הסלולרי והתינוק/ת שלך - כמה דקות של מחשבה

ברורית3

New member
התעוררות ממושכת באמצע הלילה

הי.
ביתי בת 5 חודשים.
בשבועות האחרונים התחילה להתעורר כל לילה סביב 3:00-4:00 לשעה- שעתיים. בד"כ במצב רוח טוב. בנוסף, חזרה לעשות קקי בלילה, אחרי שכבר התחילה לעשות רק בשעות היום. בחלק גדול מהמקרים ההתעוררות הארוכה מסתיימת בקקי. כלומר- ההתעוררות היא לא בגלל הקקי (מתעוררת שעה לפני שעושה), אבל אולי הקקי הוא בגלל התעוררות.
שאר הלילה מתעוררת בתדירות יחסית גבוהה, אך לזמן קצר (יונקת מתוך שינה וחוזרת לישון).
אני לא מזהה קשר בין איכות וכמות השינה ביום לבין ההתעוררות הממושכת בלילה.
מה עושים כדי להחזיר את שגרת הלילה ואת ההפרדה המלאה בין יום ולילה?
תודה לעונות

בנות - התייעצות לגבי שנת לילה

פיצית שלי אוטוטו בת 9 חודשים.
בסה"כ ישנה טוב בלילה.
אוכלת מוצקים במהלך היום. ארוחה אחרונה נותנת לה בסביבות 7:30-8:00 - תמ"ל 150+2-3 כפיות דייסת דגנים. מחזיק אותה טוב עד בערך 3-4.
עד לאחרונה, היתה מתעוררת בסביבות 2-3 ומקבלת בקבוק נוסף - פעם 120 ופעם 150, לפי התחושות שלי. וכמובן שמחליפה חיתול כי הוא כבר מנופח מפיפי.
עכשיו, שתי שאלות:
1. לא רוצה להשאיר אותה עם חיתול מלא בפיפי עד הבוקר, אז לוקחת אותה בכל מקרה להחליף חיתול. ואז היא כבר מתחילה עם התעוררות קלה. אפשר להחזיר אותה לישון עם נענועים קטנים. מה אתן עושות לגבי החלפה / לא החלפה בלילה ?
2. אם לא אתן לה בקבוק בסביבות 3, היא תתעורר ב-5 ואז בוקר ארוך עד הפעוטון.
איך אתן מתנהלות עם האכלות בלילה. הרי כמו כל אדם, תחושות הרעב משתנות וכך גם תינוקות בעיקר בשנה הראשונה שלהם.
מה אתן עושות ?

שלום, אני נוסעת

היי לכולם!
אני טסה הלילה לארץ ולא לוקחת את הלפטופ ועל כן אעקוב מהנייד אבל לא אהיה זמינה כהרגלי בשבועיים הקרובים.
המשך גלישה מהנה

Bary15

New member
מדידת חום

אני מודד עם מד חום של Braun למי שמכיר/ה...
השאלה עד כמה חשוב לשים את הפלסטיק בכל שימוש והאם להליף אותו כל שימוש?

danezeq

Member
איך מכבסים לול קמפינג?

המזרון מסריח ואין רוכסן, האם אפשר לכבס את המזרון כמו שהוא עם החלק הקשיח במכונת כביסה?

ואיך מכבסים את הבד עצמו של הלול? אפשר להסיר אותו מהלול? נראה שלא :(

wonderfulmaman

New member
רוצה לשתף אתכם

היי
ילדתי לפני שנה בדיוק את הבן הרביעי שלי
לצערי חליתי בדיכאון מאג'ורי ישר אחרי הלידה והיה נוראי.
אני בתהליך שיקום והחלטתי לפתוח בלוג כדי לנסות לעזור לאימא הבאה שתרגיש ככה. שהיא תבין שהיא לא לבד ואפשר לצאת מזה

אז אם אתם מכירים אמא כזאת אשמח שתשתפו בבלוג. אין שם שום פרסומת או מטרת פרסום רק אמא עם המון כאב שעובדת בלהרגיש טוב

www.wonderfulmaman.wordpress.com

Bary15

New member
הלילות...

התינוקת הראשונה שלנו..

בת 9 חודשים אוטוטו והלילות שלנו רחוקים מלהיות שקטים..
קמה בממוצע 3 פעמים להנקה.
קמה בממוצע 2-3 פעמים בשביל שניתן לה מוצץ.
כרגע ישנה איתנו בחדר במיטה שלה.
היא לרוב נרדמת עד 20:00 וקמה לפי איך שהיה הלילה (במינימום 6 וחצי ולפעמים זה נמשך עד כמעט 8)

ביום אוכלת בין 8:00-16:00 מוצקים שטוחנים לה ובשער הזמן הנקה.
לעיתים אנחנו מנסים לתת לה בסמוך לשינה שיבולת שועל או גמדים עם גבינה.. כל מיני

השיניים התחילו לבצבץ (לפחות אחת) ונראה שבקרוב זה יצא.. ואכן זה משגע אותה במהלך היום ולפעמים גם בלילה

השאלה העיקרית.. איך לגרום לה לישון ברצף ולקום פחות פעמים בלילה?

