בדיקת אוזניים אצל רופא

• פותח הנושא r2m
  • פורסם בתאריך

r2m

Member
בדיקת אוזניים אצל רופא

הקטן בן שנה ו 10, כנראה מנסיון אצל אחד הרופאים, פשוט לא מסכים שיבדקו לו את האוזניים, זו השתוללות וצרחות שלא ניתן להחזיק אותו וגם מחשש לנזק שיגרם לו וגם הטראומה.
מה עושים?
אובדי עצות.

בלונד23

New member
מחזיקים בכוח עם עוד בן אדם

באים מראש נניח את ואבא או את וסבתא או קוראים לאחות.

r2m

Member
להחזיק בכל כך הרבה כח תינוק בן שנה וחצי..

לא נראה לי הגיוני..
מה גם שהטראומה של הצרחות ולפעמים הקאות מהלחץ...
&nbsp
משהו להורדת עצמת התגובה

בלונד23

New member
זה עובר מהר וזהו

ככה זה בגיל הזה גם בדיקת דם למשל. אין ברירה.
זה לא יהיה טראומה אם את תתפסי את זה כצעד לקידום בריאותו.
זה ממש לא כזה הרבה כוח, הוא הרי קטן, אחד שוכב על הגוף כדי שהרגליים לא יזוזו והשני מחזיק ידיים וראש, זהו.

winterfell

New member

ארול01

New member
אם אפשר אז לא בכח

תנסי להחזיק אותו עליך ולהעסיק אותו עם צעצוע שהוא אוהב, הבדיקה כל כך מהירה שעד שהוא יבין שבודקים לו את האוזן היא תגמר. קצת בכי, מרגיעים ואז את האוזן השנייה.
כשהקטן היה בן חצי שנה, לקחנו אותו לרופא הגלל שיעול מציק. זה לא היה הרופאה הקבועה שלנו וכשהוא בדק לו את האוזניים, בוא ביקש שנשכיב את הילד ונחזיק אותו שלא יזוז. הקטן צרח והשתולל, בסוף הרופא אמר שיש דלקת באוזן (לא הייתה שום דלקת) ונתן אנטיביוטיקה לחמישה ימים. בערך שעתיים אחרי האנטיביוטיקה עלה לו החום ל 39, ככה במשך יומיים מורידים חום עם אקמול וחוזר ל 39 כשההשפעה עוברת. אחרי יומיים התחלנו לחשוד שהחום נובע מהאנטיביוטיקה, אז הפסקנו והחום ירד תוך כמה שעות. לקחנו אותו לרופאה שלנו שהסתכלה על האוזן ואמרה שאין שום דלקת.
מאז במשך חצי שנה היה לקטן טראומה ממיטת הבדיקות של הרופאה, התחיל לצרוח איך שמניחים אותו על המיטה. עכשיו זה עבר.

בלונד23

New member
מאנטיביוטיקה אין חום

זו פשוט לא תופעת לוואי של אנטיביוטיקה.
אז אין שום קשר.
השואלת כנראה שאלה על בדיקה מעמיקה אצל אא"ג שזה דבר ארוך שלוקח זמן יותר מאשר סתם אצל רופא ילדים ומצריך שכיבה.

ארול01

New member
תופעת לוואי נדירה

כתוב בעלון המצורף וגם הרופאה אישרה שזה כנראה המצב.
מה שהעלה את החשד שלנו זה שהחום היה קבוע ולא השתנה בין הבוקר והערב, בנוסף הילד הרגיש טוב פרט לחום ולא הראה סימנים נוספים של מחלה.

אני דווקא נגד הפעלת כוח

כי זה ייצור אנטי.
מה שעוזר מנסיוני כגננת זה לידד את הילד על כל עניין הרפואה דרך משחק של רופא-חולה, תיק רופא וכו' ולמצוא רופא ידידותי במיוחד שבאמת יודע לעבוד עם ילדים וימצא את הדרך לעשות את הבדיקה.

winterfell

New member
מנסיון עם ילד ששונא שמתעסקים לו באוזן

שום הכנה ושום הסחת דעת לא תעזור. רק להחזיק, ולקוות שהצרחות לא פוגעות בבדיקה (יש בדיקה שהצלחנו לבצע כראוי בפעם הראשונה השנה, כשהוא בן 5.5 - וגם זה אחרי הכנה ושוחד, ותוך פרצופים ותלונות).
אז עקרונות זה טוב ויפה, אבל כשמדובר בבריאות - אני מפעילה כוח. אין ברירה.

בלונד23

New member
כששום משחק ושום הסבר אינו עוזר

את מוצאת את עצמך ככה:
או שהילד יסבול מדלקת באוזן לא מטופלת
או בכוח. מה זה כוח - רק החזקה חזק חזק לשנייה וחצי, לא איזה התעללות...
זה נורא יפה להיות בעד הסברים ומשחק, אבל יש מקרים שלא עובד (את כבר תראי...)
&nbsp
קרה לי למשל לא מזמן שלילדה היה גרון אדום וצריך היה משטח. היא התחילה לבכות בהיסטריה. הבטחתי לה איזה שוחד - מה שאני לא עושה בד"כ - ושכנעתי. ואז היא הסכימה (בבכי). אבל כשהיא היתה קטנה יותר? חודשים של צווחות אצל הרופאה רק מהכניסה וכלום לא עזר, זה עבר בסוף מעצמו.

בגיל הזה אפשר בקלות להסיח את דעתו
פשוט תמצאו מה שעובד לכם - הקראת סיפור? משחק שהוא אוהב במיוחד? אפילו מסך (טלפון או טאבלט) זה משהו שהייתי מנסה במצב הזה.
וכמובן - למצוא רופא שהוא אוהב ושיש לו גישה לילדים.

בלונד23

New member
תלוי בילד. בד"כ שום הסחה לא עובדת אצלנו

גם לא פרס.
מדבקה מהרופאה? היא מסרבת (חכמה!)
סיפור או משחק בזמן שרוצים לבדוק לך אוזן? למה שתרצה לשמוע סיפור או לשחק במצב כזה? פשוט פורצים בבכי היסטרי...

למעלה