תופעה מוזרה בסאונד שמוקלט במצלמת נילוקס - עזרה בבקשה

• פותח הנושא enigo
  • פורסם בתאריך

enigo

New member
תופעה מוזרה בסאונד שמוקלט במצלמת נילוקס - עזרה בבקשה

שלום לכולם,
צילמתי סרטון תוך שימוש במצלמת DSLR ברוב הסרטון, ועוד קטע קצר צולם במצלמת נילוקס F60EVO, כשהסאונד מוקלט עם מיקרופון שמתחבר בחיבור מיני USB למצלמה.
עכשיו לקטע המוזר - על המחשב שלי, ועל כל מחשב עם רמקול חיצוני, שומעים את הסאונד שהוקלט בנילוקס בצורה טובה.
אבל על חלק מהמחשבים והטאבלטים (המכנה המשותף היחיד שמצאתי - כולם עם רמקול פנימי) כמעט ולא שומעים בכלל את הסאונד של הנילוקס.
למישהו יש רעיון מה יכולה להיות הבעיה?
תודה!

marceloros

New member
מנהל
מעניין

תחום תדרים?
יש לי בעיה דומה עם דיבור / סאונד מקורי של קליפ אשר אני שם לו בעריכה מוזיקת רקע.
במחשב אני שומע מעולה את מה שמגיע מהקליפ, ואילו בצפייה בטלויזיה (מערכת קולנוע ביתית מחוברת ללפטופ) המוסיקת רקע בולעת הרבה יותר את הצלילים המקוריים.

enigo

New member
אני לא חושב שזה עניין של תחום תדרים. ההבדל ברמקולים לא כזה

גדול בין המחשבים, ודיבור שהוקלט באמצעים אחרים נשמע מעולה.

IdoShkedi

New member
לפני או אחרי עריכה?

יש מליון ואחת סיבות שקובץ וידאו/אודיו גולמי ייראה ויישמע אחרת במכשירים שונים. בכלל לא אמורים לצפות בו מחוץ לתוכנת עריכה.

אבל אם זה אחרי עריכה וייצוא, אז פורמט הסאונד אחיד לאורך כל הסרטון. במקרה כזה, הסיבה היחידה שקטע מסויים מהסרט יישמע אחרת במכשירים שונים (מלבד עניין התדרים שהוזכר כאן) הוא הבדלים במספר ערוצי הסאונד הפעילים (למשל אם מצלמה אחת הקליטה במונו והשנייה בסטריאו או בסראונד).
לדוגמא, אם בחלק מהסרט הסאונד מגיע מימין ומשמאל, ובחלק מגיע רק מימין, הסאונד יישמע אחרת במכשירים שיש להם שני רמקולים לעומת מכשירים שיש להם רמקול אחד.

שלב ראשון לבדיקת הנושא (למרות שזה לא ייתן תוצאות סופיות): בדוק בתוכנה החינמית mediainfo כמה ערוצי אודיו יש בחומר הגלם של ה-EVO, של ה-SLR, ובסרט אחרי עריכה.

enigo

New member
הבעיה היא אחרי העריכה, וגם לי דגדג שזה משהו בערוצי ההקלטה,

אבל לא ידעתי איך בודקים. תודה!

למעלה