שוב נושאי שינה

שוב נושאי שינה

התינוקת שלי בת חודשיים וחצי, לאחרונה התחלנו השכבה בערך בשעה שבע, כי היה נראה לי שאחר הצהריים קשה לה לישון את התנומה הקצרה ואז היא לא באמת שרדה עד שמונה ועכשיו אני עושה ניסיון להקדים (למרות שהמחיר הוא שאבא שלה בקושי רואה אותה אם בכלל).
והיא מתעוררת בסביבות 3:00-4:00
הציעו לי להעיר אותה לאכול בסביבות 23:00 כדי שתמשוך את הלילה...
האם אתן מעירות בסביבות 23:00 לעוד ארוחה כדי להאריך את הלילה או נותנות האכלת חלום? או שמתי שהתינוק קם הוא קם?

כל ההמלצות שקיבלתי מאמהות ומהרופאים זה לא להעיר באמצע הלילה

אלא אם מדובר בפג או מתחת למשקל של 3 ק"ג או שיש צורך רפואי.
אצלנו היא מתעוררת כל שעתיים -שלוש בלילה...לפעמים מושכת יותר שעות במיוחד אם אכלה יותר מהרגיל לפני השינה.
&nbsp
&nbsp

לא מעירה, לא משנה מה

גם לא האכלת חלום, אני בעד לתת למנגנון הרעב והשובע שלהם לעשות את שלו, גם אם זה פחות נוח.

הייבי

New member
בלי האכלות חלום

עם הגדול שקם בלילה כל שעתיים לינוק ניסיתי את זה וזה לא עזר. עם הקטן אפילו לא שקלתי את זה. עדיף לתת למנגנון הטבעי שלהם לפעול.

יש הרבה שתומכים בהאכלת חלום
ובפועל - זה באמת עובד ברוב המקרים.
אני באופן אישי - פחות מתחברת לרעיון. אני חושבת שחבל לעקוף את מנגנון הרעב והשובע הטבעי והמוצלח שיש לתינוקות כי בסופו של דבר זה יגרום לו להשתבש היות ומוסיפים לתינוק ארוחה בשעה שהוא לא באמת זקוק לה.
ממה שאת מתארת נשמע ששעות השינה ביום לא מסודרות בצורה טובה והיא פותחת פערים גדולים מדי בין תנומות במהלך היום מה שמוביל בסופו של דבר לעייפות יתר בלילה שבאה לידי ביטוי בהתעוררויות נוספות במהלך הלילה.
אני הייתי מציעה לנסות לסדר את היום בצורה אחרת וכדי שלא תגיע לשנת הלילה מותשת ואז היא תישן טוב יותר גם בלילה.

בלונד23

New member
גם אני לא מתחברת

יש לי בן ששוקל אחוזון 20, אם הייתי עושה האכלת חלום אולי היה שוקל יותר. אבל לא מסוגלת להתערב לו בבוטות כזו במנגנוני הרעב הטבעיים.

אכן אחרי תנומת הצהריים קשה מאוד לגרום לה לישון שוב

ואם היא ישנה זה רק על הידיים וברגע ששמים במיטה היא מתעוררת...

הבנתי בשלב מסויים שזה בגלל הגזים. מאפשרת לה לישון על הידיים והתחלתי היו גאיה...

אבל יש סיכוי שגם עושה משהו אובייקטיבי לא נכון... למשל אתמול
11:30 יד 14:00 הייתה ערה כי לא הצלחתי להרדים אותה ב 13:00
14:15-16:45 שינה על הידיים
16:45 האכלה עד 17:15 ואז חיכיתי עם המקלחת לשש ורבע כי אוכלת מייד אחרי המקלחת וחשבתי שלא כדאי שיהיה צפוף מדיי ואז כבר הייתה ממש גמורה מעייפות אחרי המקלחת...

הצעות?

כתבת לי רק חצי יום
אז קצת קשה לי להציע הצעות...
אבל אין ספק שהיה חלון עירות גדול מדי ב- 11:30.
יכול להיות שהיא היתה עייפה אפילו מוקדם יותר ולכן לא הצליחה להירדם בשעה 13:00...
&nbsp
בהעברה מהידיים למיטה - נסי להמתין בערך 15-20 דקות כדי לאפשר לה להיכנס למצב של שינה עמוקה יותר לפני ההעברה..

בלונד23

New member
לא מעירים אלא אם שוקל מתחת ל3 קילו

אז לשאלת - אל תעירי. עוד הרבה מאוד זמן היא תתעורר לאכול בלילה, וזה טוב מאוד. היא רעבה.

למעלה