוק וככל העולה על דימיונכם.
מתכונים >>
לצפיה ב-'סכין טוב '
סכין טוב
27/10/2014 | 22:20
60
סירים איכותיים
ושיטות בישול שסיגלתי לעצמי.

באמת שבא לי על כזו מתנה.....
מתכונים >>
לצפיה ב-'לפני ארוחה גדולה (כמו ברה"ש ל30 איש ועוד על הגג).'
לפני ארוחה גדולה (כמו ברה"ש ל30 איש ועוד על הגג).
27/10/2014 | 22:32
103
אני מכינה המון דברים מראש ומקפיאה כמו בשר , ממולאים ופשטידות לפני האפיה.
יום לפני קוצצת ירקות לסלטים ומוקפצים ואוטמת בשקיות, כמו כרוב, כרובית , גזר וכ'ו.
רטבים בצנצנות. 
ותמיד כשאני קונה פיצוחים שונים כמו, אגוזי מלך, גרעיני חמניה קשיו וכ'ו, אני קולה תערובות שונות , שומרת בצנצנות לשעת הצורך, 
לפני שהעלתי את כל הכלים לגג, ריכזתי הכל על שולחן, ורק אחרי שראיתי שלא שכחתי כלום העליתי בצורה מסודרת הכל כדי לא לרוץ למעלה ולמטה בלי סוף, 
את הדברים שהעליתי יום לפני כסיתי במפה גדולה שלא יהיה אבק.
מתכונים >>
לצפיה ב-'פיצה מושלמת בהכנה זריזה מאוד!'
פיצה מושלמת בהכנה זריזה מאוד!
27/10/2014 | 22:32
77
אני מניח שרובנו הכנו בילדותנו פיצה-פיתה. אחד הדברים הדוחים שיש...
מפתיע איך פיצה על בסיס לאפה היא דבר שונה לגמרי.
והנה המתכון המנצח לפיצה-לאפה. מתכון לא שלי (עדיין, אני גבר) אלא מאישתו של חבר.
הבסיס הוא כאמור לאפה. עליה מורחים רסק עגבניות מיוחד לפיצה (של אוסם).
על זה מניחים תוספת אחת בכל חלק. למשל אם רוצים זיתים ותירס, אז להשתדל לא להעמיס אלא על כל אזור תוספת אחת.
בגלל שהבסיס הוא לאפה, העמסת יתר של תוספות תגרום לקריסתה.
כרגע יש לנו לאפה עם הרסק המיוחד ותוספת.
מפזרים מעט מאוד גבינת צ'דר. אסור לשים יותר מידי כי יש לה טעם דומיננטי.
מי שאוהב מוזמן לפזר גם גבינה בולגרית.
מעל הכל שמים את גבינת המוצרלה, שכשהיא נמסה היא עוטפת את התוספות (וכך הן לא יפלו מהפיצה).
שמים את הפיצה-לאפה כ20 דק' על חום 200-210.
הפיצה מוכנה כשהתחתית (לאפה) הופכת לקריספי, ומאבדת מהגמישות של הלאפה. התחתית נהיית גם שחומה... להיזהר לא לשרוף, להגיע לצבע כתום/חום. אם אחרי 20 דק' זה לא מוכן, אני נותן לה עוד 10 דק' ב220 מעלות.
כל פעם שאני צריך להכין משהו למפגש חברתי, אני מכין את הפיצה הזו. אף אחד לא מבין שזו פיצה לאפה. הפיצה מאוד דומה בצורתה לפיצה עגבניה, וזו הפיצה הביתית הכי טובה שטעמתי אי פעם. בכל מפגש שכזה הפיצה היא הלהיט של הערב...
שיהיה בתאבון:)
מתכונים >>
לצפיה ב-'התנור'
התנור
27/10/2014 | 23:27
70
הסוד שלי הוא התנור, את רוב המתכונים אפשר להסב בתנור בלי שיפגע טעמם, אדרבא לפעמים הוא משתבח, בטח ובטח אם יש אורחים או אם אני מביאה איתי מנה לארוחה. אפילו דג מרוקאי עובר לתנור , עם שום, מעט שמן ןפלפלים חריפים מתקבל גורמה. זה קל יותר, נקי יותר וקל לתיזמון.

מתכון: תפ"א קלופים ופרוסים בעובי כס"מ, גזרים קלופים (או שלא) פרוסים באלכסון לעובי ס"מ, 1-2 פלפלים חריפים עם חתך לאורכם, לזלף שמן על הירקות, ולהכניס לתנור שחומם על 180 מעלות כחצי שעה. בנתיים לשטוף פילטים של דג, מושט, לברק או אם יש דניס הרי זה משובח. לערבב כוזברא, שמן, פפריקה, שום (עדיף טרי אבל גם כתוש קפו מצויין)  ומלח ולהמרוח היטב על הדגים, לעסות לתוך הבשר. אחרי שהירקקות התרככו, להוסיף את הדגים כשהעור למעלה, להוסיף כמה כפות מיים רותחים ולאפות עוד 20-30 דקות. יש ששמים נייר כסף אני מדלגת. להגיש כשהעור כלפי מטה בצלחת ולד תוספת ירקות, צבעוני ומזין (ניתן לשים גם פרוסות או רבעי עגבניות, אני מדלגת)

