עצירות לתינוק בן חודש ושבוע

Goaz2015

New member
עצירות לתינוק בן חודש ושבוע

אשמחחהרופא. לא כל כהיוש,די מודאגת ומיואשת כבר!!!בשעה טובה ילדתי פשוש קטן�� ב02/04 במשקל 3744.בבית חולים לא הלך כל כך עם ההנקה אז לאחר ״בדיקת״ כל הבקבוקים הבנו שהוא אוהב מטרנה.לאחר 3 ימים השתחררנו לבית וברוך ה׳ בבית חולים היו יציאות תקינות ומלא.כשהגענו לבית בעלי לקח משאבה מיד שרה להשכרה ושאבתי,עברנו לבקבוק שאוב והורדנו מטרנה וגם אז היו יציאות תקינות לחלוטין,רק שאז התברר בבדיקה אצל רופאת ילדים שיש לו לשון קשורה.אחרי שפתחו לי את הלשון קשורה(פעולה שנעשתה באותו רגע אצל הרופא) התחלנו ציצי ופשוט מאז הוא לא מחרבןןן..אם אני לא אגרה עם מד חום או נרות שהרופאת ילדים הביאה הוא לא מחרבן לבדדד....התחלנו לשלב בקבוק שאוב בנוסף להנקה וגם ניסינו מטרננ להוסיף אבל כלום לא עוזר הוא פשוט לא מחרבןןןן!!!פשוט מיואשתתתת הוא תמיד סובל ואחרי 5-6 ימים עוזרת לו לחרבן.ממש מודאגת.למישהו היה משהו דומה?יש לכם טיפים?
הרופאה לא נתנה כל כך מענה אמרה להחליף תזונה(אני) ולשים נרות.החלפתי תזונה ולא עזר.ונמאס לי לדחוף לו נרות בתחת כל הזמן,אני רוצה שיחרבן לבד����
אשמח לעזרה בבקשה��������

ארול01

New member
ניסית טיפות פרוביוטיקה?

לקטן שלי הייתה תקופה של עצירות בערך בגיל חודשיים (יציאות כל 3 ימים). הרופאה המליצה להוסיף טיפות פרוביוטיקה וזה עזר. מדובר במוצר די יקר, אנחנו נתנו אותו חודש אחד ואחרי זה כבר לא היתה בעיית עצירות יותר.
כמובן להתייעץ עם רופא לפני שנותנים.

Goaz2015

New member
ל : ארול01

קודם כל תודה על המענה.כן המליצה ביוגאיה נותנים כל ערב 5 טיפות ולא עוזר.אולי יש המלצה למשהו אחר? קבעתי תור לגסטרו ילדים

בלונד23

New member
את חייבת גסטרו באמת

המצב אצלך דורש טיפול ושינוי.
מה עם עגבנייה מרוסקת כל יום ועם שמן זית?

אם כל התזונה שלו היא הנקה
אז הרופא צודק - שינוי תזונה שלך הוא באמת המפתח לפתרון בעיית העצירות שלו.
&nbsp
אני לא בעד נרות וגם לא בעד גירוי של פי הטבעת עם מדחום - כי אז ההתרוקנות היא לא תוצאה של צורך טבעי.
אם הטיפות שהרופא המליץ לא עוזרות אז תחזרי לרופא כדי שיעזור לך למצוא פתרון אחר, ובאותה הזדמנות הייתי מבקשת הפנייה לרופא גסטרו עבורו, ותזונאית עבורך.
&nbsp
&nbsp

Goaz2015

New member
ל :פיצי ופיצית

ניסיתי הכל.שיניתי תזונה באמת אין כלום לא עוזר
קבעתי תור לרופא גסטרו ילדים ונקווה לבשורות טובות בעז״ה.
הרופאת ילדים אומרת ש5 ימים ללא יציאה זה בסדר ביום ה6 זה כבר עצירות.

מ י כ ל10

New member
שאלות

מצטערת, לא כ"כ הבנתי מהכתוב:
כמה זמן הוא יונק בלבד? איך העלייה שלו במשקל? האם יש חיתולים רטובים ובלי ריח חריף? כל כמה זמן הוא אוכל?
נראה לי שלפני הכול חשוב לוודא שהוא מקבל מספיק חלב.
כשאת עוזרת לו, איך נראית היציאה שלו? היא אמורה להיות רכה מאוד ובצבע חרדל. האם מוקל לו אח"כ?

