תאחלו לי מזל טוב, הזמנתי מחשב חדש

IdoShkedi

New member
תודה על התשובה

הייתי שמח לעבוד ב-RAID, אבל הארדיסק נוסף נראה לי כמו תוספת גדולה מדי לתקציב כרגע.

לגבי אמינות, באופן כללי אני לא מאמין לביקורות באופן עיוור, ומסכים שיש כאן הרבה עניין של מזל. אבל כיוון שהצטברו ב-Newegg מאות חוות דעת של אנשים שקנו את שני הכוננים הללו, נראה לי חכם יותר להמר על כונן שקיבל 4/5 מאשר על כונן שקיבל 3/5. מחר אבקש מהחנות לשנות את הפריט הזה במפרט.

IdoShkedi

New member
תודה תודה. ואולי כדאי להוסיף להודעות הנבחרות

כדי שאנחנו נוכל למצוא את ההודעה כדי לתת לאנשים שיבקשו המלצות למחשב בזמן הקרוב.

Reshef 914

New member
לא רואה טעם

מאחר ויש אינסוף קונפיגרציות ואתה לא רוצה שכממליץ האחריות תיפול עלייך - כמו שאין פה מענה לכל המיליון הודעות לאנשים שמחפשים מצלמה ביתית.
הריי יש לנו ניסיון עם המפרט הספציפי שלנו והתקציב המוגבל שלנו ולא ביצענו המון ניסיונות על מפרטים שונים ומגוונים. בשביל זה יש אתרי מחשבים.
מה גם, שכל שני וחמישי מפליצים רכיב נוסף שמשפר לך X Y או אפילו Z

IdoShkedi

New member
זהו, שזה לא אותו דבר

ההודעה שלי לא ממליצה על מוצרים ספציפיים, אלא סוקרת את המאפיינים שכדאי לבחון במפרט המחשב, והשיקולים שהניעו אותי לבחור דווקא רכיב כזה או אחר. שים לב, לא מדובר על מוצר ספציפי, אלא על מאפיין טכני. זה כמו להמליץ לאנשים לקנות מצלמה עם חיישן כמה שיותר גדול בהתאם לתקציב שלהם - המלצה שנובעת מהיגיון אוניברסלי, לא משהו שמתאים לי אישית.

אם מישהו מחפש היום מחשב עריכה בתקציב קצת יותר גבוה משלי, והוא מעוניין גם באווברקלוקינג, הוא יכול להתבסס על המפרט הזה אבל לקחת מעבד K וקירור חזק יותר. אם מישהו מחפש מחשב בתקציב מעט נמוך יותר, הוא יכול להסתפק ב8GB של ראם וכרטיס מסך פשוט יותר. וכו' וכו'. זה רק בסיס, כיוון חשיבה.

joramf1

New member
רשף אני דווקא כן חושב

שכדאי להוסיפו לכתבות הנבחרות
זה יהיה לצפייה זה מגוחך שכאילו עידו יהיה אחראי ישיר או בעקפין
להחלטתו של גולש שמתעניין במפרט זה

כמו שאם תעלה בצורה מסודרת את ההתלבטות שלך לפני רכישת המצלמה של פנסוניק 160
ותעלה אותה כמאמר ולרגע חשבת שתהיה אחראי ל החלטות של גולש אחר אם ירכוש או לא ירכוש אותה
יורם

elotan

Member
שני דברים

1. תוכל לפרסם בבקשה גם את המחיר של כל רכיב, כך שיהיה סדר גודל של איזה אחוז מהתקציב להשקיע בכל דבר
2. SSD של 64 ג'יגה יספיקו לך? אצלי כונן C מעל 100 מגה (למרות שאני עושה כל מיני דברים על המחשב אז מותקנים הרבה דברים)

IdoShkedi

New member
במחשב הנוכחי שלי, בכונן C יש 30GiB בשימוש

אז אני מאמין שכונן של 64GB (כלומר 59GiB) יספיק לכמה שנים הקרובות.

אני לא יודע את המחיר של כל רכיב כי לא בחרתי את כולם בעצמי - היה מפרט עם מחיר מוגדר (זול יותר מסך חלקיו אם קונים אותם בנפרד), ועליו הוספתי "שדרוגים".

exboy

New member
איזה באסה איתך עידו!!!!