תוסיפו שימוש בתבניות נירוסטה חד פעמיות (למי שלא מפריע) וזה אחד הטיפים הענקים שלמדתי.
מתכונים >>
לצפיה ב-'רטבים - אני מכינה הרב סוגים של עוף או בשר עם רטבים שונים. '
רטבים - אני מכינה הרב סוגים של עוף או בשר עם רטבים שונים.
27/10/2014 | 23:46
62
כאשר אני מבשלת, אני תמיד מוסיפה קצת יותר מים, ומבשלת בישול ארוך. תמיד, אבל תמיד אני מסננת ומקפיאה את הרוטב שנשאר לאחר שסיימו את הצלי,
משתמשת ברטבים במקום מרק עוף, או מרק בשר. גם כרוטב לאורז, או על בורקס בשר.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי:'
הטיפ שלי:
28/10/2014 | 07:57
70
1. אבזור אבזור אבזור! כיריים אינדוקציה שמבשלות מהר ואחיד ומתנקות בקלות. קרש חיתוך נוח. סכינים איכותיות. קוצץ ירקות טוב.
2. ארגון ושטחי אחסון - הצלה עבור מטבחים קטנים.
מתכונים >>
לצפיה ב-'סודות השפים - בבלוג שלי'
סודות השפים - בבלוג שלי
28/10/2014 | 08:32
90
מוזמנים לקרוא את כל הרשומה המעוצבת עם התמונות (והקישורים): 
בקצב החיים המטורף שלנו לא קל להיות "שף" ולהשקיע במטעמים טעימים ומגוונים במטבח. למרות זאת, מצאתי את הדרכים להקל ולקצר תהליכים ולהצליח לקבל שם של "בלבוסטע" למרות שאני ממש לא מחזיקה מעצמי כזאת. אז איך? הנה כמה שיטות, טיפים ורעיונות שיכולים לעזור לכם לבשל, לאפות ולארח ביתר קלות.
שימוש במכשירים
מכשירים יכולים לחסוך הרבה זמן. מכיוון שאין לנו בדרך כלל טרמומיקס או הוטמיקס או מכשירים דומים שעולים אלפים ועושים כמעט הכל חוץ מלהכין קפה, נסתפק במכשירים הסטנדרטיים.
מג'ימיקס יכול לקצוץ כרוב ולגרר גזר (לסלט קולסלאו או לסלט כרוב ותפוחים) או לפרוס ירקות שורש (לסלט שורשים) בשניות גם לסלט ענק לארוח. לקצוץ קטן תבלינים, ועוד.
בלנדר יד (מוט) יכול לרסק את המרק ממש בסיר. ושמעתי על מכשיר שמכין מרק ומרסק (בלנדר מבשל) בכ-200 דולאר בדיוטי פרי.
לא מזמן רכשתי מכשיר לוופל בלגי. הוא עלה בסך הכל 150 שקל (על זה נאמר שעוד מכשיר אחד הבעל שלי מסלק אותי מהבית כי אין מקום בארונות - עיין ערך "הכנה מראש והקפאה" - מקום בארון ובמקפיא) אבל הכנת הוופל הבלגי הפכה ענין קל וזריז שהאורחים מתרשמים ממנו מאוד (בעיקר האורחים הצעירים של הילדים!)
אופה הלחם - אותו אני מטעינה מראש בחומרים ומפעילה על טיימר ושוכחת. קצת לפני הארוחה, כשאורחים מגיעים, הבית מריח כמו מאפייה ויוצא ממנו לחם ריחני לפי הטעם (אני אוהבת עם עגבניות מיובשות ועשבי תיבול).
כלים מתאימים ו"פטנטים"
יש לי משפך קטן לקאפקייקס שעוזר למזוג בלילה לקאפקייקס בלי ללכלך. כף לגלידה שאיתה אפשר להכין עוגיות בגודל מוגדר. קוצצים מיוחדים (כמו ג'וליאן) שמאפשר חיתוך אלגנטי ומגוון של האוכל.
בנוסף, מספר רב של תבניות אינגליש וקאפקייקס שאפשר להפעיל את התנור בפעם אחת עם הרבה עוגות (וטורבו).
אפשר גם לאלתר, אם צריך יותר תבניות אפשר להכין לבד תבניות מקרטון!
גיוון ותיבול בקלות
הפעלת דמיון לגיוון - קציצות אפשר לעשות מבקר, מעוף, ואפשר גם לערבב. בקרוב אשתף מתכון של קציצות המכילות בקר, עוף והודי. בתיבול אפשר לשלב לא רק פטרוזיליה או כוסברה, אפשר גם להוסיף עלי סלרי קצוצים (שנותנים טעם קצת שונה).
על מנת לגוון בתיבול אני נוהגת להקפיא תבלינים - תמיד יש לי פטרוזיליה ושמיר קצוצים וקפואים (הנה מה שכתבתי על הקפאת תבלינים, ומאז אני גם מקפיאה בצל קצוץ מטוגן) וכשאין לי את זה, אני משתמשת בתיבוליות כמו של קנור. זה עוזר לשדרג אפילו חביתה למה שמקבלים במסעדה!
בנוסף, אני עושה וריאציות. מכינה כמות של שתי תבניות אינגליש קייק של בלילה בסיסית של עוגת וניל. מחלקת לשניים באחת מוסיפה פרי, בשניה שוקולד קצוץ (או מערבבת חלק מהבלילה עם שוקולית) והרי לנו שתי עוגות שונות!  בכלל, יש לי ארסנל של עוגות קלות שחלקן מרשימות ביותר (ורובן בחושות - קערה אחת וכף אחת וחלקן ללא אפייה כלל !).
הכנה מראש והקפאה או צינון
אני קוראת לעצמי מלכת המקפיא. מאז שרכשתי מקפיא נפרד מתקיים הכלל הידוע שלא משנה כמה מקום יש במקרר/במזוודה/בתיק/בארון (השלימו לפי רצונכם) - הוא יתמלא עד אפס מקום! בכל יום נתון שתבדקו את המקפיא שלי תמצאו המון קופסאות קטנות מלאות בולונז, כדורי בשר מבושלים, סלמון אפוי, חומוס מבושל שלם, ועוד. בנוסף, לקראת תקופת חגים אני מכינה בסיס כמו קלתית לקיש ומקפיאה.
אני גם מכינה מראש. למשל, בצהרים, כשאני מכינה סלט, אני קוצצת חסה, גזר ובצל ירוק. חלק מזה אני מעבירה לכלי למקרר, ובערב כשאני מגיעה מורעבת מהבריכה - יש לי בסיס לסלט - ברגע האחרון לפני האכילה אני מוסיפה עגבניה וקצת תיבול -אוכלת! בניגוד לעגבניה שמתקלקלת בקירור, הירקות האלו יחזיקו אפילו כמה ימים.
הכנת בסיס ואחסון בצנצנות, כמו מטבוחה שמתאימה לאכילה כמו שהיא או הופכת לשקשוקה לפי הצורך תוך רגע.
שימוש בקפואים וירקות מוכנים ושטופים.
סנפרוסט (ולענין זה פרי הגליל או כל חברת קפואים) איננה מילה גסה אצלי! שיטת ההקפאה המהירה של הירקות שומרת על הויטמינים וחוסכת לי הרבה עבודה במטבח. אני מכינה שעועית ירוקה ברוטב או צימעס או מרק מלקט בדקות! ואפשר להוסיף לכל תבשיל קצת אפונה, גזר גמדי או ירק אחר שיוסיף לו טעם.
בנוסף, יש המון ירקות שניתן לקנות היום מוכנים ושטופים - חסות, כרוב, כרובית, ברוקולי, סלק מבושל בוואקום, ועוד. אלו מקצרים תהליכים.
אכן, חלק מהשיטות הנ"ל יקרות יותר מלהכין בבית, אבל כידוע זמן=כסף!
רוצים עוד טיפים? גשו לסודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי - עיתוי וארגון'
הטיפ שלי - עיתוי וארגון
28/10/2014 | 08:42
64
לקראת ארוחה, מרובת משתתפים או אפילו זוגית - כל מה שניתן להכין מראש יום/ כמה שעות ולשמור במקרר אני מכינה מראש בכמה דקות פנויות שאני מוצאת לי, ככה נחסת ממני עבודת פרך בסמיכות לארוחה עצמה. (דוגמת קינוח, סלטים קרים כמו סלט תפו״א במיונז, את השניצלים טבולים, מקומחים וכו׳ ממתינים לטיגון, בשר טחון מתובל, מגובש וממתין להפוך לקציצות ועוד ועוד...)כשמדובר בארוחה גדולה עם מספר רב של מנות, אני מכינה לי רשימה מסודרת כדי לא לשכוח להכין שום מנה ( נכתב בדם)סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'בסוף צריך גם לנקות...'
בסוף צריך גם לנקות...
28/10/2014 | 08:58
61
אז איך מנקים את הבלנדר מקל בשניות?

