היקף ראש ירד באחוזונים

אינדי88

New member
היקף ראש ירד באחוזונים

היי,
חדשה כאן,
השבוע הייתי עם הבת שלי, בת 9 חודשים בבדיקת ההתפתחות בטיפת חלב ואני דיי מוטרדת.
היא ירדה באחוזונים ( 15 אחוזונים) בכל המדדים- אורך, משקל והיקף ראש בחודשיים האחרונים.
ידעתי שהיא לא עלתה מספיק במשקל כיוון שהייתה מאוד מאוד חולה, וירוס שלשולים למשך שבוע ולא אכלה כמעט למשך יותר משבוע, וגם הכניסה לגן לוותה בקשיים שהתבטאו בכך שפשוט לא אכלה כמעט במשך שבועיים בערך...
היא לא אכלנית גדולה ותמיד היו ענייני משקל אבל מה שבעיקר מטריד אותי זה עניין היקף הראש.
האם היקף הראש מושפע גם הוא מהתזונה כמו הגובה והמשקל?
האם קרה לעוד מישהי כאן?

אשמח לשמוע... מודאגת..

הרופאה לא נראתה מודאגת במיוחד אבל ביקשה שנעקוב בטיפת חלב.
קראתי באינטרנט (אני יודעת שאסור..) על תסמונת רט, שכך מתחילה.. בירידה בהיקף הראש...

אשמח לתגובות..
תודה

iameden

New member
לא מבינה בזה כלום אבל...

לי נשמע הגיוני שאם אין עליה במשקל ולכן יש ירידה באחוזונים, שזה יהיה פרופורציונאלי בכל המדדים... כלומר שבכל המדדים תהיה ירידה.

כמובן שזה מלחיץ וכמעט כמו כל אדם בדקת בגוגל (בקטעים האלה גוגל זה מה זה נורא. ישר כל דבר זה חשד לאיזו תסמונת נוראית) וכמובן שצריך להמשיך ולעקוב (כלומר להגיע לבדיקה בגיל שנה ולראות מה המצב) אבל אולי ירגיע אותך טיפונת אם אספר לך סיפור לגבי מהימנות המדדים הללו ... מספיק שסרט המדידה זז מעט והמדידה כולה משתבשת. מספיק שהתינוק לא מוצמד ממש עם הראש כדי שהמדידה לא תהיה תקינה מבחינת האורך.
ולמה אני אומר את זה? כי אני הייתי נוכחת במדידת היקף ראש בה מדדו 3 פעמים היקף שונה... וס"מ בהיקף ראש זה די הרבה...
מקווה שהכל בסדר ואם הרופאה לא היתה מודאגת הייתי לוקחת זאת כאינדיקציה לכך שזה דבר שקורה אבל צריך לשים לב

הייבי

New member
אין מה להילחץ ממדידה בודדת

סטיות מדידה קטנות בגילאים האלה יכולות לגרור שינויים גדולים באחוזונים. בגיל הזה יש הרבה קפיצות בין אחוזונים ותיקוני אחוזונים למעלה ולמטה אצל הרבה ילדים. את אומרת שהגעתם אחרי מה שנשמע כמו כמעט חודש קשה אז זה הגיוני לראות ירידה במדדים. במיוחד שכל המדדים ירדו בצורה מקבילה. הייתי מנסה להגיע לעוד מדידה ושקילה מתישהו בחודשים הקרובים אפילו לפני גיל שנה אחרי שקצת תתאוששו מהמחלה כדי לראות אם מתחיל תיקון ובעיקר בשביל השקט הנפשי שלך. אצלנו הרבה פעמים היו תזוזות באחוזונים לכל מיני כיוונים שעד המדידה הבאה תיקנו את עצמם לבד.

אצלנו הייתה קפיצה גדולה והרופאה הייתה קצת מודאגת

ורצתה לבדוק בחודש שאחרי הבדיקה אם יש עוד קפיצה כזו או שזה מתמתן ואכן זה נשאר על אותו קו רציף.
&nbsp
לפי מה שהבנתי ממנה, זה מושפע במידה מסוימת מעלייה/ירידה במשקל.

למעלה