עצמאים ועצמאות

עצמאים ועצמאות

חג עצמאות שמח לכולם

מקווה שנהניתם מהבמות השונות ומחר תהנו מהמנגלים והמפגשים המשפחתיים

לכבוד יום העצמאות מעלה סקר:
באילו תחומים הייתם רוצים לראות את ילדיכם יותר עצמאים
מה אפשר לעשות, לדעתכם, כדי לעודד עצמאות

אני חושבת שהנטייה הטבעית של ילדים היא להיות עצמאיים
זה חלק מההתפתחות שלהם וזה מתחיל ממש מהשלבים הכי הכי מוקדמים וממשיך עם ההתבגרות שלהם.
לתפיסתי , אין דבר כזה "לעודד" עצמאות, אלא רק "לאפשר" עצמאות. אני מאמינה שהמקומות שבהם הילדים שלנו לא עצמאיים הם המקומות שבהם אנחנו לא מצליחים לשחרר אותם מכל מיני סיבות שלנו, והעבודה תמיד צריכה להיות עלינו - כדי לשחרר את המקומות האלה, ולא על "לעודד" אותם לעשות את זה.
&nbsp
מבחינת הילדים שלי - אני בסה"כ מאד מרוצה מרמת העצמאות שלהם (לעיתים אפילו הייתי רוצה שיחזרו אחורה כמה שלבים... כי קצת מפחיד אותי הקצב שבו הם גדלים
). יש ימים שבעיקר אצל הפיצית ה"פינוק" גובר קצת על העצמאות, אבל גם זה צורך לגיטימי בעיני, ואני משתדלת לשתף עם זה פעולה עד כמה שאני מצליחה...

בלונד23

New member
מבחינה מוטורית

הייתי רוצה שבת ה5 שלי תגרוב גרביים לבד.
אבל היא לא מצליחה.
הייתי רוצה שהיא תצליח לעשות באצבעות דברים יותר בקלות כמו לפתוח אריזות, להסתדר לבד עם דברים יומיומיים, לפתוח בקבוקים וכאלה. אבל מאוד קשה לה, וזה אחרי שסיימה ריפוי בעיסוק.
והייתי רוצה שתתקשר יותר עם צוות הגן, גם זו עצמאות לא? למשל לא לשמוע על משהו קשה שקרה לה בגן ולא סיפרה לאפאחד (מישהו שדחף... שהיכה... והשיא היה כשנפצעה בגן ולא פנתה לעזרה). היא יותר מדי שומרת לעצמה דברים.

למעלה