ממלאים ספל במים וסבון כלים.
מפעילים את הבלנדר בתוך הספל.
שתי שניות והבלנדר נקי להפליא.
תנסו, לא תאמינו!

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'בישול מנות בשריות ב-5 דקות במינימום כלים ומאמץ:'
בישול מנות בשריות ב-5 דקות במינימום כלים ומאמץ:
28/10/2014 | 09:36
78
א. כדורי בשר (בצורת פיתות) ברוטב עגבניות:
1. להרתיח מים בקומקום
2. בשר טחון+ביצה+ שמן אם הבשר דל שומן +מלח, פלפל, מרק עוף, תבלינים לפי טעם - לערבב
3. בסיר רחב לטגן קציצות שטוחות מסעיף 2 למספר דקות עד שמוכן
4. לשפוך מים מסעיף 1 לסיר מסעיף 3
5. בכוס לערבב מים רותחים+רסק עגבניות מקופסא קטנה+ תבלינים ולשפוך לסיר
6. באותה כוס לערבב כף קמח+ מים מברז ולשפוך פנימה
7. להביא לרתיחה, לתקן תיבול ולכבות

ב. חזה עוף ברוטב
1. לטגן חזה עוף עד שמוכן
2. להמשיך לפי סעיפים 4 - 7.

