היכונו, היכונו- אירוח חדש מגיע

קושי עם מוצקים בבית

בוקר טוב עדי,
נפלא ותודה שאת מתארחת כאן בפורום.
(מתנצלת מראש על אורך השאלה)
פיצית שלי, בת 10 חודשים. התחלנו מוצקים כבר מגיל חצי שנה.
היא בפעוטון כבר מגיל 5 חודשים. אכלה ואוכלת יפה פירות וירקות.
בגיל 9 חודשים התחלנו עם אוכל אצבע.
אני נתקלת בשני קשיים עיקריים מולה:
1. היא אוכלת מעולה בפעוטון. בבוקר - חביתה, יוגורט, גבינה לבנה, פנקייקים, לחם עם מימרח. ובצהריים - קציצות עם רוטב, אורז, קוסקוס, אפונה......
כמעט ולא קורה שלוקחת בקבוק בפעוטון.
אבל, היא עדיין מסרבת להחזיק את האוכל ביד. ביסקוויט כן מחזיקה ואוכלת, משחקים כן מחזיקה ומכניסה לפה, אבל עם כל מזון אחר רק פותחת את הפה כשמגישים לה.
2. בבוקר, אוכלת בקבוק סביב 6. אח"כ בערך ב-8 ארוחת בוקר מוצקים בפעוטון. ב-11:30 צהריים בפעוטון, גם מוצקים וסביבות 15, כשמתעוררת משנת צהריים בפעוטון, אוכלת פרי / ביסקוויט. ואז בבית, סביבות 17, כשאני מנסה לתת לה ארוחת ערב, גם מוצקים - לרוב היא מסרבת. לוקחת כמה ביסים ומפסיקה, ואני לא מבינה איך בפעוטון היא אוכלת מעולה. אני רואה שהיא עדיין רעבה ונותנת לה בקבוק ואז ב-19 - 19:30 לפני השינה היא אוכלת בקבוק נוסף עם דייסה.
אני נתקלת באותה הבעיה גם בסופי שבוע שהיא כמעט ולא מוכנה לאכול כלום חוץ מאולי רסק פירות ובקבוק.
3. לגבי לילות - לפעמים ישנה רצוף עד 05:30-06:30 ולפעמים מתעוררת לבק' פעם אחת. העניין הוא שאם לא לוקחת בקבוק בלילה, היא מתעוררת מוקדם יותר...
השאלה שלי - האם ההתנהלות שלי מולה היא לא נכונה ?
ושאלה שניה - אם סדר האכילה שלה בפעוטון הוא כמו שציינתי - מה כדאי לתת לה בארוחת ערב ולאיזה שעה לכוון ?
המון תודה !

shron17

New member
ילדה שאוכלת יפה בפעוטון,,

על פי תיאורך אין לך מקום לדאגה,
אוכלת בפעוטון כמו שצריך,בערב משלימה עם בקבןק,ועד כאן זה בסדר ,
בנושא מוצקים שלא מחזיקה ביד,
אל דאגה,ישנם הרבה ילדים שנוהגים כך ולוקחים ביד רק בסקויט,ולקראת גיל שנתיים זה כבר מסתדר,ועוברים לאכול הכול.

ערכים תזונתיים

הי עדי.
אשמח אם תוכלי להרחיב לגבי הערכים התזונתיים של ירקות קפואים- בין אם כאלה שאני בישלתי ובין אם סנפרוסט לסוגיו. האם הירקות שומרים על האיכויות שלהם בהקפאה? מתאים לשימוש גם אצל תינוקות בין חצי שנה?

ולגבי קמח מלא- מאיזה גיל? האם עדיף בגילאים הצעירים ממש להשתמש בקמח לבן על פני קמח מלא? או בקמחים שאינם מחיטה?
תודה

הקפאה

היי, הקפאה משמרת היטב ערכים תזונתיים ומאפשרת שימוש פרקטי וקל.
פרקטיות במטבח מורידה את התסכול (אם ישנו ) ועל כן אני ממליצה בהחלט :)
הנה כתבה שלי בנושא :
https://matkonia.co.il/הקפאת-מזון-לתינוק/
קמחים - כדאי להתחיל בקמחים לא מלאים - ובהמשך בהתאם לתהליך העיכול (שאין קשיים ביציאה או גזים ) ניתן לעבור לכוסמין מלא שבו אני משתמשת ממש כמו קמח לבן במתכונים ונהנית מעיכול נוח.

עדי

שאלה לגבי ילד קצת יותר גדול (6.5)

הוא לא כ"כ אוהב בשר / עוף.
אם אני לוחצת הוא אוכל שניצלון אחד בארוחה.
אני חוששת שבצהרון גם לרוב לא אוכל את המנה הבשרית.
מה אני יכולה לתת לו שימלא את החסר מבחינה תזונתית?
אמרו לי ביצה כל יום - האם זה נכון? יש עוד אפשרויות?
תודה.

