גזים! האם לשנות פורמולה

adinetit

New member
גזים! האם לשנות פורמולה

שלום לכולם

יש לי ילד בן שבועיים וחצי, הוא אוכל סימילק כל שלוש שעות 60C
אני מניח שיש לו גזים הוא לעיתים קרובות מתמתח ,חש באי נוחות,,מאגרף את כפות הידיים וצורח ממש צורח,אנחנו עושים לו עיסויים כמו שאמרו לנו ,מביאים לו סימיקול אחרי שהוא אוכל ,או שהוא ממש צורח .וזה מידי פעם מרגיע אותו והוא חוזר לישון ,אבל גם בשינה אנחנו רואים שלא נוח לו והוא עושה קולות
אנחנו רואים גם שקשה לו לעשות קקי הוא ממש מותח את הרגליים, הוא לא פולט ולא מתנגד לארוחה,

האים זה מוגזם? או שזה פשוט תקופה שצריכה לחלוף והיא טבעית לחלוטין?
אנחנו לא יודעים אם להחליף לו אוכל שאולי יקל עליו ??
שמעתי שיש סימילק עם הרכב מיוחד למניעת גזים

תודה לעוזרים

ככל שמדובר בגזים (קוליק) - זוהי תופעה שקיימת אצל תינוקות

רבים גם בלי קשר לסוג המזון שהם אוכלים.
יש המון דרכים להקל על גזים (למשל - החזקה בתנוחת "נמר על עץ", ערסול, נשיאה במנשא, קיפוץ על כדור פיזיו, עיסוי הבטן, נדנוד, אמבטיות...).
ממה שאני יודעת - טרם כל החלפה של מזון לתינוק מומלץ (ואולי אפילו צריך...) להיוועץ ברופא ילדים (זאת למיטב ידיעתי מפני התמ"ל ה"רגיל" והייעודי של כל חברה מתאים לגיל ההתפתחותי של התינוק ומכיל כל מה שדרוש לתינוק בשלב זה). אם יש מטרה רפואית מיוחדת (למשל בעיות עיכול) הרופא יכול להמליץ על החלפת תמ"ל (פעמים גם רק לזמן מוגבל).
בכל מקרה - אם אכן מדובר בגזים - זו תקופה שתעבור...זה לא פשוט - גם לנו ההורים ויש ימים מתישים במיוחד - אבל אפשר להתנחם בכך שזה לפרק זמן קצוב

liri251

New member
כל התסמינים שתיארת מתאימים גם לאלרגיה לחלב

אם זה ממשיך הייתי בודקת עם רופא הילדים שאין אלרגיה לחלב.
בגלל שזה לאורך כל היום...
אצלנו היה ככה והתברר כאלרגיה לחלב שעברה בגיל שנה

התרופה היחידה לגזים היא סבלנות

זה שלב שרוב התינוקות עוברים, בדרגת חומרה כזאת או אחרת. אפשר לנסות פורמולה אחרת כמו נוטרילון או מטרנה, לא ישר לרוץ למשהו מיוחד. יש תינוקות שזה מקל עליהם.
מה שעוד מקל - עיסויים, קירוב של הרגליים שלו לחזה וסיבובים עם כיוון השעון, אמבטיה חמה, תנוחות עירסול ונמר על עץ (יש גם ערסלים לתינוקות). לשים כרית חמה (מאלה שמחממים במיקרוגל, רק לא לחמם יותר מדי) על הבטן. לנו המליצו על סימיקול וגרפווטר לסירוגין לפני כל ארוחה, זה באמת קצת הקל. אם אתם משלבים גם הנקה אפשר לנסות ביוגאיה שזו פרוביוטיקה לתינוקות. אם רק תמ"ל אז אין צורך (כי תמ"ל מכיל פרוביוטיקה ויותר מדי זה גם לא טוב).
ובעיקר סבלנות - אין תרופת פלא לגזים וזו תקופה קשה ומבאסת אבל היא חולפת בסביבות גיל 3 חודשים. אם כל הנ"ל לא מקלים וממש ממש קשה לו ולכם - אפשר להתייעץ עם רופא לגבי פורמולה מיוחדת.

michal@gal

Active member
מנהל
רק מתקנת

בניגוד למה שכתבת, אם גם מניקים אין צורך לתת תוספת פרוביוטיקה, כי חלב אם בעצמו הוא פרוביוטי.
&nbsp

אם את חושדת שזו הפורמולה

אז אולי כדאי לנסות (לאו דווקא הרכב מיוחד, לפעמים זו סתם התאמה טובה יותר למערכת העיכול של התינוק)..בכל מקרה תתייעצי גם עם הרופא המלווה
זה אמור לחלוף לבד אבל יש הרבה דברים שיכולים להקל עליהם בינתיים
בטיפת חלב הן מציעות לבוא לראות כיצד לעסות את התינוק ואז זה מאוד מקל
לגבי הסימיקול, ממה שאני יודעת צריך לתת את זה לפני ההאכלה ואז זה יותר אפקטיבי..ולגבי היציאות..העיסויים והתרגילים אמורים לעזור גם לגזים וגם לעצירות

תרגישו טוב :)

מצטרפת להמלצות שכבר כתבו לך
וכמובן שאם את מרגישה שמדובר במשהו שהוא חריג ולא "סתם" גזים (שגם הם בפני עצמם לא כואבים מאד) כדאי מאד להתייעץ עם רופא.

למעלה