ג. שניצלים:
1. לשים שמן במחבת ולהדליק אש
2. לשטוף שניצלים
3. בצלחת חד פעמים לשים קמח
4. בצמלחת חד פעמים נוספת ביצה+תבלינים ולערבב
5. לטבול בביצה, בקמח ולטגן
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי '
הטיפ שלי
28/10/2014 | 09:51
105
יש לי מספר טיפים, אבל אחד "שווה" במיוחד.
אני אוכלת פנקייקים ופעם הייתי מערבבת את כל הרכיבים בתוך קערה, נלחמת שלא יהיו גושים ואחרי שהיד כבר היתה כואבת, הייתי שופכת עם כף עמוקה את הבלילה על המחבת. כמובן שהבלאגן היה גדול, הגז היה קצת מלכלך, על יצירת צורות עם התערובת בכלל אין מה לדבר. לפעמים רק המחשבה על כל הבלאגן והמאמץ, היתה גורמת לי לוותר...
קניתי בחנות כלי בית בחו"ל בקבוק מיוחד לבלילת הפנקייק שעוזרת בכמה מישורים:
1. שמים את כל חומרי התערובת ומנערים כשהמכסה סגור - כך כל החומרים מתערבבים כהלכה ולא נותרים גושים.
2. הבקבוק הלחיץ עוזר ליצור צורות/עיגולים עם התערובת בקלות יתרה וללא לכלוך מיותר.

מאז שידרגתי את הטיפ: אנחנו קונים קטשופ ומיונז בבקבוק לחיץ שקוף מפלסטיק של חברה מסוימת. כשהקטשופ/מיונז נגמר אני שוטפת היטב את הבקבוק ומכניסה לתוכו באמצעות משפך, את תערובת הפנקייק. בערב, כשאני מעוניינת להכין פנקייקים, אני פשוט מוציאה את הבקבוק מהמקרר, מנערת קלות וישר מוכנה למלאכת טיגון הבלילה. אני גם אוהבת לגוון עם צורות או לטגן את הבלילה במחבת שיש בה דמויות של פרצופים (ראו תמונה).
באופן הזה אפשר להכין תערובת פנקייק נטולת גלוטן בבקבוק מסוים ותערובת גם גלוטן בבקבוק אחר; תערובת לפנקייק בבקבוק אחד, ותערובת לפנקייק בתוספת קקאו בבקבוק אחר ולשלב ביניהם כדי ליצור פנקייק ספירלה בשני צבעים. אפשר אפילו סתם לשמור במקרר מספר ימים, כדי לחסוך זמן בהכנת ארוחת ערב/בוקר - פשוט להוציא מהמקרר כשמעוניינים להכין ואחרי 10 דקות יש כבר פנקייקים טעימים ללא בלאגן.

"סודות השפים של קנור"

מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לחיים קלים במטבח הוא לניקוי אחרי על האש....'
הטיפ שלי לחיים קלים במטבח הוא לניקוי אחרי על האש....
28/10/2014 | 10:17
73
אחרי שכולם מסיימים לאכול על האש וצריך להתחיל לזרוק את הכול לשקיות ולפח תמיד יש בעיה עם כל השיפודים הריקיים שמנקבים את שקיות האשפה ועושים בהם קרעים.
הכינ טוב, לקחת בקבוק ליטר וחצי ולהכניס לתוכו את כל השיפודים המלוכלכים ולסגור עם הפקק. את הבקבוק זורקים לשקית והשיפודים לא מהווים בעיה יותר, לא דוקרים אף אחד שסוחב את השקית ולא קורעים אותה.
 "סודות השפים של קנור"

מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלנו'
הטיפ שלנו
28/10/2014 | 11:15
63
הוא להחזיק במקרר דברים שאפשר להכין מראש ולוקחים הרבה זמן ואז בעת הצורך פשוט לשלוף ולהוסיף.
למשל? להקיפא מיץ לימון טרי בשקיות של קוביות קרח, לשמור בצל מטוגן בצנצנת במקרר עם קצת שמן זית מלמעלה, להקפיא קמח מנופה ועוד ועוד.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי: אפייה של כמה סוגי עוגות בו זמנית!'
הטיפ שלי: אפייה של כמה סוגי עוגות בו זמנית!
28/10/2014 | 11:45
173
שלום לכולם,
כל פעם שאני אופה, אני מכינה בלילה בטעם וניל כפולה (שמכילה לדוגמא: 2 כוסות קמח תופח, 4 ביצים, כוס שמן, כוס חלב, כוס סוכר חום - מי שבענייני בריאות יכול להפחית לשלושת רבעי כוס שמן וחצי כוס סוכר וכמובן שאפשר להשתמש בכל מתכון בסיסי אחר), מחלקת אותה לשתיים ולכל כמות מוסיפה מה שבא:
לדוגמא לחצי מהבלילה מוסיפה שקית סוכר וניל ושוקולד צ'יפס  - לעוגת וניל שוקוצ'יפס.
ולחצי מהבלילה מוסיפה 2 גזרים מגוררים וקינמון - לעוגת גזר טעימה וקלילה.
מכניסה לשתי תבניות אינגליש קייק והופ לתנור ל45 דקות בערך ב180 מעלות - עד להזהבה ובהתאם למבחן הקיסם היבש כמובן....
כך מתקבלות שתי עוגות טעימות בטעמים שונים בו זמנית!!!! כיף גדול!!!!
אופציות נוספות שניתן להוסיף לבלילת הוניל המקורית לאחר שחילקנו אותה:
1. חצי כוס שוקולית לעוגת שוקולד - ובמקום לתבנית אניגליש קייק ניתן להכניס את הבלילה לתבנית מאפינס במנג'טים מקושטים - שמחה רבה לילדים! לא לשכוח לקשט ברוטב שוקולד וסוכריות!
2. 2 תפוחי עץ מקולפים וחתוכים לקוביות, כמה אגוזים קצוצים ומעט קינמון - לעוגת תפוחים טובה וריחנית.
3. שתי בננות מעוכות - לעוגת בננות מתוקה.
אפשר כמובן להוסיף כל אופציה אחרת כיד הדמיון.
שיהיה בהצלחה ובתיאבון!
שלכם, שירקה.
"סודות השפים של קנור".

מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי במטבח הוא....'
הטיפ שלי במטבח הוא....
28/10/2014 | 12:58
71
לנקות מיד כלים ושיש שהלכלוך לא יתייבש ואחכ סיפור להוציא
לבשל מהלב
לרקוד תוך כדי בישול...בלי מים רותחים
והכי חשוב לאכול ביחד עם הבעל והילדים השובבים, זה הכיף כייף
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לחיים קלים במטבח '
28/10/2014 | 14:49
56
אני למדתי שהכי חשוב זה סדר וארגון

לעבוד מסודר, לדעת עם מה מתחילים, כשמכינים ארוחה אז כבר יום קודם להתחיל עם ההכנות
למשל פאי רועים- יום קודם להכין את המלית 
זה חוסל המון זמן 
מתכונים >>
לצפיה ב-'אחרי שמבשלים צריך לנקות את הכיור '
אחרי שמבשלים צריך לנקות את הכיור
28/10/2014 | 15:02
85
טיפ לניקיון הכיור 
נקו את הכיור במלח לימון. מנקה מצוין מבריק לגמרי 

סודות השפים של קנור 
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ חיים קלים וכיף במטבח '
טיפ חיים קלים וכיף במטבח
28/10/2014 | 15:22
70
שלום לכם יש לי טיפ לשמירה על הטעם 

כדי להינות יותר מטעם של ירק- פטרוזיליה, כוסברה יש להוסיפם בסוף הבישול ומיד לכבות את האש 

סודות השפים 
מתכונים >>
לצפיה ב-'תבלינים '
תבלינים
28/10/2014 | 15:44
59
הטיפים שלי לסודות השפים 

אומנם לא כזה טיפ מטורף ומקורי אבל מכירים את התבלין של החמוצים? 

הוא מעולה בדגים, פשוט לעסות את הדג עם שמן זית ועם התבחינים ולהכניס לטוסטר אובן 
הכי קל פשוט וטעים 
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ שלי'
טיפ שלי
28/10/2014 | 16:06
67
אני לא שף או משהו שדומה לו אבל קצת מכיר תמטבח
אני ייתן לכן טיפים איך לחתוך בקלות מספר דברים
אבוקדו ניתן להסיר תקליפה ע״י קולפן
עוגה כדאי לשים תסכין במים חמים לנגב במגבת נקיה והעוגה תיחתך בצורה מושלמת
כמו מרשמלו על מנת לקשת עוגה אפשר בסכין אפשר במספריים רק תרטיבו אותם במעט שמן לפני.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי'
הטיפ שלי
28/10/2014 | 16:57
61
אני לא שף או משהו שדומה לו אבל קצת מכיר תמטבח
אני ייתן לכן טיפים איך לחתוך בקלות מספר דברים
אבוקדו ניתן להסיר תקליפה ע״י קולפן
עוגה כדאי לשים תסכין במים חמים לנגב במגבת נקיה והעוגה תיחתך בצורה מושלמת
כמו מרשמלו על מנת לקשת עוגה אפשר בסכין אפשר במספריים רק תרטיבו אותם במעט שמן לפני.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי '
הטיפ שלי
28/10/2014 | 17:49
1
89
לקחת קופסאות מאמא ! 
עובד מעולה הכי כיף והכי טעים 
מתכונים >>
לצפיה ב-'נבחרת לבעל הטיפ המצטיין '
נבחרת לבעל הטיפ המצטיין
29/10/2014 | 09:32
30
לצפיה ב-'מלח וסוכר'
מלח וסוכר
28/10/2014 | 18:00
52
הטיפ שלי לבישול ולאפייה 

תוספת של כפית סוכר בתבשילים עם עגבניות משפר את התוצאה
קורט מלח בכל עוגה משפר את הטעם 

