בעיות שינה אצל תינוקת

sunrize1

New member
בעיות שינה אצל תינוקת

שלום לכולם,
מדובר בתינוקת מתוקה בת 7 חודשים שמתעוררת לפחות פעם אחת בלילה ותמיד לפנות בוקר בסביבות השעה 3-4.
היא יונקת וגם התחילה לפני כחודש לקבל טעימות - מרק ירקות,פירות ודייסה צמחית.
היא ישנה פעמיים-שלוש במהלך היום,עדיין לא זוחלת למרות שמנסה.
ממה שידוע לי,רוב התינוקות בגילה כבר ישנים לילה שלם,
יש לכם רעיון מה יכולה להיות הסיבה שהיא לא מוכנה לישון כמה שעות רצופות בלילה?
תודה מראש

שינה של תינוקת בת 7 חודשים

הי.
יכולה להרגיע אותך- תינוקות בגיל 7 חודשים לא בהכרח ישנים לילה שלם. באופן אישי, אני מכירה (מהבית שלי, מאחיי, חברים וכו') הרבה יותר תינוקות שלא ישנים לילה שלם בגיל כזה, מאשר כאלה שכן (למען האמת, לא מכירה אפילו תינוק אחד שישן רצוף בגיל 7 חודשים, אבל אני יודעת שיש גם כאלה). הגדולה שלי המשיכה לקום עוד פעם-פעמיים-שלוש בלילה עד גיל שנה וחודשיים (אז, דרך אגב, הפסקתי להניק אותה בלילה).
כך שתהני! יש לך תינוקת מתוקה שקמה רק פעם אחת בלילה ונותנת לך איזה חמש שעות רצופות! חלום

מה שכן, את יכולה לנסות ולזהות האם ההתעוררות היא לצורך אכילה, או מסיבה אחרת. היא ישנה איתך בחדר? לפעמים כשמעבירים לחדר אחר, איכות השינה של כל הצדדים משתפרת- אנחנו לא מתעוררים לכל ציוץ קטן, והתינוקת לומדת לחזור לשינה עצמאית.

iameden

New member
נשמעת לגמרי נורמלית

מניסיוני רוב התינוקות עדין לא ישנים לילה שלם למרות שיועצות שינה טוענות שכן.
אולי אפשר להרגיל ולדחות את הקימה אם מוכנה להרדם חזרה בלי הנקה אבל היא ממש צעירה וזה ממש הגיוני שקמה באזור 3-4...

חלבM

New member
בהנחה שהיא לא רעבה,

אז אופי
.
לא כל התינוקות ישנים לילות שלמים. אם היא מתעוררת, מקבלת מוצץ וחוזרת לישון, אני לא רואה שהיא שונה מרוב התינוקות בגילה
.

sunrize1

New member
כמה הסברים

ראשית כל,תודה רבה על התשובות.
אני לא האמא של התינוקת אלא הסבתא.
בקשר לשינה שלה - היא לא רעבה כשהיא מתעוררת בלילה,היא מתעוררת כמה פעמים בלילה בבכי ואחר כך לוקח זמן עד שהיא נרדמת.
כנ"ל כאשר משכיבים אותה לישון בערב.
אתמול היא והוריה היו אצלי לסופש,משעה 7.30 בערב האבא ניסה להרדים אותה,
נתן לה מוצץ,הניח אותה בלול וישב לידה אחרי שכמובן אכלה.
היא רק בכתה וסרבה להרדם.
גם כשהיה נדמה שנרדמה,אחרי חצי שעה שוב התעוררה בבכי נורא ושוב ניסו להרדים אותה.
ככה זה נמשך עד השעה 11 בלילה בערך.
אחר כך היא התעוררה 3 או 4 פעמים במשך הלילה בבכי.
אני לא מתערבת בגידול שלה אבל לי נראה שלא צריך להכריח לישון בערב בדיוק בשעה 7.30 אם לא עייפים.
לפחות כך היה עם הבן שלי,שאף פעם לא עשה לי בעיות בלילות.
כשראיתי שהוא כבר עייף ממש,נתתי מוצץ,הנחתי במיטה ויצאתי מהחדר והוא נרדם.
אני בהחלט מבינה שלא כל התינוקות אותו דבר ויש שמתעוררים בלילה,
אבל בגיל 7 חודשים נראה לי שקצת מוגזם שהיא מתעוררת 3 4 פעמים בלילה,בוכה ולא נרדמת מהר.
אגב,לפעמים היא מתעוררת כאילו שכבר בוקר,משמיעה קולות ונראה שהיא רוצה לשחק במקום לישון

רעיון העברת המיטה לחדר אחר נשמע מעולה,
גם אני הצעתי להם את זה ומקווה שאולי זה הפתרון כי שניהם ממש מותשים מלילות ללא שינה.
אם יש לכם עוד רעיונות,אשמח.

iameden

New member
איך הוא ישן במהלך היום?

