בת 5 שבועות ואני משתגעת...

מיקי131

New member
בת 5 שבועות ואני משתגעת...

האם זה נורמלי שהיא כל הזמן רוצה על הידיים? אם אני שמה אותה בעריסנ זה מחזיק 3 דקות בדיוק!!!
האם זה נורמלי שיש לה כל כך הרבה גרפסים ופלוצים שאפילו מעירים אותה מהשינה? במשך היום זה ממש מעיר אותה ובלילה היא מתפתלת עד שהם יוצאים...
האם זה נורמלי שכבר 5 שבועות וכמעט ולא יצאתי מהבית? כי אני פוחדת שיהיה לה התקף בכי נוראי באמצע הקניון?
האם זה נורמלי שגם בבית אני לא מציחה לעשות כלום? היא בקושי ישנה וכל הזמן רוצה ידיים או יושנת על הידיים ואני ממש מנוטרלת????
אני כבר משתגעת, אני מנסה להסביר לעצמי שזה זמני אבל אני לא רואה שום שיפור או התיצבות על שגרה מסויימת. כל היום נראה כמו בלאגן אחד גדול!!!
זה נורמלי???

shron17

New member
תשתמשי במינשא, וכך ידייך תהיינה פנויות לתפקוד.

ידוע שהתינוקות סובלים מכאבי בטן וגאזים בעיקר בשלושת החודשים הראשונים,
ולאחר מכן ,כשמערכת העיכול מתפתחת ,כול המצב של כאבי הבטן יירגע,אם תנשאי אותה במנשא כשגופה יהיה צמוד אלייך, זה ייאפשר לה להירדם וייקל על כאבי הבטן.
בתקופה הקשה הזו מומלץ מאוד להיעזר ב-בייביסיטר,אימא או סבתא, או דודה,
מישהי שאת סומכת עליה, כדי שהיא תצא לטייל עם התינוקת בעגלה ,וכך את תוכלי לנוח בצהריים בשלווה ולאגור כוחות.
בנוסף תתייעצי עם רופא הילדים ,כדאי שיבדוק שמצבה הבריאותי של התינוקת תקין תסבירי לו את התופעות שאת מתארת, ושיבדוק שאין חלילה בעייה באוזן ,
או כאב חד אחר ,שמעיר אותה בלילה מהשינה.
בריאות ואושר לך ולאפרוחה.
&nbsp
&nbsp

iameden

New member
יש תינוקות כאלה...

וזה אכן קשה ומחרפן.

כמו שהציעו לך, בתקופה הזו עוזרת הרבה עזרה בבית או כידיים חלופיות לשלך...
מנשא מאוד יכול להקל כי אז את יכולה "לתפקד" והיא צמודה אליך וזה מרגיע.
תינוקות עם גזים באמת מאוד סובלים אבל זו אכן תקופה.
אפשר להקל בכל מני דרכים החל מצורת ההנקה/האכלה, הצעות תזונתיות לאם המניקה (אם את מניקה), תחליפי חלב שונים שאמורים לעזור וגם כל מני תרגילים שעוזרים לשחרר...יש הרבה טיפים באינטרנט בנושא ואת יכולה להתייעץ גם עם אחות בטיפת חלב, אחות בקופה, רופאת ילדים או יועצת הנקה...

מה שחשוב לזכור זה שזו תקופה קשה ומתסכלת אבל היא עוברת וכרגע אל תתביישי לבקש עזרה או להקל על עצמך במה שאת יכולה כדי להיות קצת פחות מותשת.

מ י כ ל10

New member
אוי...

קשה מאד!
חשוב לשלול סיבה רפואית לבכי.
מנשא זו הצעה מצוינת.
עוד הצעה - עיטוף! רוב התינוקות שבוכים ונרגעים בידיים יירגעו גם בעיטוף. בקשי ממישהו עם ניסיון שידגים לך. מניחה שיש סרטונים ברשת
בהצלחה

liri251

New member
לבדוק שאין לה אלרגיה לחלב

הבן שלי היה ככה.. והנקתי אז לא בדיוק ידעתי שאפשר להיות אלרגיים גם לחלב בחלב אם..
לקח לנו 3 חודשים לגלות ומרגע שהפסקתי לאכול חלב הכול נעלם

נורמלי לגמרי!!!!
תינוקת בת 5 שבועות, שהיתה רגילה במשך 9 חודשים להיות מחובקת ומעורסלת ברחם - יוצאת לעולם - והיא רוצה להמשיך להרגיש את אותה הרגשה שהיתה לה ברחם. העירסול, החיבוק, הנדנוד - בגיל הזה זה לא פינוק, אלא באמת צורך ממשי של התינוקות.
אם יש לך אפשרות להשתמש במנשא - זה יקל עליך מאד, כי הידיים שלך יהיו פנויות לדברים אחרים.
זה גם יקל לה על כאבי הבטן והגזים.
אם יש לך אפשרות לצאת מהבית עם אדם נוסף - זה יכול להקל על החרדה שלך.
ושגרה... תגיע עם הזמן. עכשיו היא עדיין פצפונת ולא אמורה להיות לה שום שגרה. היא עכשיו ב"טרימסטר הרביעי" של ההריון - תחשבי עליה כעל עובר שממשיך להתפתח מחוץ לרחם וזקוק להרבה תמיכה ועזרה.
&nbsp
ובלי קשר - לכי לרופא, ספרי לו על הסימפטומים. אולי יש צורך לשנות משהו בתמ"ל או בתזונה שלך אם את מניקה.
&nbsp
&nbsp

למעלה