טיפים להרדמה

טיפים להרדמה

התינוקת בת 4 חודשים. כשהולכת לישון בלילה ישנה לילה שלם (חמסה חמסה), הבעיה שנכנסת לשנת הלילה נורא מאוחר (סביב 22:00).
אנחנו מנסים להרדים אותה הרבה לפני, בסביבות 20:00 או לפני (תלוי מתי קמה מהשינה שלפני האמבטיה) אבל משום מה או שנרדמת לזמן קצר יחסית (כמו שנת יום, חצי שעה-שעה) או שמתעוררת כל פעם שמנסים להניח אותה בעריסה.
כל ההרדמות על הידיים ובאותן תנאים... ומרדימים מיד כשרואים סימני עייפות (בד"כ כל שעה וחצי), אף פעם לא מושכים אותה.
מה אנחנו עושים לא נכון?
למה היא מתייחסת ל-20:00 כאילו זו שנת יום? זה מתסכל כי כל ערב זה מאבק של שעתיים.
ואיך אפשר לשנות את זה?

תודה מראש.

Arirel18

New member
יכול להיות

שבגלל שעכשיו קיץ ועוד יש אור , את יכולה לנסות להחזיר אותה לישון ורק כשהיא עוברת לשינה עמוקה (חצי שעה אחרי שהתעוררה) תחזירי אותה למיטה

שנת לילה
לא כתבת כמה היא ישנה במהלך הלילה, אבל חשוב לי להתחיל בכך שתינוקת בגיל הזה צריכה לישון בממוצע קרוב ל-15 שעות במהלך היממה. ממה שאת מתארת תנומות היום שלה מאד קצרות מה שגורם לי להניח שלפעמים חלונות השינה שלה קצת מתפספסים. יכול להיות שאת משכיבה אותה לישון כשהיא עדיין לא עייפה מספיק (בגיל הזה לרוב התינוקות כבר יש יכולת להגדיל את הפער בין תנומות היום, לפחות באמצע היום לפער של שעתיים ואפילו שעתיים וחצי) ובגלל מיעוט השינה ביום יכול להיות שהיא מגיעה לשנת הלילה בעייפות יתר , אם כי אני חייבת לסייג את העניין כיוון שהיא בכל זאת מצליחה לישון לילה שלם.
&nbsp
אם תוכלי לתת קצת יותר פרטים לגבי מה קורה בזמן שבין 20:00 ל- 22:00 אולי זה יוכל לסייע במציאת פתרון.
מה קורה אם היא נרדמת ומתעוררת אחרי זמן קצר? מה מתרחש בין ההתעוררות לבין ההירדמות ב- 22:00?
מה קורה כשהיא לא נרדמת בכלל?
האם יש לכם טקס שינה קבוע לפני תנומות ביום ובלילה? מה הוא כולל?
&nbsp

תשובות

תנומות היום שלה בשבועות האחרונים דווקא התארכו ולרוב ישנה שעה. לפעמים שעה וחצי או שעתיים אפילו, לפעמים 40 דקות, אבל לרוב שעה. ככה שלא נראה לי שהחלון מתפספס.
בסה"כ ביממה היא מגיעה ל-14 או 15 שעות (בלילה ישנה 8-10 שעות).
חשבתי שאולי אני משכיבה אותה בלילה לפני שהיא עייפה אבל היא עושה סימנים אז אני הולכת לפי זה... והיא גם נרדמת כך שכנראה עייפה. פשוט מתעוררת אחרי חצי שעה או שעה, כאילו מתייחסת לשעה הזו עדיין כשנת יום.
כשהיא מתעוררת זה תלוי מה מצבה. אם מתעוררת ונראה שעירנית אז קצת מחזיקים אותה עד שמתעייפת שוב (משתדלים לא להוסיף גירויים). אם היא מתעוררת עצבנית מנסים להרגיע ולהרדים שוב.
ניסיתי לעשות טקס שינה אחרי האמבטיה עם סיפור ושקט ואורות חלשים אבל זה לא עוזר. היא הולכת לישון סופית רק כשהשעה 21:30 - 22:00.

מה שאני הייתי עושה
1. כן מקפידה על טקס שינה מסודר לפני השינה, ושיהיה שונה מטקסי השינה ביום.
גם אם כרגע לא נראה שזה עוזר - תינוקות משתמשים הרבה פעמים ב"רמזים" חיצוניים כדי לצפות מה עתיד לקרות.
2. אם בד"כ היא מתעוררת אחרי 40 דקות - אז הייתי נכנסת אליה כמה דקות לפני שהיא אמורה להתעורר, וכשאני רואה שהיא מתחילה להתעורר הייתי מניחה עליה יד/מנענעת קצת את העריסה/מלטפת... - מנסה לעזור לה להמשיך לישון לפני שהיא ממש התעוררה לחלוטין. לעזור לה לא להתעורר בין מחזורי שינה.

ארוחות כבדות לא הוכחו כמועילות לשינה ארוכה יותר
אם כבר, אוכל שמכביד על הבטן, עשוי דווקא להפריע בשינה ובהירדמות - ממש כמו אצלנו המבוגרים.
&nbsp
כמובן, שזאת בהנחה ובמהלך היום הילד אוכל תקין וצורך את כל הקלוריות שהוא אמור לצרוך..
&nbsp

למעלה