איך אתן מתמודדות עם העייפות?

הייבי

New member
איך אתן מתמודדות עם העייפות?

הקטן בן 10 חודשים ועדיין מתעורר הרבה בלילה. הצינון והשיניים שעוד לא יצאו בטוח לא משפרות את המצב. כל עוד הייתי בחופשת לידה השלמתי שעות שינה במהלך היום. עכשיו כשחזרתי לעבודה העייפות מצטברת וגם החיזוק של כמה שעות נוספות בסופשבוע לא מספיק. אשמח לטיפים שלכן להתמודד עם העייפות המתישה...

iameden

New member
לנמנם על הכסא בעבודה....

האמת היא שזה קשה...
קשה להיות עייפה כל הזמן.
ומה שעוזר זה בעיקר לשחרר איפה שאפשר. הבית לא יהיה מתוקתק וקניות אפשר באינטרנט ואפשר להפיל על הבן זוג כל מה שאפשר... ואם אפשר לקבל עזרה מגורמים נוספים (בתשלום או לא) אז גם כדאי בתקופות עמוסות ועייפות...
והאמת?
פשוט ללכת לישון מוקדם כשאפשר וכמה שאפשר... ככה צוברים טיפה שעות לפני שמעירים אותך שוב ושוב וזה עוזר קצת.

זלופית

New member
תכלס... ללכת לישון מוקדם זה הפתרון העיקרי

ובמוקדם אני מתכוונת 8 בערב, אפשר גם בשבע וחצי - לא צריך להתבייש בזה

רוב ההתעורריות מתחילות בשתיים עשרה והלאה - אז ככה לפחות ישנת איזה 4 שעות רצוף.
ואצלי החזרה לעבודה הייתה גם זרז להפסיק את האכלות הלילה - פשוט לא הצלחתי לעמוד בזה יותר... אז סביב גיל שנה ככה, גמלנו מבקבוק בלילה. אצל הגדול אחרי לילה קליל אחד הפסיק להתעורר, אצל הקטנה היה צריך שבוע ממש סיוטי, ועדיין בגיל שנתיים היא מתעוררת די הרבה (סתם כדי להזכיר לנו שהיא קיימת
).

הייבי

New member
איך גמלת?

אצלנו עדיין אוכל שני בקבוקים בלילה ואני לא רואה את הסוף של זה

זלופית

New member
פשוט לא נתנו בקבוק יותר והרדמנו חזרה בלי בקבוק

עשינו את זה רק אחרי שהייתי משוכנעת שהם לא מתעוררים מרעב.
אם מקבל שני בקבוקים, אז תורידי רק אחד ועוד כמה שבועות תראי אם מרגיש לך נכון להוריד לו את השני.

הייבי

New member
שחררתי הכל

העוזרת מנקה. הבישולים אמא שלי שולחת לי קופסאות (ממילא הילדים והחצי אוכלים בעבודה/גן). הכביסות החצי עושה ואני רק מקפלת. הקניות גם לא באחריותי. ועדיין אני לא מצליחה להגיע ב9 למיטה... עד שהילדים הולכים לישון. ארוחת ערב שלנו. לפעמים אני עוד קצת יושבת לעבוד... חבל שאין פתרונות קסם (לצערי לעזוה את העבודה זו לא אופציה)

iameden

New member
לגבי הבקבוקים- איך אוכל במהלך היום?

איך ישן ביום ואיך נרדם בלילה?
אולי זה קשור להתעוררויות שלו ואולי פשוט רגיל לבקבוק להמשיך לישון...

והעיקר לזכור- זו תקופה קשה מאוד אבל זו תקופה. זה משתפר בסוף

הייבי

New member
אוכל בסדר (נראה לי)

אוכל בקבוק של בערך 120 כשקם בבוקר. אמל המטפלת אוכל פירות טחונים ומרק ובקבוק אחד של 180 כשקם משנת צהריים. לפנות ערב אוכל ארוחת ערב קלה- חצי חביתה או חצי מאפין גבינה (דברים בסגנון הזה) עוד בקבוק של 180 שהולך לישון ובמהלך הלילה עוד 2 בקבוקים של 180 סביב 22 בערב וסביב 2 לפנות בוקר. לשנת לילה אוכל בקבוק בחדר חשוך. מחליפה את הבקבוק במוצץ כשהבקבוק נגמר ולרוב נרדם עם המוצץ בערסול. כשמתעורר בלילה בחלק מההתעוררויות מספיק להשכיב אותו חזרה (מחכה יושב), לשים מוצץ ולטפוח על הגב בעדינות כדי שיחזור לישון. לפעמים קצת ערסול בידיים. בפעמיים שמתעורר לאכול הוא באמת רעב וצורח אם מנסים לשים לו מוצץ/לערסל.

שאלה טובה- אני עובדת באופן פרטי ופשוט גמורה

כי הקטנה לא ישנה טוב בכלל ואני בקושי ישנה בגלל זה ואני פשוט גמורה במיוחד שעכשיו יש עומס מטורף.
&nbsp
לי עוזר לפני הפעלה/שיעור פרטי ללכת לסטארבקס לשתות משקה (עכשיו שותה לאטה ערמונים-ממש טעים!) ולהירגע קצת לפני השיעור כי בד"כ ישר אחרי אני טסה הבייתה לשחרר את הבייביסיטר לפני שאצטרך לתת לה את כל כספי.

אז ככה

באופן כללי אני די רגילה למעט שעות שינה עוד מלפני הלידה כך שלא עברתי שוק רציני בנושא.
לצערי אני ממש לא מצליחה לישון במהלך היום אז משתדלת לפחות להרים רגליים ולא לזוז הרבה כשהיא ישנה ואנחנו בבית. זה גם משהו. משתדלת כמה שיותר "מטלות" לעשות יחד איתה כשזה מתאפשר (נגיד להכניס מכונה) ואז אני חופשיה לנוח כשהיא מנמנמת.
בעיקר פשוט הולכת לישון הכי מוקדם שאני יכולה גם אם זה בתשע.
ואני בונה על לנוח בעבודה כשאחזור לשם...
וזה אולי ישמע מצחיק אבל אני מרגישה שאני נטענת באנרגיה חיובית בלילות "טובים" יותר, כך שזה קצת עוזר לי בהמשך אותו יום...

למעלה