לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4521945,219 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'ילדה שבקושי אוכלת '
ילדה שבקושי אוכלת
30/09/2018 | 00:24
9
164
ילדה בת שנה וחמישה חודשים, הייתה אכלנית ממש טובה החל משלב הטעימות ודי מהר התחילה לאכול אוכל רגיל ולא טחון. פתאום עקב הוצאת השיניים (דברים אחרים נפסלו) היא פשוט הפסיקה לאכול ומסכימה רק לאכול שטויות או בקבוקים

משתדלת לא לתת במבה או חטיפים אחרים אבל גם אם בכלל לא נותנת - היא פשוט מסרבת לאכול אבל רואה עליה שהיא לא רגועה ובלילה עדיין מתעוררת כמה פעמים ושותה לפחות בקבוק אחד.

אורז,קוסקוס, קינואה וכו' שזה דברים שקשה לה לאכול עם כפית אבל מסרבת גם שאאכיל אותה- אין מצב שתאכל, בטטה, תפו"א, פסטה וכו' היא אוכלת אבל בקושי נוגעת.

פעם הייתה אוכלת מאפינס למיניהם, פנקייקים- בקושי נוגעת...
אפילו כבר בקושי אוכלת לחם, שזה הדבר שהכי אהוב עליה.

היא מוציאה טוחנות וזה מאוד כואב ומציק לה. אני מורחת לה משחה להקלה, אפילו נותנת תרופה להקלה אם זה ממש גרוע ומציק לה אבל זה הגיע למצב שהיא בקושי אוכלת.

תוהה אם להמשיך לתת לה יוגורט ודברים שמקלים עליה או כן להתעקש ולהמשיך להציע אוכל רגיל בתקווה שתאכל? 

אשמח לתובנות למי שעבר עם הקטקטים את השלב של הוצאת הטוחנות
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'לנשום עמוק, גם זה יעבור.'
לנשום עמוק, גם זה יעבור.
30/09/2018 | 21:31
3
91
תנסי להיזכר בפעם האחרונה שהיית חולה, עם ווירוס בטן או כל מחלה אחרת שגורמת לחוסר תיאבון. עכשיו תחשבי שהיו מכריחים אותך לאכול, רק כי פעם אכלת ואהבת.
זה מה שהיא מרגישה כרגע, וזה יעבור.
בינתיים תני לה לאכול מה שהיא מסכימה. גם אם זה אומר רק בקבוקים כרגע. לא הייתי נותנת שטויות, אבל יוגורט זה לא שטויות בעיני.
במקביל, ובלי שום לחץ, תמשיכי להציע לה גם אוכל רגיל. אבל מילת המפתח היא להציע, לא להכריח. זאת אומרת שאת מראה לה את המאכל, אחד או שניים בכל ארוחה, לא יותר, ושואלת אם היא רוצה. אם היא אומרת לא את לא מציעה יותר.
כשהיא תרגיש יותר טוב היא תתחיל לאכול בחזרה.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'את לא מכירה את הילדה להכריח אין מצב'
את לא מכירה את הילדה להכריח אין מצב
01/10/2018 | 04:35
2
99
הילדה יצאה סופר דופר דעתנית תודות להוריה העקשנים

אני בהחלט מנסה לזרום איתה אבל זה מייאש
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אל תתייאשי, תחזרי על המנטרה - זה יעבור.'
אל תתייאשי, תחזרי על המנטרה - זה יעבור.
01/10/2018 | 19:04
1
71
אני יודעת שזה קשה, אבל חשוב לנסות ולשמור על שלוות נפש ככל האפשר.
ילדים מרגישים אותנו הרבה יותר טוב ממה שנדמה לנו, ואם משהו מפעיל אותנו ריגשית הם ילמדו להשתמש בו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי '
מסכימה לגמרי
01/10/2018 | 19:56
56
אנחנו גם בדיוק עוברים דירה אז הכל בבלאגן.
מנסה לזרום איתה. היום גם סטרינג ציז (מקל גבינה) כבר ירד מהרשימה של הדברים שהיא מוכנה לאכול ואפילו סירבה לעוגיה רכה שהיא ממש אוהבת- שזה בחיים לא קורה.

הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'מתברר שטוחנות זה כואב ממש'
מתברר שטוחנות זה כואב ממש
01/10/2018 | 11:26
1
76
ובאמת לא מתחשק כלום בהוצאת טוחנות.
אני עם דאינריס... להמשיך להציע ומה שנכנס נכנס.
אחר כך תציעי בקבוק או יוגורט או משהו שכן מסתדר לה בשלב זה.
בכל מקרה מה שחשוב במצבי שיניים או חולי זה השתיה כדי למנוע התייבשות. ואם בקבוקים כן שותה (יש ילדים שגם לזה מסרבים) אז היא שותה וגם קלוריות וערך תזונתי נכנסים.. אז בסך הכל נשמע טבעי והגיוני ואת יכולה להיות רגועה בינתיים.
זה בדרך כלל שבוע-שבועיים של שיבוש. תלוי כמה יוצאות ואם בו זמנית או אחת אחרי השניה.
שלב מדכא וזה ממש חוסר אונים מול הסבל שלהם אבל עובר והכל חוזר לעצמו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני פחות דואגת למשקל כי יודעת שהיא אוכלת את '
אני פחות דואגת למשקל כי יודעת שהיא אוכלת את
<< ההודעה הנוכחית
01/10/2018 | 19:58
89
הבקבוקים פשוט התרגלתי לטוב שהילדה אוכלת הכל ופתאום כל מה שמציעים לה- מסרבת והרשימה הפכה להיות ממש דברים בודדים שהיא כן מוכנה לאכול אז זה מאוד מתסכל.

