תינוק בן 6 שבועות ירד באכילה

Chomby

New member
תינוק בן 6 שבועות ירד באכילה

היי,
התינוק שלי בן ה-6 שבועות ירד ביומיים האחרונים באכילה. עד כה אכל סביב 100 מ"ל, עכשיו בקושי אוכל 60 מ"ל (משקלו היה לפני שבוע וחצי 4.7)
יש לציין שהוא קצת מצונן -מתעטש הרבה, משתעל קצת, נזלת. מודדת כל הזמן חום, אבל טמפרטורה תקינה. חוששת שהוא נדבק ממני ומבני הגדול (היינו חולים בשבוע שעבר, בני סבל מדלקת ריאות)

הייתן פונות על זה לרופא? כי לכאורה הוא בסדר - אוכל, עירני (אולי מעט פחות שעות ביממה האחרונה), ללא חום, עושה צרכים...

הייבי

New member
מחלקת את התשובה לשתיים

ראשית אם את לא רגועה אצל תינוק בן 6 שבועות- תגשי לרופא. מקסימום יגידו לך שהכל בסדר. שנית כשהם מצוננים הם יכולים לרדת בכמויות האוכל (כמו שקורה גם למבוגרים). אם יש לו גודש באף אפשר למיטב זכרוני לטפטף בגיל הזה מי מלח (אבל כדאי להתייעץ עם אחות קופת חולים/רופא למען הזהירות) ואם המצב ממש חמור הרופא יכול לתת לכם הנחיות לאינהלציה שיקלו עליו. כמובן שאם המצב נמשך עוד כמה ימים הייתי ניגשת לרופא בכל מקרה שיבדוק

בגיל הזה ולמען השקט הנפשי שלך- כן הייתי בודקת את זה.

יכול להיות בגלל המחלה יש חוסר בתאבון אבל עדיף שתדעי מה קורה.

Chomby

New member
הייתי אצל הרופא

ללא ממצאים מדאיגים מלבד הרבה ליחה ונזלת. נתן אינהלציה ומי מלח לאף
השאלה היא האם זה מדאיג אם ירד במשקל בתקופה הנ"ל? עדיין בקושי אוכל 60 ובבקבוקי לילה אפילו 30 בקושי..

הייבי

New member
אני לא הייתי דואגת

ברור שאם מצונן ואוכל פחות ירד במשקל. בדרך כלל הם מתקנים את הפער אחר כך אבל את תמיד יכולה ללכת לשקיחת מעקב כשמצב הצינון משתפר כדי לוודא שמתקן חזרה.

למעלה