סודות השפים 
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי לקיצור תהליכים במטבח'
הטיפ שלי לקיצור תהליכים במטבח
28/10/2014 | 19:42
64
לא תאמינו - כשאני פורקת את המדיח לארונות אני שמה במדף מסויים 'סטים' מוכנים לארוחה משפחתית - אנחנו משפחה המונה 4 נפשות אז יש לי סטים של 4 צלחות, 4 מזלגות, 4 כוסות וכו. ככה יש לי בערך 3 סטים מוכנים לארוחות, ובאותו המדף יש לי כל מה שצריך לארוחה משפחתית 'רגילה' (מלח, מפיות, תחתיות לכלים חמים, קנקן למים). ככה הבן הצעיר שלי עורך שולחן לתפארת, טיפ טופ, הוא לא צריך לזכור מה להוציא, ישר רואה קנקן- יודע שעליו למלאו....
בתאבון

מתכונים >>
לצפיה ב-'היי ! הנה הטיפ המדהים לניקיון המקרר !!! שימו לב: '
היי ! הנה הטיפ המדהים לניקיון המקרר !!! שימו לב:
29/10/2014 | 00:25
1
101
לרובנו יש כבר כיום מקררים SIDE BY SIDE המצופים בציפוי נירוסטה או דמוי נירוסטה. מוכרים לנו אלף ואחד תכשירים שונים להברקת הנירוסטה של המקרר (אצלי זה LG 874 ליטר) ובאחד הימים, תוך כדי שאני משמן את המשקופים במטבח העשויים מעץ וונגה מקורי (לא ציפוי ונגה ולא צבע ונגה) שיש לשמנם בווקס מיוחד לעץ אחת לשלושה חודשים למען לא ייסדקו בשנתיים הראשונות לאחר התקנתם, עשיתי טעות ולקחתי את הסמרטוט שבו שימנתי את המשקופים - לניקוי המקרר מכתמי הידיים והאצבעות של הרביעייה שלי (שני זוגות תאומים) והתחלתי לנקות את ציפוי הנירוסטה של המקרר עימו. היינו כולנו בהלם לנוכח התוצאה: דלתות המקרר הפכו למבריקות מאוד - כמעט כמו מראה ואפילו קשה לצלם עקב הפלאש ! הווקס המיועד לעץ ניקה את דלתות הנירוסטה באופן מדהים !!! וכל זה מחזיק מעמד שבועיים ואפילו אם נוגעים בדלתות, לא נשארים סימני אצבעות ! פשוט פלא שהתגלה בטעות ! למותר לציין שלא נגרם שום נזק לנירוסטה והדבר חוסך המון טרחה יום יומית בניקוי, במיוחד למי שיש ארבעה מוסקטרים קטנים בבית, בני 5 ו-3.
הרבה יותר נעים עכשיו להיות במטבח עם מקרר שנראה מבריק כאילו נקנה הרגע. הוא בן 3 חודשים כיום. נסו ותהנו עם ווקס לעץ על המקרר !!!
"סודות השפים של קנור".
אביתר.
מתכונים >>
לצפיה ב-'והנה חתיכת נוסטלגייה נדירה ביותר: '
והנה חתיכת נוסטלגייה נדירה ביותר:
29/10/2014 | 01:12
104
את הקופסה הזו משנת היצור 1972 לא תמצאו יותר על מדפי החנויות אך למרבה הפליאה היא נמצאה אצלי במחסן כאשר היא שלמה וארוזה עם המרק בפנים ומוכנה לשימוש...
היא נרכשה בשופר-סל מרים ברמות-אשכול בירושלים בשנת 72' ונשכחה באחד המחסנים שלנו במשך שנים רבות מאוד...
בתיאבון לזכר סדרת הנוסטלגייה !
לילה טוב מירושלים.
"סודות השפים של קנור".
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ לקישוט עוגות בפשטות'
טיפ לקישוט עוגות בפשטות
29/10/2014 | 12:34
66
מכירים את הסוכריות הצבעונית הקטנות? יופי.
מי שלא מתחשק לו להתחיל להתעסק עם בצק סוכר או חיתוך של כל מיני רצועות מחומרים שונים כדי ליצור צורות,
מוזמן למלא קש שתיה פשוט בסוכריות קטנות ולצייר או לכתוב על העוגה - כמו עם עט נובע.
איך ממלאים? בקלות: שופכים את הסוכריות לצלחת עמוקה ו"אוספים" את הסוכריות לתוך הקש.
כל מה שצריך זה קרם על העוגה, שיהיה "דביק", חוסמים את קצה הקש עם האצבעות ומשחררים לפי הצורך.

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפים מערב "ראש השנה" האחרון'
טיפים מערב "ראש השנה" האחרון
29/10/2014 | 22:36
56
להכין כל מה שאפשר מראש [יום או יומיים מראש].
את הפרגיות השרתי במרינדה ערב קודם-ויום למחרת בישלתי על הגז כשעה.
את העוגות הכנתי יום לפני.
סלטים יום לפני.
ביום עצמו הכנתי דג אפוי [למרוח בשמן זית ועשבי תיבול ולעטוף בנייר כסף-להכניס לתנור 20דקות לפני ההגשה].
כבש [למרוח בשמן זית, שום ועשבי תיבול ולדחוף לתנור 3 שעות].
תפוחי אדמה [אותו משקל כמו הכבש].
ואורז.
ככה נשאר לי יותר זמן לארגן את הבית והשולחן.

