בן 11 חודשים שכמעט ולא רוצה יותר בקבוק

בלונד23

New member
בן 11 חודשים שכמעט ולא רוצה יותר בקבוק

הי לכולן,

בני בן 11 חודשים עוד יומיים ב"ה :)
היה אוכל בקבוק נוטרילון בלילה ובבוקר. כבר בגיל חצי שנה הפסיק לקבל תמ"ל אחר הצהריים, סירב.
לפני השינה, מאז שהוא ביסס ארוחת ערב (קלה מאוד ולפעמים גם לא רוצה אותה!!! למשל אתמול זרק מהמגש לרצפה ולא אכל כלום) הוא פיתח הרגל לשתות ממש טיפה אחת (10, 20 מ"ל) ולדחות את הבקבוק בתנועת יד.
פעם היה שותה את הבקבוק בלילה ובבוקר. בזמן האחרון, ובהדרגה, ככל שאוכל יותר מוצקים, ככה לא רוצה בקבוק. לדוגמה היום בבוקר שתה 40 מ"ל והעיף את הבקבוק בנחרצות. כבר ב8 וחצי הוא מוכן לאכול ארוחה מוצקה. אגב, דייסות הוא מסרב בתוקף, אז גם פה נמנע ממנו לקבל תמ"ל.
הוא במשקל נמוך מאוד ועם חוסר ברזל, אז הייתי רוצה שימשיך לשתות בקבוק לפחות 1 מלא ביום, אם לא שניים. גם המטפלת מודאגת שהוא לא שותה תמ"ל, בגילו.
מה אומרות?

אני חושבת שכדאי לפנות לתזונאית שמומחית בתזונת תינוקות

כי מילא אם היה אוכל את המוצקים טוב, אבל גם את זה הוא לא ממש אוכל ובמשקל נמוך.
מה לגבי מדדים אחרים חוץ מהמשקל- הבריאות שלו תקינה? מה רופא הילדים אומר בעניין?

הייבי

New member
למה לא לפנות לדיאטנית ילדים?

מההודעות הרבות שלך בנושא נשמע שיש קושי אמיתי סביב נושא האכילה- גם בכמויות וגם במגוון. לדעתי שווה להתייעץ עם דיאטנית שגם תוכל לעזור לך לאזן שבמעט שהוא אוכל יצרוך את כל הצרכים התזונתיים מבחינת ויטמינים וגם כדי לייצר אצלכם בבית שיח בריא איתו סביב מזון ולהימנע מהפרעות אכילה בהמשך. משהי שעבדה איתי בזמנו פנתה דרך קופת חולים והדיאטנית עשתה אצלם פלאים ונתנה להם כלים התנהגותיים איך לגשת לדברים יותר מתפריטים.

בלונד23

New member
כי אין תוריםם

סיפור חיינו - ממתינים לתור נוסף, שני. היה לי תור שלא יכולתי להגיע אליו, ודחיתי, התור הא עוד כחודשיים וזה התור הפנוי היחיד אליה :(

הייבי

New member
מה לגבי לגשת באופן פרטי?

לפחות למפגש אחד שייתן לך כלים וטיפים איך להתנהל לתקופת הביניים עד שחכיע התור דרך הקופה

בלונד23

New member
אז הכול השתנה שוב!

עכשיו הוא כן רוצה את הבקבוק ואפילו עוד יותר מהרגיל.
הכול כל הזמן דינמי.

ככה זה ילדים-דינמים

למעלה