שאלת משפחתון

newmom11

New member
שאלת משפחתון

[לא לפרסם בעמוד הראשי, תודה!]

שלום להורים ולצוות הפורום,

לנו תינוקת כבת חצי שנה. לאחרונה איננו מרוצים מכמה עניינים במשפחתון שהיא הולכת אליו, ובפרט מהעניין הבא:

שנינו, בעלי ואני, מתחילים לעבוד יחסית מאוחר, כך שישנם ימים שבהם אנו מביאים אותה לגן יחסית מאוחר, בסביבות 9:00 בבוקר.

הגננת במשפחתון (שלו שעות סטנדרטיות שאינן מתואמות עם שעות העבודה שלנו, לדאבוני הרב..) אינה מרוצה מהעובדה הזו. היא כבר ביקשה כמה פעמים שנביא אותה כשנרצה,
אבל שנעיר אותה ונשים אותה לישון שנת בוקר בטרם היא מגיעה (?!).

דרישה זו אינה סבירה בעיני - הילדה עדיין מתעוררת לאכול בלילה, וקשה לנו לקום מוקדם בבוקר בנוסף ולשים אותה לישון שוב וכו׳ - או לחילופין, לקום מוקדם ולהביא אותה למשפחתון כשהוא נפתח.

ממש לאחרונה נודע לנו, שבימים שבהם היא מגיעה מאוחר, מונעת ממנה הגננת את שנת הבוקר ומחזיקה אותה ערה (!!) עד שנת הצהריים שלהם ב- 13:00
- ומדובר בתינוקת שעדיין קשה לה להחזיק מעמד ערה יותר משלוש שעות, נניח.

זאת ועוד - היא עושה זאת על מנת שתוכל לצאת להפסקת צהריים בזמן..

אז, יוצא שבימים כאלה הילדה מעבירה את הבוקר עצבנית, והגננת מאשימה בזה אותנו.

ובכן, עצם הגילוי מרגיז אותנו ואנו שוקלים להחליף משפחתון בשל כך.

שאלותי הן:

1. האם דרישת המטפלת מאיתנו סבירה?
2. האם הגיוני להחזיק את הילדה ערה (וסובלת)?
3. האם בכל גן היו נוהגים באופן דומה? או שהתנהגותה אינה סבירה וכדאי לנו להחליף גן?
4. אנחנו קצת מתוסכלים מהעובדה שמדובר בנותנת שירות שאנו משלמים לה כסף רב,
והיא עובדת בשעות לא נוחות לנו (כרוב הגנים לצערי), לא חדלה לבוא אלינו בטענות, וכעת גם מתגלה כמי שרק הפסקת הצהריים חשובה לה באמת...

מאחר וזהו גן ראשון, קשה לנו להשוות לרמת השירות שמקובל שנקבל ממנה.

דעתכם?

תודה רבה.

נ.ב:

עד איזו שעה מקובל להביא תינוקות בבוקר בגנים אחרים?

בני פחות משנה.

תודה.

fialka3

New member
שלי כבר יותר גדולות

אבל הכנסתי אותן לגן בגיל חצי שנה. מביאים ילדים לשם עד שמונה - שמונה וחצי גג.
לדעתי - יש פה שני עיננים
1.לדעתי זה סביר מצד הגננת לבקש ממך את מה שהיא ביקשה אבל אם את בכל זאת לא עושה מה שהיא מבקשת אז
2.לא סביר לגרום לתינוקת לסבול אפילו אם הורים שלה לא צודקים
לא חשבת על אופציה של מטפלת? - אני חושבת שהיא תהיה הרבה יותר קשובה לבקשות שלכם
&nbsp

כאמא וכיועצת שינה
אני יכולה להגיד חד משמעית שלמשוך את הילדה ולא לתת לה לישון זה ממש לא אלטרנטיבה הגיונית לפתרון הבעיה!!
&nbsp
עם זאת, ההתנהלות בגן לא מאפשרת שכל ילד יאכל/יישן בזמנים שונים, אלא הפעולות מבוצעות באותו זמן כדי לאפשר לצוות הגן התנהלות קבועה ולא במתכונת של "כיבוי שריפות". ההתנהלות הקבועה היא יתרון גם לילדים - כשיש סדר קבוע הם יודעים מה מצופה מהם ויותר קל להם להתמודד מאשר במצבים של בלבול וחוסר סדר. מעבר לזה, שגם לצוות הגן מגיעה הפסקה ביום שהוא מאד ארוך ומאד מאד מתיש. נכון שכאמהות היינו רוצות שהצרכים האינדיבידואלים של הילדים שלנו יזכו למקום ראשון בסדר העדיפויות, אבל צריך להכיר בעובדה שגם צוות המשפחתון הם אנשים בעלי זכויות...
&nbsp
אני לא בטוחה שבגן אחר יוכלו להיות קשובים יותר לילדה שלך ולהתאים את סדר היום שלהם לסדר היום שלה - זה מתאים יותר למטפלת מאשר לגן (ברור לי שמבחינה כלכלית העלויות הן שונות, אבל אולי תוכלי למצוא מטפלת שתוכלי לחלוק עם עוד משפחה?)
&nbsp
אם מטפלת היא לא אפשרות אז כן הייתי שוקלת לפעול כפי שהציעה הגננת במשפחתון ולהביא את הילדה בשעה מוקדמת יותר לגן או לאפשר לה תנומה נוספת בבית לפני ההגעה לגן.
&nbsp
(*) הערה אחרונה: כשמגיעים לגן בתחושות קשות - התחושות האלה עוברות גם לילדים שלנו, ולכן הייתי ממליצה לך לפתור את העניין עם מנהלת הגן, ואם לא ימצא פתרון - הייתי מעבירה את הילדה לגן אחר שבו הרגשות שלך יהיו חיוביים יותר.

newmom11

New member
תגובה לעונות..

