בעיה בעת מיזוג קבצי vob

בעיה בעת מיזוג קבצי vob

שלום.
יש לי 8 קבצי vob שאני רוצה למזג לקובץ אחד.
7 הראשונים מביניהם כוללים קליפים של להקת רוק והקובץ הנוסף הוא מעין בונוס. רואים בו קטעים מפרסומות שעשתה הלהקה וברקע נשמעים הסברים והעלאת זכרונות של חבריה...

7 הקבצים הראשונים מתמזגים יפה אך עם ה- 8 יש בעיה: ערוץ הסאונד שלו לא נשמע.
עשיתי ניסיונות שונים, כולל הורדת ערוצי סאונד (כך שישאר רק הערוץ שבו יש סאונד) בעזרת MKVToolNix GUI. זה לא עובד טוב.
הבנתי שיש שוני בין 7 קבצי הוידאו לקובץ הנוסף ומצאתי את ההבדלים:
וידאו
בעוד שב- 7 קצב הנתונים הוא 8000kbps וקצב הסיביות הכולל הוא 9536kbps,
בקובץ הבונוס קצב הנתונים הוא 8500kbps וקצב הסיביות הכולל הוא 8692kbps!
גם באודיו יש שוני:
ב- 7 הקבצים קצב הסיביות עומד על 1536kbps, בקובץ הנפרד הוא 192kbps.

לפי מה שאני מבין מכאן הבעיה: אי ההתאמה במשתנים.

אני מבקש עזרה.
האם יש לכם רעיון כיצד למזג את כל 8 הקבצים כך שהוידאו יהיה בקצב נורמלי (לא מהיר ולא איטי מדי) ושתהיה התאמה בינו לבין הסאונד?
מבקש להיעזר בתוכנות שניתן להוריד בחינם.
תודה רבה.

yair999

New member
איך אתה ממזג?

אם תוכנת המיזוג לא "מתנהגת יפה" אתה יכול לבצע המרה של כל הקבצים לפורמט אחיד בעזרת תוכנת המרה כמו handbrake החינמית ולמזג את התוצרים.

ניסיתי למזג באמצעות ה- Format Factory

אנסה את שהצעת (handbrake).
מודה לך על התגובה.

IdoShkedi

New member
סחטיין על התושייה לחפש את ההבדל בין סוגי הקבצים.

היית בכיוון הנכון, אבל פספסת קצת בהבנת המשמעות של ההבדל הזה.

הנתון המכונה "קצב סיביות" לא באמת מתאר קצב, אלא את כמות המידע בכל שנייה של וידאו או אודיו. זה פרמטר לאיכות הדחיסה, ולא למהירות.
לא אמורה להיות בעיה בחיבור קבצים עם קצב סיביות שונה, ובוודאי שזה לא ישפיע על המהירות בה הקבצים מתנגים (מהיר/איטי מדי).

א-ב-ל, במקרה הספציפי שלך, השוני בקצב הסיביות מעיד על הבדל משמעותי אחר שני סוגי הקבצים. קצב סיביות 1536kbps מעיד על אודיו בפורמט לא-דחוס, Linear PCM. קצב סיביות 192kbps מעיד על אודיו בפורמט דחוס כמו MP3 או AAC.

כנראה ש-MKVToolNix לא יודעת לפענח את הקידוד של קובץ הבונוס, ולכן הסאונד נעלם בקטע הזה. כפי שהציע יאיר, אתה יכול להמיר את הקובץ בתוכנה אחרת (כך שפורמט האודיו יהיה Linear PCM) ורק לאחר מכן לחבר אותו לשאר הקבצים. אם אתה לא מסתדר עם זה, מוזמן לשלוח לי את הקובץ הבעייתי, אני אמיר לך אותו. כתוב לי בפרטי בשביל האימייל.

תודה על התגובה וההתייחסות

אני קצת יותר מבין כעת הודות להסבר שלך.
אם אראה שאיני מסתדר, אעזר בך כפי שהצעת.
רוב תודות!

joramf1

New member
שבת שלום לא הגבתי כי הבחור ביקש....

תכנה חינמית
אך בתוכנה פאוור דירקטור תכנת עריכה במחיר שפוי. ניתן לבצע זאת בלחיצת לחצן אחד ואין בעיה
בהתאמת הקבצים
יורם
זה לאלה שמוכנים להשקיע מעט
כדי לקבל מקסימום איכות במינימום
השקעה
בנוסף לזה שזו תכנת עריכה טובה מאוד

yair999

New member
הרמה להנחתה...

אם לא הגבת כי הבחור ביקש תוכנה חינמית אז... למה הגבת?
אין צורך להגיב, הכל בהומור

שינוי פורמט האודיו ב- PowerDirector ל- Linear PCM

שלום יורם.
התקנתי את תוכנת CyberLink PowerDirector 11 ואני רוצה לשנות את פורמט האודיו ל- Linear PCM. העליתי את קובץ ה- vob וניסיתי לבצע שינוי דרך ה- Edit Audio, אך שם אני מתבקש לרכוש ולהתקין תוכנה בשם Audio Director שעולה 129.99$. אפשרות חלופית היא להתקין תוכנה בשם WaveEditor. התקנתי אותה, אך ההודעה הנ"ל ממשיכה להופיע ואיני יכול להתקדם.

אני מקווה שהדרך בה הלכתי אינה הנכונה וכי יש משהו אחר לעשות כדי לשנות את פורמט האודיו. ספר לי בבקשה מה עליי לעשות כדי להגיע לתוצאה המבוקשת.
תודה.

לא מצליח...

שבת שלום לעידו ולכל שאר המסייעים.

נכנסתי ל- HandBrake ושמרתי את הקובץ תוך שינוי ה- Codec שתחת לשונית ה- Audio (מצרף צילום).
עשיתי מספר ניסינות בהם שיניתי את הנ"ל לקבצים שהם Loossless.
למשל: FLAC 16 bit, FLAC 24 bit, DTS-HD Passthru.
לפי מה שמצאתי באינטרנט מדובר בקבצי אודיו שאינם דחוסים.

חלק מהקבצים שקיבלתי היו ללא קול, לכן לא ניסיתי בכלל למזג אותם לקובץ הגדול האחר שנוצר ממיזוג 7 קבצי vob.
את המיזוג אני עושה בעזרת ה- MKV ToolNix GUI 9.2.0.

את אלו שכן היו עם קול, ניסיתי למזג אבל קבלתי קובץ אחד זהה לקובץ שנוצר מ- 7 קבצי ה- vob. כלומר: ה- MKV ToolNix השמיט או התעלם מהקובץ בו טיפלתי.

מה ניתן לעשות?
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה רבה.

קיימת תוכנה לגמרי לא רעה בשם MPEG Streamclip

שאפשר לגגל עליה ולמצוא מאיפה להוריד אותה.

התוכנה היא חינמית לחלוטין ויש לה גירסאות גם לחלונות
וגם למאק.

אין לי אותה כרגע לפני אבל ככל שזכור לי לא קיים כמעט קובץ
שהיא לא מסוגלת להתעסק איתו, וזה כולל גם VOB. ויש לה
גם פונקציה שמאפשרת איחוד קבצים.

התוכנה מאפשרת להתאים ו/או לשנות את כל הפונקציות של
הוידאו והאודיו, כולל גם את תצורת הפיקסלים והקצב שלהם.

שווה לבדוק.

למעלה