התייעצות בנוגע לתינוק שלא יורד מהידיים..

ori 6

New member
התייעצות בנוגע לתינוק שלא יורד מהידיים..

התינוק שלנו בן חודשיים וחצי או טו טו.

משלב מאוד מקודם (אני חושב שבאזור קפיצת הגדילה הראשונה) הוא "מפונק" מאוד.

אמנם יש התקפי בכי, במיוחד כשממש רואים שהוא סובל מגזים, אבל אני לא יכול להגיד שהוא בוכה או צורח כל הזמן ואפילו יש שיפור עכשיו בתקופה האחרונה כשיש הרבה יותר פרקי זמן שהוא יכול לשכב סתם ככה על המיטה/אוניברסיטה ולהיות מחויך יחסית (גם אם זה רק רפלקס).

הבעיה היא שחוץ מטווח שעות מסוים בערב/לילה (משהו שנע בין 21-1, שגם זה חזר רק לאחרונה), הוא ישן רק עלינו (יותר על אשתי כי אני עובד במהלך היום). הוא כן נרדם על הידיים (קפיצות על כדור פיזיו) או בהנקה, אבל הוא מחזיק מעמד בעגלה רק משהו כמו בין 2-6 דקות לרוב, לפעמים יש 'שיאים' של חצי שעה.

היום אחותי (שלה יש ילדה צעירה ב-10 ימים ממנו) הייתה עם אשתי, וזה פשוט תסכל אותה נורא. היא פשוט לא הצליחה להבין מה הכוונה שהוא לא ישן במהלך היום בעוד שהילדה שלה ישנה, אוכלת ובוכה בקטנה וחוזר חלילה.

הוא אמור להיכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן (אילוצי עבודה שכמובן יקבלו משנה חשיבות בהתאם לנסיבות) ואנחנו די לחוצים שהוא לא יקבל את מה שנדרש לו ובכלל, קצת מתוסכלים.

יש רעיונות? עצות? תמיכה מורלית?

michal@gal

Active member
מנהל
יש ילדים כאלה

אל תשוו אותו לבת של אחותך.
יש תינוקות שיותר קשה להם להסתגל לעולם ונראה שהבן שלך שייך לאילו.
&nbsp
חודשיים זה המון זמן בשביל תינוק קטנטן. עד אז יש סיכוי טוב שיהיו לא מעט שינויים בהרגלים שלו והשגרה תשתפר.
במהלך היום נסו לתת לו לישון עליכם במנשא בד. יש סיכוי טוב שזה יעזור לו לישון פרקי זמן יותר ארוכים וגם לכם יהיה יותר קל להחזיק אותו עליכם ככה במקום על הידיים.
&nbsp

ori 6

New member
תודה על התגובות

כן, אני גם מאמין שאופטימיות זה שם המשחק.
אני אמרתי לאשתי שהוא חמוד בצורה מיוחד, אז אנחנו משלמים קצת 'מס מתיקות' אין מה לעשות.

זה באמת מאוד מתסכל כשמשווים

לא כדאי להשוות בכלל , כל תינוק וכל אדם הוא ייחודי, מופעל , מרגיש ומושפע מדברים מסויימים שאצל אחרים זה לא בהכרח כך.
וגם להתייחס לביקורת או הערות בפרופורציה או בהתעלמות (נכון זה לפעמים לא קל) וזה בעיקר כדי להיות ממוקדים ומכוונים לילד שלכם ולצרכים האישיים שלו.
הוא עוד קטן מאוד מאוד ונשמע שהוא צריך את הבטחון של הקרבה הפיסית כדי להרגע ולהרפות אל השינה. יש איזו אמרה יפה שמדברת על כך שתינוק זקוק להבשיל מחוץ לרחם גם כן 9 חודשים , כמו בהריון.
מנשא מאוד יכול לעזור, קרבה גם בלילה - יש מלא פתרונות יצירתיים, ואופטימיות שזה אוטוטו משתפר .
&nbsp
&nbsp

יש ערסל שנתלה מהתקרה ואולי יעזור

וגם אולי יירדם טוב יותר במיטה שלכם צמוד לאשתך
(אפשר לתחום אותו עם נחשוש או לחצוץ עם כריות)
ואז אשתך תוכל לישון לצידו ולסייע לו להירדם במידה ויתעורר בלי לקום מהמיטה
(תפיחות, מוצץ וכו )
בהצלחה

abc190

New member
לדעתי לתחום תינוק בכריות ונחשוש זה סכנת חנק...

גם ככה שינה משותפת במיטה עם תינוק היא בעלת סיכונים, אז לשים סביבו נחשוש וכריות שיוכל להצמיד אליהם את הפנים? או שיעלו את ריכוז הפחמן דו חמצני סביבו? זה קצת מסוכן, לדעתי.

נשמע מוכר...

בתקופת הגזים לא הבנתי איך כל התינוקות ברחוב/בקניון ישנים להם בשלווה בעגלה ורק שלי לא יורדת מהידיים... זה היה קשה ומגביל אבל זה עבר.
כל פעם ניסיתי משהו ולאט לאט הצלחתי להשכיב אותה בלילה לישון על ידי במיטה, כשעברו הגזים גם הצלחתי לשים אותה לתנומות היום ולשנת הלילה בעריסה (אחרי הרדמה על הכדור). והיום היא בת 5 חודשים ונרדמת לבד בעריסה (וכמובן גם בעגלה) בלי הפעלת שיטות הרדמה כאלו ואחרות. פשוט הגיע הזמן שלה.
אז לדעתי אין הרבה מה לעשות חוץ מלחכות וכל פעם לנסות להתקדם צעד אחד קטן.
זו תקופה קשה מאוד (!), הורים לתינוקות לא מוגזים לא יבינו... אבל זה משתפר!
&nbsp
תהיו חזקים. אני ממש מבינה לליבכם.
&nbsp

כל ילד והאופי שלו וגם האופי עצמו משתנה

יש ילדים שיותר זקוקים לחום ולהיות על הידיים ועם כמה שזה מתיש(מניסיון)- בגיל חודשיים וחצי זה מה שצריך לתת להם. לא לשכוח שבגיל הזה הם עדיין כמו עוברים בבטן ולומדים לאט לאט להכיר את העולם.
&nbsp
ניסיתם שמיכת עיטוף? הילדה שלי מכורה לזה.
עכשיו קנינו סוואדל יותר גדול כי היא גדלה והסוואדלים שקנינו היו קטנים לה והיא ישנה ממש טוב בלילה עם הסוואדל הזה.

למעלה