התהפכויות ומשבר שינה

הייבי

New member
התהפכויות ומשבר שינה

הקטן שכלל ביומיים האחרונים את ההתהפכות מהבטן לגב ככה שהוא שולט בזה ומצליח כל פעם (עד עכשיו הצליח אקראית כשבמקרה הידיים שלו היו מונחות נכון) ובנוסף התחיל היום להתהפך מהגב לבטן. ועכשיו השאלות: 1. מהבטן לגב מתהפך רק לצד שמאל (באופן שדוחף עם רגל ימין) ומהגב לבטן מתהפך רק לצד ימין. אני מניחה ששמאל יותר קשה לו. איך לעודד אותו להתהפך גם לצד השני? 2. כל הקפיצה הזו יצרה לנו משבר שינה בעיקר במהלך השנות יום. הוא מתנגד ללכת לישון. צורח. מוציא את המוצץ מהפה וזורק על הרצפה. עד היום כשהיה זמן לישון (והיו לו שעות יחסית מסודרות בשבועיים/שלושה האחרונים) היינו אומרים משפט קבוע. ניגשים לעריסה לקחת מוצץ ומערסלים. קצת נענועים עד שהיה נרגע והיה נרדם בידיים בלי נענוע/שששש או משהו אחר. רק מעורסל. עכשיו גם נענועים, קפיצות וריקוד הגשם בקושי מרדימים אותו. עצות? טיפים? תודה למי ששרדה עד לכאן

אותי הנחו לעשות רעש עם רעשן קרוב אליה

ואז להזיז תוך כדי שמוודאים שהיא יוצרת קשר עין עם הרעשן ואז להזיז לצד שמעוניינים. היא עוד לא מתהפכת אבל זה טיפ שאמרו שהמרפא בעיסוק המליץ לעשות בעתיד.
&nbsp
לגבי השינה- ניסיתם לקחת לסיבוב בעגלה? אם ישן בלול גדול אולי להקטין עם נחשוש וזה יתן לו הרגשה של חום?

הייבי

New member
תודה. לגבי השינה

בעגלה תמיד נרדם אבל לא תמיד אני פנויה לטיולים איתו. עדיין ישן בעריסה. למעשה אנחנו לא עשינו שום שינוי מהצד שלנו ואיכשהו משהו השתנה לרעה...

iameden

New member
בקפיצות התפתחותיות פעמים רבות יש רגרסיה

ובאזור גיל 4-5 חודשים יש לעיתים קפיצה התפתחותית גדולה וגם רגרסיה גדולה בשינה. אפילו נתנו לזה שם- " משבר גיל 4 חודשים".
זה עניין של זמן וסבלנות והרבה "אימונים" בזמני עירות וזה בדרך כלל עובר. עד ההתפתחות הבאה (חכי שילמד לעמוד...).

מקווה שיעבור מהר. זה מתיש.
בהצלחה!

נכון. ומה שבעיקר חשוב לעשות ברגרסיות
הוא לא לעשות שינויים יותר מדי גדולים אם אפשר, ואם בכל זאת משנים - להיות מאד ערים ולא למשוך את השינוי יותר מדי זמן. ברגע שמתאפשר - להחזיר להרגלים הישנים בלי תירוצים ובלי דחיות של מחר/אחרי הסופ"ש ודומיהן.
&nbsp
במהלך החיים של הילדים בכלל יש הרבה פעמים רגרסיות כתוצאה מקפיצות התפתחותיות, ובתקופת החיים הראשונה רובן משפיעות על השינה. מה שחשוב לזכור כל הזמן שמדובר בפרק זמן קצר ברוב המקרים (בין שבועיים לחודש) והוא עובר. אז גם מה שנראה כקטסטרופה היום יכול להיגמר כבר מחר. והחלק החיובי הוא שבמקביל לרגרסיה בתחום אחד מגיעה התפתחות גדולה בתחום אחר וזה משמח

יכולה להציע הזדהות ועוד פרשנות

אצלנו תינוקת בת ארבעה חודשים שלפתע החליטה שלא מתאים לה להירדם בידיים. כמו שאמרת - אנחנו לא שינינו כלום והיא פתאום משנה.
כל פעם שמנסים להרדים בערסול היא פשוט צורחת ועד היום זאת הייתה הדרך היחידה... כרגע כל יום אתגר מחדש שכן היא לא מצליחה להירדם בשכיבה במיטב ולא מוכנה בידיים....
לפעמים מחזיקים אותה אנכית (כמו לגרעפס) ועם מוצץ עד שנרגעת מאוד מאוד מאוד ואז משכיבים במיטה להרדמה, לפעמים נדנוד בעגלה ולפעמים מרדימים במנשא....

זה קשה מאוד כשהיא החליטה לשנות את החוקים ולא מגלה לנו מה :)
מקווה שתגלו את החוקים החדשים במהרה.

הייבי

New member
תודה לכולן על העצות וההזדהות

אני מנסה לאט לאט לצמצם את הנענועים חזרה. עדיין יש בכי סביב השינה אבל כברנו מנעריסה למיטה אז הוא ישן יותר זמן רצוף. לפחות ככה אני פחות מתוסכלת שכל ההשקעה היא עבור מחזור שינה בודד.. נקווה שעוד קצת ונראה שיפור

זה היופי שאני מגלה בגידול של התינוקת הראשונה שלי

(בין כל שאר הדברים הנחמדים שיש... אבל כרגע מתייחס ליופי שבמשבר)

הכל זמני עם הקטנטנים האלה לטוב ולרע.
כל יום יש יכולת חדשה וגם כל יום יש אתגר חדש. ולפעמים בחלק הקשה הכי מסובך לזכור שכל יום זה משהו חדש ומה שקשה היום מחר או מחרתיים עובר. אבל ככה זה...

שוקלת לכתוב לי את זה על התקרה שברגע שאני פוקחת עיניים בבוקר היה כתוב - הכל זמני :)

למעלה