תודה!

כפי שאמרתי, לדעתי חלק מהבעיה היא בעובדה שצוות המשפחתון קטן

(ולמעשה מבוסס על אדם אחד בלבד).

דיברנו עם גן אחר, ולו היה מקום ייתכן שהיינו עוברים.

נראה בהמשך. באופן כללי התחושה שלנו בעבר עם הגננת הזו היתה טובה, הילדה השתלבה יפה, ולכן התאכזבנו לגלות שהיא מונעת ממנה שינה. לאחרונה הם עברו להיות שישה תינוקות בגן, וזה אולי קצת גדול עליה (יש צוות נוסף כמובן. לא מקצועי).

להבנתנו, לא היה קורה נזק רציני לשעת ההפסקה של הגננת גם לו היו שמים את הילדה לישון שעה.

בכל מקרה תודה לשתיכן על החיזוק.

מוסיפה עוד הערה אחת
במיוחד לאור העובדה שמדובר בצוות של אדם אחד בלבד - יתכן ששעות השינה של הילדים משמשות אותה לא רק להפסקה, אלא גם להכנה של ארוחות...
&nbsp
בכל מקרה, בעיני את חייבת לוודא שלא תמנע מהילדה שינה -או ע"י שינוי ההרגלים שלך או ע"י שינוי שיבוצע ע"י הגננת. חוסר שינה מייצר בגוף מצב שמקביל למצב של סטרס. ומעבר להיותו לא בריא, גם מפריע לשינה טובה בהמשך היום והלילה - כך שנוצר גלגל שמזין את עצמו.
&nbsp

newmom11

New member
את צודקת...

זו אכן בעיה. היום היא אמרה בבוקר ש״היא תישן כמה שתרצה״, אבל הילדה חזרה הביתה וישנה ארבע שעות ברצף - כך שלא ברור לי מה עבר עליה בגן...
&nbsp
היא לא מכינה ארוחות אחר הצהריים. הילדים הולכים הביתה זמן קצר אחרי שנת הצהריים..
&nbsp
נעבור בשנה הבאה, אבל השנה ... חוץ מלהשתדל להגיע מוקדם מדי פעם, לא תהיה ברירה אלא לדבר עם הגננת בנושא (מה שכבר ניסינו) ולעבור גן..

danakama10

New member
לך אמור להיות הכי חשוב מהבת שלך

אז אם את לא מצליחה לכופף את הגננת שתנהג בדיוק איך שלך מתאים, ואם אין לך גן אחר, ואת לא רוצה מטפלת, האופציה היחידה שנשארה לך זה להביא אותה מוקדם לגן. בינתיים נשמע שאת שמה את הצרכים שלך (לישון מאוחר) לפני אלו של הילדה, וזה פשוט לא לעניין.

newmom11

New member
את פ****ה חצופה ביותר!

נכנסתי רק כדי להגיד לך את זה.

עוד מהכותרת של התגובה, שקיבלתי למייל, כבר ידעתי איזה סוג אדם את:

אישה כלומניקית שלא עושה דבר בחייה מלבד לטפל בילדיה, ושופטת אחרים.

כמה ישראלי מצידך. הולך יד ביד עם הכתבות שאני רואה מדי יום על שיעור הילודה האסטרונומי בישראל....

מי את שתשפטי אותי.

חוצפנית, לי יש עוד ה ר ב ה חיים מלבד הילדה, והילדה לא שינתה אותי ואני שמחה על כך.

גועל נפש של תגובה.

בפעם הבאה שאת שופטת, מציעה לך להסתכל על עצמך תחילה.

fialka3

New member
בקשר לעלות מטפלת

בזמנו כשעוד הייתי בחופשת לידה פגשתי איזה מטפלת עם תאומים בחוץ בטיול ושאלתי אותה כמה משלמים לה. וזה יצאה רק 500 ש''ח יותר מאשר אני משלמת בגן שלנו, אבל אני מניחה שעם מטפלת ילדים הרבה פחות חולים ואפילו אם כן, אז היא יכולה להישאר איתם. במקרה שלי מדובר בתאומים ויכול להיות שעם ילד יחיד הבדל הוא יותר משמעותי.

a morph

New member
שלי במעון, ושם מבקשים להביא את התינוקות עד 08:30

תראי, בכל מסגרת יש סדר יום מסוים, אי אפשר בלי זה. אפילו בבית יש סדר יום (או רצוי מאוד שיהיה), אז בטח במסגרת עם כמה ילדים. ברגע שילדים מגיעים בשעות שונות באופן מהותי, ונמצאים בשלבים שונים של סדר יום *מבחינתם*, זה מקשה יותר על הגננת. סתם לדוגמה, אם שאר הילדים הגיעו בשבע וחצי וכבר הספיקו לישון שנת בוקר והבת שלך רק מגיעה וצריך עכשיו להרדים אותה, זה אומר שהגננת במקום להאכיל או להפעיל את שאר הילדים צריכה להתפנות להרדמה שלה.
אם יש לה סייעת אז לפעמים זה עוד איכשהו יכול להסתדר, אבל אם לא - לא...
אז כן, אני חושבת שזה כן סביר מה שהיא מבקשת מכם. האם זה סביא להחזיק אותה ערה עד השנ"צ? לא, בגיל שלה לא.
או שתעשו מאמץ ותסדרו את הבקרים שלכם כך שהבעיה תיפתר, או שתמצאו מסגרת חלופית. אישית, אם משאר הבחינות טוב לה שם, הייתי הולכת על האופציה הראשונה.

למעלה