סדר יום - מתי ואיך?

סדר יום - מתי ואיך?

ניסיתם להנחיל סדר יום לתינוק?
באיזה גיל התחלתם? איך עושים את זה?

יש לי תינוקת בת חודש, ושמתי לב שבשעות הבוקר כבר יש לה שעה של עירות... מחבד זה היא כמובן מאוד לא צפויה עבורי ואני רוצה לנסות קצת לסדר את זה ולדעת מתי היא ישנה יותר ומתי פחות לפחות במהלך היום...

וגם הצעות מה לעשות איתה בשעות העירות?

Arirel18

New member
בסביבות גיל 3 חודשים

תקראי מראש על זמני עירות וחלונות שינה כדי למנוע צרות בהמשך.

בלונד23

New member
מסכימה

הדבר הראשון שעושים בגיל חודשיים שלושה זה טקס שינה בשעה קבועה.

הייבי

New member
עוד מוקדם

לקראת גיל 3 חודשים את תראי שנוצר להם קצת סדר והשעות מתייצבות ואז יש טעם לנסות לבנות סדר יום עם הארוחות וכו.. אבל קחי בחשבון שהסדר הזה כל הזמן משתנה ככל שהם גדלים. לגבי מה לעשות בזמן עירות- זה הזמן לתרגל שכיבה על הבטן והרמת ראש. אפשר להשכיב מתחת לקשת פעילות/אוניברסיטה לחשוף לצעצועים שונים. להניח אותה בעגלה עם ספר שחור לבן. לתת לה להסתכל במראה. לצאת לטיול ברחוב. לשים מוזיקה. לדבר אליה. חשוב ליצור איתם קשר עין והם מאוד אוהבים לראות פנים אנושיות. בגיל חודש תתחילי בקטנה - כל פעם חפץ אחד ולפרק זמן קצר כדי לא להביא לעודף גירויים. תעקבי לראות מתי מתחילה להתרגז או לעשות סימני עייפות כדי לא להגיע לשלב הבכי והתסכול.

לגבי פעילויות בשעות הערות

אפשר ללכת איתה לחוגי התפתחות למיניהם-זו גם הזדמנות טובה להכיר אמהות אחרות.
אפשר ללכת לפארק או לטיול בחוץ או בקניון.
רצוי להשכיב על הבטן וכל פעם להגדיל את הזמן- עושים את זה בד"כ על אוניברסיטה או שטיח פעילות.
&nbsp
ופשוט לנסות לשלב אותה בפעילויות הרגילות שאת עושה כמו בישול, כביסה וכו'- לדבר אליה, לשיר לה וכו'.

aditamar2015

New member
זה עוד ממש טרי ויכול להשתנות.

יש לי שני ילדים והם התנהגו ממש שונה אחד מהשני ולכן צריך לזרום איתה וזה גם משהו שישתנה בתקופה הקרובה. את תיראי שהיא תהיה יותר עירנית בשעות מסויימות. תייצב את עצמה לשעות שמתאימות לה. גם מאד תלוי איך עבר הלילה...
אגב את יכולה להתייעץ בענין גם באפליקציית she'z.
שיהיה בהצלחה מותק. אמהות ראשונה זו התרגשות גדולה.

למעלה