חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?

חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?

הקטנה ממש צורחת בהיסטריה אם קולטת פתאום שאני לא לידה או חס וחלילה עושה משהו אחר שלא קשור אליה.
ניסיתי לשים אותה בטרמפולינה קרוב אליי-לא עזר, לשבת לידה ולעשות משהו אחר- צורחת. אם היא שקועה במשחק-אין בעיה אבל ברגע שקולטת שאני לא צמודה אליה- צרחות כאילו מישהו תולה אותה על עץ גבוה

הכי מעצבן שממש הקפדתי לא להרגיל אותה שאני ישר מגיעה אליה על כל פיפס אלא מדברת אליה ואז מגיעה כשמתפנה אלא אם זה משהו דחוף וגם לא מרימה כל הזמן אותה.

אני לא יכולה לעשות כלום וגם ככה השינות שלה נהיו קצרות לאחרונה-לפעמים 40 דקות ולפעמים 20 דקות וזהו.

אז...איך ניגשים לזה?

iameden

New member
יתכן

זה הרבה פעמים מגיע עם משבר גיל 4 חודשים וקשיים בשינה וזה עניין של תקופה ועובר.
הם מתחילים להבין שאמא והם לא מחוברים וכשאמא הולכת זה מפחיד.
במקביל הם לומדים סיבה ותוצאה ומבינים שאם יבכו אמא תבוא.

תמשיכי לדבר אחיה עד שאת מגיעה אליה. בהתחלה גשי אליה מהר יחבית ואם תצליחי לאט לאט תגדילי את הזמן מעט.
שימי אותה לשחק לידך. תעשי כל מה שאפשר לידה על המזרן ואם את במטבח שימי אותה לידך על טרמפולינה, בלול בעגלה או על משטח/מזרן. זה לא תמיד עובד אבל לפעמים כן.
לעשות דברים איתה במנשא זה עוד אופציה לבינתיים...
זה עובר. לא להתייאש. יש גם תקופות כאלה והכל בסדר (ואז לפעמים מתחיל שוב בגיל 8-9 חודשים...).

זהו שהיא לא מסתפקת בזה שמדברים אליה או שיושבים לידה

היום הצלחתי לתפוס 10 דקות של צביעה בחוברת צביעה כזו למבוגרים ותוך כדי שרתי לה אז זה סיפק אותה קצת. היא לא מוכנה להיות רחוקה ממני גם אם זה ממש קרוב.
&nbsp
כאשר אני מכינה לה פירות בדרך כלל מניחה אותה בטרמפולינה ומדברת אליה תוך כדי, מסבירה לה מה אני מכינה, מצחיקה אותה וכו' וזה באמת עובד אבל אם רוצה לעשות משהו אחר זה בעייתי.
&nbsp
ילדה צומי

iameden

New member
ילדה חכמה

רוצה את אמא איתה:)

שוב...
זה עניין של תקופה.
תמשיכי לנסות מצד אחד ולתת לה את מה שהיא צריכה (קרבה אליך אפילו במנשא) מצד שני.

יש תקופות כאלה וזה אכן מתיש.
לפעמים אפילו אפשר לנסות להיעזר במישהו לשעה ביום שישחק איתה או ירים אותה בידיים ואת תוכלי קצת להתפנות לעיסוקיך.

יש לי פעם בשבוע בייביסיטרית שמגיעה לשעתיים

בדיוק בשביל זה כדי להקל עליי קצת ולקבל me time.
&nbsp
הילדה מאוד חכמה ודעתנית- יודעים את זה כבר מהבטן

&nbsp

פצלוחה10

New member
רוצה לישון אולי

אולי (זה מה שהיה אצלינו) תנסי ברגע שהיא מתחילה להתלונן או לבכות להרים אותה ולהרגיע ואז לנסות להשכיב אותה לישון... אפילו אם זה לא השעה שלה... אולי זה מה שהיא מבקשת...

לא, זה לא עייפות או רעב (מזהה את הבכי), זה ממש צרחות היסטריו

וברגע שאני לידה- חיוכים וריקודים.

בילבי75

New member
אולי משהו מציק לה?

כשהבן שלי היה בן חמישה חודשים, גם הוא היה בוכה הרבה ולא ישן טוב ורוצה אותי לידו כל הזמן. אחרי שבוע בערך, החלטתי ללכת לרופא והוא גילה שיש לו דלקת אזניים....גם אני חשבתי שזו חרדת נטישה או גדילה,אבל מסתבר שטעיתי. אם זה נמשך, אולי כדאי לקחת אותה לרופא לביקורת.

התכתבתי עם הרופאה שלה במייל

ושתינו חשבנו שאולי זה שיניים או דלקת אוזניים אבל הילדה נרגעת ממש בשנייה שאני באה אליה ולא רק שנרגעת פורצת במסיבת ריקודים

לא נראה שמשהו מפריע לה.

מחייכת חיוך מיוחד לאבא, קצת עליו

ואז רוצה אותי . בד"כ הוא מצליח להרגיע אותה די מהר אבל אם היא תראה אותי היא עדיין תרצה אותי אחרי כמה זמן.
&nbsp
&nbsp

למעלה