מעבר לטיולון

מעבר לטיולון

הקטנה ארוכה ועל כן ממש מגיעה כמעט עד הסוף של האמבטיה בעגלה.
היא גם מאוד מתוסכלת מזה שלא רואה מה קורה בחוץ-אני משתדלת לפתוח למעלה אם אין שמש ואז היא רואה קצת אבל בעיקר את השמים ולכן חשבתי שאולי הגיע הזמן להעביר אותה לטיולון, במיוחד שמאוד חם באמבטיה.

בבוגבו בי 3 הבנתי שאפשר להוריד את הטיולון למצב של 165 מעלות- האם זה מספיק לילדה בת 3 חודשים?

באיזה גיל אתם העברתם לטיולון? האם מסיבה מיוחדת?

iameden

New member
בדרך כלל לא עוברים לפני גיל 4-5 חודשים בגלל הזוית

זה לא טוב להם לגב ועדיף להישאר באמבטיה כמה שיותר. אולי דווקא על הבטן תוכל להרים ראש ולראות יותר מה קורה בחוץ?
ואם לא עכשיו אז אולי עוד מעט תרים ותצליח (וזה גם מעודד אותם מאוד לנסות כי זה מעניין).

אישית הייתי מושכת עוד טיפה אלא אם זה ממש בלתי אפשרי כי רק צורחת (ועכשיו חם מדי להסתובב עם מנשא במקום בעגלה בינתיים)

הלוואי והייתה מוכנה במנשא, הלוואי!

יש לה מאוורר לעגלה שמקל על החום ויותר סביל אבל היא עדיין מזיעה את נשמתה כל פעם שמוציאה אותה מהעגלה גם אם אנחנו באיזור בלי שמש. לשכב על הבטן בעגלה היא לא מוכנה.
&nbsp
כרגע החלטנו לחכות עוד קצת עד שממש תגיע לקצה ואז נחליף.

iameden

New member
באיזה מנשא ניסית?

אולי תנסי במקומות ממוזגים עם מנשא.
יכול להיות שחם לה מאוד ובגלל זה לא רוצה?

ניסיתי בבית הממוזג ובחוץ

bktan, אנפמינו ועוד איזה מנשא בד שלא הסתדרתי איתו.
מחכה שתגדל קצת ותחזיק את הראש יותר יציב ואז אנסה עם הבייבי ביורן כשהיא עם הראש קדימה. היא פשוט לא אוהבת להיות דחוסה אז לדעתי אם היא תהיה עם הפנים מקדימה היא תאהב.

iameden

New member
נסי בייבי ביורן עם הפנים אליך...

במנשאי בד הם דחוסים ולילדים גבוהים זה כבר לא נוח בגיל 2-3 חודשים.
אבל במנשאים כמו בייבי ביורן או ארגו (עם מתאם ניובורן) זה די נוח להם גם כשהם עם הפנים אליך. הם רואים די הרבה מהצד וזה נחמד לתינוקות סקרנים שרוצים לראות הכל (מה שלא מאפשר מנשא מערסל).

אנחנו עברנו בגיל חצי שנה
אבל הם ילידי חורף, וגם נולדו פגים.
ועם זאת... גיל 3 חודשים נראה לי מוקדם מדי כדי לוותר על האמבטיה. 165 זו בכ"ז נראית לי זווית גדולה מדי...
מה שיעזור לה לתסכול זה כמו שהציעה iameden - להשכיב אותה על הבטן ולהרים לה את הגגון כמה שיותר, או אפילו להשכיב אותה הפוך על הבטן (כך שהרגליים במקום שבו בד"כ נמצא הראש כששוכבת על הגב) ואז הגגון גם לא חוסם לה את שדה הראייה.
זה מאד מאד מאד מעודד אותם לשכב על הבטן אחרי שהם עוברים את התסכול הראשוני כי זה באמת מאפשר להם שדה ראייה נרחב הרבה יותר מאשר גגון/שמיים.

לא מוכנה להיות על הבטן בעגלה

והעגלה די גבוהה מבחינת ה"קירות" כך שלא ממש רואים משהו כשהיא על הבטן.

