חג שמח מתפוז

לכל חברי/ות הפורום

מאחלת לכם חג אביב שמח, מלא בטיולים כייפים, אוכל טעים, הנאה מהילדודס המתוקים וכל מה שעושה לכם כיף.
מוזמנים להצטרף לאיחולים ולשתף בתוכניות

כיף לראותך פה!

אני פה אבל עדיין לא אמא רשמית- עוד שבועיים כנראה יהיה קיסרי וסופסוף אגשים את החלום להיות אמא

בלונד23

New member
וואו אז אני מחזיקה אצבעות

אפשר לשאול למה קיסרי? היא הפוכה במצג עכוז?

הילדונת עכוז כבר כמה חודשים ובגלל מבנה הרחם שלי

לא מומלץ לעשות היפוך והכי בטוח לעשות קיסרי.
התלבטנו מאוד לגבי זה ובסוף כשראינו שגם הרופא של ההיי ריסק חושב ככה (והוא זה שעושה את ההיפוך ומאוד בטוח בעצמו ונחשב בין המומחים פה) הבנתי שבאמת עדיף הקיסרי.
&nbsp
היה לי קשה בהתחלה עם הרעיון אבל אני חושבת שזה לטובה ומתכוננת לזה נפשית.
גם מתכוונת להשאיר בכל מקרה את הכוונה לביות מלא וסקין טו סקין ומקווה שבאמת אצליח להסתדר עם זה. למזלי בני זוג יכולים להישאר חופשי יום ולילה בביה"ח כך שזה יתאפשר ובמידת הצורך ניעזר בתינוקיה.

בלונד23

New member
היה לי בדיוק מצב כמו שלך

עכוז כמה חודשים ולא רציתי לעשות היפוך (הרופא רצה מאוד!)
קבעתי קיסרי.
ומה קרה? 3 ימים לפני המועד הקטן התהפך, ירדו מים ונולד רגיל.
אז אל ייאוש.
&nbsp

זהו שהיא לא צפויה בעליל

הילדה הזו שובבה מאוד- כבר אפשר לראות...
אני כבר חודשיים בבית בשמירת הריון כי חששנו לירידת מים מוקדמת בגלל הצירים שהיו לי. היה לי מצב של צירים כל 2 דקות פתאום בגלל שהתייבשתי ולא ישבתי לרגע באיזה יום בגן והגעתי לבית חולים לאשפוז של 24 שעות ומאז אני בבית כי חששנו מלידה מוקדמת.
&nbsp
האמת שעם המשקל שלה שיחסית גבוה מעדיפה את הקיסרי כי לא רואה איך דבר כזה גדול ייצא ממני

בלונד23

New member
כמה היא שוקלת?

שלי קטנטני היה ונשאר, יצא 3 קילו. אני חייבת לומר לך שחברות שלי יולדות מעל 4 קילו ללא בעיה, ככה שזה לא תירוץ

קצת מעל 3 ק"ג ואני שבוע 36

וקצת ההתפתחות שלה מאוד גדול- היא מתקדמת מבחינת כל המדדים בשבוע פלוס.
הרופא אמר שזה תקין אבל מעל הממוצע.

בלונד23

New member
סביר לחלוטין

אני ילדתי בשבוע 38 וקצת, והוא היה טיפה מעל 3. אז זה דומה ואפשרי. אגלה לך סוד די ידוע: הרופאים לא באמת יודעים למדוד משקל של תינוק ברחם ותמיד תמיד תמיד טועים כלפי מעלה. עם הבת שלי הרופא (מומחה גדול, כן?) נשבע שהיא "ענקית". מרוב שהיא ענ'קית הוא הציע לי זירוז טרם הזמן. ואז יצאה 3,260. איזה שטויות. שיטות המדידה שלהם לא אמינות.
גם קטנטני שלי היה שבוע פלוס בהגדרות הרופאים ובפועל הוא בכלל אחוזון 20, שזה פיצפון. אז אל תתרגשי.

ארול01

New member
לא תמיד טועים כלפי מעלה

אצלנו טעו כלפי מטה ב 200 גרם וכתוצאה מכך החליטו ליילד בשבוע 35 כי הילד לא גדל במשך שבועיים. בדיעבד הוא נולד 200 גרם יותר מההערכה.

בלונד23

New member
200 גרם זה לא טעות כמעט...

אני מדברת על מקרים שטעו בקילו, ב800 גרם למעלה ולכן ניתחו ויצא תינוק קטן. דברים שקורים מסביבי כל הזמן, וקרה גם לי שחשבו שהתינוקת אחוזון 85 ובסוף היתה אחוזון ממוצע לגמרי.

ארול01

New member
כשהתינוק שוקל פחות מ2 קילו זו טעות

של יותר מ 10%. וכמובן כשמקבלים החלטה קריטית כמו ליילד בשבוע מוקדם על סמך טעות במדידה זה בעיה.
לא שאני בא בטענות לרופא, הוא קיבל את ההחלטה הנכונה על סמך המידע שהיה לו, והצוציק בסדר גמור.

למעלה