לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4521145,211 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'אולי פה יהיה כיוון לעזרה'
אולי פה יהיה כיוון לעזרה
<< ההודעה הנוכחית
11/10/2018 | 08:08
12
191
שלום לכולם. יש לי ילד בן שנה וחצי, ואני יכולה לספור על כף יד אחת את מספר הלילות שישן לילה שלם.
לרוב, היה מתעורר ובוכה, עושים בקבוק וישן עוד כמה שעות. לילה טוב נחשב כשהיה מתעורר רק פעם אחת. הרבה פעמים מתעורר אפילו 3 פעמים בלילה!!
בימים האחרונים מתעורר כמו שעון בשעה 11 בלילה. ולאחר מכן מתעורר עוד כמה פעמים בצעקות ובכי. לפעמים כל השכמה כזאת יכולה להיות למשך כמה דקות, ולפעמים יכול לקחת מעל שעה.
תחילה חשבנו שיניים, אולי הבטן, אולי משהו במיטה עצמה.... אנחנו כבר עייפים ומיואשים, ולא יודעים כמה שעות נזכה לישון בלילה.
מישהו מכיר תופעה כזאת?
רק אציין כי במהלך היום הוא מתנהג רגיל. אין סימנים לכאב או משהו שמפריע לו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
11/10/2018 | 11:04
8
99
1. כמה הוא ישן במשך היום? מתי הוא מסיים את שנת הצהריים? מתי הוא הולך לישון בערב?
2. האם הוא נרדם "על הבקבוק" בתחילת הלילה.
3. האם במהלך ההתעוררויות הליליות אתם תמיד נותנים לו בקבוק? האם הוא שותה אותו? מה קורה לאחר שהוא שותה את הבקבוק?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בעיה דומה'
בעיה דומה
11/10/2018 | 17:35
3
117
לנו בת שנה על הנקה משעות הערב ועד הבוקר (שאר הזמן אוכלת מוצקים)
הולכת לישון קבוע ב-8 בערב, ובאזור 12 בלילה מתעוררת להנקה (השינה רופפת בשעות האלו) למרות שאוכלת טוב + הנקה לפני שנרדמת.
ואחרי 12 בלילה, יש לילות שזה פעמיים נוספות או פעם - בעיקר להנקה.

האם מעבר לתחליף בשעה 12 בלילה יעזור?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לא. '
לא.
12/10/2018 | 08:29
2
84
אין הבדל בין תחליף להנקה למים .
העניין הוא ההרגל.

שואלת את אותן שאלות:
1. האם ב- 8 בערב היא נרדמת תוך כדי ההנקה?
2. מה קורה במהלך הלילה - מתעוררת, יונקת וחוזרת לישון? עד כמה להערכתך היא באמת יונקת מתוך רעב? האם הכמות משמעותית?
3. כמה שעות היא ישנה במהלך היום ומתי היא מתעוררת משנת הצהריים?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'במקרה שלי..'
במקרה שלי..
16/10/2018 | 17:33
1
51
1. ב-8 בערב נרדמת תוך כדי הנקה ולאחר ארוחה משביעה (באזור 7 בערב)

2. בד"כ בשעה 12 בלילה השינה מתחילה להיות רופפת ואז קמה עם בכי וכשמנסים לתת לה מים היא דוחפת את היד ומחפשת את הציצי/אמא. ברגע שמקבלת את הציצי, יונקת בד"כ כמות סבירה + ונרדמת לעוד שעתיים-שלוש

