לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4470844,708 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'טאבלט וכו' - האמת'
טאבלט וכו' - האמת
<< ההודעה הנוכחית
03/04/2018 | 16:05
6
145
הבת שלי בת שנה וסופר פעלתנית.
כמובן שניסינו להימנע מחשיפה לסרטונים בטלפון/טאבלט כפי שממליצים (ואפילו הצלחנו) אבל לאחרונה זה נעשה יותר קשה - גם כי לפעמים אנחנו חייבים את החמש דקות האלה לנוח (זה הזמן היחיד שהיא נשארת במקום אחד) וגם כי עכשיו היא רואה את הטלפון ותובעת (בעצבים) לראות את הקליפים שלה (כמו נרקומן בקריז) ולא תמיד מצליחים להסיח את דעתה עם משהו אחר.
אם להודות על האמת זה בעיקר מתוך עצלות/עייפות שלנו. אם היינו מתעקשים היינו יכולים להמשיך להימנע מזה...

אני כמובן חשה אשמה גדולה מאוד, גם אם זה רק כמה דקות ביום. ולמרות שזה תמיד לשבת בחיקנו ולצפות יחד וחס וחלילה לא ללא השגחה.

יודעת שממליצים להימנע לגמרי עד גיל שנתיים אבל אשמח לשמוע תכל'ס, מתי נשברתם/החלטתם לחשוף את הקטנטנים שלכם?

תודה!
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני'
אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני
03/04/2018 | 18:01
132
זה בעיקר משמש לי כאמצעי הרגעה ובד"כ היה רק שיר. עכשיו כשהיא כמעט בת שנה היא לא מסתפקת בשיר אחד וממש נכנסת להיסטריה אז משתדלת לא להראות לה אבל כשכן מראה בד"כ מראה מחרוזת שירים של כמה דקות או 2-3 שירים וזהו. לא יותר מ-10 דקות.

עכשיו כשטסנו- היא ראתה כמה סרטונים ברצף אבל השתדלתי לא מעבר ולהעסיק אותה בדברים אחרים.

אין ספק שזה לא הדבר הכי בריא בעולם, אבל המציאות של חיינו השתנתה וזה זמין ונוח אז מבחינתי לא סוף העולם אם מידי פעם מראים , במיוחד אם זה לא קבוע ולא תוקעים במשך שעות מול הטלויזיה. אצלי זה מבוקר מאוד ואם יודעת שהראיתי בבוקר- לא משנה מה אני לא אראה אחה"צ וגם אם היא מתעצבנת ובוכה שעה- זה לא יגרום לי להמשיך להראות לה עוד סרטונים, פשוט מציבה גבול ומשתמשת בזה כאמצעי להרגעה כשממש יש מצב בעייתי.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה'
חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה
04/04/2018 | 01:04
120
מסכים לא גורמים להפרעות קשב, כפי שנהוג לחשוב. הבעיתיות היא בתכנים לא הולמים, ובזה שהילדים מבלים מול המסך במקום בזמן איכות עם ההורים \ משחק בחוץ וכו'.
אז קודם כל - את יכולה להרגיש פחות אשמה, אם מדובר בכמה דקות ולא ע"ח זמן איתכם, אין בזה רע. מודה שגם אצלנו מדובר בפתרון מעולה לרגעי התארגנות בבוקר \ הכנת ארוחת ערב.

