קורנפלור

קורנפלור

האם אפשר להוסיף קורנפלור (אבקה רגילה שקונים בסופר לבישול ואפייה) לתמ"ל? או שהכוונה לדייסת קורנפלור מיוחדת?
ואם אפשר, אז כמה כפיות אבקת קורנפלור כדאי להוסיף על כל 60 מ"ל תמ"ל?

תודה מראש!

למה להוסיף בעצם? ובן כמה התינוק?

זו שיטה של סבתות להסמכת דייסות, תחושת שובע ועלייה במשקל, אבל כמו הרבה שיטות סבתא - היא מיושנת ולא בהכרח מומלצת.
מה הצורך שלך?

אני חושבת שיש דייסה מיוחדת, אבל האמת שבעיני זה מתאים רק

אם הילד רזה וצריך להעלות במשקל.
נראה לי מיותר ברוב המקרים ומשהו שהייתי מתייעצת עם הרופא ילדים.
בדיוק היום שאלתי את הרופאה של הקטנה לגבי הוספת דייסה לתמ"ל ואמרה שממש מיותר.

תשובה

הקטנה לא אוכלת מספיק (מנות קטנות, כנראה קיבה קטנה) ולכן לא עולה מספיק במשקל.
להערכתי זו הסיבה שלאחרונה חזרה להתעורר מספר פעמים בלילה (לפעמים אוכלת פעמיים במהלך הלילה) אחרי שכבר ישנה לילות רצופים.
ולצערי היא לא בעניין של מוצקים עדיין אז חשבתי שאולי חלב סמיך יותר (כאמור עם דייסה) יעשה את העבודה.

בת כמה היא? מה אומרים לך בטיפת חלב?

התעוררויות בלילה יכולות להיות ממגוון סיבות. יש תקופות של משברי שינה וקפיצות גדילה והתפתחות שמשפיעות על השובע ועל השינה - המשמעותיות הן סביב גיל 4 חודשים, 6 חודשים ושנה, אבל זה שונה מתינוק לתינוק.
יכולה לומר שהקטנה שלי אוכלת ארוחות קטנות (בת שנה וחודש, גם לפני שעברנו למוצקים, נדיר שאכלה יותר מ-120 מ"ל). היא רזונת, עם BMI באחוזון 4 - ולמרות זאת ישנה לילות שלמים מגיל חודשיים. עם זאת, היו לה לא מעט משברי שינה - תקופות של התעוררויות כל שעה וחצי, חלונות עירות של שעתיים באמצע הלילה, שיניים, חרדת נטישה שגרמה לה לעשות לנו "בדיקת נוכחות" כל שעתיים וכו'. התמודדנו עם כל משבר כזה והיא חזרה לעצמה.

אז לפני שאת מוסיפה משהו לתמ"ל (שיכול "לשבת" בבטן כמו יציקה ולגרום לכאבי בטן) - תקראי קצת על קפיצות התפתחות ומשברי שינה ותראי אם זה מתאר את מה שאתם עוברים. תנסי להתייעץ עם יועצת שינה ובמקביל - עם אחות טפ"ח \ רופא לגבי הארוחות הקטנות והעלייה במשקל. אני אישית בעד לא לשבש להם את מנגנון הרעב והשובע הטבעי עם כל מיני תוספות אלא אם כן יש סיבה רפואית.

למעלה