שאלה לגבי התפתחות

שאלה לגבי התפתחות

היא מאד פעילה, מתהפכת, מסתובבת, נשענת בנוחות על האמות לפרקי זמן ממושכים, אוחזת חפצים באחיזת צבת, משמיעה קולות ומתקשרת עם הסביבה באופן מאד ברור - עדיין לא מתרוממת על כפות הידיים, האם אמור להדאיג בגיל חצי שנה? נדמה לי שהגדולים זחלו סביב גיל 7-8 חודשים, ועוד קודם עמדו עמידת שש.

iameden

New member
נשמעת מתוקה ומתפתחת מצויין

עוד סביר לחלוטין שלא מרימה עצמה על הידיים. נשמע שעוד מעט תעשה זאת ובכל מקרה זה עוד לגמרי בנורמה גם עוד חודש-חודשיים.

לא רואה סיבה לדאגה, נראה כמו התפתחות תקינה בהחלט.

הבת שלי התחילה לזחול סביב 10 חודשים וויתרה על עמידת שש.

הייבי

New member
לגבי עמידת שש

היא זחלה רק גחון או שרק דילגה על שלב העמידה במקום ונדנודים קדימה אחורה? לנו אמרו שהזחילה על שש חשובה להתפתחות הקשרים במוח ולחיזוק חגורת הכתפיים ושילדים שמדלגים על זה כדאי לתרגל איתם באופן יזום- עליה על מדרגות, זחילה מעל מכשול וכו.

היא זחלה ממש זמן קצר, אולי שבוע

ועברה ישר לגחון. היא במעקב צמוד של פיזותרפיסטית וגם הרופאה שלה אמרה שהזחילה שלה תקינה.
האמת שעכשיו בדיוק התחלנו לעבוד איתה על הנושא של לעלות ולרדת מדרגות כי אין לנו בבית אז יוצאים החוצה אבל היא די בהיסטריה מזה אז לא משתפת פעולה.
&nbsp
זחילה מעל מכשול אני עושה לה הרבה- מתעללת שכמותי

הייבי

New member
ערימות

את יכולה לדמות מדרגות על ידי הדבקה של חבילות חתולים גדולות בצורה מדורגת וככה תוכלו לתרגל גם בבית בקטנה. לנו אין מדרגות אבל הוא תפס את זה מאוד מהר מביקור בבתים עם מדרגות. וברגע שהם לומדים את זה את מצטערת שלימדת.... ;)

חח אין מקום לעשות כזה, אבל לא דואגת- יש מדרגות בבניין

ויש אצל ההורים שלי ובקרוב מגיעים לביקור אז נתאמן איתה

למעלה