משפטים מעצבנים שאומרים להורים לתינוקות

משפטים מעצבנים שאומרים להורים לתינוקות

ב-3 השבועות האחרונים וגם במהלך ההריון קיבלתי הרבה עצות וטיפים לצד הערות די מטופשות , במיוחד לאור העובדה שאני לא ממש חסרת ניסיון עם ילדים.
אז זה התחיל ב"תחזיקי לה את הראש טוב" (לא, אני רוצה שהראש שלה ייפול אחורה, יותר מעניין ככה!), המשיך ב"תשני כשהיא ישנה" שנאמר על ידי כל אדם שמכירה ( תשני כשהיא ישנה, אבל בין לבין תשאבי חלב, תנקי בקבוקים ומוצצים ועל הדרך תנסי גם לאכול ולעשות פיפי) ויש עוד כל כך הרבה.

אילו משפטים מעצבנים אמרו לכם ואיך הגבתם/הייתם רוצים להגיב?

היא נושמת??!!!??

כמו שכל אמא שאי פעם השתמשה במנשא, במיוחד במנשאי בד גמיש, שמעה עשרות אלפי פעמים.
הרבה פעמים השאלה הבאה היא "איך את יודעת שהיא נושמת?"

אני גיוונתי, לפי מצב הרוח.

לפעמים התעלמתי, לפעמים עניתי בסבלנות.
יותר מפעם אחת עניתי שאני יודעת כי היא לא כחולה.
ופעם אחת כשהייתי במצב רוח ממש קרבי עניתי "היא לא נושמת. למה היא צריכה לנשום? 9 חודשים בבטן לא נשמה, היא תסתדר ככה גם עכשיו." הפרצופים שקיבלתי מסביב היו priceless.

יו לגמרי

זה הרבה פעמים בא עם ״לא חם לו״ ו״אוי הצוואר״
אין לי ביצים לתשובות שנונות. סתם תודה הכל בסדר.

מ י כ ל10

New member
אמרו

אמרו כל מיני דברים, לא המון. על חלקם גם התעצבנתי, אבל מתישהו הבנתי - אין כוונה רעה מאחורי הדברים. לומר לאמא "תחזיקי לו/ה את הראש" זה כמעט אינסטנקטיבי, בטח אם התינוק לא בידיים של הדובר והוא לא יודע בדיוק איך ואיפה את מחזיקה את הראש. "היא נושמת?" אומרים כמעט לכל אמא עם תינוק במנשא. מה לומר? בדיעבד הסתבר לי שאכן לא נשאתי טוב בהתחלה (לא בטוח שהשואלים יודעים איך לשאת, אבל עובדה - גם אני לא ידעתי).
מצטערת אם אני הורסת מסיבות. בוודאי שחלק מהדברים מעצבנים, אבל אני מעדיפה פי מיליון שמישהו יתערב בניסיון לעזור, מאשר שמישהו יימנע משאלה/הערה רק כדי לא לפגוע/להתערב, ושחלילה יקרה משהו שיכול היה להימנע

מבין אלפי ההערות שקיבלתי על נשיאה במנשא,

רק פעמיים היה להערה ערך. פעם אחת כשאמרו לי שהגברת שהיתה על הגב העיפה את הכובע שלה מהראש. ופעם אחת כשאמרו לי שהיא נרדמה.
רוב ההערות אומנם נאמרות עם המון רצון טוב מאחוריהן, אבל עם מעט מאוד יכולת באמת לעזור.

ה"תשני כשהוא ישן" היה הכי מעצבן

חמותי חפרה לי על זה בכל שיחה. אוף, טמטמה אותי.
התינוק שלי לא ישן ביום.. הלו!! וכל פעם שהוא ישן, איך שנכנסתי למיטה בום... התעורר. איך התבאסתי. כאילו את מרגישה שאת עושה משהו לא נכון. אחר כך כבר עניתי לה בעייפות מהולה בעצבנות שלא!! לא מצליחה לישון כשהוא ישן כי הוא לא ישן!
אחרי שהסתיימו הגזים והבן שלי התחיל לישון לילה שלם אז אמרתי לה שהבן שלי ישן לילה שלם של 10 שעות כך שביום הוא לא צריך לישון יותר מדי.
כשהיא התפלאה איך ואיך הוא עולה יפה במשקל, התרסתי שאני לא מניקה. שזו עוד חפירה שלה... שאניק. לא מניקה, עברתי ניתוח הרמת חזה שמנע שיהיה לי חלב. הסברתי לה יפה והיא לא הבינה, אמרתי לה שזה הילד שלי וההחלטות שלי והזהרתי את בעלי שהמשפט הבא יהיה "הציצים שלי ברשותי". חמותי אישה חרדית אז היא הייתה נחרדת ממשפט כזה אבל מה שצריך.