הייבי

New member
אנחנו עברנו ב4.5 חודשים

היה לקטן חם ברמות שאי אפשר לדמיין והוא פשוט לא הסכים לשכב שם. איך שהיינו מניחים אותו התחיל לצרוח. עם הגדול שנולד באוגוסט אבל גדל בעיקר בחורף עברנו בגיל 6.5 חודשים כשניסה להתהפך בתוך האמבטיה של הטיולון. אני בכל מקרה נמנעת עד כמה שאפשר להסתובב עם הקטן בשעות החמות בחוץ. גם בטיולון ביחד עם טטרה להצללה דיי חם.

הייבי

New member
אני משאירה את הצדדים פתוחים

הצלון של העגלה שלי מורכב משלושה מקטעים כשהאמצעי הוא רשת. אני שמה את הטטרה על החלק העליון ככה שיש זרימת אוויר מהצדדים וגם דרך הקדימה (לא סוגרת עד הסוף עם הטטרה כדי לא ליצור סאונה). בימים ממש חמים יש אפשרות גם לפתוח אצלי את הכיסוי האחורי ויש שם רשת שמאפשרת זרימת אוויר גם כן. בקיצור- נזהרים. מוצאים שיטות. והעיקר למנוע מהלבנבן שלי שמש ישירה

לולי283

New member
עם התאומים אין לי אמבטיות

רק טיולון אבל עם הגדולות עברתי סביב 4, 5 חודשים....כל אחת משכתי כמה שאפשר בהתאם למשקלה וגודלה כי האמבטיה הייתה המקום היחיד שהיו ישנות בו כמו שצריך (-; מצד שני הטיולון שלי מגיע ל175 מעלות ככה שזה די מאוזן, כמעט שכיבה ומתאים מגיל לידה.

בלונד23

New member
עברנו כשנגמר הקור של החורף

לא זוכרת בדיוק כמה חודשים, בערך 4. אין בעיה להעביר אני חושבת גם אם אין זוית מלאה של שכיבה אבל תבררי עוד - אני לא מומחית. פשוט תנסי ותראי אם נוח לה. הבאסה בטיולון היא שחובה לקשור אותה אחרת יש סכנת נפילה, ואז היא קצת מרותקת למקום ולא חופשייה.
אגב, עברנו לטיולון לפי המלצת האחות שאמרה שבגילו הוא כבר רוצה לראות את העולם.

טיולון

אז לכבוד הגיעה של הקטנה לחצי שנה, היא שודרגה לטיולון. אני מרוצה, היא קצת פחות.
אני משכיבה את הגב ל170 מעלות (המקסימום), כי הבנתי שזו ההנחייה כל עוד לא יושבים עצמאית. לגברת זה פחות מתאים. היא מתעקשת להרים את הראש וגם חלק מהחזה, במין התחלה של כפיפת בטן ולא מרפה. היא יכולה להיות ככה גם 5 דקות רצוף, ורק להניח את הראש להרפייה קצרה.
מה עושים? לחכות שתתרגל? לוותר לה ולהרים לזווית יותר נוחה שבה היא תוכל לראות מה קורה?
מתלבטת...

הייבי

New member
אנחנו הרמנו טיפה

בזווית השכיבה המלאה היה כועס ומתוסכל. הרמתי ממש בסנטימטרים בודדים. זה עדיין הרבה יותר קרוב לשכיבה מאשר לישיבה אבל מאפשר לו הצצה על העולם. בסופו של דבר יש הרבה טיולונים שלא מגיעים עד 170 מעלות אז לא נראה לי אסון אם ישכב בזווית קצת פחות שטוחה. בנוסף תתלי לה צעצוע/קשת עגלה שתעניין אותה בתוך העגלה ותעודד אותה לשכב.

עברנו בגיל חמישה חודשים

המטפלת אמרה שבחוץ הוא בערך היחיד עם עגלה. זה היה לקראת שבועות אז היה ממש נעים.
ממילא היינו בחנות לקנות כיסא בטיחות אז העברנו לטיולון וזהו.

למעלה