Goaz2015

New member
ל:מיכל10

הוא יונק כל 3 שעות,לצערי גם במשקל הוא לא ינק.פיפי יש בשפע תמיד כשאני מחליפה הטיטול רטוב לגבי ריח לא יודעת לא שמתי לב ניראלי ריח של פיפי רגיל...אשים לב לזה,מזה ריח חריף???
היציאה שלו כמו קוטג ובצבע צהוב חחחח חרדל.ניראלי שהוא מקבל מספיק חלב כי הוא יונק 40 דק וכשהוא נירדם אני מעירה אותו.וכן מוקל לו אח״כ אבל אז הגזים מגיעים...מסכןןן שלייי

מ י כ ל10

New member
היי,

התיאור נשמע כמו של קקי יונקים, אבל אם הוא לא עולה במשקל ייתכן שהוא לא יונק היטב. גזים מאוד אופייניים לגילו, ובאמת גורמים לסבל ואי נוחות.
האם את המרווחים בין ההנקות הוא מכתיב (מבקש) או את? האם הוא נרגע אחרי הנקות? אני מציעה לבדוק עם יועצת הנקה, וכן לעקוב אחרי העלייה במשקל לעתים תכופות (כל שבוע/שבועיים), ולהקפיד להישקל במכשיר קבוע.
בהצלחה! את נחושה להניק ואין לי ספק שתצליחי!

מ צ ד ה

New member
אם את רק מניקה, והבנתי שאת רק מניקה (בקבוק

המטרנה היה כנסיון לעודד יציאות) - אזי תינוק יונק יכול לתת יציאה כל 10 ימים עד שבועיים וזה תקין.
ככה היה עם האמצעית שלי. כל 10 ימים עשתה יציאה.

אם התינוק מקבל גם תמ"ל, ייתכן והתמ"ל גורם לעצירות (אצלנו עם האמצעית כשעברנו לתמ"ל - מטרנה - פיתחה עצירות נוראית. החלפנו לנוטרילון והעצירות פסקה).

בהצלחה ורפואה שלמה!

Goaz2015

New member
ל: מצדה

הרופאה אמרה שביום השישי זה כבר עצירות וזה לא תקין.
הוספתי מטרנה באין ברירה . ובבית חולים כשילדתי לא הצלחתי להניק אז הוא אכל מטרנה שם וממש אהב וחירבן מצויין(ניסינו בבית חולים הכל והילד אהב רק מטרנה).
אני משלבת לו מטרנה אקסטרה קאר בקבוק ביום (בדכ כשאני לא בבית) ממש מיואשת באמת שניסיתי הכל ודיי מפחדת מהביקורת אצל הרופא

michal@gal

Active member
מנהל
מה קורה עם העליה במשקל?

אם קצב העליה במשקל הוא תקין, הוא יונק בלבד, וכשהיציאה מגיעה היא רכה, אז זה מצב תקין אצל יונקים.
&nbsp
אם קצב העליה במשקל לא תקין, הוא לא אוכל מספיק.

Goaz2015

New member
ל: michal@gal

לצערי הרב הוא גם לא עולהבמשקל.אני דיי מיואשת..
מה זה אומר שהחלב שלי לא טוב
מרגישה כישלון...רק נזק אני גורמת לו גם עצירויות עם החלב שלי וגם מסכן שלי לא עולה במשקל

אל תתייאשי!
היית בשקילה בטיפת חלב ואמרו לך שהוא לא עולה מספיק במשקל ואז התחלת להוסיף לו את הבקבוק הנוסף של המטרנה? מתי יש לך שקילה נוספת?
&nbsp
בכל מקרה, אין שום סיבה שתרגישי כישלון. עצם זה שאת פה ומנסה למצוא פתרונות כדי להקל עליו כבר אומר שאת אמא נהדרת בשבילו. אמא שהיא כישלון היא אמא שלא אכפת לה מה קורה עם הבן שלה ולא אמא שמנסה לשפר את מצבו ולעזור לו ולהקל עליו.
אם ההנקה לא מספיקה - אז תוסיפי עוד בקבוקים של מטרנה. אבל חוסר בחלב הוא ממש לא סיבה להרגיש כישלון!

michal@gal

Active member
מנהל
החלב בסדר גמור

אבל כנראה שהוא לא מקבל מספיק חלב.
ברוב המקרים זה נובע מאחיזה לא מספיק טובה, ואז התינוק לא מצליח להוציא מספיק חלב כל הנקה.
&nbsp
זה הזמן לפנות ליועצת הנקה כדי לראות איך אפשר לשפר את ההנקה וללמוד איך לתת תוספות בבקבוק, במידת הצורך, בצורה שלא תפגע בהמשך ההנקה.
&nbsp
&nbsp

Goaz2015

New member
ל : michal@gal

אני משתמשת עם פטמת סיליקון אז אני יודעת וודאי שהוא תופס כמו שצריך, והוא יונק קרוב לשעה אז כן לוקח את הכמות שצריך. ואני משלבת מטרנה (התחלתי בגלל שפחדתי שהעצירות שלו מהחלב דלי ) אני אמשיך להניק,לא מוותרת

michal@gal

Active member
מנהל
אני עדיין מודאגת

שימוש בפטמות סיליקון לא מבטיח אחיזה טובה והעובדה שכל הנקה לוקחת שעה גם מדאיגה.
נסי לבדוק אם יש פגישות של ל.ל.ל. באיזור שלך.

למעלה