ריבת תפוז ננסי

yaelbm

New member
../images/Emo101.gifריבת תפוז ננסי

חיפשתי מתכונים ברשת ומצאתי שצריך לבשל את התפוז בשלמותו להוצאת המרירות. אשמח לקבל מתכונים לריבה וגם שאלה - האם אפשר לחתוך את התפוז לחצאים/רבעים/פרוסות. אני מעדיפה פרוסות, ככה שאפשר יהיה לשים על פרוסת לחם, מאשר תפוזים שלמים. תודה

Rebeccan

New member
../images/Emo92.gif ריבת תפוזונים Rebeccan

מאת: Rebeccanו 15/09/07 | 22:01 ריבת תפוזונים Rebeccan הכי קל שבעולם - שוטפים את התפוזונים, חורצים באמצע, בלי לחתוך לגמרי מכניסים לסיר גדול, מכסים במים, ומניחים כלי מעל התפוזונים, כך שלא יצופו מדי במים מביאים לרתיחה - מבשלים 5 דקות ולא יותר, מסננים. חוזרים על הפעולה פעם שניה - אבל התהליך מסלק את המרירות. אישית אני אוהבת את המרירות ומרתיחה פעם אחת בלבד מעבירים את התפוזונים המבושלים חלקית לסיר, מפזרים מעל סוכר - 700-800 גרם סוכר, לכל 1 קילוגרם של פרי. מוסיפים תבלין - סטאר אניס, או מקל וניל או משהו דומה מביאים לרתיחה - מבשלים עד להתגבשות - כשעה עד שעה וחצי. מערבבים כל הזמן, למניעת חריכה. לקראת סוף הבישול - מעקרים צנצנות, ממלאים, הופכים הצנצנות על המכסה - עד לצינון מחזיק מעמד שנתיים ללא קירור.

Rebeccan

New member
לא צריך לימון

לימון תורם לשני דברים בריבה - 1 - טעם - מעט חמיצות 2 - פקטין מכיוון שזו ריבה המבוססת על תפוזונים - אין צורך בלימון

../images/Emo39.gif שלום לך ,ריבת תפוז סיני.

שלום לך. ככה אני עושה את הריבה שלי. שטוף הטיב את התפוזים ומיבש אותם כמה שאפשר. חוצה אותם לחצי וסוחט אותם בעל מסננת כאשר מתחת למסננת שם קערה לספיגת הנוזלים. שמור את הנוזלים. את החצאים שהם ללא הגלעינים כמובן (כי הכל נשאר במסננת ושומר אותם), מתחיל לפרוס אותם לרוחב פרוסות דקות כמה שאפשר. לוקח את המיץ מהקערה וכל התפוזים הפרוסים ומערבב,שקול ואז שם בסיר לרתיחה (יש לזכור את המשקל),שרתח אני מוריד מהאש ומקרר הכל ,מידי פעם מערבב בכדי לאדות כמה שאפשר את הנוזלים,שוב אני מרתיח הכל ושוב מקרר . עכשיו העסיה יותר יבשה ,עכשיו אני מוסיף סוכר ביחס אחד על אחד,מערבב הטיב ושם על האש עם שני מבודדי אש. לוקח פז גזה גדול וכפול במרכז מרוקן מהמסנת את כל הגלעינים וקושר הטיב את פז הגזה (פד גזה כזה שמשתמשים במרפאות,יש לקנות בשני גדלים בביתי מרקחות של מראפה הקרובה),שאני בטוח שאין מצב שגלעין אחד יברח אני שולח אותו לסיר. עכשיו הטיפ עבורך,לקנות ראש קטן של גינג'ר טרי (בסופר ביג או בסופר דיל) בערך 50 גרם יוצא כמה עשרות של אגורות,מלקף את כל הקליפה וזורק לסיר של הריבה . חושב מאוד לערבב מיידי פעם ולהביא לרתיחה ,ושוב לקרר את הכל ולבדוק את הסמיכות והזגגויות של הריבה ויצא כרצונך יפה מאוד. להכין מראש צנצנות שטופות ונקיות,להרתיח מים בסיר נפרד שהמים רתוחים להנמיך את האש,לקחת צנצנת ומכסה ללטבול במים החמים ,להוציא את הצנצנת בעזרת כילי ארוך ובעזרת מגבת מטבח להפוך את הצנצנת להוריד את כל המים,עכשיו אפשר למלא את הצנצנת ולסגור הטיב ולהפוף אותה על המכסה ולהניח בכיור ,וככה למלא את כל הצנצנות . המלצה שהיו כמה צנצנות קטנות לחלוקה לבני המשפחה. אחר שהתקרר לשטוף את הצנצנות . אהה שכחתי בטרם תמלאי את הצנצנות להוציא את הראש של הגינג'ר והשקית של הגלעינים מהסיר. עם תעשי כמו שכתבתי לעיל יצא לך ריבה ממש בצבע תפוז כתום יפה. אגב שאני הולך לבקר חברים או בני משפחה אני לוקח רק דבר אחד צנצנת של ריבה עטופה יפה. צריך הרבה סובלות לחותך את החצאים. לבירות ובהצלחה. פפריקה כרמיאל

Rebeccan

New member
רגע, יש בזרעים פקטין

שמסייע בקרישת הריבה אני משאירה ללא הוצאת הגרעינים - רק לאחר הבישול מסלקים

yaelbm

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifאני רוצה שהתפוזים הקטנים יהיו פרוסים

לא שלמים. איך עושים זאת ?