דיברגנט חדש

Well-known member
אני לא הופתעתי ואתם?

לאחר מה שקרה היום (אולי אתמול) בארה"ב שהיא מטילה סנקציות כלכליות על מדינות שמצהירות את חשיבות ההנקה במקום לתת את מזון התינוקות באבקה.

זה מראה לנו שטובת בריאות התינוקות, היא לא מראש מעיינם, אלא טובת הכיס של תעשיית המזון לתינוקות.

כנ"ל זה גם בתרופות ובחיסונים, לכן ככל שיטילו יותר סנקציות, כך האנטי לחיסונים יגבר!

ramtsi

New member
אשתי על סף אובדן שפיות

שלום לכולם. הקטנה בת חצי שנה, לא לוקחת בקבוק, כמה נגיסות פה ושם וזהו. הבעת גועל ו"מה אתה רוצה ממני - תביא לי ציץ"... ניסינו כמעט כל בקבוק וכל פטמה, נאדה. אשתי מרגישה כלואה, משועבדת... לא יודעים מה לעשות. כואב לי עליה, ואני אובד עצות.
הקטנה דיי נוחה, כמעט ולא בוכה, רגועה, ישנה בלילות טפו טפו טפו.
מה לעשות? עם מי אפשר לדבר?
תודה.

פגיעת ראש קלה

היי,
לפני כשבוע, בני בן החודש היה עלי כשישבתי בספה. הייתי רדום, יצאתי אתו מהחדר בלילה במטרה להרגיע אותו כדי שבת הזוג תישן. ברגע עייפות לא שמתי לב והראש שלו קרס בצורה מאוד מפחידה ומהירה אחורה, ומהבהלה הרמתי את היד מהר ודי בחוזקה כדי לבלום את נפילת הראש. הראש שלו פגע בחלק הפנימי של הזרוע, אזור די רך יחסית, אך הרמתי את היד מהר. הוא לא בכה אחרי, נרדם אחרי כמה דקות, בכה אחרי שהוא נרדם - כלומר התנהגות רגילה, והוא מתנהג רגיל עד עכשיו. העניין הוא (וכן, אני מבין שזאת כנראה בעיה שלי ולא שלו ), שיש לי רגשות אשם אדירים והמקרה לא יוצא לי מהראש :(

shron17

New member
איזה מילים ראשונות הפעוט שלכם אומר חוץ מהמילה אבא ?

אצלינו בן השנה וחודשיים מ,הוא אוד אוהב לדףדף בספר עם תמונות של חיות,
לאחרונה הפתיע שהתחיל לומר בבירור את המילה "אריה".
הופתענו שמכול החיות למד לבטא יפה -"אריה".
הוא סה"כ למד לומר כמה מילים כמו: "אבא , "אור" ," את-זה", "אריה".
וכשרוצה את הכדור מצביע ואומר:"דור "
ואיזה מילים ראשונות רכשו הפעוטות שלכם ?

a morph

New member
מתי מתחילים עם אוכל אצבעות?

ועוד לפני זה - מתי מתחילים לתת מרקמים קצת יותר גסים מטחון חלק?
בני בן 7.5 חודשים, אוכל בכיף ירקות ופירות, לירקות מוסיפה לו גם עוף ובשר, אבל כל זה בתנאי שהכל טחון חלק-חלק... מרקמים קצת יותר גסים, או אפילו אם המחית קצת סמיכה לו מדי, גוררים פרצופים של גועל עד כדי רפלקס הקאה.

מתי ואיך מתחילים להרגיל למרקמים קצת יותר גסים, שלא נדבר על אוכל אצבעות שנראה לי בשלב זה כמו חלום רחוק...

פיג'מות לתינוקות

האם אתם מלבישים פיג'מות לקטנטנים או מלבישים בבגד של היום למחרת?

אצלי היא עושה דרמה שלמה כל פעם שמחליפים לה חיתול או בגדים, אז אנחנו כרגע נשארים עם הבגדים של היום למחרת שגם ככה בשלב מסוים מוחלפים כי היא מרטיבה/מלכלכת אותם.

מצד אחד, זה באמת מרגיש לי לא נעים להיות ביום למחרת עם אותם בגדים שישנת איתם אבל מצד שני- זה בגדר pick my fights איתה ומאוד מקל עלינו אז כרגע נשארים עם הקונספט הזה.

ומי שמלביש/ה פיג'מות- האם קניתם פיג'מות ייעודיות או פשוט חליפות רגילות?