3. ישנה שעתיים בצהריים (בין 12:30-14:30) בגן
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אם תקראי את תגובתי לרח22 '
אם תקראי את תגובתי לרח22
18/10/2018 | 23:57
34
תראי שהעניין הוא די דומה...
ילדים שמתעוררים באמצע הלילה מחפשים את אותם תנאים שהיו להם בתחילת הלילה כדי לחזור לישון.
הבת שלך רגילה להירדם תוך כדי הנקה, ולכן בהתעוררויות במהלך הלילה היא זקוקה להנקה כדי לחזור לישון. אם היא אוכלת טוב במהלך היום, והיא באחוזונים תקינים של גובה ומשקל, ואין לה בעיה רפואית כלשהי - בגילה היא אמורה לפתוח פערים גדולים יותר במהלך הלילה.
מה שאני הייתי עושה הוא מתחילה להפריד את ההנקה מהשינה. לשנות את סדר הדברים כך שיהיה משהו שבא אחרי ההנקה. למשל: ארוחת ערב -> מקלחת -> הנקה -> סיפור קצר -> השכבה במיטה.
מעבר לזה, לדעתי 20:00 זה כבר קצת מאוחר מדי לילדה  בגילה שמתעוררת משנ"צ בשעה 14:30. אני הייתי מקדימה משמעותית את שעת השינה, כי התעוררויות מרובות במהלך הלילה עשויות גם להעיד על עייפות יתר.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
16/10/2018 | 11:39
3
52
1. ישן לא יותר משעתיים. מתעורר סביבות 2 וחצי-3 בצהריים. הולך לישון 7 וחצי בערב. יש ערבים שהוא לבד רומז לי שהוא עייף. אם הוא לא נודניק, מרדימה אותו גם לקראת 8
2. בערב אני עושה לו בקבוק. הוא מסיים אותו, קורא לי לקחת ממנו ואחרי מספר דקות נרדם.
**אציין כי מאז ומעולם לא אהב לישון במיטה, נרדם רק בעגלה. למרות שאנחנו מעבירים אותו בערב למיטה**
3. לפעמים נותנים בקבוק, אם יודעים שלא שתה הרבה לפני או שעברו הרבה שעות מהפעם האחרונה. לא תמיד שותה הכל. אם שותה הכל הוא לרוב נרדם, אבל שוב, למספר מועט מאוד של שעות
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עוד שאלה לפני שאני מתייחסת לשאר התשובות'
עוד שאלה לפני שאני מתייחסת לשאר התשובות
16/10/2018 | 13:49
2
51
לא בטוחה שהבנתי אותך עד הסוף... הוא תמיד נרדם בעגלה (גם בצהריים, גם בערב) ואז אתם מעבירים אותו למיטה?
גם באמצע הלילה אתם מרדימים אותו בעגלה ואז מעבירים אותו למיטה ?
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לצערי כן'
לצערי כן
17/10/2018 | 10:58
1
43
רק שמים אותו במיטה, והוא ישר מתחיל לעמוד ולצעוק. לפעמים שמים אותו במיטה גם כשהוא עירני, וישר צועק.

אני חושבת בהחלט לשנות לו את ההרגל הזה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה הדבר הראשון שאתם צריכים לטפל בו'
אני חושבת שזה הדבר הראשון שאתם צריכים לטפל בו
18/10/2018 | 23:52
38
כיוון שברגע שתטפלו בו יהיה לכם (וגם לו) גם קל יותר להתמודד עם ההתעוררויות הליליות.
למה? כיוון שילד שרגיל להירדם באופן מסויים בתחילת הלילה - רוצה להירדם באותו אופן גם כשהוא מתעורר בהמשך הלילה. אם אין לו את האפשרות לעשות את זה בעצמו - אין לו את היכולת לחזור לישון לבד ואז הוא זקוק לך לשם כך וההתעוררויות הופכות לעניין הרבה יותר ארוך ממה שהן היו אמורות להיות.
בעצם, התעוררויות במהלך הלילה יש לכולם. גם לתינוקות, גם לנו המבוגרים. אלו הם המעברים בין מחזורי שינה. אצלנו המבוגרים אלו התעוררויות שאנחנו אפילו לא זוכרים אותן, כיוון שאנחנו יודעים לחזור לישון לבד - אנחנו משנים תנוחה, מושכים את השמיכה... וחוזרים לישון. תינוקות צריכים ללמוד את המיומנות הזו של לחזור לישון לבד. ואצל הבן שלך בעצם לא היתה לו את האפשרות הזו כיוון שהוא נרדם במקום אחד (בעגלה) ומתעורר באמצע הלילה במקום אחר. הוא רגיל להירדם בנדנוד של העגלה, והוא צריך לחזור לישון במיטה סטטית. הוא רגיל להירדם עם נוכחות של הורה לידו והוא צריך לחזור לישון לבדו. ברור שזה קשה לו. זו המיומנות שהוא צריך להתחיל ולרכוש, וכמה שיותר מהר - לטובתכם וגם לטובתו (כי מגיע לו לישון לילה שלם רצוף).