קודם כל מהתיאור שלך דווקא נשמע שהוא כבר הלך לישון עייף מדי (עייפות יתר מפרישה קורטיזול וזה גורם להרבה התעוררויות בלילה) או שהוא צריך את ההורים כדי להרדם כי לא יודע להרדם לבד.
אז 2 דברים שיכולים להשפיע זה כמה הוא ישן ביום ןאם לא עייף מדי והאם יודע להרדם לבד (ואז גם לחזור לישון לבד בלילה).
אם לוקח מוצץ ומתעורר כדי לקחת מוצץ אז זה הזמן ללמד אותו לקחת את המוצץ לבד ואפילו לפזר כמה מהם שיוכל לקחת בעצמו בלילה כדי שלא יצטרך את ההורים...
ובלי קשר... כל תינוק הוא נורא שונה וצריך דברים אחרים. יש תינוקות שאין מצב שירדמו ברעש בלאגן ומקומות עם עניין וזו מלחמת התשה ויש תינוקות שנרדמים בכל מקום בלי בעיה.
מה שעוזר זה דברים שמכיר מהבית וטקס קבוע לשינה שאפשר לעשות גם כשלא בבית. חוצמזה יכול להיות שהוא צריך מקופ יותר סטרילי להרדם בו כבר בגילו... יותר חושך ושקט...

נשמע שהיא היתה בגירוי יתר

לפעמים דווקא כשמאד משתדלים להשכיב ולהרדים ולא מניחים לתינוק, הוא 'מאבד' את השינה, וקשה מאד להרדים אותו ואח"כ השינה גם פחות טובה. התינוקת שלי טיפה יותר גדולה וממש לא ישנה רצוף, וחוץ מהמלאכית הבכורה כולם לא ישנו לילה שלם עד אחרי גיל שנה.

Sharon Atias

New member
בעיות שינה אצל תינוקת - זה עניין של הרגל

מנסיון עם הקטנה שלי, היתה מתעוררת פעמיים ולפעמים שלוש בלילה ואנחנו היינו בטוחים שרוצה לאכול (על תמל), נתתי לה בקבוק והרבה פעמים סיימה אותו מה שחיזק את ההרגשה. אבל עשינו ניסוי להחזיר אותה עם חיבוק ונשיקה לישון, לקח שלוש לילות של צרחות ומאז ישנה לילות שלמים

sunrize1

New member
תודה רבה לכן על התשובות

לגבי התינוקת - בשבוע האחרון ההורים החליטו להעביר את המיטה שלה לחדר
שלה,
כי עד עכשיו ישנה בחדר עם ההורים.
אני חושבת שזה טוב שתתרגל לישון בחדר משלה,למרות שבנוסף להתעוררויות הרגילות,עכשיו הם גם צריכים לגשת לחדר השני כדי להרדים אותה וברור שזה יותר קשה מאשר כשישנה בחדר איתם.
הם גם גומלים אותה עכשיו מהנקה לפני השינה,כי לדעתי זה אחד הגורמים שמקשים עליה להרדם כשהיא מתעוררת בלילה - היא התרגלה להרדם תוך כדי יניקה.
זה תהליך לא פשוט אבל אני מאמינה שבסוף כולם יהיו מרוצים.
במשך היום היא ישנה פעמיים - שלוש לפי הצורך,
כשהיא הייתה אצלי שמתי לב שאם היא לא ישנה בשעה שהיא רגילה ועברה שעת השינה,מאוחר יותר בכתה הרבה והיה לה כבר קשה להרדם.
הם עושים טקס קבוע לפני שינה - אמבטיה,בקבוק וכו'.
אני מאמינה שהעברתה לחדר משלה והגמילה מיניקה יעזרו לשינה שלה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה