איך מתגברים על החרדה..

איך מתגברים על החרדה..

חזרתי לעבודה (לא הייתה ברירה בגלל משכורת.. רוב הבנות שאני מכירה נשארות עם התינוק עד ספטמבר.. הכי הרגשה פארשית). הבן שלי אצל מטפלת.
בחורה נחמדה אבל צעירה ולא ממש עם ניסיון. האמת גם במעון יהיה לי קשה רק שזה יותר מפוקח...
מי שהילדים שלה במסגרת, אתן מתקשרות במשך היום?
המטפלת חרדית ולכן הטלפון שלה כשר. בלי הודעות ובלי וואטסאפ. אני לא אוכל לקבל ממנה תמונות.

יש לי שתי חברות שאיבדו ילדים למוות בעריסה ואני יודעת שאני באובר חרדה בגלל זה.
מה אתן עושות כשהילד במסגרת?

הייבי

New member
אני משתדלת לא להציק

המטפלת של הגדול (שכנראה תהיה גם של הקטן) היתה אישה בשנות ה-50 לחייה אז לא היה לה וואטסאפ ותמונות. בהתחלה הייתי מתקשרת/שולחת sms לראות שהכל בסדר. עם הזמן הפסקתי כי היה ברור שהיא התרגלה אליו והוא אליה. כשהכנסתי לגן אז הסתפקתי בתמונות וואטסאפ שהגננת שולחת בקבוצה של הגן. זה מלחיץ לפעמים אבל אין ברירה ואני משתדלת כשאני בעבודה לשקוע בעבודה בשביל שהזמן יעבור מהר ולא כל הזמן להיות בלחץ מה קורה עם הקטן.

בלונד23

New member
מתעדכנת בואטסאפ

לא הייתי שמה אצל מטפלת ללא ניסיון, האמת.
אבל אם כבר שמת - תלכי אליה ותוודאי שהחדר מאוורר והטמפרטורה טובה (מזגן בקיץ) ושאין מגן ראש - גורם מספר 1 למוות בעריסה - ושמשכיבה רק על הגב.

לגבי השכבה על הגב הזהרתי אינספור פעמים

היא מישהי מוכרת. בעלת ניסיון של 3 שנים.
הבעיה פה בבני ברק זה היצע וביקוש. העדפתי מישהי מוכרת על פני מישהי מבוגרת שפחות תשים על מה שאומר לה.

לגבי הבית שלה הוא ממוזג עכשיו כל הזמן. ועדיין שולחת את הבן שלי עם קצר פלוס ארוך להחלפה אם יהיה שם ממש קר. כרגע לא הרגשתי כפור שם.

josie1986

New member
למווץ בעריסה אין גורם

ואם יש גורם למוות, אזי הוא אינו מוות בעריסה.
מגן ראש אולי מעלה את הסיכון למוות בעריסה, אך אינו גורם לו.
כמובן כדאי לשמור על כל כללי הבטיחות כפי שכתבת.

בלונד23

New member
גורמי סיכון

חימום יתר, השכבה על בטן, מגן ראש, שמיכה עבה מדי. אלה גורמי סיכון, להלן גורמים.

אפשר להתקשר/לסמס במיוחד כשמדובר במטפלת אישית

במקרה שלך בהחלט הייתי מתקשרת מפעם לפעם במיוחד בהתחלה.
במעון בד"כ מבקשים במיוחד בהתחלה שיצלמו תמונות וישלחו-בהמשך התדירות לרוב תפחת.
&nbsp
לאט לאט בוטחים יותר ויותר ומתרגלים למצב. זה לא פשוט. אני בעצמי לא יודעת איך אעשה את זה במיוחד שהולכת לעבוד עם ילדים של אחרים. כרגע דוחה את זה לבערך שנה...

אני בהחלט בעד להתקשר
אני חושבת שזה לגיטימי לגמרי, במיוחד שהיא מטפלת רק בילד שלך.
בעיני מה שחשוב להקפיד זה שהשיחה תהיה עניינית וברוח טובה, ולא תיתן למטפלת תחושה שאת בוחנת אותה ומעבירה עליה ביקורת אלא יותר מתעניינת בבן שלך ובסדר היום שלו.
יכולה לומר לך שגם היום ׁ(הפיצים שלי כבר בני חמש וחצי...) יש ימים שאני מתקשרת לגן לשאול על הפיצים בימים שאני יודעת שהיה להם איזשהו קושי בבוקר. זה תמיד מתקבל בהבנה.
&nbsp
מה שעוד הייתי עושה כדי להרגיע את עצמי אילו הייתי במצבך - ביקורי פתע. אם את לא יכולה לצאת מהעבודה באמצע היום אז הייתי שולחת חברה שעדיין נמצאת בחופשה כדי "להחזיר" בגד שנשכח או סבא/סבתא אם הם פנויים לביקורים באמצע היום.
אני יודעת שיש בזה מסר של חוסר אמון, אבל אני יודעת שאותי זה היה מרגיע

היא לא מטפלת רק בבן שלי

אלא גם בבת של אחי ובבת שלה.
לצערי אין בנות שעדיין בחופשה וההורים שלי עובדים יותר קשה ממני (אבא שלי הוא הבוס שלי ואמא שלי עובדת מחוץ לעיר).
כשרק שמתי אותו, הייתי לפעמים עוברת ומקשיבה מאחורי הדלת. היא בקומת קרקע של הבניין שלה... לא שמעתי משהו משמעותי.

עכשיו התקשרתי שוב בתואנה שהבן שלי לא ישן בבוקר ורציתי לבדוק איך הוא מרגיש. היא אומרת שהוא ישן טוב, אכל, שיחק ועכשיו ישן שוב.

winterfell

New member
טלפון / SMS באמצע היום

למטפלת של הגדול הייתי בהתחלה מתקשרת מתישהו באמצע היום. שואלת אותה איך הם מסתדרים, איך ישן, איך אכל וכו'. סתם להתעדכן - מבחינתי לגיטימי, בעיקר כשהוא בהסתגלות. התקשרתי בשעות שונות, ורציתי גם לשמוע מה רעשי הרקע...
כשהמטפלת של הקטן התחילה איתו, היא שלחה לי סמס 2-3 פעמים ביום, לעדכון. זה היה מיוזמתה, היא אמרה לי שהיא יודעת שזה מרגיע אמהות... בנוסף, שמתי בבית מצלמה.

בשני המקרים, לאחר תקופה כשראיתי שהכל טוב כל הדברים הללו פחתו מעצמם.

MotheRonit

New member
וואו מצטערת לומר אני מטפלת וזה נשמע לי עינוי בשבילך

מבחינתי זה לתת לכם הרגשה של להיות בלי ולהרגיש עם. בלי מסרונים ותמונות אפשר להתחרפן. רק עכשיו כשאני מטפלת בשניים זה קשה לי יותר מעשית אבל לפחות פעם ביום יש עדכון כשהילדים ישנים ו/או בסוף יום.
הייתי מציידת אותה במצלמה דיגיטלית ומבקשת ממנה לצלמן

למעלה