נמנע מבשר

ביצים וקטניות (בתורתן הטבעית או כקמח ) יהוו מקור טוב לחלבון. אצל ילידם בררנים יש צורך במעקב יותר צמוד אחר התפריט על מנת לבחון העשרות ספציפיות ולבחון האם יש צורך בהתאמות בתפריט או במקרים מסויימים בתוסף.
יש דיאטניות גם בקופת חולים :)

עדי

קושי עם מוצקים ואוכל אצבע בעיקר בבית

בוקר טוב עדי,
נפלא ותודה שאת מתארחת כאן בפורום.
(מתנצלת מראש על אורך השאלה)
פיצית שלי, בת 10 חודשים. התחלנו מוצקים כבר מגיל חצי שנה.
היא בפעוטון כבר מגיל 5 חודשים. אכלה ואוכלת יפה פירות וירקות.
בגיל 9 חודשים התחלנו עם אוכל אצבע.
אני נתקלת בשני קשיים עיקריים מולה:
1. היא אוכלת מעולה בפעוטון. בבוקר - חביתה, יוגורט, גבינה לבנה, פנקייקים, לחם עם מימרח. ובצהריים - קציצות עם רוטב, אורז, קוסקוס, אפונה......
אבל, היא עדיין מסרבת להחזיק את האוכל ביד. ביסקוויט כן מחזיקה ואוכלת, משחקים כן מחזיקה ומכניסה לפה, אבל עם כל מזון אחר רק פותחת את הפה כשמגישים לה.
2. בבוקר, אוכלת בקבוק סביב 6. אח"כ בערך ב-8 ארוחת בוקר מוצקים בפעוטון. ב-11:30 צהריים בפעוטון, גם מוצקים וסביבות 15, כשמתעוררת משנת צהריים בפעוטון, אוכלת פרי / ביסקוויט. ואז בבית, סביבות 17, כשאני מנסה לתת לה ארוחת ערב, גם מוצקים - לרוב היא מסרבת. לוקחת כמה ביסים ומפסיקה, ואני לא מבינה איך בפעוטון היא אוכלת מעולה. אני רואה שהיא עדיין רעבה ונותנת לה בקבוק ואז ב-19 - 19:30 לפני השינה היא אוכלת בקבוק נוסף עם דייסה.
אני נתקלת באותה הבעיה גם בסופי שבוע שהיא כמעט ולא מוכנה לאכול כלום חוץ מאולי רסק פירות ובקבוק.
3. לגבי לילות - לפעמים ישנה רצוף עד 05:30-06:30 ולפעמים מתעוררת לבק' פעם אחת. העניין הוא שאם לא לוקחת בקבוק בלילה, היא מתעוררת מוקדם יותר...
ושאלה שניה - אם סדר האכילה שלה בפעוטון הוא כמו שציינתי - מה כדאי לתת לה בארוחת ערב ולאיזה שעה לכוון ?
המון תודה !

שינוי באכילה בית מול גן

היי!
מעתיקה את השאלות ועונה אחת אחת

*** לגמרי נורמלי, יגיע הרגע שתקוו שהיא תסכים לאכול מהיד שלכם, אם היא מסכימה ככה ממש אל תתערבו, המשיכו להגיש אוכל מולה, אבל אל תכוונו אותה בהכרח לעשות זאת בעצמה

הפער בין בית לגן נובע לרוב סביב העניין של כמה אני משדרת לה "הלוואי שתאכלי" לעומת מצב שבו אני במקום של "אני אוכלת, את מוזמנת להצטרף אלי" ילדים מזהים בחדות את שפת גופנו ואת המחשבות שלנו :) נסי להגיע למקום שבו האכילה היא דבר טבעי כמו שהיא אמורה להיות ולא במקום שאת רוצה להוריד את הירח בשביל שהיא תאכל :)

** הייתי משנה את ההתנהלות שלכם מול מוצקים, זה יתווה את השינוי בלילות מעצמו
נסי ליצור קודם סיטואציה שבה היא מביעה עניין בך כשאת אוכלת, זה המפתח הראשון. אחכ תשפיעי על הרכב המנה. חפשי מה המזון הבטוח שלה ( אני מרחיבה על זה בהרצאה המאוד מעמיקה הזו
(https://matkonia.co.il/ייעוץ-אישי-והרצאות/הרצאה-אינטרנטית-הואלא-אוכל-לי-live1/)

המון תודה !

תודה מקרב
שבאת אלינו

להתארח:)
ממשיכים להנות מאתר המתכוניה ומהקבוצה.
המשך הצלחה בכל
.

למעלה