שאלת הלבשה בן חודש וחצי

הייבי

New member
שאלת הלבשה בן חודש וחצי

אשמח לדעת מה אתם מלבישות בימים אלה במשך היום לתינוק בן חודש וחצי? אני מלבישה בתוך הבית שתי שכבות של טריקו (בגד גוף עם רגליות ועל זה בייבי גורו) ובחוץ מחליפה את השכבה העליונה בבייבי גורו מפוטר. אני מתלבטת אם בחוץ זה יותר מדי ואפשר להסתפק רק בטריקו...

העיקרון המנחה
הוא להלביש שכבה אחת יותר ממה שאת לובשת בעצמך.
צריך לעזור לו לשמור על חום גוף ומצד שני לא ״לבשל״ אותו.

העיקרון הזה תמיד שעשע אותי...

הילדה שלי ממש הולכת לסבול כי לי תמיד חם
ועכשיו בהריון זה בכלל סיוט...
כולם מסתובבים עם מעילים עבים ואני עם מעיל פתוח וכולם מזועזעים מזה (פתוח כי לא נסגר עליי
) ובאמת חם לי גם ככה.

מבינה אותך
הויכוח הנצחי ביני לבעלי הוא על כמה הוא מלביש אותם (כי תמיד קר לו) וכמה אני לא מלבישה אותם (כי תמיד חם לי), והפיצים שלי כבר בני חמש וחצי...
בסוף אנחנו מצליחים למצוא את נקודת האיזון

חח כבר רואה איך זה הולך להיות ויכוח עם אמא שלי

היא גם אמורה להיוולד במאי שזה תאריך בעייתי- עדיין לא קיץ אבל יחסית אמור להיות נעים אז לא ברור אם יהיה לה חם מידי או נעים. נגלה תוך כדי תנועה

הייבי

New member
תודה והרהור

אני מכירה את העיקרון המנחה אבל הבעיה היא שלי תמיד קר באופן קיצוני והבנים שלי לדעתי ירשו את הגנים של אבא שלהם שמסתובב באמצע החורף עם חולצה קצרה ומתלבט אם זה מוגזם לנעול סנדלים. בעוד אני מאלה שיושבים באוגוסט בלי מזגן. בילד הקודם שהלכתי לפי העיקרון הזה קיבלתי ילד מזיע ומבושל עד שאחות טיפת חלב הרגיעה אותי שהוא יכול ללבוש פחות (ויצא שרוב הזמן לבש שכבות כמוני או אחת פחות ממני).

נראה לי שזה מה שיקרה אצלנו

אני חושבת פשוט להרגיש את הילד, לראות איך הוא מגיב- אם בוכה או מרגישה שלא נוח לו ואז לנסות להוריד שכבה אם את מרגישה שחם מידי.
&nbsp
&nbsp

אז בכלל לא צריכה להיות לך התלבטות ..
אם את יודעת שלך קר באופן קיצוני, אז אין סיבה להלביש אותו יותר ממך.
קחי בחשבון שהקושי בויסות חום הגוף פועל לשני הכיוונים - כלומר קשה לו גם לצנן את הגוף במקרה שחם לו מדי.
ועוד נקודה חשובה לגבי חימום יתר - חימום יתר הוא אחד הגורמים שנמצא קשר בינם ובין מוות בעריסה. לכן, בעיני, אם את מתלבטת, היות ואנחנו לא חיים בסיביר, אלא פה בישראל והטמפרטורות פה רוב השנה וברוב חלקי הארץ הן מאד סבירות ולא קיצוניות - עדיף להלביש מעט מדי ואז אם את רואה שקר לו אז להוסיף שכבה, מאשר להתחיל מראש לבשל אותו...
&nbsp

למעלה