MAGIG

New member
מה שאני עשיתי באחת הפעמים שהכנתי ריבת תפוזוני

לאחר בישול (פעם אחת) ושטיפה להסרת המרירות - חתכתי לפרוסות בסכין, ייבשתי כמה דקות בתנור כדי להשיג יציבות ולאחר מכן הכנתי בערך לפי התהליך כמו שרבקה ציינה. אני הנחתי כאלו על עוגת גבינה - יצא מדהים. מגי

מגי נשמה .מה עשו חכמים?????????????

ערב טוב מגי נשמה טובה. בלי לפגוע בכבודך. אני פשוט לא תופס למה אנשים כן אנשים מחליפים מים לזיתים. מחליפים מים לפירות מרים . הרי כל הטוב שבפרי הוא שנעשה בלי כל רתיחה ושפיכת המים. אז מה עם קצת מריר לדברי "זקני ציון המרירות של פרי הוא בריא מאוד. לבריאות סליחה עם פגעתי בך. פפריקה

MAGIG

New member
כלל וכלל לא פגעת בכבודי מאיר יקירי, ככה אני

עושה ושכל אחד יעשה מה שבא לו, בלי שום קשר לכבודי ולטעמי. אני לא כל כך אוהבת את הטעם המאוד מריר, גם של הזיתים וגם של התפוזונים ולכן אני מבשלת, מחליפה מים ואז ממשיכה ובנוגע לבריא - גם על זה יש לי השגות (למרות דיעותיהם של זקני ציון). ושוב, אל דאגה - לגמרי לא פגעת בכבודי ולא בי, נהפוך הוא - אני תמיד שמחה לשמוע עוד דיעות ועוד דרכי הכנה, רק כך אנחנו לומדים. מגי

מגי איך נאמר בקומונה הנפלאה הזאת

מגי ערב טוב.איך נאמר בקומונה הנפלאה הזאת : "את גדולה מהחיים" כמה שאת כייפית ונשמה . פפריקה

yaelbm

New member
רגע רגע רגע - זה נראה מדהים ../images/Emo70.gif

PLEASE אפשר את המתכון המלא ... כולל את הריבה מההתחלה וכולל העוגה והכל

MAGIG

New member
בבקשה - זה המתכון לעוגת גבינה

מקור המתכון: דודו חמוד לפני הכל - לקחת תבנית מהתנור ולמלא אותה במים רגילים, להכניס אותה לתנור האפיה, (העוגה תאפה במים רותחים) ולהדליק תנור ל-200 מעלות. חומרים לעוגה: 1 ק"ג גבינה לבנה 5% 1 גבינת נפוליאון (250 גרם) 2 גביעים שמנת - במקור יש "שמנת של פעם", אני שמתי שמנת רגילה 15% שומן. 6 ביצים מופרדות 2 כוסות סוכר 2 שקיות סוכר וניל 6 כפות אבקת קורנפלור אני אפיתי בתבנית מתפרקת מרובעת בגודל 22X22 ס"מ (אפשר לאפות את העוגה בתבניות אחרות). חמאה לשימון התבנית. להפריד את הביצים ולהקציף את החלבונים כ 5 דקות. להוסיף 1 כוס סוכר ולהקציף לקצף יציב ונוקשה. בקערה נפרדת לערבב את כל שאר החומרים, לקפל את קצף החלבונים לתערובת הגבינות, לצקת הבלילה לתבנית משומנת היטב. לאפות כ-20 דקות בחום גבוה, 200 מעלות, להוריד את טמפ' התנור ל-150 מעלות ולאפות עוד כ-40 דקות.לכבות את התנור ולהשאיר את העוגה בתנור עוד כחצי שעה. לצנן לחלוטין עד להתייצבות מוחלטת לפני שמקשטים. את קישוט העוגה עשיתי כך: ציפיתי אותה בקונפיטורה (רק בחלק החלק יותר, ללא הפרי) וציפיתי בשבבי שקדים מולבנים וקלויים קלות. על העוגה פשוט ערמתי מהקונפיטורה. חמיצות-מתיקות הקונפיטורה השתלבו באופן נפלא עם המתיקות העדינה של העוגה ועם הקרירות שלה. ההצלחה הייתה מסחררת. קונפיטורה: חרצתי לרוחב (משום שידעתי שאני רוצה לפרוס) תפוזונים ובישלתי כ-5 דקות. שפכתי את המים, שטפתי היטב וחתכתי לפרוסות (סכין שף טובה תעזור לך רבות). הנחתי את פרוסות התפוזונים על תבנית מרופדת בנייר אפיה ובחום נמוך (אם אני זוכרת 160 מעלות) וייבשתי במשך כרבע שעה. לאחר מכן בישלתי כקוניפטורה - על כל 1 ק"ג פרי, 750 גר' סוכר, מיץ מחצי לימון וחצי כפית פיקטין. זהו - כך נראית הקונפיטורה שעל העוגה. מגי

Rebeccan

New member
גררררר אפשר ישירות לפרוס

מבלי לחרוץ וכו' פורסים וישר בישול של 5 דקות ואח"כ המשך וכו'

למעלה