חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה

פצלוחה10

New member
חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה

אני מסיימת חודש חמישי של "חופשה" וכל הזמן היה ברור לי שאחזור אחרי 6 חודשים למשרה מלאה... ככל שהזמן מתקרב זה נהיה קצת קשה המחשבה של לעזוב אותה לכלכך הרבה זמן במהלך השבוע...
איך אתם עברתם תתקופה הזאת?
אחרי כמה זמן חזרתן לעבודה?
איך הייתה התקופה הראשונית?
משרה מלאה או חלקית?
איך התינוק/ת התמודדו עם השינויי?
וכו... אשמח לשיתופים, ואולי עזרה בקבלת החחטה... נקודות למחשבה אולי...

roro41

New member
כמוני

בדיוק גם אני מסיימת חודש 5 ואני חייבת לחזור לעבודה
לפעמים אני אומרת שזה טוב שיש מסגרת אחר כך אני חוזרת הביתה מתגעגעת...
ולפעים קשה לי מאוד מבחינת הגעגועים... אני אסתדר גם אני משרה מלאה
כי כולם מסתדרים וזה יהיה יותר קל מכשחשבתי. כך זה היה עם הבכורה
היה נחמד ונעים כשאוספים אותה הביתה ולה יש חיים משלה אבל היא נכנסה בגיל יותר טוב
מה שרני תמיד אומרת לא לחשוב ולדאוג אלא פשוט לזרום

פצלוחה10

New member
אולי

כן ניראה לי לזרום זה רעיון הכי טוב שאפשר ...
במחשבה זה תמיד יותר מלחיץ מבתכלס...
אבל לאחרונה נחשפתי לגישה שטוענת שזה מוקדם מדי ושילדים צריכים להישאר עם האימא לפחות עד גיל שנתיים (בין שנתיים ל5)
וברור לי שכל אחד צריך לעשות מה שמתאים וגם כל ילד הוא שונה... אבל זה גרם לי לתהות אם אולי באמת הנורמה היום של חוםשת לידה 3 חודשים או 6 חודשים אולי זה לא הכי נכון לגורי אדם...

Miss Ziggy

New member
גם אני באותו מצב

שלי בן כמעט 4 חודשים, מתכננת להכניס אותו לפעוטון בגיל 6-7 חודשים ולחזור למשרה מלאה. מאוד חוששת. גם צריכה ללכת ולחפש פעוטונים בספטמבר, אשמח לטיפים למציאת הגן המושלם. גם לי מאוד קשה המחשבה של להשאיר כל כך הרבה שעות עם זרים, אבל זה משהו שצריך להתרגל אליו, אין ברירה ושמעתי שעד שבעה חודשים יותר קל להם, אח״כ מגיע. הבנה יותר טובה וחרדת הנטישה וזה יהיה להם יותר קשה. נקווה לטוב!

פצלוחה10

New member
בהצלחה ��

שיהיה בהצלחה קודם כל...
אני בינתיים אנסה להסתדר עם הבן זוג והסבתות ולדחות גן בעוד כמה חודשים... מקווה שנסתדר :)
בכל אופן המליצו לי ללכת לגן שמסכים שההורים ישארו עם הילדים... לפחות בימים / שבועות הראשונים... ואז להישאר בטווח ראיה של התינוק וככה זה הדרגתי... ניראה לי זאת עצה מעולה...
למרות שזה הפתיע אותי שזה לא מובן מאיחיו שהורים יכולים להישאר...

Miss Ziggy

New member
נראה לי שאנסה להכניס

למסגרת בגיל 6-7 חודשים, גם בגלל שלמיטב הבנתי בגיל כזה ההסתגלות יותר קלה לתינוק כי הוא פחות מבין, לפני החרדת נטישה ופחד מזרים...
&nbsp
כן אלך לגן עם כמה ימי הסתגלות (לא שמעתי שנותנים שבועות)... כן נשמע הגיוני שלא נותנים להורים להישאר כי מנסים לבות לילדים שגרת יום וזה עשוי לבלבל, למשל אם באים באמצע היום ולא לוקחים הביתה, זה יכול להקשות על התינוק שמרגיש שזה סימן לסוף היום, וזה עוד פרידה...
יש גנים עם מצלמות,שניתן לצפות בילד במהלך היום- לדעתי זה נותן בטחון ומרגיע...

למעלה