מבינה עכשיו את אמא שלי וכמה הייתה מתוסכלת מזה שלא הסכמתי לאכול כלום (בלי קשר לשיניים, פשוט לא הייתי אכלנית גדולה והאוכל בבית לא היה משהו ).
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'עוד לא הגענו לשלב הטוחנות'
עוד לא הגענו לשלב הטוחנות
04/10/2018 | 17:31
43
אבל מה שאצל הבת שלי עבד כשצמחו לה שיניים, היא סירבה לפתוח את הפה ולאכול או לשתות, היה למרוח קצת את המשחה שמרגיעה ומיד לתת אוכל או בקבוק.

בהצלחה :)
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני הייתי נשארת עם הדברים הרכים שהיא כן מוכנה לאכול'
אני הייתי נשארת עם הדברים הרכים שהיא כן מוכנה לאכול
08/10/2018 | 13:11
36
יוגורט, גבינות רכות, אולי דייסה? מרק טעים (לא הטחון שאנחנו בד"כ מכינים לתינוקות, אלא מרק שטעים גם לנו)? תנסי לבדוק גם בטמפרטורות שונות. אולי יש טמפרטורה שיותר נעימה לה...
שיניים זה נורא נורא כואב. נורא. גם את לא היית רוצה לאכול אוכל מוצק אם היית במקומה.
תחשבי למשל על אנשים אחרי ניתוח של הוצאת שיני בינה - מציעים להם לאכול גלידה (או לפחות זה מה שעשו כשאני הייתי ילדה..) - גם כי הקור מאלחש את המקום וגם כי זה יותר קל לאכול אוכל רך...
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני מציעה את התזה שזה לא השיניים ומפרטת'
אני מציעה את התזה שזה לא השיניים ומפרטת
16/10/2018 | 14:48
43
למה? כי ככה בול, אבל בדיוק בדיוק, מתנהג הבן שלי. ומזמן הוציא את כל הטוחנות. וזה לא עובר. אגב, הטוחנות לא כאבו לו בכלל. אפילו לא ידעתי שיוצאות. לדעתי אין שום קשר בין הוצאת שיניים לבין תיאבון.
תשמעי, הגעתי כבר למסקנה ממרומי גידול 2 ילדים (ועוד אח קטן שגידלתי), שכל ילד הוא או אכלן טוב או לא סובל אוכל. וזה לא משתנה. העולם מתחלק לשניים... הבת הגדולה שלי אכלנית, אין ספק. הבן הקטן פשוט לא נהנה מאוכל. הוא בקושי מבקש, הוא לא מתלהב מכלום (מסרב לעוגה!!) הוא פשוט לא כזה רעב אף פעם. גם אמא שלי היתה ככה, ולכן היא לא עלתה לכיתה א עד גיל 7. בימים ההם נהגו להשאיר את הילד בגן אם הוא היה קטנציק ולא אכל. ועד היום אמא שלי אוכלת מעט.
אלה דברים שלא כ"כ משתנים, לפחות לפי מה שאני רואה בסביבה. הוא נולד אכלן קטן וכך נשאר. הבת שלי נולדה רעבה ונשארה.
הבן שלי כנראה מעולם לא אכל ארוחה גדולה ומלאה בכל חייו. הוא מעדיף לשתות בקבוק יותר מהכול. הוא מתעורר בלילות לפחות פעמיים או 3, והוא כבר בן שנתיים. הוא מתעורר קבוע ב5 בבוקר לבקבוק.
הוא אוכל בגן פירור וחצי ובבית פירור, וזהו. ועברתי כבר ייעוצים למיניהם שקבעו שאין שום דבר שיכול להסביר (דיאטנית מיוחדת ואפילו ייעוץ בבית חולים עם מרפאה בעיסוק). פשוט הילד לא אוהב לאכול. שימי לו לביבה טעימה הוא יזרוק אותה לרצפה. שימי לו עוגה הוא יטעם פירור ויגיד לא רוצה, או אפילו לא יטעם... שימי לו מרק, הוא יעקם את האף.
התוצאה היחידה המבאסת היא - מעבר להתעוררויות בלילה - שהוא עם אנמיה כי הוא שונא במיוחד בשר.
מעבר לכך באמת אין מה לעשות, הוא ילד גבוה ורזה מאוד. אי אפשר גם לגמול אותו מבקבוק כי זה כמעט הדבר היחיד הבאמת מזין שאוכל.
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

19:54 | 08.11.18 פרפרי אהבה
19:31 | 08.11.18 פרפרי אהבה
15:51 | 07.11.18 בתאל134
12:24 | 20.10.18 babushka77
14:57 | 16.10.18 בלונד23
10:30 | 15.10.18 עדי862
23:02 | 09.10.18 שלי שירה
17:39 | 04.10.18 mikmik291
23:04 | 02.10.18 פרפרי אהבה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