מי הזיז את הילדה החמודה שלי?!

מי הזיז את הילדה החמודה שלי?!

הקטנה בת חצי שנה, בד"כ ממש מתוקה אמיתית וגם עכשיו למרות שעושה לי חיים ממש קשים.

היא פשוט הפוכה לגמרי ומילדה חייכנית ושמחה -השיניים ממש מציקות לה כנראה (למרות שלא נראה שיש שן באופק-הבייביסיטרית שלנו היא רופאת שיניים בהכשרה שלה אז בודקת אותה כל שבוע) ואתמול נכנעתי ומרחתי לה קרם ג'ל כזה להקלה על החניכיים אבל היא בקושי ישנה ביום ובלילה, כל הזמן מתבכיינת, אי אפשר להניח אותה לרגע.

אני כל היום איתה ומשלבת תוך כדי גם עבודה בעסק חדש שהקמתי ואז בלילה כל הלילה היא כל חצי שעה-שעה מתעוררת ושום דבר לא עוזר.
התחלנו תהליך של הרדמה עצמאית והיא כרגע בשלב של להירדם במיטה במקום על הידיים אז חצי יום הולך על זה ומודה שאין לי הרבה סבלנות אבל לא מוותרת...

היא פשוט השתנתה לגמרי. שללנו חום, שללנו מצב שקר לה או חם מידי (אצלה ישר מרגישים אם חם מידי כי מזיעה או קר ואז רועדת והרגליים קרות). כנראה זה שיניים וקפיצת גדילה כלשהי...

אוכלת יחסית בסדר, שואבת את הבקבוקים,קצת פחות את הפירות והמרק אלא אם זה פירות שהיא ממש אוהבת וסה"כ מחייכת אבל לא כמו פעם.

סוג של רגרסיה כזו

מוכר? איך שורדים את זה? אני כל היום וכל הלילה איתה כי בעלי עובד.
איך אפשר להקל עליה?

אנחנו כבר כמה ימים ככה ואני די מתחרפנת

מנסה לעזור
בעניין השינה:
(*) תכתבי לי בבקשה - כמה היא ישנה בפועל במשך היום ומתי?
(*) לימוד הירדמות עצמאית - ותרי על זה במשך היום, ותמשיכי עם זה רק בלילה. ביום תרדימי אותה איך שבא לה. למה? כדי להימנע מהרדמות ארוכות ביום ולא לייצר לה עייפות יתר לקראת הלילה. עייפות יתר גורמת לילדים (וגם לנו) להיות עצבניים יותר, חסרי שקט, ופחות חמודים באופן כללי... וגם מובילה להתעוררויות רבות במהלך הלילה וליקיצות מוקדמות מאד בבוקר.
(*) אם אין לך סבלנות - כן תוותרי על זה. כי היא קולטת את חוסר הסבלנות שלך, ותכלס, אפשר ללמד אותה הירדמות עצמאית גם בעוד חודש/חודשיים/חצי שנה - מתי שכן יתאים לך ותהיה לך סבלנות. היא הרי לא תמשיך להירדם לך בידיים עד גיל 18...
&nbsp

היום למרבה ההפתעה דווקא יום סביר

נתתי לה לישון עליי אחרי שראיתי שכל פעם שאני מעבירה היא מתעוררת גם אם ממש חיכיתי שתרדם חזק אז פשוט ישנה עליי שעה וחצי כמעט והתעוררה במצב רוח טוב.
&nbsp
בגדול היא לרוב ישנה כל שעתיים-שעתיים וחצי לפעמים יותר- זורמת איתה ומנסה להשכיב כשרואה סימני עייפות. אם יש לנו פעילות ספציפית משתדלת תמיד לדאוג שתישן לפני או בדרך בעגלה.
&nbsp
כרגע החלטתי לנסות כן את הנושא של ההירדמות העצמאית אבל אם לא הולך לא בכוח, מנסה לזרום כמה שאפשר.

בלונד23

New member
שללת אוזניים?

אינספור פעמים חברות וגם אני לא הבנו מה מפריע בלילות בלבד, עד שרופא אבחן דלקת אוזניים. בשכיבה זה מחמיר.

כן, הרופאה שללה את זה...

הלילה היה לילה יותר טוב. אני חושבת שבגלל שבמהלך היום ישנה ממש טוב אז בלילה גם היה לה טוב. פשוט שיחררתי בנושא של ההרגל להרדמה במיטה והרדמתי עליי והיא ישנה טוב ואז בלילה התעוררה רק פעם אחת. אומנם לקח מלא זמן להרדים אותה אבל ישנה בסוף עד שבע בבוקר שזה ממש מאוחר לה!

begonia

New member
וואו, מזל טוב!

לא נכנסתי לתפוז שנים, ואני שמחה שנכנסתי עכשיו
. מקווה שמאז שבוע שעבר הילדה חזרה למסלולה, ובכל מקרה, המון מזל טוב על הולדתה.

שפשפתי את העיניים!!!

איזה כיף לראות אותך פה! מה חדש?
ולצערי רק התדרדר אבל החדשות הטובות שאני מתרגלת למחסור בשינה

begonia

New member
אני עדיין בשלב

שאני שמחה שהתינוקת שלך קיימת. עוד לא הגעתי לשלב שאני משתתפת בצערך שהיא לא ישנה

oritta17

New member
לפני שעת השינה לעייף אותה ,,

לעשות סדר קבוע:
למשל,אצלינו זה עובד ככה:
בערב בשעה 18:30 לתת לה לשחק ולהתעייף במשטח הפעלולים .("האוניברסיטה",)
בשעה- 19:00- אמבטיה בחדר מחומם, (החום די מעייף את התינוקות.)
ואח"כ ארוחה שלפני -השינה .
ב- 19:30 להשכיב לישון במיטתה, אפשר להשמיע לה ברקע ,מוסיקה מרגיע ושקטה,
שמסייעת מאוד להירדמות.
חשוב כמובן שתהיה שעה קבועה לשינה,בכול ערב.
&nbsp

יש לנו סדר קבוע לפני השינה

בד"כ משתדלת לקחת לטיול אם כי עכשיו כבר ממש מחשיך מוקדם וזה מבאס וגורם לה להירדם מוקדם בעגלה ואז קשה לה להירדם ללילה.
אם לא- משחקת איתה.
&nbsp
השעה שלה לשינה די קבועה- זה תמיד סביב השעה 7 וחצי רבע לשמונה.
&nbsp
מאז שכתבתי את ההודעה יש שיפור. היה לילה עם התעוררות אחת בלבד והלילה התעוררה פעם אחת אבל היה לה קשה מאוד להירדם אחרי הבקבוק ואז התעוררה עוד פעמיים. יש לילות כאלה ויש כאלה- מתמודדים

&nbsp
שינה זה לחלשים, כבר אמרנו?

oritta17

New member
יש גם מצב שבוקעות שיניים ,וקשה להם להירדם מהכאב בחניכים.

אגב,טרם ניסיתי,
אבל שמעתי שישנם טיפות שנספגות בחניכיים ,ומרגיעות מאוד את כאבי החניכיים,
כשבוקעות השיניים. שווה לבדוק.
(לעומת הג'ל ,היעיל רק לזמן קצר, כי נשטף עם הרוק .)

למעלה