התייעצות לגבי החלפת גן לבת שנה וחודשיים

התייעצות לגבי החלפת גן לבת שנה וחודשיים

שלום,
בספטמבר הכנסתי לתינוקיה את בתי בת השנה, ומאז אני בכל יום תוהה האם עשיתי טעות. שמתי לב שכשאני מגיעה לגן כל הילדים בשעה 9 כבר בתוך הלולים שלהם...כשאני חוזרת לאסוף אותה בשעה ארבע, אני רואה שהיא ישובה על כסא אוכל. כשאני שואלת מדוע היא על הכסא, טוענים שזה רק כשהיא בוכה- כך היא נרגעת. אני תוהה ביני לבין עצמי האם מגבילים את התנועה של הילדה במשך היום, ולכן למרות שהיא בת שנה ו-3 חודשים היא עדיין לא הולכת? יש לציין שהיא עמדה בגיל 8 חודשים כבר. האם זה כך ברוב התינוקיות? מה גם שאין שום טיפוח קוגניטיבי בגן- לא שירים, לא פעילויות...האם ברוב התינוקיות המצב הוא שיש בעיקר בייביסיטר ופחות השקעה קוגניטיבית? והאם הייתם מעבירים באמצע שנה את הילדה? חשוב לציין שהיא התקשתה להסתגל ובכתה המון...

חיפאית88

New member
נשמע קצת מטריד

תינוקות בגיל הזה בהחלט צריכים יותר מרק "השגחה".
כדאי שיהיה לפחות מפגש אחד ביום, שירים, הקראת סיפורים תוך שימוש בבובות ואביזרים, פעילויות לפיתוח מוטוריקה עדינה וגסה, בגיל הזה בהחלט ניתן לתת מדבקות, בצק צבעוני, גירים (תחת השגחה שלא יאכלו אותם), מגה בלוקס וכו' חשוב מאוד!!!
בגיל שנה וחודשיים גם כדאי לעודד משחקי דימיון עם טלפון, בובות, מטבח וכו' וזה דורש עזרה וטיווח מהצוות.
&nbsp
לגבי הלולים- מאוד מקובל שבתשע משכיבים לשנת בוקר אז זה אולי בסדר ולהושיב בכיסא אוכל אם היא לא אוכלת זה ממש לא!
&nbsp
אני הייתי באה לכמה ביקורי פתע באמצע היום, כדאי גם בשעות של ארוחות והחלפות שלרוה עמוסות יותר ולראות איך הן מתנהלות, או להיות מחוץ לגן בשעות שונות ולהקשיב להתנהלות. ותמיד אפשר להחליף גן! נכון שתהיה עוד תקופת הסגלות אבל זה לא נורא אם הגן שבו היא עכשיו לא טוב.
&nbsp
לגבי הליכה- בעיקרון עד שנה וחצי שזה בטווח הנורמה אבל אני ממליצה לשאול בקפוצה של פיזיו' התפתחותיות בפייס, הן מאוד מקצועיות ונחמדות שם.

תודה רבה על התגובה

אנסה באמת לערוך ביקורות פתע....ונראה אם צריך להחליף גן, אז נחליף...

חיפאית88

New member
לתינוקיה עדיף 1 על 4

בעיני 1 על 5 רק כאשר כל הילדים הולכים ואוכלים עצמאית, כלומר 1.3 ואילך

עדכון לאחר ביקורת פתע

הגעתי הבוקר בתשע וחצי לגן של הקטנה. היא הייתה ישובה בוכיה עד השמיים בתוך הלול שלה, וכך גם התינוקות האחרים- כולם בתוך הלול שלהם, חלקם סתם עומדים וחלקם שוכבים. הרוב לא בכו, הבכי של הבת שלי לעומת זאת היה מאוד חזק וברור.

הגננת פשוט עמדה שם ולא ניגשה. האם זה לגיטימי? בן זוגי אומר שתמיד בשעות ההשכבה הילדים צועקים עד השמיים, עד שנרדמים, ואי אפשר להרדים טכנית כל אחד על הידיים. חייבים לתת להם להירדם לבד. הגיוני שזה כך לאחר 5 חודשים בגן, שהילדה עוד לא הסתגלה שהולכים לישון?