אני יודעת שזה טיפ פשוט-אבל לפעמים צריך רק עיצה פשוטה שתפשט הכל.שתעשה חיים קלים.

פיל
בלי לחץ,כן?
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ שלי:סיר אחד,5 תבשלים שונים,לפי הנוחות שלנו'
טיפ שלי:סיר אחד,5 תבשלים שונים,לפי הנוחות שלנו
30/10/2014 | 13:41
55
 מבשלת תפוחי אדמה בקליפה,בסיר לחץ.
כמה שיותר תפוחי אדמה,תלוי בקיבולת סיר הלחץ.
ברור שיש לקרצף ולשטוף היטב את הקליפה לפני הכנסת תפוחי האדמה לסיר.
כשתפוחי האדמה מבושלים:
1. בוחרים את אלה שקליפתם התבקעה יותר או לפי הכמות הרצויה לאותו רגע-ומכינים פיורה.
כמה שתפוחי אדמה חמימים יותר,כך יותר קל למעוך.
את שאר תפוחי האדמה להוציא למסננת,לנגבם מעודפי המים ולמקרר.

המאכלים הנוספים שניתן להכין:
2. שניצל תפוח אדמה.
אהוב על ילדים,לא נשאר פירור.מכינים כמו שניצל רגיל.
בתור טבעונית משתמשת בשלב ראשון במשקה סויה/אורז/שיבולת שועל
במקום הביצה.יוצא נהדר.לא לשכוח פפריקה.
כדי שיהיה קל לקלף את קליפת תפוחי האדמה (אם רוצים,כי לא חייבים),
מעבירים את תפוחי האדמה לכמה שניות במיקרוגל.

3.קרטופל סלט.
קוביות תפוח אדמה עם תבלינים ורטבים המועדפים עלינו,כולל קוביות מלפפון חמוץ וירק (שמיר,פטרוזיליה קצוצים דק).

4. פורסת תפוחי אדמה לפרוסות די עבות,שמה בשקית ניילון-מוסיפה מלח,פפריקה,מעט טימין,שום ועוד כל תיבול מועדף-
מנערים היטב,מוסיפים מעט שמן זית.מנערים שוב.
מעבירים לכלי לתנוא שחומם ל170-190 מע',תלוי בתנור.

5. כנ"ל אפשר להוסיף לאותה שקית,מעט משקה אורז או שיבולת שועל-ולתנור.נוצר רטוב.מעדן.
עוד לא ניסיתי,אבל לטבעונים אמליץ להוסיף למעלה שמרי בירה.

אני ממש משתמשת בפטנט הזה.זה מגוון,והכי חשוב-טעים לאללה.
לא חייבים יום אחרי יום.כשהם מנוגבים,אני משאירה אותם במקרר במסננת רחבה.
תהנו.
"סודות השפים של קנור"

מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ להכנת חצילים-קל וטעים.'
טיפ להכנת חצילים-קל וטעים.
30/10/2014 | 13:51
1
61
 לוקחים חציל או שניים.מקלפים,פורסים,ממליחים.שמים במסננת
ומתפנים למשהו אחר.
אחרי כחצי שעה-שוטפים את החציל הפרוס,מנגבים עם מגבות נייר.
ניתן כעת להשאיר בצורת פרוסות או לחתוך לקוביות.
שמים את החציל החתוך בשקית ניילון,שמים תבלינים,אני אוהבת להוסיף שום,פפריקה,כוסברה,מלח,פלפל+ מה שאתם אוהבים-מנערים.
מוסיפים מעט שמן זית,מנערים ומעבירים לכלי למיקרוגל.
להקפיד שיהיה פתוח החור במכסה ליציאת אדים.
10 דקות-ויש חצילים טעימים טעימים שגם נמנעי חצילים אוהבים.
והחציל הטעים הזה לא שוחה בשמן,אלא במעט רואב.

ניתן להכין רק עם מלח/פלפל/שמן זית ולתבל בהמשך.
תהנו.