עוד דבר מעצבן: אם תחזיקי אותו על הידיים הוא יהיה מפונק.
לא נראה לי... באיזשהו שלב הגיע הרגע שבו הוא אוהב לשחק עם עצמו ולהיות בטרמפולינה כדי להסתכל עליי. לא חייבת לתת לו לבכות בשביל זה. אבל כשהייתי בתחילת הדרך ופחות מנוסה זה ממש תסכל אותי.

הייבי

New member
צבעים של בנים צבעים של בנות

יש לי שני בנים ועגלה אדומה. עם שניהם לא פעם ולא פעמיים אמרו לי "איזו תינוקת חמודה" וכשתיקנתי שמדובר בבן, הסתכלו עלי בזעזוע ואמרו "אז למה הוא בעגלה אדומה". השתדלתי לחייך, לשתוק ולעבור הלאה אבל הייתי מתה לשאול אם לאמא שלהם אוטו ורוד כי היא בת ולאבא אוטו כחול? אני רוצה עגלה אדומה. אני לא חושבת שזה ישנה למגדר של הבן שלי במה הוא ישן...

אוי, לגמרי!

האמבטיה שלנו הייתה בצבע טורקיז, באופן קבוע היו מדברים על הקטנה בלשון זכר.
עד עכשיו, בכל פעם שאני מלבישה לה בגד כחול אנשים מתבלבלים ומישהי גם אמרה לי "טוב, אין לה סימנים מזהים". בקושי החזקתי את עצמי מלענות שסימנים כאלה יגיעו רק בגיל ההתבגרות

galialon8

New member
לשאלות כאלה אני מתה לענות

"אנחנו מגדלים אותו להיות גיי".
בחיי, בא לי לקנות עגלה ורודה רק בשביל זה!

בלונד23

New member
לא זוכרת הרבה משפטים כאלה... יותר לגדולה!

לגדולה זה למשל למה את לא נותנת לה ממתקים, מה כבר יקרה (יקרה! ואל תתערבו!!!)
או למה היא לבושה ככה וככה (כי ככה החלטתי)
לקטן לא זוכרת שמישהו עיצבן אותי, כי אני לא נושאת במנשא בד"כ וגם אם כן אז לא מנשא בד נמתח אלא ילקוט, שאין מה להגיד עליו. רוב האנשים היו נחמדים מאוד דווקא.
לגבי תשני כשהוא ישן - זה הכי נכון ובאמת עצה טובה.
&nbsp
לקטן נזכרתי שאמרו לי למה את מכניסה לגן כשהוא ככ קטן. והאמת? צדקו, והוצאתי מהגן עקב מחלות.
&nbsp
&nbsp

אפילו אני כתבתי לך את זה עכשיו

אבל קחי בחשבון שבאמת הכוונה שבזה היא טובה.
לפעמים יש לנו נטייה לנסות לעשות הכל ולהספיק הכל, ואנחנו שוכחות שלפני חצי שנייה החיים שלנו התהפכו לחלוטין.
אז ב"תשני כשהוא ישן" יש את העניין שאת לא צריכה להספיק לעשות הכל, ומותר לך גם לנוח. אפילו אם הבית בבלאגן ....
וסליחה אם עצבנתי....

לך אני מרשה

והולכת לבדוק, שמעתי ציוץ של הטלפון כששטפתי בקבוקים ממקודם אבל התעצלתי לבדוק

"היא שלך? איך יצאה לך תינוקת כזאת יפה??"

או במילים אחרות - איך יצאה לך תינוקת בלונדינית עם עיניים כחולות ואת שחרחורת...

לפחות לא מתווכחים איתך שאת האמא ולא המטפלת

כל הזמן בטוחים שאני הבייביסיטרית של הקטנה כי אני נראית צעירה לגילי ושואלים אותי אם אני בטוחה שאני האמא

למעלה