לא יכולת לפרסם את זה לפני יומיים?????
אתמול קניתי מחשב חדש מבוסס i5 שלא מגיע לרמה הזאת ועלה לי 4000 שקל!!!!
יווווווו איזה באסה.....

IdoShkedi

New member
חח, מצטער

אבל אנחנו תמיד ממליצים כאן על i7, לא ראית בדיונים קודמים?
אם זה מעודד אותך, אני בטוח שתהיה מרוצה גם מה-i5, ובכל זאת שילמת כמה מאות שקלים פחות ממני, ואולי גם יש לך רכיבים אחרים טובים יותר (כרטיס מסך לדוגמא)

exboy

New member
איזה באסה איתך עידו!!!!

לא יכולת לפרסם את זה לפני יומיים?????
אתמול קניתי מחשב חדש מבוסס i5 שלא מגיע לרמה הזאת ועלה לי 4000 שקל!!!!
יווווווו איזה באסה.....

IdoShkedi

New member
טוב, עדכוניישן אחרי שיחה עם חנות המחשבים:

מסתבר שהלוח-אם שבחרתי תומך בזיכרון עד מהירות 1333MHz (מוזר, כי בדקתי במפרט המלא וראיתי 1600.. אבל אולי זה מצריך איזה שינוי, לא יודע), ולכן החליפו לי ללוח אחר שתומך ב1600, במחיר קרוב.
בנוסף דחפו לי מאוורר מעבד חזק יותר, בעיקר כי לא היה במלאי את המאוורר שהזמנתי, וכאמור החלפנו גם את כונן ה2TB בכונן 1TB.

הכונן החדש זול יותר, אבל הלוח אם והקירור יקרים יותר, כך שהמחיר עלה ל-4590 בערך.

IdoShkedi

New member
כן, אבל בלוח של MSI היה 7.1

חיבורי סאונד במחשב הולכים ככה:

כניסות:
ורוד - כניסת mic לחיבור מיקרופון
כחול - כניסת line, בעיקר כדי לחבר כלי נגינה למחשב

יציאות:
ירוק - יציאה לזוג הרמקוליים הקדמיים, סטריאו רגיל
שחור - יציאה לזוג רמקולים אחוריים
צהוב - יציאה לרמקול אמצעי קדמי
אפור - יציאת סטריאו נוספת, לרמקולים צדדיים (במערכות 7.1) או אוזניות

אם נתייחס רק ליציאות, יש 3 סוגים של כרטיסי קול מובנים:
סטריאו רגיל: חיבור ירוק בלבד
5.1 - חיבור ירוק, שחור, צהוב
7.1 - חיבור ירוק, שחור, צהוב, אפור

בשבילי המינימום ההכרחי הוא 5.1, שמעלה קצת את מחיר הלוח ביחס לכרטיס סטריאו רגיל.
אבל לצערי יש לי נסיון רע מאוד עם כרטיסי קול. במחשב הנוכחי שלי יש כמה כניסות ויציאות סאונד דפוקות, כולל שני החיבורים הקדמיים. למזלי יש בלוח האם הנוכחי שלי כרטיס 7.1, ולכן יש לי יציאה אחורית מיותרת שאפשר לחבר אליה אוזניות.
בMSI שבחרתי יש כרטיס 7.1, כמו בלוח הנוכחי שלי. בכרטיס שנתנו לי במקומו יש 5.1, אז במקרה של תקלה בחיבור הקדמי לא יהיה איפה לחבר את האוזניות מאחורה - כל היציאות יהיו תפוסות על ידי הרמקולים.

IdoShkedi

New member
בארה"ב. בארץ מחשב כזה היה עולה 9750 ש"ח

בלי כונני אחסון (משום מה לא ציינו ב-videoblog את המחיר שלהם, וגם לא מצאתי בארץ את הרכיב שציינו שם, G-Tech G-SPEED Q for Ext. RAID 5 מה שזה לא יהיה).

asip

New member
הארדיסק טרה SEAGATE

תדאג רק שהארדיסק יהיה בעל פלטה אחת ולא שתיים.
יש עדיין בשוק 2 סוגי הארד דיסק של טרה.
אחת בעלת פלטה אחת והשניה עם שניים.
תתעקש על כך אחרת לא הרווחת הרבה.

למעלה