איך לעשות את זה? להתחיל להרגיל אותו למיטה. קודם כל לבדוק שאין במיטה שום דבר שבאמת מפריע או לא נוח. ואז - להתחיל לתת לו להיות במיטה גם במשך היום בזמן שאתם איתו בחדר ומשחקים איתו במשחק נחמד או מספרים לו סיפור - כל מה שעוזר לו להפחית את הרתיעה מהמיטה. לעשות את זה במשך מספר ימים, כמה פעמים ביום.
ואז להתחיל להרגיל אותו בלילות להירדם במיטה. לא להכניס אותו למיטה ולהשאיר אותו לבד, אלא ממש להיות איתו שם. גם פיזית - לגעת בו, לעזור לו להירדם - אבל - בתוך המיטה. יהיו לילות קשים. קשים מאד. הרדמות ארוכות, הרבה בכי. אבל אתם תהיו שם בשבילו. לא לתת לו לבכות סתם. תמיד להציע נחמה. לחבק אותו במיטה....
בעיקר חשובה פה העקביות שלכם. לא להישבר ולהוציא אותו לעגלה כי זה יותר קל לכם וחוסך זמן. תאמינו שאתם עושים את השינוי הזה לטובתו ותוכלו להעביר לו את המסר הזה באופן ההתנהלות שלכם.
אחרי שתרגילו אותו להירדם במיטה שלו אז אפשר יהיה לדבר על שאר ההתעוררויות במהלך הלילה (שאני צופה שיפחתו מעצמן). לפני זה אין טעם לטפל בהן.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'יכולה לתת לך מספר של יועצת שינה מצויינת אם את מעוניינת'
יכולה לתת לך מספר של יועצת שינה מצויינת אם את מעוניינת
12/10/2018 | 22:29
1
86
4 בנות מהעבודה שלי היו אצלה וכולן אומרות שזה שינה להן את החיים.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אין לי כסף ליועצת'
אין לי כסף ליועצת
16/10/2018 | 11:40
61
אשמח אם תשאלי את הבנות אצלך על טיפים שקיבלו
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'זה גם גיל שמתחילים סיוטים ומתעוררים גם מזה לא?'
זה גם גיל שמתחילים סיוטים ומתעוררים גם מזה לא?
17/10/2018 | 11:45
41
אני לא בטוחה אם זה מתחיל בשנה וחצי או שנתיים,
אבל באיזור הזה שהם מתעוררים בבכי גדול מסיוט (שמגיע מתוך חוויות שעברו במשך היום בדרך כלל).
לשינה איכותית בלילה חשוב גם להשכיב אותו בזמן ולא שהוא גמור מידי
וגם כמובן שיירדם לבד במיטתו- כך ירגיש ביטחון לחזור לישון לבד כשהוא מתעורר באמצע הלילה ולא יבהל ויבכה...
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

19:54 | 08.11.18 פרפרי אהבה
19:31 | 08.11.18 פרפרי אהבה
15:51 | 07.11.18 בתאל134
12:24 | 20.10.18 babushka77
14:57 | 16.10.18 בלונד23
10:30 | 15.10.18 עדי862
23:02 | 09.10.18 שלי שירה
17:39 | 04.10.18 mikmik291
23:04 | 02.10.18 פרפרי אהבה
00:24 | 30.09.18 פרפרי אהבה
10:17 | 27.09.18 Che77ypie

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