מה הסיכוי\ היגיון

Reshef 914

New member
מה הסיכוי\ היגיון

שקובץ שצולם במצלמה ביתית ופשוטה של JVC יהיה גדול יותר במשקל לעומת הקובץ שצולם בפנסוניק 160?
שתיהן מצלמות AVCHD שתיהן צילמו אותו האורך של הקובץ והסצינה בעצם אותה הסצינה ככה שאין עניין של עושר ועומק בהבדלי צבעים עקב הסצינות. שתיהן עמדו אחת ליד השניה.

IdoShkedi

New member
שתיהן הקליטו בדיוק באותם נתונים?

אותה רזולוציה, אותו קצב פריימים, אותו קידוד אודיו?
שתיהן הוגדרו להקליט בביטרייט מקסימלי? אולי המקסימלי של הJVC גבוה מזה של הפנסוניק?

IdoShkedi

New member
[סתם לצורך השוואה, TM900 הביתית של פנסוניק

מקליטה 28Mbps, לעומת 24Mbps שמקליטה ה-AC160 המקצועית. אני מסכים שזו דוגמא די חריגה, כי TM900 מקליטה 1080p50]

IdoShkedi

New member
ויש לך את חומר הגלם שצולם בה?

מה הביטרייט שמתקבל בפועל?

Reshef 914

New member
כן, הגלם שלי

ב JVC 22877KBPS משמע, 23 MBPS בערך?
בפנסוניק 21020KBPS משמע 21 MBPS?
(הסתכלתי ב TOTAL BITRATE בDETAILS של המאפיינים)

מוזר. למה זה ככה...
אגב, מה שצולם זו הופעה, רקדניות אורות וכו'

IdoShkedi

New member
אני בעד מכתב תלונה לפנסוניק

Reshef 914

New member
נה. זה פסדר :)

כל פרמטר של איכות עולה בפנסוניק על המצלמה הביתית ככה שאם הקובץ יוצא יותר קטן,זה רק יתרון. סתם תהיתי מדוע

אשאר עם הפנסוניק

(אגב, פעם ראשונה שאני מצלם בחושך מוחלט מופע שאין לי בו שום שליטה על התאורה בשום מובן. מופתע מהתוצאות, לטובה!).

IdoShkedi

New member
הווידאו של הפנסוניק שמיש גם עם גיין גבוה

אבל לא יפה במיוחד

Reshef 914

New member
לא השתמשתי בגיין באירוע

האמת שהחבר'ה של התאורה האירו את הבמה יופי
הבאסה זה ההבדל בין 2 איכויות המצלמה השונות אבל אין מה לעשות. יש לי מצלמה אחת טובה. השנייה, לוקחים מה שיש.

Reshef 914

New member
כן חלקי

לגביי רזולוציה וקצב פריימים כן. 1080 25P.
קידוד אודיו אין לי מושג מה הוא ב JVC וגם ה Bitrate
אבל אני בספק שמצלמה ביתית פשוטה ב 200$ תקליט בביטרייט יותר גבוה מהפנסוניק 160.

IdoShkedi

New member
אני רואה שהביטרייט שמתקבל בפועל הAC160

כשמקליטים 1080p25, נע בסביבות 21.5-22Mbps. לפחות בצילום שיש לי כאן, שהוא לא מאוד עשיר באקשן.

גבול הביטרייט העליון של AVCHD רגיל הוא 24Mbps, אז אם המצלמה הביתית מקודדת את הווידאו אחרת, בהחלט יתכן שהיא תתקרב יותר לגבול הזה. זה לא אומר בהכרח שהדחיסה שלה אכן איכותית יותר, אבל בכל זאת מעניין למה הAC160 לא מנצלת את כל מה שהקציבו לה, בהנחה שגם בצילומים דינאמיים יותר היא לא מגיעה ל-24Mbps.

אין שום סיבה שהקבצים יהיו "דומים".

נוסף על כל הפרמטרים שהוזכרו קודם, לעצמה של המעבד (DSP או ARM) ולמימוש אלגוריתם הדחיסה (תכנתית) במצלמה יש השפעה מאד גבוהה על יכולת דחיסה בbitrate נתון ברמת אבדן נתונים דומה.
כדוגמה - ההחלטה של רמת סף ל"הזנחה" של מקדם פוריה ספציפי, או יכולת הגדרה "חכמה" יותר למילון hufman או אפילו לגודל בלוקים בדחיסת frame ספציפי יש השלכות גם על איכות התוצר וגם על גודל הקובץ הדחוס. מעבד טוב יותר "יספיק" לבצע את השיקולים הללו "יותר מהר" ולכן יוכל לספק דחיסה טובה יותר בפחות אבדן נתונים באלגוריתם נתון. לחליפין, מימוש חכם יותר של האלגוריתם יכול גם הוא ליעל את העבודה ולספק תוצאה טובה יותר מאשר מימוש "טיפש".
בדוגמה שנתת, אני מניח שהמצלמה היקרה יותר כוללת גם מעבד טוב יותר, ואולי גם יותר זכרון שמאפשר הרצה של אלגוריתם דחיסה יעיל יותר (נניח - מאפשר החזקת hash של מקדמים שכיחים כדי לחסוך זמני חישוב) ולכן הקובץ שלה קטן יותר.
אם התוצא הסופי נראה דומה מאד בתצוגה, מאפייני הצילום זהים עד כמה שאפשר והגדרות הדחיסה "דומות", יתכן שזה המצב.
נסה לקדד מחדש את אותו הוידיאו בפרמטרים זהים על מחשבים המריצים תוכנות שונות אבל בהגדרות זהות,ודא שהן לא משתמשות באותם קבצי DLL (או SO אם מדובר במערכת הפעלה נורמאלית), ותראה הבדלים מאד מעניינים בתוצאות.

(*) לא פרקתי אף אחת מהמצלמות המדוברות ולא בדקתי אם זה המצב בפועל.

IdoShkedi

New member
:-O ההודעה עם הכי הרבה מונחים טכניים

שאני לא מכיר, שראיתי בפורום. יפה.

joramf1

New member
חבל שאי אפשר להעלות מספר הודעות יחד

כי רק את ההודעה הזו להעלות למאמרים מובחרים יעבד את האפקט

IdoShkedi

New member
השרשור עצמו עולה להודעות המובחרות

אם אתה מסמן הודעה ספציפית בתור הודעה מובחרת, היא תופיע עליונה כשמישהו ילחץ על הקישור בהודעות המובחרות, אבל שאר הדיון יופיע מתחתיה.

joramf1

New member
הפוס עלה עוד פרמטרים שיכולים לקבוע...

מאת עוץ לי גוץ לי
עלה לנבחרות

למעלה