זחילה

פצלוחה10

New member
זחילה

היי שנה טובה !
רציתי להתייעץ ולהבין איך זה הולך.
יובלי התחילה לזחול, הרבה אחורה וקצת קדימה והמשטחי פעילות כבר לא כלכך רלוונטיים... היא מהר מאוד יורדת מהם, בינתיים אני כל הזמן מחזירה אותה שתהייה על אבל זה ניראה סתם מבאס לכולם...
אז אני מחזירה אותה כי קודם כל הרצפה קרה ומלוכלכת כמובן... אבל החשש שלי זה שלפעמים כשהיא על הבטן היא פתאום מתהפכת אחורה ודופקת תראש , אז על המזרון פעילות זה היה מצחיק ונחמד אבל אני חוששת מאוד שהיא תעשה את זה על הרצפה וזה יהיה פחות מצחיק... וכבר תפסתי לה תראש כמה פעמים...
בכל אופן הרעיון שתזחל על הרצפה �� מטריד אותי , אני מבסוטה בטירוף על הזחילות אבל יש לנו 3 חתולים וכלב... וברור שהיא כל הזמן בהשגחה אבל לא בא לי כל הזמן להזיז אותה... ניראה לי חשוב לתת להם קצת חופש (בהשגחה) ... אז יד לכם אולי רעיונות, עצות, חוויות , דרכים להפוך את תקופת הזחילה לרגועה יותר...

זו לא תקופה רגועה......

ואין ברירה אלא לשחרר... בהשגחה כמובן. הם נחבלים ולומדים, את יכולה לקנות משטח גומי גדול אבל היא תרד גם ממנו. וזה לא ייקח המון זמן. אני הלבשתי ארוך דק / חליפה עם ברכיות (לפי מזג האויר), סמרטוט כל ערב (הם מלקקים את הרצפה ואוכלים כל מה שהם מוצאים). לאט לאט הבית גם 'יטפס' לך למעלה כשהיא תיעמד תוך היאחזות ברהיטים.

מצטרפת לדבריה של אין אריות כאלה

מהר מאוד יובל תתחיל לזחול לכל עבר, ואלא אם כן את גרה בג'ימבורי - היא תגיע גם לרצפה. בהמשך היא גם תלך ותרוץ ותיפול ותאכל מהקערה של הכלב ותעשה עוד כל מיני דברים שתצטרכי לחיות איתם בשלום.
אנחנו פשוט הרמנו מהרצפה כל מה שיכול להזיק והפעלנו רומבה כשיצאנו מבית (אם זכרנו לעשות את זה). לומר שהבית שלנו היה נקי כל הזמן? בכלל בכלל לא. אני צוחקת על זה שאם מלבישים את הילדה בבגדים כהים אז אפשר להתכחש

פשוט תשחררי ותהני מהזחילות המתוקות האלה, זו תקופה מופלאה.

הייבי

New member
דבר ראשון- לשחרר

דבר שני- להצטייד ברומבה אלא אם בא לך לטאטא כל ערב.... אנחנו הרמנו מהרצפה מה שאפשר. חסמנו גישה עד כמה שאפשר למה שאי אפשר להרים (לדוגמא, להציב את הכיסאות בפינת אוכל ככה שיחסמו את הגישה לאוכל של החתולה) להבין שהיא תזחל על הרצפה ותתלכלך וזה חלק מהעסק וכל הילדים עוברים את זה (כולל התרסקויות על הרצפה). אנחנו מחזירים לשטיח/משטח פעילות במידה אבל את לא תוכלי לנצח את זה. ודעי שהחלק המפחיד שבו הם מתיישבים ואז נופלים על הגב אחורה עוד לפניך.... וטיפ נוסף- קליה לכביסה שלה כדי שכל כתמי הזחילה ירדו מהבגדים

אין ברירה אלא לשחרר (ופשוט לדאוג שהבית יהיה נקי ובלי חלקים

קטנים על הריצפה).

פצלוחה10

New member
תודה

תודה על התגובות...
כבר מנסה לשחרר... היום נתתי לה לרדת לרצפה ( הלבשתי ארוך, ברכיות אין לי עדיין) ונתתי לה ללעוס לי תסנדלים

מלמעלה ברצועות... אולי זה מגעיל אבל זה היה נחמד... כי היא הגיעה אלייהם בזחילה מטורפת כאילו זה מינימום זהב / יהלומים/ אלפחורס ... ואחרי כמה רגעים היא עזבה אותו לבד והסתובבה וחזרה למשטח
אולי כי לא ניסיתי לקחת לה כל הזמן... אז זה כבר איבדה את העניין חחחח

למעלה