ולגבי הגבלה - אני אומרת לה מראש שהיא תראה שיר אחד ודי (למשל) - ועומדת בזה. לפעמים יש בכי וצרחות - וזה בסדר, יהיו עוד הרבה דברים שאאסור עליה ולא ימצאו חן בעיניה. היום (1.8) היא כבר מבקשת מראש שיר אחד ודי
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים'
אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים
06/04/2018 | 21:32
73
תוך כדי שאני שרה לו ביחד ועושה את התנועות או מצביעה על חפצים ונוקבת בשמם.
בסביבות גיל שנה כבר ראינו 10-15 דקות של לולי לקט שירים. זה גם היה סף הריכוז שלו. לאט לאט זה עלה והיום בגיל 4 עומד על כשעה-שעה וחצי ביום בממוצע (יש ימים שלא רואה בכלל ויש ימים שקצת יותר) - לא מוצא חן בעיני, אבל מנסה שלא להרגיש יותר מידי אשמה על זה. הבעיה שאנחנו רואים בד"כ ביו-טיוב ואז האתר מציע כל מיני זבלים. השנאה שלי היא כל סרטוני היצירה למיניהם הלכאורה חינוכיים (כי זה מלמד צבעים), אבל זה מנוון את המוח לדעתי - הם פשוט יכולים לבהות בזה שעות. אז את זה רואים כמה דקות ולא יותר. על כל סרטוני הפלסטלינה של ספיידרמן ואלזה וכל השיט הזה הטלתי ווטו ואני לא מוכנה שיראה - הוא גם יודע שאנחנו לא רואים את זה.
אני מנסה לכוון לדברים שאני לחלוטין אוהבת כמו פרפר נחמד, הבית של פיסטוק, סמי הכבאי, פיטר הארנב, הדבורה מאיה, ספר הגונגל, פפה פיג וכו. ממש לא תמיד הולך ולצערי יש די הרבה קונג פו פנדה, זורו וכו.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'בגיל שנתיים וחצי בערך'
בגיל שנתיים וחצי בערך
08/04/2018 | 09:50
62
אנחנו נגד מסכים. ממש ממש נגד. אני שונאת את המבט המהופנט שנהיה לילדים שלי כשרואים טלוויזיה.
היום הם בני תיכף 5 ותיכף 3. מעולם לא נגעו בנייד שלי, מדי פעם אני מראה להם בעצמי סרטונים שלהם שצילמתי אותם, אבל רק 5 דקות בהמתנה לרופא או משהו.
בטלוויזיה - הגדול רואה בערך 45 דקות בשישי ובשבת ורק בזמן שהקטן ישן שנ"צ.
זה עניין של הרגל מאז שהם קטנים. הרי בעבר תינוקות יכלו להיות חסרי שקט באותה מידה שהם היום, וההורים מצאו דרכים אחרות להרגיע.
ולדעתי תינוק שלומד מגיל קטן להעסיק את עצמו עם ספר / לגו / המגירה של הסירים במטבח או כל דבר אחר, זה מתנה בשבילו.
אני ממש לא בכוונה לצאת מתנשאת, אני מודה שלפעמים דווקא רציתי להישבר ובעלי הוא העקשן מבינינו בקטע הזה של ההימנעות ממסכים. אבל זה משתלם בהמשך.
כשישבנו בטיסה של שעתיים עם הילדים, הופתענו שהיינו היחידים בערך ללא טאבלט במטוס. הגדול שלי "קרא" במשך שעה את החוברת המשעממת ששמים במטוס, הקטן שיחק עם החגורה / פתח וסגר את השולחן / קשקש איתנו... לא יודעת מה עשה, אבל הזמן עובר גם בלי זה.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'קצת אחרי גיל שנתיים'
קצת אחרי גיל שנתיים
08/04/2018 | 13:21
68
התחלנו עם שירים ולקראת גיל 3 עבר לתכניות ממש וגם קצת אפליקציות תואמות גיל באייפד.
עד היום אצלנו כעיקרון לא רואים טלוויזיה ולא משחקים באייפד באמצע השבוע אלא רק בסופשבוע.
מקבל בדרך כלל שעה טלוויזיה בשישי ושעה בשבת ובערך חצי שעה אייפד בכל אחד מהם. בחגים וחופשות אנחנו משחררים קצת יותר.
הקטן שלנו בן שנה עוד לא רואה טלוויזיה חוץ מפה ושם אצל חברים של הגדול (לא תכניות מבחירה שלנו אבל לצערי יש לגדול כמה חברים שאוכלים ארוחת ערב מול הטלוויזיה).

אנחנו ממש עושים מאמץ שלא יתרגלו לשבת לבהות במסך ושזו לא תהיה ברירת המחדל שמשעמם להם. מעדיפים שישחקו במשחקים. יבקשו לרדת לגינה ליד הבית. נשים מוזיקה ונרקוד בסלון.
הורים לתינוקות >>
לצפיה ב-'העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים'
העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים
14/04/2018 | 19:23
37
היי, אני מלמדת את הילדים שלי להנות מהזמן הפנוי שלהם לפיתוח האישי.
ממליצה לך לקרוא את המאמר הזה
הורים לתינוקות >>

הודעות אחרונות

21:46 | 22.04.18 מלאכית הים
23:35 | 20.04.18 roniel405
20:47 | 09.04.18 איןאריותכאלה
17:13 | 09.04.18 מירבילה85
10:10 | 08.04.18 ayala99
10:58 | 04.04.18 כימאי בהתלבטות
16:05 | 03.04.18 מלאכית הים
04:56 | 03.04.18 פרפרי אהבה
09:31 | 01.04.18 הייבי

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