הפיצית שונאת חלבי

ניסיתי גבינה לבנה, אשל, קוטג', גיל ואפילו גמדים. היא לא מסכימה. עושה פרצוף ומחזיקה את הפה סגור חזק. אוכלת טוב פירות מכל הסוגים, בשר מגוון, תפו"א, בטטה וגזר, לחם/קרקר/פסטה, אורז וטחינה. גם ביצים בינתיים היא מסרבת. עצות לחלבון? דבר נוסף - באיזה גיל הם יכולים להכניס אוכל לפה? כי היא לא מצליחה עדיין, מדאיג בגיל כמעט 9 חודשים?

Bruise Fighters

New member
מניעת אלימות בגנים - אתם יכולים לעזור!

היי לכל ההורים היקרים בקבוצה,

קוראים לי אלדר,אני סטודנטית לרפואה ויש לי תואר ראשון במדעי המחשב. לאחרונה, עקב ריבוי מקרי האלימות בגנים, עלה לי רעיון לפרוייקט שמשלב את שני התחומים הללו ונועד להקל על רופאים/גורמי רווחה לזהות מקרי אלימות.

בקצרה: אני זקוקה לתמונות של שטפי הדם ("מכות יבשות") שלכם!

-----------------------------------------------------------------------------------
לא בקצרה (אבל עדין אשמח שתקראו!):

בימים האחרונים אני עובדת במרץ על פרוייקט שעוסק בזיהוי מקרי אלימות מתוך תמונות של מכות יבשות (שטפי דם).
קהל היעד מגוון : נשים, ילדים בגנים, חוסים בהוסטלים, קשישים בבתי אבות.. בקיצור כל קבוצת אוכלוסיה שלא תמיד מדברת עבור עצמה.

התכנון הוא לאמן אלגוריתמי מחשב על מאגר ענק שמכיל אלפי תמונות של שטפי דם בשלבי החלמה שונים ושל מגוון אוכלוסיות.

התקווה היא שאותם אלגוריתמים, בהינתן תמונה של מכה חדשה יוכלו לתת הערכת זמן מתי התקבלה המכה באופן מדוייק יותר מהעין האנושית (רופא בחדר מיון לצורך העניין). בזכות הערכה מדוייקת יותר, נוכל לעזור למצוא "חורים בסיפור" במקרים בהם מדובר בחבלה מכוונת.

אני צריכה לצורך כך אלפי תמונות, ואין מאגר קיים עם כל הפרמטרים שאני צריכה!

אם הילדודס נפלו וצילמתם, או אולי אתם נפלתם לאחרונה או מישהו שאתם מכירים נתקע בשולחן - בבקשה צלמו תמונה של שטף הדם ושלחו לי - ביחד עם גיל המצולם, מינו, ובת כמה המכה ברגע שצולמה!

אני יודעת שזה קצת קאדר אבל אני רוצה להאמין שתקחו את הדקה ותצלמו ותשאלו גם חברים/משפחה�� זה פרוייקט חברתי והוא יקום או יפול על כמות התמונות שאקבל.

התמונות הן אך ורק לצורך הפרוייקט, אני מתחייבת שלא להעבירן לשום גורם, והן לא יקושרו לשמכם בשום אופן.

את התמונה והפרטים שציינתי אפשר לשלוח באחת מהאופציות הבאות:

1. האופציה הכי טובה עבורי - דרך אתר שבניתי בעזרת wix, הלינק בתגובה הראשונה לפוסט. (לוקח כמה שניות עד קבלת חיווי)
https://www.bruisefighters.com

2. בהודעה אישית בפייסבוק.

נסו לצלם בתנאי תאורה טובים ובפוקוס!

בתקווה שכולם יזכו לחיות בבטחון נפשי ופיזי❤️��

נ.ב
אם למישהו יש שאלות, הוא יכול לפנות אליי בפרטי.

נשמע שהקקי מפריע לה לישון

גם אצלנו קרה כמה פעמים. מערכת העיכול מבשילה לאט לאט. את כבר נותנת מוצקים? היה איזשהוא שינוי תזונתי בזמן האחרון? הוספת ברזל?

אני לא מחליפה בלילה אלא אם ממש מפוצצת בפיפי

או קקי כמובן כי זה מעיר אותה ברמה שלוקח לה שעתיים לחזור לישון אח"כ.
&nbsp
אצלי היא בת שנה וחודשיים ועם כמה שאני מנסה להוריד אותי מבקבוקים בלילה- אין מצב. היא אבל לוקחת בד"כ רק בקבוק לפני השינה ובקבוק באמצע הלילה. לרוב סביב 3 לפנות בוקר, לפעמים טיפה לפני ואז בד"כ מושכת עד הבוקר לארוחת בוקר.
&nbsp
אני זורמת עם הילדה אבל בגלל שהיא גדולה כבר ואוכלת סה"כ ממש טוב מנסה לא לתת לה בקבוקים יותר מידי.

למעלה