שאלה על גמילה

mizmuzit

New member
שאלה על גמילה

האם מומלץ להוריד את החיתול ישר לכל הזמו גם בלילה או בלילה להשאיר חיתול?

הגמילה בלילה הנה פיזיולוגית

ולכן הייתי מחכה לראות מתי הילד/ה קמים עם חיתול יבש. כדי לבדוק את זה גם חשוב להקפיד על הליכה לשירותים לפני שהילד הולך לישון ולא להרבות בנתינת מים.

הייבי

New member
בשלבים

קודם מבססים גמילת יום בזמן ערות. כשמתחילה לקום עם חיתול יבש בשנת צהרים נפרדים גם מהחיתול שם. גמילת לילה היא השלב האחרון וכוללת מוכנות פיזיולוגית יותר ממודעות. בגדול כאשר קמה עם חיתול יבש מהלילה מוותרים גם עליו. אני רק רוצה לסייג בנקודה הזו שאצלנו אף פעם לא הגענו לחיתול יבש בלילה. הדרדס היה מתעורר לפנינו, עושה פיפי ואז קורא לנו לבוא. ברגע שזיהינו שזה המצב אז הורדנו חיתול לילה.

מתחילים עם היום
בהתחלה לילד לא תהיה שליטה על הצרכים בלילה, כיוון שמעבר ללמידה של עניין ההתאפקות יש גם עניין של בשלות פיזיולוגית.
אחרי שהוא יודע להתאפק ושולט ביום צריך להמתין לראות מתי הוא מצליח להתאפק גם בלילה (קם עם חיתול יבש).
מה שכן כדאי לעשות, לדעתי, אחרי שהוא כבר גמול ביום הוא להרגיל אותו לעשות את הפיפי הראשון של הבוקר מיד כשהוא קם בסיר/באסלה - ולכן כן כדאי לדעתי להוריד את החיתול מיד כשהוא מתעורר.
&nbsp

mizmuzit

New member
שאלה נוספת

אז גם בשנת צהריים וגם בשנת לילה לשים חיתול?

האם כדאי לשים את התחתונים שהם כמו חיתול?

כן, עד שהילד קם יבש

לאט לאט תראי שאין צורך בשינה במהלך היום ובהמשך בשינת הלילה.
&nbsp
לגבי הפול אפס- אני אישית לא אוהבת, בעיני זה חיתול לכל דבר וזה שהם יכולים להוריד בעצמם- לא עושה עליי רושם, זה גם לדעתי יותר יקר.
הייתי נשארת עם חיתול ומבהירה שזה רק לשינה וזהו. אם עושה בעיות ולא רוצה- הייתי עוברת לפול אפס.

בהתחלה כן
עם הזמן את תראי שהוא מצליח להחזיק מעמד בשנת הצהריים ותוכלו להוריד את החיתול בצהריים ולהישאר רק עם הלילה.
אני לא נתקלתי בהתנגדות לשינה עם חיתול. פשוט הסברנו שביום מסתובבים עם תחתונים וכשישנים מחזירים את החיתול. הם לא מכירים משהו אחר ומבחינתם זה טבעי. רק לנו זה נראה מוזר...
תחתוני פול אפ לתחושתי פחות סופגים אז הם מתאימים אולי לשלב מעבר שבו יש מעט פספוסים בשינה, אבל לא לשנת לילה מלאה.

לרוב אין סיבה לעבור לפול אפס

פשוט מסבירים לילד שבלילה הוא ישן והוא לא יכול להגיד לנו / לא יכול להרגיש שהוא צריך פיפי, לכן שמים חיתול. רוב הילדים מקבלים את זה ואין להם בעיה.
אצל הגדול שלי זה לקח שנה וחודשיים מגמילת היום עד שהיה יבש בלילה. כל הזמן הזה הוא לא אמר כלום על החיתול.
הייתי עוברת לפול אפס רק אם הילד מראה התנגדות לחיתול רגיל.

aditamar2015

New member
צריך להבין מה נעשה עד כה ומה מידת הבשלות של הילד

שווה לך להעלות את השאלה באפליקציית she'z. מכירה אותה? היא רק לנשים והיא לא עולה כסף ויש לך אפשרות להתייעץ עם נשות מקצוע.

נורא יפה מצדך שנרשמת לתפוז רק כדי

להמליץ לה על אפליקציה שאין לך קשר אליה בשום צורה.

למעלה