אוכל אוכל אוכל

אוכל אוכל אוכל

1. מישהי/ו יודע מדוע לא מומלץ לתת חלב פרה לפני גיל שנה? כי בחלק מהמקומות ראיתי שלא לתת חלב במקום בקבוק של תמ״ל או חלב אם אבל אם זה מעורבב בתוך מזון אחר אין בעיה... האם הבנתי לא נכון?
2. נגיד שבת חצי שנה אוכלת שתי ארוחות מוצקים ביום... באיזה גיל מוסיפים ארוחה? יש לזה כללים בכלל?

תודה רבה :)

הייבי

New member
ממה שאני יודעת

1. למיטב הבנתי הערך התזונתי של חלב פרה בגיל הזה הוא נמוך. התמ"ל מועשר בויטמינים, ברזל וכו' ולכן לא מחליפים. מכיוון שהקיבולת של הילדים בגיל הזה מוגבלת ממליצים לא לתת כדי שלא יתמלאו בזה על חשבון ארוחות (תמ"ל או מוצקים) אחרות. 2. בגדול אין ממש כללים וזה מאוד תלוי בבשלות והמוכנות של הילד. אבל בדרך כלל מוסיפים ארוחת ערב קטנה ומוקדמת באזור גיל 9 חודשים. אני זוכרת שזו היתה ארוחה פחות משמעותית מבחינת הכמויות ושימשה לחשוף למזונות חדשים ולתרגל אוכל אצבעות בשלב שכבר היה במסגרת. ממילא זה לא מחליף את הבקבוק לפני השינה בגיל הזה.

הייבי

New member
אין לי מושג

אם מוסיפים פנימה פרי טחון/שקדיה אז ממילא זה מקבל מהם טעם. לא נראה לי קריטי דווקא לעשות על בסיס חלב.

iameden

New member
ההמלצה של משרד הבריאות היא לא עם חלב

כי יש בזה ערך תזונתי נמוך יחסית והסידן בחלב מפריע לספיגת ברזל שהיא מאוד חשובה בגיל הזה...

חלב מפריע לספיגת ברזל

ורוב התינוקות בארץ מתחת לגיל שנה סובלים ממחסור בברזל.
בגלל זה ממליצים לתת תוספת ברזל בטיפות, ולהימנע מלתת חלב ניגר.

הייבי

New member
זה נכון לגבי כל מוצרי החלב לא?

אבל למעט חלב ניגר את כל השאר מאפשרים מגיל 9 חודשים. יש לך מושג במקרנ מה ההבדל?

ההבדל העיקרי זה הכמות

מוצרי חלב בדרך כלל אוכלים קצת, חלב שותים כוס מלאה.

לגבי חלב

ההנחייה היא כדי שלא יחליף תמ"ל \ חלב אם. ההנחייה היא אמנם לגבי חלב ניגר, אבל תקפה גם לגבי משקאות אחרים כמו חלב שקדים, חלב סויה וכו'. לא מזמן פורסם מקרה של תינוק שנפטר כי הוריו נתנו לו חלב שקדים כמקור תזונה עיקרי

אין בעיה לשלב מוצרי חלב כחלק מתפריט מאוזן, או להשתמש בחלב בבישול של דייסת קוואקר, למשל.
&nbsp

michal@gal

Active member
מנהל
חלב פרה הוא קשה לעיכול

אצל תינוקות הוא יכול לגרום לבעיות בקיבה.
זו הסיבה שאסור לתת חלב ניגר לתינוקות לפני גיל שנה, היות ומערכת העיכול שלהם עדיין לא מספיק בשלה ולא יכולה לעכל את החלב.
לא נותנים חלב פרה בשום דרך, גם לא מעורבב במאכלים אחרים.

למעלה