אוכל לתינוק בן 7 חודשים

tzippy10

New member
אוכל לתינוק בן 7 חודשים

בוקר טוב
הקטן שלי בן 7 חודשים ואני לא זוכרת בכלל מה אפשר כבר לתת לו לאכול ומה לא...כרגע הוא אוכל מטרנה עם דייסה וגרבר פעם אחת ביום.
מה אפשר כבר לתת לו? חייבת רעיונות פליז

iameden

New member
מרק ירקות למיניות, עם/בלי עוף

(כמובן רק דברים שכבר טעם).
את כל הפירות מרוסקים.
טחינה (טעים עם הפירות)
חמאת בוטנים/במבה כדי לחשוף
שקדיה (טעים עם הפירות)
נדמה לי שאפשר גם ביצים ושבשלב הזה אומרים למעט עם מוצרי חלב למיניהם כי פוגע בספיגת הברזל

הייבי

New member
כמעט מה שאפשר לטחון

ממה שאני זוכרת בגיל הזה אפשר לתת: מרקים טחונים של ירקות ועוף/הודופירות מרוסקחם אבוקדו מעוך בכפית. דייסה (אפשר לבשל דייסת קוואקר ולתת בכפית). אוכל אצבעות- ביסקוויטים לתינוקות שהוא יכול להחזיק ביד ולמצוץ. לדעתי אפשר גם להתחיל לחשוף לביצים וטחינה. זה גם מאוד תלוי איפה אתם מבחינת טעימות- כל דבר חדש צריך לתת קודם בנפרד ולראות שאין תגובה אלרגית

בגדול, כמעט כל אוכל שאת אוכלת אבל מעוך/טחון

לא מומלץ לתת דבש עד גיל שנה.
מבחינת תיבול- עדיף תיבול פשוט ולא להעמיס בתבלינים.
&nbsp

לולי283

New member
מצטערת אבל תיקון קל- לא "לא מומלץ"

דבש אלא אסור בתכלית האיסור דבש. מהווה סכנת חיים לתינוקות קטנים...מחשש לבוטוליזם

אני נותנת הכל (חוץ מאגוזים ודבש)

לחם (בלי קשה) חתוך לקוביות עם טחינה או חמאת בוטנים, חביתה או ביצה קשה, ירקות בתנור, דייסת קוואקר, פסטה, אבוקדו, פירות רכים כמו תותים ובננה או פירות קשים מאודים, פשטידות, קציצות ירק... בקיצור - כל מה שאנחנו אוכלים. לא חייבים למעוך, אפשר לתת חתוך לקוביות, הם לועסים עם החניכיים.
בגיל 7 חודשים עברנו לבייבי-לד - הרעיון הוא לתת הכל (חוץ ממה שמסוכן) ולתת לקטנים להחזיק את האוכל ביד ולאכול לבד (כן, גם אם אין שיניים). הקטנה ממש נהנית מזה; למעשה היא יזמה את זה (דחפה את הכפית ושלחה ידיים לצלחת). ממליצה לקרוא על השיטה ועל סימני המוכנות (התינוק יושב זקוף בכסא ולא "נוזל", מתעניין באוכל שלכם, שולח ידיים וכו').

shronyor35

New member
הכול נראה מעולה פרט ל-

לקוביות הלחם.
לרוב התינוקות בגיל זה ,השליטה על מערכת הבליעה עדיין לא מפותחת,
קצת מוקדם ,גיל 7 חודשים,וכדאי להיזהר מחתיכות של לחם רך שעלולות להחליק ללוע ולחסום כניסת אויר.
כול יתר המזונות המעוכים ודייסות, שציינת,אכן מתאימים לגיל זה.
&nbsp

כשנתתי לה לאכול מהיד שלי הייתי טובלת בטחינה או חמאת בוטנים

כשהיא אוכלת לבד חותכת לה למקלות, בד"כ לחם דחוס ולח. רפלקס השיעול של תינוקות ממוקם הרבה יותר קדימה בגרון ומפותח יותר מאצל מבוגרים.

shronyor35

New member
בטטה מבושלת ומעוכה,כמובן רק לאחר צינון לטמפרטורת-החדר.

להתחיל בכפית אחת,של מחית -בטטה.
וגם כפית בשר בקר .(לבשל היטב,ולטחון.)
כדאי לאחר 7 ימים להכפיל כמות ,(בהדרגה לעלות מכפית ל-2 כפיות.)

למעלה