"סודות השפים של קנור"
מתכונים >>
לצפיה ב-' על זה עוד לא שמעתי ועכשיו אני מוכרחה לנסות'
על זה עוד לא שמעתי ועכשיו אני מוכרחה לנסות
02/11/2014 | 23:51
19
לצפיה ב-'הסוד שלי הוא'
הסוד שלי הוא
30/10/2014 | 23:31
41
ללכת על הכי פשוט שיש. זה הכי טעים!
מתכונים >>
לצפיה ב-'להשתמש בכלים חד פעמיים!'
להשתמש בכלים חד פעמיים!
30/10/2014 | 23:34
102
אני מארחת כמעט כל שבוע. זה לא פשוט, אבל מאז שהתחלתי להשתמש בכלים חד פעמיים (כן! ביום שישי!) זה חסך לי כ"כ הרבה וגרם לכל הארוחה להיות הרבה יותר מענגת.
מתכונים >>
לצפיה ב-'הדחת סירים אני עושה רק לאחר ששמתי אותם עם מעט מים על הגז'
הדחת סירים אני עושה רק לאחר ששמתי אותם עם מעט מים על הגז
01/11/2014 | 14:02
54
חימום  תחתית הסיר לזמן קצר מאפשרת ניקוי קל ומהיר.
מתכונים >>
03/11/2014 | 14:42
35
אחת לשנה, כשהשום הטרי מגיע לשוק קונה 20 ק"ג, מפרקת לשיניים, השום כל כך טרי שאין צורך לקלף וזה קיצור הדרך שלי בעצם
אני טוחנת, מחלקת לצנצנות זכוכית ומאפסנת במקפיא לכל השנה.
השום נהדר, ללא תוספות ואינו מאבד מטעמו/חוזקו 
מתכונים >>
לצפיה ב-'טיפ לריח במקרר'
טיפ לריח במקרר
04/11/2014 | 20:07
34
לחצות 1 תפוח אדמה (עם הקליפה)  לחצי
להניח על מדף במקרר
כל ריח רע ייספג
מתכונים >>
לצפיה ב-'הסוד שלי מהמטבח '
הסוד שלי מהמטבח
05/11/2014 | 20:24
30
אני עצלנית במטבח, אני אוהבת לאכול ארוחה טובה, אבל מתעצלת לבשל.
הטיפ שלי הוא לרכז את כל האוכל- למאכל אחד. אני אוהבת ביצה למשל, תירס, ירקות, גבינות ועוד...אני פשוט לוקחת את כל המצרכים וחושבת מה עושים איתם היום, או חביתה במיקרו (רק דקה של הכנה וכלי אחד לשטוף!) או תפוחי אדמה במיקרו (זה חמש דקות) ולידם כל התוספות...

סודות השפים של קנור
מתכונים >>
לצפיה ב-'הטיפ שלי למטבח'
הטיפ שלי למטבח
28/10/2014 | 09:24
147
בכל השבוע ובעיקר בסופי שבוע מתארחים אצלנו באופן קבוע  לפחות 8 אנשים.
אני מארגנת בראש את מה שאני רוצה להכין, קונה המצרכים וכשאני במטבח הכל מונח לפני שלא אצטרך להתרוצץ בין המקרר לתנור/גז במהלך הבישול.. כמובן שתוך כדי צצים רעיונות נוספים ולרוב מאמצת אותם.
על כמה דברים אני מאוד מקפידה: איכות המזון וטריותו, משפרי טעם (טיבוליות של קנור, רטבים), ונקיון מסביב
יש במשפחה כאלה שלא היו אוכלים מאכלים כאלה ואחרים וכשטעמו אצלי הם התרגלו...
סודות השפים של קנור!!
מתכונים >>
לצפיה ב-' בהשראת "תפוז" - טיפ תפוזי לאפייה'
בהשראת "תפוז" - טיפ תפוזי לאפייה
29/10/2014 | 13:41
61
עכשיו עונת התפוזים ואני שאוהבת את טעם התפוז משמרת אותו לכל השנה ולכל מצב ומקרה לאפייה.

מגרדים את קליפת התפוז (לא הלבן!חשוב!!!) שמים בצנצנת עם כמות שווה של סוכר. מערבבים ויש לנו תערובת תיבול תפוזית מריחה ומשגעת לכל מצב ומקרה.

טוב לעוגות,עוגיות,פנקייק,עוף חמוץ מתוק וככל העולה על דימיונכם.
למשל רוצים עוגת תפוזים ואין תפוזים - שימו מהתערובת.
למשל עוף חמוץ מתוק - שדרגו עם התערובת.
למשל עושים עוגיות חמאה לקפה/תה-הוסיפו להן טעם תפוזי עזרת התערובת.

*************סודות השפים של קנור******************

מתכונים >>
לצפיה ב-'סודות השפים של קנור'
סודות השפים של קנור
30/10/2014 | 17:45
1
112
בישלתם משהו חריף מידיי ולא יודעים מה לעשות עם החריפות?

הוסיפו לתבשיל תפוחי אדמה 

שיהיה בתאבון 
מתכונים >>
לצפיה ב-'תוספת-הפטנט הזה גם עובד'
תוספת-הפטנט הזה גם עובד
30/10/2014 | 19:41
66
אם המלחתם יותר מדי.
מתכונים >>
לצפיה ב-'אין כמו ביצה חומה של שבת'
אין כמו ביצה חומה של שבת
31/10/2014 | 15:19
80
אבל איך מקלפים אותה בקלות ?
שוטפים אותה במים קרים לפני הקילוף.. 

שבת שלום 
עם סודות השפים של קנור 
מתכונים >>
לצפיה ב-'לא לבכות על בצל שנחתך'
לא לבכות על בצל שנחתך
31/10/2014 | 15:34
63
שטפו אותו קודם במים קרים 
זה טיפ של אלופים- זה עוזר 

סודות השפים
מתכונים >>

הודעות אחרונות

13:34 | 05.10.19 מיכאל לנג
19:09 | 04.10.19 nik19864
16:54 | 01.10.19 מיכאל לנג
16:29 | 30.09.19 מיכאל לנג
09:07 | 29.09.19 מיכאל לנג
12:22 | 25.09.19 מיכאל לנג
19:59 | 24.09.19 מיכי 10
18:57 | 24.09.19 ZJack

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