בנוסף, הילדה הייתה ממש בבכי זועק...אפשר היה לגשת, לא?

אני כבר לא יודעת מה לעשות. האם להוציא מהגן? האם לא? האם בכל גן זה ככה? אשמח לתובנות....

חיפאית88

New member
מסתכל

לדעתי תינוקות בוכים ואשת צוות שעומדת בלי לגשת אליהם זה לא בסדר.
יצא לי להגיע לגן של הבן שלי פעם-פעמיים בזמן הרדמות ושינה וזה לא היה כפי שאת מתארת, מנענעים את הלולים קצת כדי לעזור להירדם, מוזיקת רקע שקטה ואם ילד בוכה נותנים איזשהו יחס.
&nbsp
האלה גם אם הם היו בלולים כי זו שעה של הרדמה או סתם?

תשמעי, לגשת אין ספק שאפשר

ועל פניו לא נשמע להיט , אבל
אני חושבת שהבעיה שכבר אין לך אמון בגן הזה
אני מקווה שבגנים של הילדים שלי לא היו סיטואציות כמו שאת מתארת אבל מצד שני גם אין לי דרך לדעת. האמנתי שהגן הוא טוב ולא מצאתי הוכחות שיפריכו את האמונה
את לעומת זאת כנראה לא ככ מאמינה בגן ואין ספק שזה מקשה על ההתנהלות מולו
קשה גם לגזור מסיטואציה אחת בדידה את המצב לאשורו
אין ספק שאם את לא מרגישה שלמה עם הגן כדאי לחפש חלופה אחרת

תמרינט

New member
אני הייתי מוציאה, מה שאת מתארת

לא נשמע סביר לאחר 5 חודשים בגן. הילדה שלי בגן, לא עם יחס מטפלות מצטיין (1:6) אבל אין מצב שילד בוכה בצורה שאת מתארת והן לא מתייחסות ויותר מזה, אין סיבה שילד יבכה ככה אם יש שגרה מסודרת. מטריד אותי זה שאת אומרת שזו לא תקופת ההסתגלות וזה ש"תוקעים" אותם בלול כל הזמן, האם הערת להן בביקורת פתע? האם בדקת גנים אחרים?

michal@gal

Active member
מנהל
הייתי מחליפה גן

לא מפתיעה שהיא בכתה.
בגיל שנה וחודשיים פעוטות כבר לא צריכים שנת בוקר בשעה תשע וחצי.
מספיקה שינה אחת בצהריים.
הם צריכים להתאים את סדר היום לגיל של הילדים.

זלופית

New member
גם אני הייתי מחליפה גן

ממש לא בסדר שאף אחד לא ניגש, לבכות עד שנרדמים זאת לא דרך הרדמה לגיטימית!
אגב, אני לא מסכימה שבגיל שנה וחודשיים כבר לא צריך שנת בוקר - הבת שלי בדיוק בגיל הזה ובשבת ישנה אצלי לפעמים אפילו שעתיים בבוקר ועוד שעה וחצי בצהריים - אם אני לא משכיבה בבוקר היא ממש בוכה ועצבנית, רואים שהיא רוצה לישון והיא נרדמת מיד כשאני מכניסה אותה למיטה.
אבל עניין השינה לא קשור בכלל - הגן מתנהג בצורה לא ראויה ומסכימה גם עם עניין האמון שכבר לא קיים וזה מאוד בעייתי

חיפאית88

New member
זה לא בהכרח נכון

תינוקות מורידים שנת בוקר בין גיל שנה לשנה וחצי, כל אחד בקצב שלו.
הבן שלי בן שנה וארבע ורק בשבועות האחרונים הוא מוריד את השנת בוקר ועדיין לא איזן את השאר השינות.

Arirel18

New member
לא!! אני סייעת בגנים פרטיים

וזה לא ככה , תוציאי את הילדה משם.

למעלה